Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα νας πεις κ τι διαφορές βλέπεις;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση του Emotion UI που βασίζεται στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού συστήματος της Google, Android 9 Pie.

1) Το νέο Emotion UI 9.0 έχει ένα απλοποιημένο σχεδιασμό και χρησιμοποιεί γήινα χρώματα και εικόνες από τοπία και όμορφα περιβάλλοντα. Έτσι κατά την γνώμη μου ξεκουράζει τα μάτια και είναι εξαιρετικά απλό στη χρήση του.

2) Υπάρχει ένας νέος τρόπος χειρισμού με gestures, που παίρνουν τη θέση των πλήκτρων στο λογισμικό. Έτσι, είσαι σε θέση να χειριστείς τη συσκευή με απλά swipes και αυτό κατά την γνώμη μου είναι πιο εργονομικό.

3) Εμπλουτίζεται η εμπειρία χρήσης με AI ακόμα περισσότερο και γι αυτό υπάρχουν τα HiVision και HiTouch, με το πρώτο να προσφέρει περισσότερες πληροφορίες για προϊόντα ή για αξιοθέατα (μέσω Internet), απλώς στρέφοντας την κάμερα της συσκευής προς αυτά. Με το δεύτερο, μπορείς να βρεις τιμές για διάφορα προϊόντα (με το να πατήσει και να κρατήσει δύο δάχτυλα του πάνω στην εικόνα κάθε προϊόντος) από περισσότερες από 200 πλατφόρμες eCommerce και επίσημα online καταστήματα και από περισσότερες από 100 μάρκες. Με το χαρακτηριστικό, αν θυμάμαι καλά, η συσκευή μπορεί να αναγνωρίσει περισσότερα από 120 εκατομμύρια προϊόντα.

4) Το νέο EMUI 9.0 βελτιώνει το χαρακτηριστικό Easy Projection. Δηλαδή μπορείς να συνδέσεις τη συσκευή μας με εξωτερικές οθόνες με wireless One-Click Projection έχοντας στην διάθεσή σου τις λειτουργίες Capture και Highlight (δυνατότητα επισήμανσης και capturing περιεχομένου που προβάλλεται σε μία μεγαλύτερη οθόνη, όπως σε μία τηλεόραση για παράδειγμα).

5) Τέλος το EMUI 9.0 έχει επιπλέον και τα Huawei Share (εύκολη εκτύπωση μέσω Bluetooth), Backup (εύκολα αντίγραφα ασφαλείας αρχείων σε SD card σε USB flash drive ή ακόμα και σε NAS) και WPS με HiAI.

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Honor 10 COL-L29

Android Pie 9.0.0.159(C432E4R1P9) και καλές γιορτές!

Σε honor 10 από Κοτσωβολο (ελληνικό) δεν έχει εμφανισθεί ακόμα η αναβάθμιση.

Μιας και πρώτη φορά honor, δίνει το update σιγά σιγά σε χώρες; Υπάρχει τρόπος χειροκίνητης αναβάθμισης;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοιχτό τον Bootloader ... ναι υπάρχει, λαμβάνοντας την έκδοση αναβάθμισης κατ' ευθείαν από τους huawei servers.

Για δες εδώ και έναν εναλλακτικό τρόπο...https://forum.xda-developers.com/honor-9/development/tool-flash-official-firmware-recovery-t3769279

Διαφορετικά περιμένεις μέχρι τον Ιανουάριο ...που θα έρθει...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους.

Το τελευταίο καιρό παρατήρησα μια κίτρινη γραμμή (σα μουτζούρα) σε άσπρο φόντο στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης του κινητού. Σε αντίστοιχο μαύρο φόντο δε βγάζει τίποτα. Μου θυμίζει κάτι από τις κιτρινίλες που έβγαζε η οθόνη του LG G2 που είχα πριν κάτι χρονάκια. Έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα; πως μπορώ να "τεστάρω" την οθόνη αν όλα τα pixel ειναι ok ή αν συμβαίνει κάτι άλλο; δε ξέρω αν πρέπει να βιαστώ να το στείλω για έλεγχο ή να περιμένω να δω αν χειροτερέψει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους.

Το τελευταίο καιρό παρατήρησα μια κίτρινη γραμμή (σα μουτζούρα) σε άσπρο φόντο στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης του κινητού. Σε αντίστοιχο μαύρο φόντο δε βγάζει τίποτα. Μου θυμίζει κάτι από τις κιτρινίλες που έβγαζε η οθόνη του LG G2 που είχα πριν κάτι χρονάκια. Έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα; πως μπορώ να "τεστάρω" την οθόνη αν όλα τα pixel ειναι ok ή αν συμβαίνει κάτι άλλο; δε ξέρω αν πρέπει να βιαστώ να το στείλω για έλεγχο ή να περιμένω να δω αν χειροτερέψει το πρόβλημα

Στο δικό μου δεν παρατήρησα κάτι το σχετικό, ακόμη και όταν διάβασα το post σου....

Googlαρέ το και κατέβασε μια apk και κάνε το τεστ.... να δεις και αναλόγως πράξε με το service για το οποίο δεν ακούγονται και τα καλύτερα....

Χρόνια πολλά σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να στείλουμε sms 160 χαρακτηρων;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και σε μένα.

Με μία πρώτη ματιά βλέπω ότι η εικόνα τις επαφής που σε καλεί ή καλείς

είναι πια μικρή.(μου άρεσε καλύτερα πρίν).

