Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίδιες απώλειες στο 100%? Ίδιες απωλειες μέρα με νυχτα; Και μετά μου κάνεις και κυρηγμα; Και εντάξει δεν διαβάζεις xda. Εμένα και καποια αλλά παιδια που γράψαμε δεν μετράμε;

 

Ναι διαφέρει η μέρα με τη νύχτα καθότι αφενως μπαίνει σε doze και αφετέρου δεν κινεισαι να δυσκολεύει το σήμα (άλλωστε δεν νομίζω να είσαι σε 4g). Επιπλέον ναι, θα δεις διαφορά στην πτώση που έχεις τις πρώτες μονάδες αν το (υπερ)φόρτισες που διαφέρει από συσκευή σε συσκευή. Και εννοειται ότι διαφέρει χρήστης από χρήστης (σήμα, push notifications, αν είσαι σε wifi κλπ).

 

Αυτά από μένα για να μην κουραζω άλλο τα υπόλοιπα μελη. Jimteo καλορίζικη η συσκευή. Αστο καμία βδομάδα να στρώσει και πιστεύω θα είσαι οκ ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ίδιες απώλειες στο 100%? Ίδιες απωλειες μέρα με νυχτα; Και μετά μου κάνεις και κυρηγμα; Και εντάξει δεν διαβάζεις xda. Εμένα και καποια αλλά παιδια που γράψαμε δεν μετράμε;

 

Ναι διαφέρει τόσο η μέρα με τη νύχτα που καθότι αφενως μπαίνει σε doze αφετέρου δεν κινεισαι να δυσκολεύει το σήμα (άλλωστε δεν νομίζω να είσαι σε 4g). Επιπλέον ναι, θα δεις διαφορά στην πτώση που έχεις τις πρώτες μονάδες αν το (υπερ)φόρτισες που διαφέρει από συσκευή σε συσκευή. Και εννοειται ότι διαφέρει χρήστης από χρήστης (σήμα, push notifications, αν είσαι σε wifi κλπ).

 

Αυτά από μένα για να μην κουραζω άλλο τα υπόλοιπα μελη. Jimteo καλορίζικη η συσκευή. Αστο καμία βδομάδα να στρώσει και πιστεύω θα είσαι οκ ;)

Φιλε μου το φορα για αυτο ειναι για να το κουραζεις-σχολιαζεις.Παντα σε φιλικη κουβεντα,κυριγμα δεν κανω,εγραωα το αυτονοητο που μπορεις να κανεις γαι να διαπιστωσεις εαν εχεις θεμα,και οχι υποθετικα.

Εγραψα οτι διαβαζω ολα τα φορα,(και εννοειται μελος στο xda απο την δημιουργια του,απο ατους 1ους μαλιστα Ελληνες δημοσιογραφους εκει...εχουμε βαλει και εμεις το χερακι μας εκει στο στήσιμο...:D)

Και γραφω για ιδιες απωλειες σε ιδιες συνθηκες,σπιτι-γραφειο,και εκει θα μπει σε doze εαν δεν το πειραζεις,δεν εγραψα καπου για αλλαγες σε σημεια η προβλημετικες περιοχες σηματα κτλ.

Εκει ειναι αλλο το σεναριο και φυσικα.

Τεσπα καλη συνεχεια......με bd.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το τηλέφωνο με miui χάνει 3-4% σε αναμονή σχεδόν 8ωρου. Με aosp rom ζήτημα αν χάνει 1%. Τώρα αν στο δικό σου δεν είναι έτσι είσαι η εξαίρεση.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε την ειδοποίηση που κάνει το κινητό όταν δεν πιάνει σήμα;

Στην περιοχή που μένω είναι δύσκολο το σήμα και συνέχεια χτυπάει.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το τηλέφωνο με miui χάνει 3-4% σε αναμονή σχεδόν 8ωρου. Με aosp rom ζήτημα αν χάνει 1%. Τώρα αν στο δικό σου δεν είναι έτσι είσαι η εξαίρεση.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαλε 2 στην εξαιρεση φιλε μου(2 εχω).

Αρα ειναι θεμα της rom να υποθεσω οπως το περιγραφεις.Και σαν hw δεν εχει θεμα προφανως.

Ειχα αριχει να ανησυχώ.

Οποτε στα δικα μου (με global rom ειμαι) και στο 10ωρο αναμονης χανω 1%.(Υπαρχει και σχετικο ss πιο πισω).

Μαλλον ειμαι η εξαιρεση στο κανονα.

Η καποια εφαρμογη σας τρωει μπαταριουλα.....σαν το fb ας πουμε?

Κουβεντα να κανουμε τωρα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βαλε 2 στην εξαιρεση φιλε μου(2 εχω).

 

Αρα ειναι θεμα της rom να υποθεσω οπως το περιγραφεις.Και σαν hw δεν εχει θεμα προφανως.

 

Ειχα αριχει να ανησυχώ.

 

Οποτε στα δικα μου (με global rom ειμαι) και στο 10ωρο αναμονης χανω 1%.(Υπαρχει και σχετικο ss πιο πισω).

 

Μαλλον ειμαι η εξαιρεση στο κανονα.

