Jump to content

Έως 180 ευρώ. (Αυτονομία, Κάμερα & SAR)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό έως 180 ευρώ μέσα στο επόμενο 10ήμερο καθώς το LG G2 ξεκινησε να χάνει λάδια (δεν ενεργοποιείται το WIFI)

 

To νέο κινητό με ενδιαφέρει να έχει:

- Χαμηλό sar (μην πάω δηλαδή σε κάποιο κινητό πχ MI A1)

- Καλή αυτονομία

- Καλη κάμερα μπρος-πισω. (Οσο γίνεται καλύτερα για αυτά τα χρήματα που διαθέτω.)

 

Έχω καταλήξει στο Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) 4GB RAM απο skroutz με 175 ευρώ.

 

1) Ποια η διαφορά με το Xiaomi Redmi Note 4Χ ? Ποιο είναι καλύτερο;

2) Έχετε να μου προτείνετε κάτι διαφορετικό;

3) Ποια η άποψη σας για Redmi Note 5;

4) Ti τιμή SAR θα έχει το MI7;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό έως 180 ευρώ μέσα στο επόμενο 10ήμερο καθώς το LG G2 ξεκινησε να χάνει λάδια (δεν ενεργοποιείται το WIFI)

 

To νέο κινητό με ενδιαφέρει να έχει:

- Χαμηλό sar (μην πάω δηλαδή σε κάποιο κινητό πχ MI A1)

- Καλή αυτονομία

- Καλη κάμερα μπρος-πισω. (Οσο γίνεται καλύτερα για αυτά τα χρήματα που διαθέτω.)

 

Έχω καταλήξει στο Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) 4GB RAM απο skroutz με 175 ευρώ.

 

1) Ποια η διαφορά με το Xiaomi Redmi Note 4Χ ? Ποιο είναι καλύτερο;

2) Έχετε να μου προτείνετε κάτι διαφορετικό;

3) Ποια η άποψη σας για Redmi Note 5;

4) Ti τιμή SAR θα έχει το MI7;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μονο από Ελλάδα κοιτάζεις;

Το redmi note 4 είναι πλέον 1.5 χρόνων κινητό. Αυτό έχω, αλλά θα έλεγα να πάρεις κάτι πιο καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα από Ελλάδα, αλλά αν υπάρχει κάτι πολύ καλό από εξωτερικό, με λίγες μέρες σε μεταφορικά τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κάπως επείγει γιατί είμαι χωρίς WIFI στο κινητό τώρα και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ δεδομένα (βεβαια έχω αρκετά GB αλλά δεν θέλω να χρησιμοποιώ μόνο δεδομένα)

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα από Ελλάδα, αλλά αν υπάρχει κάτι πολύ καλό από εξωτερικό, με λίγες μέρες σε μεταφορικά τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κάπως επείγει γιατί είμαι χωρίς WIFI στο κινητό τώρα και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ δεδομένα (βεβαια έχω αρκετά GB αλλά δεν θέλω να χρησιμοποιώ μόνο δεδομένα)

 

το j7 2017 είναι εξαιρετική επιλογή στα 187 ευρω.. πολυ καλή οθόνη, φοβερή αυτονομία και χαμηλό sar

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα από Ελλάδα, αλλά αν υπάρχει κάτι πολύ καλό από εξωτερικό, με λίγες μέρες σε μεταφορικά τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κάπως επείγει γιατί είμαι χωρίς WIFI στο κινητό τώρα και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ δεδομένα (βεβαια έχω αρκετά GB αλλά δεν θέλω να χρησιμοποιώ μόνο δεδομένα)

 

Εγώ θα σε πρότεινα το meizu. 175+10 μεταφορικά με pdm. Σε 2-3 βδομάδες σπίτι σου.

https://www.banggood.com/Meizu-Pro-6-Plus-Global-Version-5_7-Inch-2K-AMOLED-4GB-RAM-64GB-ROM-Exynos-8890-Octa-Core-Smartphone-p-1266097.html?utm_design=41&utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_men270_email&utm_campaign=newsletter%E2%80%94emarsys&utm_content=talis&sc_src=email_2980943&sc_eh=0ac055d68c6bfb331&sc_llid=948657&sc_lid=115578805&sc_uid=MmtbplWH02

 

365€ στο Σκρουτζ.

https://www.skroutz.gr/s/10529216/Meizu-Pro-6-Plus-64GB.html

 

Ψάξε και στο θέμα του κινητού στο forum.

Link to comment
Share on other sites

J7 2017, οθόνη και μπαταρία λες και έχεις τωρινή ναυαρχίδα, αλλά στην κάμερα θα είσαι πιο πίσω σε σχέση με το G2

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Σε χαμηλό φωτισμό το G2 δεν εβγαζε καλές φωτογραφίες ειδικά στην σέλφι πάντως. Πόσο χειρότερο θα είναι το J7 2017? :p
Link to comment
Share on other sites

Το Meizu M6 Note το έχω και εγώ, έκδοση M721H 3/32 με Β20(800) για 4G,και είναι πολύ ικανοποιημένος... Αγορά από Ελλάδα πολύ καλή κάμερα, γρήγορο, γενικά τίμιο κινητό, σε σχέση με τον ανταγωνισμό... Ρίξε του μια ματιά... Από το Redmi Note 4 που είχα στο σύνολο είναι καλύτερο... Και στις κάμερες....
Link to comment
Share on other sites

Σε χαμηλό φωτισμό το G2 δεν εβγαζε καλές φωτογραφίες ειδικά στην σέλφι πάντως. Πόσο χειρότερο θα είναι το J7 2017? :p

 

Η πισω κάμερα, αν εξαιρέσουμε το τεράστιο shutter lag, δεν εχει πολλα να ζηλέψει απο τα φετινα mid range. Μπορει να ειναι και καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...