Δεν υπάρχει το 3D creator που υπήρχε στην κάμερα (λίγο το κακό).

Και υπάρχει στην κάμερα η μετάφραση αλλά δεν βλέπω πουθενά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι ευρυτερα γνωστο, αλλα το δικο μου COL-L29D B151 αγγλικο ειναι Widevine L1. Πριν το παρω ειχα διαβασει αρκετα ποστ σε αλλα φορουμ τα οποια ελεγαν οτι ειναι μονο L3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες μου ειμαι κατοχοσ honor 10 και βλεπω ενα θεματακι το οποιο δν ξερω αν ειναι προβλημα με το καινουργιο λογισμικο 9 pie οταν εχω εχω την φωτεινοτητα πανω απτο 20 τις εκατο οατμ μπενω οπουδηποτε μετα απο 2 δευτερολεπτα μου χαμει ενα 10 τις εκατο της φωτεινοτητας γιατι το κανει αυτο γνωριζει κανεις[color="#
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα ήρθε το pie , ανήμερα τα Χριστούγεννα υπομονή στους επόμενους.

 

Μπορεις να μας ενημερωσεις ποιο ακριβως μοντελο ειναι, και τι ακριβως εκανες για το παρεις? Ειμαστε αρκετοι που ακομα περιμενουμε το 9, εγω ειμαι με COL-L29D C432 B151 εδω και μερικες βδομαδες αλλα δεν μου βγαζει την αναβαθμιση στην 9 ουτε με σφαιρες...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι COL-L29 (C432E4R1P9patch01).

Ούτε σε μένα δείχνει θερμίδες.

Σε σας δείχνει την ονομασία από τα δίκτυα πάνω στην μπάρα

σε μενα μόνο όταν κλείνω το Wi-Fi

Ενώ πριν την έβγαζε.

Edited by pankro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Είμαι ανάμεσα στο honor x10 και στο samsung galaxy a7 2018. Αναφέρομαι πάντα στο θέμα κάμερας και μπαταρίας.έχετε κάποια εικόνα ή από τα δύο να πάρω καθώς είναι σε κοντινές τιμές μεταξύ τους;στη θεωρία η μπαταρία είναι σχεδόν ίδια στην πράξη όμως τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλους! το pie έχει έρθει καιρό ,το μοντέλο είναι το COL-L29, Έκδοση 9.0.0159 (C432E4R1P9patch01).

Μόλις ανακάλυψα οτι στην κάμερα σου δείχνει τις θερμίδες, βασικά ενεργοποιείς το hivision κ έχεις 4 επιλογές, κωδικό QR, μετάφραση, αγορές (όπου αναγνωρίζει πχ το στυλό και σου λέει που μπορείς να αγοράσεις ) και η τέταρτη επιλογή που λέει αναγνώριση εάν βάλεις κάποιο τρόφιμο θα σου βγάλει τις θερμίδες!Τέλειο!χαχαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα πάντως έχει έρθει (c432 8.1.0.151)...νομίζω κροάτικο είναι το δικό μου... Παιδιά εσείς που την έχετε πάρει, για πείτε εντυπώσεις...αξίζει να τη βάλουμε, έχει καμιά σοβαρή διαφορά σε κάμερα/μπαταρία, app launch time, ή (μιας και από όσο ξέρω στα κλειδωμένα δεν μπορείς να κάνεις rollback*) θα το μετανιώσουμε και είναι καλύτερα να περιμένουμε κανένα patch?

 

*edit: Μόλις μου ήρθε η ενημέρωση για την 9.0 (9.0.0.159), στα update notes λέει ότι μπορείς να κάνεις rollback στην 8.1

Edited by panos1550
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Είμαι ανάμεσα στο honor x10 και στο samsung galaxy a7 2018. Αναφέρομαι πάντα στο θέμα κάμερας και μπαταρίας.έχετε κάποια εικόνα ή από τα δύο να πάρω καθώς είναι σε κοντινές τιμές μεταξύ τους;στη θεωρία η μπαταρία είναι σχεδόν ίδια στην πράξη όμως τι γίνεται;

 

φίλε μου έχω εγώ το ονορ και ο κολλητός μου το α7. Δεν ξερω τι να σου προτείνω αλήθεια. ΑΠό πλευράς benchmarks είμαστε double score αλλά στην καθημερινή χρήση (κλήσεις, browsing) θα έλεγα οτι δε φαίνεται καμία διαφορά.

Από πλευράς κάμερας θεωρώ καλύτερο το honor, αυτονομίας το samsung και οθόνης πάλι το samsung λόγω amoled.

Link to comment
Share on other sites

ενω στην 8 ειχαμε L1 Widevine, δυστυχως με την Pie 9 το DRM info δειχνει μονο L3 πια.

Ισως με κανενα update της EMUI επανελθει το L1, αλλα για την ωρα κριμα και παλι κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Honor: ανακοίνωσε πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας σε 22 μοντέλα!

Tο πρόγραμμα αντικατάστασης λήγει στις 3 Μαρτίου και η μπαταρία έχει εγγύηση 90 ημερών. Η ερώτηση όλων μας είναι εάν το πρόγραμμα ισχύει στην Ελλάδα.

https://gr.gizchina.com/2019/01/10/honor-anakoinose-programma-antikatastasis-mpatarias-se-22-montela/

 

Αναβαθμιστήκατε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...