Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τζαμάκι της κάμερας ειναι απο γυαλί και οχι πλαστικο που παίζει σε πιο φτηνά κινητά / παλαιότερα. Οποτε ειναι πολύ δύσκολο να γρατσουνιστεί.

 

Εκτος αν εχει κάτι τέτοιο, αν και δεν θα το συνιστούσα και ουτε υπάρχει λόγος.

 

https://www.aliexpress.com/item/UVR-2PCS-For-Xiaomi-Mi-Mix-2S-Camera-Lens-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi/32865746131.html

 

Οπότε παρα το οτι ειχε την μουφα μαμα θήκη (που δεν εξεχει απο τη κάμερα οπότε και ακουμπάει τραπέζι) λες να ειναι οκ; Στο θεμα της καμερας ειμαι αρκετα παράξενος.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε παρα το οτι ειχε την μουφα μαμα θήκη (που δεν εξεχει απο τη κάμερα οπότε και ακουμπάει τραπέζι) λες να ειναι οκ; Στο θεμα της καμερας ειμαι αρκετα παράξενος.

Το τζαμακι ειναι και αυτο εξαιρετικης ποιοτητας,και ειναι δυσκολο να γρατζουνιστει.Μια χαρα το προστατευη η θηκη,και θα ελεγα οτι ειναι πολυ καλη ποιοτητας και αυτη.

Καλο ειναι βεβαια να το δεις και απο κοντα.....τα πολυ χαμηλης τιμης να το φοβασαι κομματακι παραπανω.

Παρτο και θα χαρεις μια αρτια συσκευη για τα χρηματα σου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι ειναι και αυτο εξαιρετικης ποιοτητας,και ειναι δυσκολο να γρατζουνιστει.Μια χαρα το προστατευη η θηκη,και θα ελεγα οτι ειναι πολυ καλη ποιοτητας και αυτη.

Καλο ειναι βεβαια να το δεις και απο κοντα.....τα πολυ χαμηλης τιμης να το φοβασαι κομματακι παραπανω.

Παρτο και θα χαρεις μια αρτια συσκευη για τα χρηματα σου.

 

Η μαμά θήκη πάντως δεν εξέχει από τη κάμερα. Σωστά;

 

Πάντως αυτός επιμένει ότι έχει προστασια η κάμερα. Αν δεν επέμενε να γραφει οτι εχει ζελατίνα, θα ειχα πάει ηδη να το δω. Αλλά φοβάμαι οτι προσπαθει απλά να το σπρώξει.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά θήκη πάντως δεν εξέχει από τη κάμερα. Σωστά;

 

Πάντως αυτός επιμένει ότι έχει προστασια η κάμερα. Αν δεν επέμενε να γραφει οτι εχει ζελατίνα, θα ειχα πάει ηδη να το δω. Αλλά φοβάμαι οτι προσπαθει απλά να το σπρώξει.

Απο μαμα εχει ενα ασημί για προστασια κατα την μετφορα.Τιποτα αλλο.Εαν εχει βαλει κατι αυτος ειναι αλλο σεναριο.

Πρόσωπο ειναι ν μαμα θηκη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Θέλω λιγο τα φώτα σας. Στη κάμερα του mix 2s έχει μανίσια ζελατίνα προστασίας;
Μπαααααα δεν παίζει τέτοιο σενάριο. Να έχει βάλει αυτός από πάνω παίζει... Το άλλο δεν παίζει

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Θέλω λιγο τα φώτα σας. Στη κάμερα του mix 2s έχει μανίσια ζελατίνα προστασίας;

 

Η μαμά θήκη πάντως δεν εξέχει από τη κάμερα. Σωστά;

 

Πάντως αυτός επιμένει ότι έχει προστασια η κάμερα. Αν δεν επέμενε να γραφει οτι εχει ζελατίνα, θα ειχα πάει ηδη να το δω. Αλλά φοβάμαι οτι προσπαθει απλά να το σπρώξει.

Ανδρέα αυτό που έχει δεν είναι μόνιμη ζελατίνα προστασίας. Είναι, όπως είπαν και οι άλλοι, για την μεταφορά. Πρέπει να την βγάλεις για να "βλέπει" η κάμερα.

Η θήκη ίσως εξέχει οριακά...μια τρίχα θα έλεγα.

Μιλάω βέβαια για την Global Version (Infoquest)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα αυτό που έχει δεν είναι μόνιμη ζελατίνα προστασίας. Είναι, όπως είπαν και οι άλλοι, για την μεταφορά. Πρέπει να την βγάλεις για να "βλέπει" η κάμερα.

Η θήκη ίσως εξέχει οριακά...μια τρίχα θα έλεγα.

