Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κλείσει χρόνο με το honor και άρχισε να κιτρινιζει η οθόνη στην πάνω αριστερή γωνία.

Τώρα το πρόβλημα είναι μικρό αλλά στον γερμανό που πήγα για κάποια άλλη δουλειά το είδαν και μου είπαν ότι θα

εξαπλωθεί σε όλη την οθόνη.

Λέει ότι θερμαίνεται πολύ η οθόνη γι'αυτό.

Παντός εγώ δεν είχα παρατηρήσει να ζεστάνετε πάρα πολύ.

Το καλύπτει η εγγύηση αλλά τώρα είναι να φύγω για διακοπές

μετά βλέπουμε.

Αν δεν κάνω λάθος η εγγύηση 2 χρόνια δεν ειναι?

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον και ξέρει ποιό πολλά να μας πει?

Edited by pankro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω κλείσει χρόνο με το honor και άρχισε να κιτρινιζει η οθόνη στην πάνω αριστερή γωνία.

Τώρα το πρόβλημα είναι μικρό αλλά στον γερμανό που πήγα για κάποια άλλη δουλειά το είδαν και μου είπαν ότι θα

εξαπλωθεί σε όλη την οθόνη.

Λέει ότι θερμαίνεται πολύ η οθόνη γι'αυτό.

Παντός εγώ δεν είχα παρατηρήσει να ζεστάνετε πάρα πολύ.

Το καλύπτει η εγγύηση αλλά τώρα είναι να φύγω για διακοπές

μετά βλέπουμε.

Αν δεν κάνω λάθος η εγγύηση 2 χρόνια δεν ειναι?

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον και ξέρει ποιό πολλά να μας πει?

 

Σε Huawei Mate Lite εκδοσεις το εχουν αναφερει μερικοι και ναι ειναι λογο της θερμοκρασιας που αναπτυσεται στο chip που ειναι ακριβως απο πισω. Γενικα οι συσκευες χρησιμοποιουν και την οθονη για να αποβαλουν την θερμοτητα.

Μετα τις διακοπες σου πηγαινε να σου την αλλαξουν να εχουν περασει και οι πολλες ζεστες και λογικα θα αλλαξουν και μπαταρια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο να περάσουν και η ζεστές και μετά.

Αν και διάβασα ότι σε μερικού ξανά εμφανίστηκε και σύντομα.

Έχω μια γκαντεμιά το lg g4 που είχα πήγε άδοξα από bootloop

Και τώρα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατο οταν τραβαω 4κ το bitrate ειναι τοσο χαμηλο? 33500kbps?!!! και η ποιοτητα οχι καλη αναμενομενο....κανονικα σε 4κ ειναι απο 42000 και πανω! τραβαει σε αλλη μορφη?!!

γινεται να το αυξησουμε για να εχουμε καλυτερη ποιοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μετά το τελευταίο Update το τηλέφωνο πάει όπως ναναι, κανει συνέχεια restarts και δε μπαίνει σε recovery mode,

το έχει πάθει κάποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μετά το τελευταίο Update το τηλέφωνο πάει όπως ναναι, κανει συνέχεια restarts και δε μπαίνει σε recovery mode,

το έχει πάθει κάποιος άλλος?

Με επαναφορά και στήσιμο από την αρχή δεν εχω κανένα απολύτως πρόβλημα εδω και 15 μέρες

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κλείσει χρόνο με το honor και άρχισε να κιτρινιζει η οθόνη στην πάνω αριστερή γωνία.

Τώρα το πρόβλημα είναι μικρό αλλά στον γερμανό που πήγα για κάποια άλλη δουλειά το είδαν και μου είπαν ότι θα

εξαπλωθεί σε όλη την οθόνη.

Λέει ότι θερμαίνεται πολύ η οθόνη γι'αυτό.

Παντός εγώ δεν είχα παρατηρήσει να ζεστάνετε πάρα πολύ.

Το καλύπτει η εγγύηση αλλά τώρα είναι να φύγω για διακοπές

μετά βλέπουμε.

Αν δεν κάνω λάθος η εγγύηση 2 χρόνια δεν ειναι?

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον και ξέρει ποιό πολλά να μας πει?

Το είχα πάθει και εγώ, το έστειλα στη procordia, και το είχα σε 2 μερες πισω με αλλαγμένη μπαταρία, οθόνη και περίβλημα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, δυστυχώς συνεχίζει να κανει μαγκιες μετα απο e-restore, όλο προβλήματα αυτη η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Περιμένω να έρθει η καινούργια έκδοση αλλά όσο και αν ζητάω ενημερώσεις μου λέει ότι είμαι στο EMUI 8.1.0

Link to comment
Share on other sites

... Emui 8.1..???