 

Η καποια εφαρμογη σας τρωει μπαταριουλα.....σαν το fb ας πουμε?

 

Κουβεντα να κανουμε τωρα.:)

Ίδιες εφαρμογές και στις δύο περιπτώσεις που ανέφερα. Τέλος πάντων δε θα κάτσω να διαφωνήσω γι'αυτό. Την γνώμη μου είπα. Καλημέρα!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Με αφορμή τα όσα κατά καιρούς έχουν ειπωθεί για το battery drain, μπήκα στη διαδικασία να τσεκάρω και το δικό μου κινητό.

Το λοιπόν, μέσα σε 6 ώρες έχασε 5% (από 62% στο 57%) και μάλιστα σε λειτουργία πτήσης. Δεν το λες και λίγο, τη στιγμή μάλιστα που το poco έχανε μόλις 1%.

Θα μου πεις και τι έγινε; Είναι αυτός λόγος να το αντικαταστήσεις; Σε καμία περίπτωση.

Απλά, κουβέντα να γίνεται.........

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Με αφορμή τα όσα κατά καιρούς έχουν ειπωθεί για το battery drain, μπήκα στη διαδικασία να τσεκάρω και το δικό μου κινητό.

Το λοιπόν, μέσα σε 6 ώρες έχασε 5% (από 62% στο 57%) και μάλιστα σε λειτουργία πτήσης. Δεν το λες και λίγο, τη στιγμή μάλιστα που το poco έχανε μόλις 1%.

Θα μου πεις και τι έγινε; Είναι αυτός λόγος να το αντικαταστήσεις; Σε καμία περίπτωση.

Απλά, κουβέντα να γίνεται.........

Μάλλον έπεσα στα καλά και δεν έχω db,και στο ποκο που έχω πάλι δεν έχω db,με τις ίδιες εφαρμογές στις συσκευές, αντίθετα στα νοτε 9 έχω περίπου 2-3%,και πάντα για ίδιες καταστάσεις μετρήσεων γράφω, κουβέντα να κάνουμε....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις vinyl sticker (wrap) στη συσκευή του?
Εννοείς σαν τα dbrand?f17e343ca8e90d4d1907258b926603f4.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σαν τα dbrand?f17e343ca8e90d4d1907258b926603f4.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δωσε λινκ για αυτο,θυηκη δεν βαζω,αλλα αυτο που βλεπω μου αρεσει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε λινκ για αυτο,θυηκη δεν βαζω,αλλα αυτο που βλεπω μου αρεσει.
Εδώ είσαι https://m.aliexpress.com/item/32906987989.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32906987989&aff_trace_key=9fdbc8913b684eefb7d95ac4f99b5f75-1548007668998-06706-UrnIAeI&aff_platform=msite&m_page_id=5365amp-WOCvcrb15qtsORGosAandg1548085014005

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε λινκ για αυτο,θηκη δεν βαζω,αλλα αυτο που βλεπω μου αρεσει.

Το δις εξαμαρτείν......:lol:

Ωραίο αυτό αλλά θάβεις το πιο ωραίο πράγμα που έχει πάνω του αυτό το κινητό. Την πλάτη του.

Θα μου πεις γιατί, με τη θήκη φαίνεται η πλάτη; Σαφώς και όχι αλλά πολλές φορές βγάζοντας τη θήκη για να το καθαρίσω, παίρνω μάτι.:happy:

 

Εγώ πάλι έχω παραγγείλει ένα κάρο θήκες από του μπέι αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα έχω πρόβλημα με τον αισθητήρα, όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ.

Μόνο με τη nillkin μου φαίνεται θα κάνω δουλειά.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο;

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το δις εξαμαρτείν......:lol:

Ωραίο αυτό αλλά θάβεις το πιο ωραίο πράγμα που έχει πάνω του αυτό το κινητό. Την πλάτη του.

Θα μου πεις γιατί, με τη θήκη φαίνεται η πλάτη; Σαφώς και όχι αλλά πολλές φορές βγάζοντας τη θήκη για να το καθαρίσω, παίρνω μάτι.:happy:

 

Εγώ πάλι έχω παραγγείλει ένα κάρο θήκες από του μπέι αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα έχω πρόβλημα με τον αισθητήρα, όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ.

Μόνο με τη nillkin μου φαίνεται θα κάνω δουλειά.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο;

Εχεις δικαιο εδω φιλε,ολα τα λεφτα η πλατη της συσκευης,και εγω δεν τα παω καλα με της θηκες,γενικα σε ολες τις συσκευες μου δεν βαζω,οχι μονο των δοκιμών που εχω κατα καιρους αλλα και τις προσωπικες μου.Βεβαια γινονται και οι στραβες.....

Ναια αυτο με τον αισθητιρα το εχω διαβασει πολλακις,δεν μπορουν να πετυχουν σωστα τιε διαστασεις σε αυτο το κομματι.

Αυτο το ψευτοκαρμπον ωραιο ειναι παντως.....:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω!!Αμα καταλαβαινα και κατι απο εκει.....:)απο ebay δεν υπαρχει?

