Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν έχω κλειδωμένο το κινητό και μου έρχεται ειδοποίηση δε μου την εμφανίζει.. μόνο όταν ξεκλειδώσω το κινητό εμφανίζεται κανονικά στην μπάρα ειδοποίησεων!!

Ειναι κάποιο bug του MIUI 10;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 10 αλλά android 8 . Αν κατεβάσω αυτή που λες δεν θα έχω κανένα πρόβλημα? Μελλοντικά εννοώ θα είναι οκ σχετικά με τις επίσημες αναβαθμίσεις ??

 

Ναι θα εχεις κανονικά αλλα θα ειναι Developer. Επισεις αργότερα ισως να μην μπορείς να πας πίσω σε σταθερή αν το android της σταθερής

έκδοσης ειναι ειναι πιο μικρο απο αυτο που θα εχει η Developer ( anti rollback )

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την πατάτα και έβαλα τη develope και δεν λειτουργούν σωστά αρκετές εφαρμογές και διάφορα άλλα. Τώρα πως γυρνάω πίσω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα κανω πατατα λετε αν το δωσω και παρω καποιο mid range π.χ. redmi note 6 pro, note 5 κτλ; και λεω mid range γιατι θα βγω που θα βγω χαμενος από την πώληση του mix2s μη σκασω ποσα παραπανω για mi8. δε μπορω να γράφουν για 7-8-9 ωρες sot και εγω χωρις καν να ανοιξω κανενα pubg να είμαι στις 4,30-5, ελεος!
Link to comment
Share on other sites

θα κανω πατατα λετε αν το δωσω και παρω καποιο mid range π.χ. redmi note 6 pro, note 5 κτλ; και λεω mid range γιατι θα βγω που θα βγω χαμενος από την πώληση του mix2s μη σκασω ποσα παραπανω για mi8. δε μπορω να γράφουν για 7-8-9 ωρες sot και εγω χωρις καν να ανοιξω κανενα pubg να είμαι στις 4,30-5, ελεος!

 

Ε κοίτα το poco τότε να έχεις κ μπαταρία και απόδοση και εννοείται πιο φτηνό

Link to comment
Share on other sites

θα κανω πατατα λετε αν το δωσω και παρω καποιο mid range π.χ. redmi note 6 pro, note 5 κτλ; και λεω mid range γιατι θα βγω που θα βγω χαμενος από την πώληση του mix2s μη σκασω ποσα παραπανω για mi8. δε μπορω να γράφουν για 7-8-9 ωρες sot και εγω χωρις καν να ανοιξω κανενα pubg να είμαι στις 4,30-5, ελεος!

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Το σκαλίζω όλη την ώρα, παίζω και κανένα παιχνίδι, πάρα πολλά μηνύματα στα social, ομιλία μέσω viber ή GSM κανένα μισάωρο και τα μεσάνχτα έχω ένα 30% υπόλοιπο. Τώρα έχω 2 ώρες SOT και 80% υπόλοιπο.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

έχει ασχοληθεί κανείς με ρομ εκτός Miui και αν ναι εντυπώσεις ?

Ρωτάω γιατί το σκέφτομαι ως αγορά αλλά ένα που με ψιλοαποτρέπει είναι η Miui

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Το σκαλίζω όλη την ώρα, παίζω και κανένα παιχνίδι, πάρα πολλά μηνύματα στα social, ομιλία μέσω viber ή GSM κανένα μισάωρο και τα μεσάνχτα έχω ένα 30% υπόλοιπο. Τώρα έχω 2 ώρες SOT και 80% υπόλοιπο.

τι ρομ εχεις; δε ξέρω ρε παιδια να το παω infoquest? καινούριο ειναι 2 μηνων.

Link to comment
Share on other sites

τι ρομ εχεις; δε ξέρω ρε παιδια να το παω infoquest? καινούριο ειναι 2 μηνων.

 

Δεν έχω πειράξει κάτι. Έχω την τελευταία stable, MIUI Global Stable 10.0.2.0E

Τώρα, είμαι 2:57 SOT και 55% υπόλοιπο.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά . Επειδη ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του mi mix 2s μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει εαν το κινητο παιζει κανονικα Nova και Ote Go??