Μιλάω βέβαια για την Global Version (Infoquest)

Μπαααααα δεν παίζει τέτοιο σενάριο. Να έχει βάλει αυτός από πάνω παίζει... Το άλλο δεν παίζει

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Απο μαμα εχει ενα ασημί για προστασια κατα την μετφορα.Τιποτα αλλο.Εαν εχει βαλει κατι αυτος ειναι αλλο σεναριο.

Πρόσωπο ειναι ν μαμα θηκη.

 

Ειναι δηλαδή η κλασσικη ασημενια ταινία που το προστατεύει. Κατάλαβα. Οπότε πάμε για άλλα. Αν δεν μου λεγε ψεμματα θα το κοιταζα.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποσο το δινει αν επιτρέπεται και απο που ειναι αγορασμενο;

 

300 απο mediamarkt

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα δες την φωτό. Προσπάθησα να δείξω ότι εξέχει λιγάκι η θήκη.

Στο σημείο που είναι η κάμερα περνάει το φως.

b14a5bc365aed320d197af17e5f68e90.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Οπότε παρα το οτι ειχε την μουφα μαμα θήκη (που δεν εξεχει απο τη κάμερα οπότε και ακουμπάει τραπέζι) λες να ειναι οκ; Στο θεμα της καμερας ειμαι αρκετα παράξενος.
Η μαμά θήκη είναι σχεδιασμένη ώστε όταν ακουμπάς τη συσκευή κάτω να μην βρίσκει η κάμερα. Δηλαδή είναι λίγο πιο παχιά από την κάμερα. Το βρίσκω πολύ δύσκολο να γρατσουνιστει δεδομένου ότι είναι και από γυαλί το τζαμάκι.
Link to comment
Share on other sites

Η μαμά θήκη είναι σχεδιασμένη ώστε όταν ακουμπάς τη συσκευή κάτω να μην βρίσκει η κάμερα. Δηλαδή είναι λίγο πιο παχιά από την κάμερα. Το βρίσκω πολύ δύσκολο να γρατσουνιστει δεδομένου ότι είναι και από γυαλί το τζαμάκι.

 

Μωρέ θα το παιρνα, αλλα στη θέση μου εσεις θα τον εμπιστευόσασταν κάποιον που έκανε λάθος; Άσε που στο τίτλο της αγγελίας έγραφε οτι ειναι απο public και στο κείμενο απο mediamarkt (τον ρωτησα απο που είναι και μου ειπε οτι απλά μπερδεύτηκε γιατι με διαφορα μιας ημέρας πηρε το δικο του και του αδερφου... το ένα απο public και το άλλο απο mediamarkt). Έχει και μολις 4 αξιολογησεις. Δεν ξερω... πολλά τα "λαθη". Να ήταν όντως όλα αθώα; Λεω να μην το προχωρησω.

 

Σας ευχαριστω όλους. Μην σπαμάρω άλλο το thread. :)

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ θα το παιρνα, αλλα στη θέση μου εσεις θα τον εμπιστευόσασταν κάποιον που έκανε λάθος; Άσε που στο τίτλο της αγγελίας έγραφε οτι ειναι απο public και στο κείμενο απο mediamarkt (τον ρωτησα απο που είναι και μου ειπε οτι απλά μπερδεύτηκε γιατι με διαφορα μιας ημέρας πηρε το δικο του και του αδερφου... το ένα απο public και το άλλο απο mediamarkt). Έχει και μολις 4 αξιολογησεις. Δεν ξερω... πολλά τα "λαθη". Να ήταν όντως όλα αθώα; Λεω να μην το προχωρησω.

 

Σας ευχαριστω όλους. Μην σπαμάρω άλλο το thread. :)

Εγώ οχι, εκτός αν είχα δυνατότητα να το τσεκαρω χέρι χέρι :)
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε επιτέλους aosp rom που δουλεύει ο proximity sensor

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3872863&share_tid=3872863&share_fid=3793&share_type=t

 

Οπότε ξεκλειδώνω και θα στείλω εντυπώσεις.

 

Να ρωτήσω, επειδή έχω να ασχοληθώ με ξεκλείδωμα bootloader από την εποχή του rn3:

Ο miui λογαριασμός μου έχει δικαίωμα ξεκλειδωματος. Τον περνάω στο τηλέφωνο, ενεργοποιώ το oem unlock στις ρυθμίσεις, μετάβαση σε fastboot mode και σύνδεση στο pc που τρέχει το MI unlock tool

Εκεί συνδέεται στους σερβερ, επιβεβαιώνει πως ο λογαριασμός έχει δικαίωμα unlock, αναγνωρίζει το τηλέφωνο, όμως η διαδικασία σταματήσει στο 50%, με μήνυμα can't verify phone.

 

Παίζει να φταίει που δεν του έχω μέσα τη sim με την οποία είναι συνδεδεμένος ο λογαριασμός miui ή δεν κάνω κάτι άλλο σωστά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις sim μέσα (κάπου στο λέει αυτό), και επίσης να ενεργοποιήσεις το usb debugging.