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το δις εξαμαρτείν......:lol:

Ωραίο αυτό αλλά θάβεις το πιο ωραίο πράγμα που έχει πάνω του αυτό το κινητό. Την πλάτη του.

Θα μου πεις γιατί, με τη θήκη φαίνεται η πλάτη; Σαφώς και όχι αλλά πολλές φορές βγάζοντας τη θήκη για να το καθαρίσω, παίρνω μάτι.:happy:

 

Εγώ πάλι έχω παραγγείλει ένα κάρο θήκες από του μπέι αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα έχω πρόβλημα με τον αισθητήρα, όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ.

Μόνο με τη nillkin μου φαίνεται θα κάνω δουλειά.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο;

 

Έχεις ήδη nillkin frosted ή σκέφτεσαι να πάρεις; Εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αυτήν αλλά μου σπαγε τα νεύρα που είχε σχεδόν ίδιο επιπεδο τις κάμερες και τις γέμιζα λαδιες από τη παλάμη (σαν δαχτυλιες εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω γιατί είναι από τις αγαπημένες μου και σε κάθε κινητό που περνάει από τα χέρια μου, παίρνω από μία.

Στο συγκεκριμένο μάλιστα φαίνεται να είναι μονόδρομος λόγω του αισθητήρα.

Αυτή που του φοράω τώρα (βλέπε φωτό), δεν είναι χοντρή και όμως ο αισθητήρας δε δουλεύει. Εικάζω λοιπόν ότι κι αυτές που έχω ήδη παραγγείλει, επειδή πιάνουν περιμετρικά, το ίδιο πρόβλημα θα έχουν.

20180904171749-oem-carbon-tpu-case-gia-xiaomi-mi-mix-2s-mayro.jpg

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω γιατί είναι από τις αγαπημένες μου και σε κάθε κινητό που περνάει από τα χέρια μου, παίρνω από μία.

Στο συγκεκριμένο μάλιστα φαίνεται να είναι μονόδρομος λόγω του αισθητήρα.

Αυτή που του φοράω τώρα (βλέπε φωτό), δεν είναι χοντρή και όμως ο αισθητήρας δε δουλεύει. Εικάζω λοιπόν ότι κι αυτές που έχω ήδη παραγγείλει, επειδή πιάνουν περιμετρικά, το ίδιο πρόβλημα θα έχουν.

20180904171749-oem-carbon-tpu-case-gia-xiaomi-mi-mix-2s-mayro.jpg

Κι εγώ αυτήν έχω και ο αισθητήρας δε δουλεύει. Με την nillkin δέν έχω θέμα καθώς είναι ανοιχτή από πάνω. Ψάχνω κι εγώ μια σαν αυτή αλλά να δουλεύει ο αισθητήρας.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω!!Αμα καταλαβαινα και κατι απο εκει.....:)απο ebay δεν υπαρχει?

 

Από eBay δεν βρήκα κάτι.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια θήκη κ ο αισθητήρας δουλεύει μια χαρά!

Μη μου λες τέτοια.

 

Κι εγώ αυτήν έχω και ο αισθητήρας δε δουλεύει.

Ανακουφιστηκα τώρα.

Άρχισα να πιστεύω ότι το δικό μου έχει πρόβλημα.

Έχω παραγγείλει από το ebay 4-5 θήκες, ανάμεσα τους και η nillkin.

Βλέποντας και κάνοντας.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτήν έχω και ο αισθητήρας δε δουλεύει.

Μήπως δοκίμασες να κάνεις καλιμπραρισμα του αισθητήρα; Ξέρεις, 5 φορές πάνω στο kernel και μετά η διαδικασία.

Θα το κάνω μέσα στην ημέρα και θα ενημερώσω, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες.

 

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δοκίμασες να κάνεις καλιμπραρισμα του αισθητήρα; Ξέρεις, 5 φορές πάνω στο kernel και μετά η διαδικασία.

Θα το κάνω μέσα στην ημέρα και θα ενημερώσω, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες.

 

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Όχι δεν το δοκίμασα είμαι με custom rom.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τζίφος. Δοκίμασε κι εσύ καλού κακού. *#*#6484#*#*

Είναι καθαρά θέμα θήκης. Με το που σηκώνω λίγο το πάνω χείλος της θήκης, δουλεύει άψογα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σαν τα dbrand?

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι ακριβως αυτο εννοω!

αλλα επειδη το δικο μου ειναι ασπρο αναγκαστικα θα παω σε ασπρο carbon fiber

αγκαλιαζει ολο το κινητο το vinyl η αφηνει κενα?

απο θηκες και παλι δεν εχω βρει κατι αξιολογο..

ισως οι Mofi θηκες κατι να λενε αλλα δεν μου αρεσει που το πλαισιο τους ειναι μαυρο.

nilkin frosted φοβαμαι που ειναι κενο το κατω και το πανω μερος

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την nillkin frosted εχω γιατι με οσες αγκαλιάζουν την οθόνη εχω πρόβλημα με τον αισθητήρα.

Αν και τις περισσότερες φορές περνω το ρίσκο να το έχω χωρις θήκη....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...