Το ρωταω αυτπ γιατι το προηγουμενο κινητο που ειχα, asus zenfone, παρα το οτι δεν ηταν ρουταρισμενο , δυστυχως δεν τα επαιζε. Ισως να φταιει και το οτι το ειχα παρει απο εξω με πιθανων οχι Global version, αλλα καποια Κινεζικη. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά . Επειδη ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του mi mix 2s μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει εαν το κινητο παιζει κανονικα Nova και Ote Go??

Το ρωταω αυτπ γιατι το προηγουμενο κινητο που ειχα, asus zenfone, παρα το οτι δεν ηταν ρουταρισμενο , δυστυχως δεν τα επαιζε. Ισως να φταιει και το οτι το ειχα παρει απο εξω με πιθανων οχι Global version, αλλα καποια Κινεζικη. Ευχαριστω πολυ.

Otetv go κανονικά εδώ!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Otetv go κανονικά εδώ!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλο το 1ο νεο. Περιμενω εοιβεβαιωση και για Nova Go. ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιζει κανονικά και την nova.

Το επιβεβαιώνω. Έχω την Global έκδοση.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ ωχ μακαρι να διορθωθεί κατι στη μπαταρία μήπως και το κρατήσω το κινητο. Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα και εγώ. Πρώτη εντύπωση πολυ πιο γρήγορο.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αξίζει λετε να κανω την μετάβαση σε mix 2s 128gb από mate 10 pro?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την ταπετσαρία με την 10.0.3? Μετά από μια ώρα μου γυρνάει την στοκ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την ταπετσαρία με την 10.0.3? Μετά από μια ώρα μου γυρνάει την στοκ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε εμένα την άλλαξε σχεδόν αμέσως, παρ όλο που δεν είχα απλή ταπετσαρία, αλλά από αυτές τις 3D που κινούνται ανάλογα με το πώς κινείς το τηλέφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Android 9.0 και πολύ πιο σβέλτο.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι πως ήταν 9. Δεν πήρα χαμπάρι κάποια αλλαγή.

Για την ταχύτητα έχω την ίδια αίσθηση.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει με όποιον launcher κι αν βάλω. Πάντα με γυρνάει στο στοκ wallpaper.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απογοήτευση η μπαταρία και μετα την ενημέρωση απο 90% το πρωι ειμαι στο 35% με 3 ωρες οθονη. ξεφτιλα το κινητο κριμα τα 500 που εδωσα με βλέπω να το σκοτώνω.
Link to comment
Share on other sites

απογοήτευση η μπαταρία και μετα την ενημέρωση απο 90% το πρωι ειμαι στο 35% με 3 ωρες οθονη. ξεφτιλα το κινητο κριμα τα 500 που εδωσα με βλέπω να το σκοτώνω.
Ανάλογα την χρήση που κάνεις. Το ότι ο καθένας ανεβάζει 8ωρα και 10ωρα Sot, δεν σημαίνει ότι θα έχουν ολοι τα ίδια. Εσύ μπορεί να χρησιμοποιείς 2 sim. Μπορεί να έχεις ανοιχτά μονίμως τα δεδομένα. Μπορεί να χρησιμοποιείς αρκετά το gps. Μπορεί να έχεις ανοιχτούς συγχρονισμους σε μόνιμη βάση η μπορεί να έχεις την φωτεινότητα συνέχεια στο full. Να μιλάς αρκετές ώρες στο τηλέφωνο κλπ κλπ. Λογικό να έχεις 3ωρα sot.

 

Άλλοι μπορεί να χρησιμοποιούν πιο πολύ wifi δίκτυα, να έχουν μια κάρτα sim, να έχουν την φωτεινότητα στο 50-60% και απλά να ασχολούνται με λίγο browsing, facebook, tapatalk.

 

Αν και δεν έχω την συσκευή, θεωρώ ότι λίγο πολύ, αν κάνεις πολύ βαριά χρήση, οποία συσκευή και αν έχεις, δεν ξεπερνάς τις 4 ώρες οθόνη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...