Εδω εγω εχω το 9.0 και θα έπρεπε κανονικά να είχαμε πάρει το 9.1 το οποίο φέρνει και πάρα πολλές βελτιώσεις - δυνατότητες

Άραγε το έχει λάβει κανείς στην Ελλάδα..?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

... Emui 8.1..???

Εδω εγω εχω το 9.0 και θα έπρεπε κανονικά να είχαμε πάρει το 9.1 το οποίο φέρνει και πάρα πολλές βελτιώσεις - δυνατότητες

Άραγε το έχει λάβει κανείς στην Ελλάδα..?

 

μόλις πήρα την 9.1... τι βελτιώσεις φέρνει? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς το emui 9.1
Ελληνικό από Κοτσωβολο, 9.1, εδώ και περίπου 10 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό από Κοτσωβολο, 9.1, εδώ και περίπου 10 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε μου Με ποιας εταιρείας σιμ το λειτουργείς...?

Εγω με wind ακόμα τίποτα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Με ποιας εταιρείας σιμ το λειτουργείς...?

 

Εγω με wind ακόμα τίποτα

Με Cosmote είναι η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πέρασα σήμερα... Δεν εντόπισα κάτι το εντυπωσιακό...

Οι μεγαλύτερες αλλαγές ηταν στο software αλλα εκεί και αν δεν είδα κάποια βελτίωση..

Lag εδω και εκει ιδιαίτερα σε instagram και Tweeter, framedrops, κομπιασματα κτλ... Εντάξει είμαι και επιρρεασμενος απο το P30 pro που εχω σαν βασική συσκευή αλλα απ ότι θυμάμαι και με το P20 PRO δεν ειχα αυτά τα κομπιασματα... Το δακτύλικο παραμένει απαράδεκτο οπως και πριν (πολύ αργό και πιάνει οπότε θέλει)... Αντίθετα βλέπω βελτίωση στην πλοήγηση με gestures...Δεν ξέρω ισως να χρειάζεται μια επαναφορά εργοστασιακων αν και την συσκευη την έχω 1,5 μήνα με 4 φορτίσεις και αυτό ηταν το πρώτο update που πέρασα και εννοείτε ότι οταν την πρώτο πήρα και έκανα τις αναβαθμίσεις μετά έκανα και επαναφορά και μετά στισιμο...

Anyway θα δούμε πως θα πάει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό μιλάτε για την 9...εμένα δεν έχει έρθει ακόμα τίποτα (8.1)...μήπως πρέπει να συνδέσω το κινητό με το software/καλώδιο για να 'κατέβει' ;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό μιλάτε για την 9...εμένα δεν έχει έρθει ακόμα τίποτα (8.1)...μήπως πρέπει να συνδέσω το κινητό με το software/καλώδιο για να 'κατέβει' ;

 

Εμένα αδερφέ όλες οι αναβαθμίσεις έχουν έρθει ΟΤΑ και η 9 και η 9.1....απλά έκανα έναν έλεγχο στο μενού του software update και εμφανίστηκε η αναβάθμιση. Δοκίμασε να κάνεις από τις ρυθμίσεις - Εφαρμογές - ενημέρωση λογισμικού και καμε μια εκκαθάριση cache & data εκεί... Κανε δοκιμή και αν δεν δοκίμασε να βάλεις διαφορετική κάρτα σιμ αλλης εταιρείας μπας και κάτι εκεί μπλοκάρει... Παντως μου φαίνεται αδιανόητο να είσαι ακόμα με EMUI 8.1...Δοκιμασε και με το Hisuite στο Pc αν σου βρίσκει εκεί καμία αναβάθμιση....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αδερφέ όλες οι αναβαθμίσεις έχουν έρθει ΟΤΑ και η 9 και η 9.1....απλά έκανα έναν έλεγχο στο μενού του software update και εμφανίστηκε η αναβάθμιση. Δοκίμασε να κάνεις από τις ρυθμίσεις - Εφαρμογές - ενημέρωση λογισμικού και καμε μια εκκαθάριση cache & data εκεί... Κανε δοκιμή και αν δεν δοκίμασε να βάλεις διαφορετική κάρτα σιμ αλλης εταιρείας μπας και κάτι εκεί μπλοκάρει... Παντως μου φαίνεται αδιανόητο να είσαι ακόμα με EMUI 8.1...Δοκιμασε και με το Hisuite στο Pc αν σου βρίσκει εκεί καμία αναβάθμιση....

Δεν βρίσκω την εκκαθάριση, μάλλον δεν είμαι στο σωστό μενού ;:blink:

 

Συνεχίζει να μη μου βρίσκει αναβαθμίσεις....

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η ενημέρωση Αυγούστου με το μέγεθος της να είναι 3,89 gb! Για ποιόν λόγο οι μηνιαίες ενημερώσεις είναι τόσες μεγάλες; Στο Xperia XZ1 το μέγεθος τέτοιον ενημερώσεων κάπου 100~200mb.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...