Και το τελευταίο tool...https://en.miui.com/unlock/download_en.html

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει δοκιμάσει κανείς κάποια από αυτές τις θήκες;

https://www.banggood.com/Bakeey-Tempered-Glass-Lens-Dissipating-Heat-Soft-Silicone-Thin-Protective-Case-for-Xiaomi-Mi-MIX-2S-p-1292282.html?rmmds=cart_middle_products&ID=229&cur_warehouse=CN

 

https://www.banggood.com/Bakeey-Anti-fingerprint-Matte-Back-CaseTempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Mi-MIX-2S-p-1304210.html?rmmds=cart_middle_products&ID=229&cur_warehouse=CN

7a9eed46a3eb37d435178ddac4ab9e1e.jpg

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

@kostast1 να φανταστώ πηρες mix2s και δεν σε ενδιαφέρει αλλο ανταλλαγή με το poco σου που λεγαμε ε;;; :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

@kostast1 να φανταστώ πηρες mix2s και δεν σε ενδιαφέρει αλλο ανταλλαγή με το poco σου που λεγαμε ε;;; :cool: :cool: :cool:

Και το f1 και το 2s και note 9 και iPhone XS εχω τωρα.

Οχι δεν αλλαζω κατι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό ήταν...

Τώρα περιμένω να περάσουν οι 72 ώρες

Ευχαριστώ

 

Όσον αφορά τις θήκες, δεν έχω κάποια από τις δύο (ακόμη), όμως έριξα μια παραγγελία στη δεύτερη γιατί μου άρεσε πολύ.

Πρέπει να έχεις sim μέσα (κάπου στο λέει αυτό), και επίσης να ενεργοποιήσεις το usb debugging.

Και το τελευταίο tool...https://en.miui.com/unlock/download_en.html

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει δοκιμάσει κανείς κάποια από αυτές τις θήκες;

https://www.banggood.com/Bakeey-Tempered-Glass-Lens-Dissipating-Heat-Soft-Silicone-Thin-Protective-Case-for-Xiaomi-Mi-MIX-2S-p-1292282.html?rmmds=cart_middle_products&ID=229&cur_warehouse=CN

 

https://www.banggood.com/Bakeey-Anti-fingerprint-Matte-Back-CaseTempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Mi-MIX-2S-p-1304210.html?rmmds=cart_middle_products&ID=229&cur_warehouse=CN

7a9eed46a3eb37d435178ddac4ab9e1e.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβλημα με το proximity sensor να λάβετε υποψιν οτι το προβλημα σε εμενα λυθηκε βγαζοντας το κινητο απο την θηκη τυπου spigen που είχα.Αυτη κάλυπτε τον αισθητήρα και δεν λειτουργουσε καλά.Με την θηκη στην συσκευασία κανενα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Κάτοχος και εγώ νέος της συσκευής, αγοράστηκε την βδομάδα της Black Friday.

Ακόμα να συνηθίσω το MUI της Xiaomi.

Τσίμπησα και θηκούλα, την αναμένω και θα σας πω εντυπώσεις.

 

Η θηκούλα είναι αυτή: https://www.amazon.fr/dp/B07FKB3BSB/ref=pe_3044141_185740131_TE_item

Φαίνεται να καλύπτει πολύ καλά περιμετρικά τις γωνίες.. ο λόγος που την επέλεξα.

 

Ίδωμεν λοιπόν.

 

Φιλικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω μια ερωτησούλα ακόμα,

 

Τι εφαρμογές χρησιμοποιείτε εκτός από τις στοκ?

Είναι λίγο λιτό.

Συγκεκριμένα υπάρχει καμιά καλή ακομά και σε paid version.. για διαχείριση δύο sim?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η χαλια ποιοτητα ηχου που τραβαει το κινητο σε video διαβασα οτι διορθωθηκε στην εκδοση 10

αληθευει?

 

εχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξει κανεις?

με ενδιαφερει η αγορα του

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Η χαλια ποιοτητα ηχου που τραβαει το κινητο σε video διαβασα οτι διορθωθηκε στην εκδοση 10

αληθευει?

 

εχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξει κανεις?

με ενδιαφερει η αγορα του

Μια χαρα ηχο γραφει φιλε,ψαξε σε αγγελιες.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολυ καλος μου φιλος δινει σφραγισμενο 2s 64αρι μαυρο απο πλαισιο(Εγγυση Infoquest) στα 349 ευρω!

Αμα ενδιαφερεται καποιος pm!

Συγγνωμη για το off topic! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα σας χαιρετάω παιδιά, επιτέλους εδωσα το mix2s και πηρα το mi max3, μερα με τη νυχτα οι μπαταριες τους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...