Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά αξίζει η αγωρά του; προσπαθώ να αποκοπώ από την Apple αλλά ότι android έχω πάρει μέχρι τώρα μου έχει βγλάλει την παναγία με τα ατσούμπαλα lag του.

 

Πέριση με S8 πολύ bloatwear καθολου καλή εμπειρία χρήσης, πολλά μπερδεμένα πράγματα.

 

Πριν μια εβομάδα εμπειρία με P20 Pro Huawei.

 

Lag τρελό οταν κατεβαζες παραθυρο από stories στο instagram, λαγκ στο messenger, γενικα πολλα λαγκαρισματα

εμπειρία χρήσης ΜΗΔΕΝΙΚΗ.

 

το ποιο τρελό έκωβε και καρέ οταν ανεβαινε το ΠΛΗΚΤΟΡΛΟΓΙΟ σε οποιαδήποτε εφαρμογή.

 

δλδ ποιος δινει 500 και 600€ κινητά για να έχει τετοια εμπειριά;

ένα iPhone SE που εχω τωρα για πρόχειρο κάνει τη δουλειά του αλαγκαριστα παντου...δλδ ημαρτον..

 

θα ξεγνιάσω με το 6άρι;

Edited by Werra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει η αγωρά του; προσπαθώ να αποκοπώ από την Apple αλλά ότι android έχω πάρει μέχρι τώρα μου έχει βγλάλει την παναγία με τα ατσούμπαλα lag του.

 

Πέριση με S8 πολύ bloatwear καθολου καλή εμπειρία χρήσης, πολλά μπερδεμένα πράγματα.

 

Πριν μια εβομάδα εμπειρία με P20 Pro Huawei.

 

Lag τρελό οταν κατεβαζες παραθυρο από stories στο instagram, λαγκ στο messenger, γενικα πολλα λαγκαρισματα

εμπειρία χρήσης ΜΗΔΕΝΙΚΗ.

 

το ποιο τρελό έκωβε και καρέ οταν ανεβαινε το ΠΛΗΚΤΟΡΛΟΓΙΟ σε οποιαδήποτε εφαρμογή.

 

δλδ ποιος δινει 500 και 600€ κινητά για να έχει τετοια εμπειριά;

ένα iPhone SE που εχω τωρα για πρόχειρο κάνει τη δουλειά του αλαγκαριστα παντου...δλδ ημαρτον..

 

θα ξεγνιάσω με το 6άρι;

 

Αν δεν σε καλύψει σε ταχύτητα το op6 τότε δεν θα σε καλύψει κανένα...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε καλύψει σε ταχύτητα το op6 τότε δεν θα σε καλύψει κανένα...

 

δεν μιλάω για ταχύτητα αλλά για smothness.

εχεις λειτουργησει κανά iPhone ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάω για ταχύτητα αλλά για smothness.

εχεις λειτουργησει κανά iPhone ποτέ;

 

Το ίδιο λέμε. Δεν υπάρχει πιο smooth και γρήγορο κινητό. Αν δεν σε ικανοποιήσει ούτε το op6 τότε μην ψάχνεις άλλο android ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέμε. Δεν υπάρχει πιο smooth και γρήγορο κινητό. Αν δεν σε ικανοποιήσει ούτε το op6 τότε μην ψάχνεις άλλο android ;)

 

 

έγινε ευαριστώ πολυ! θα πειραματιστώ!

 

ποια η γνώμη σου για ολα αυτά που περιγράφω στο P20 ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε στη gcam (bsgfix) να δοκιμασετε τις ρυθμισεις μου. Τις εχω βαλει στο xda. Καθενας διαλεγει οτι προτιμαει. Θα χαρω να ακουσω τη γνωμη σας με δειγματα σας :) https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77760347&postcount=2022

 

έγινε ευαριστώ πολυ! θα πειραματιστώ!

 

ποια η γνώμη σου για ολα αυτά που περιγράφω στο P20 ;

 

Για το s8 που ειπες το περιμενα. Για το P20 μου εκανε λιγο εντυπωση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε στη gcam (bsgfix) να δοκιμασετε τις ρυθμισεις μου. Τις εχω βαλει στο xda. Καθενας διαλεγει οτι προτιμαει. Θα χαρω να ακουσω τη γνωμη σας με δειγματα σας :) https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77760347&postcount=2022

 

 

 

Για το s8 που ειπες το περιμενα. Για το P20 μου εκανε λιγο εντυπωση.

 

θέλει rooted συσκευη αυτο το αππ σου;

Link to comment
Share on other sites

θέλει rooted συσκευη αυτο το αππ σου;

 

Οχι αφου εχει ηδη ενεργο api2. Οι ρυθμισεις ειναι για αυτη την εκδοση https://drive.google.com/open?id=14XJ_XMEOG4qdN17EfG7kb1mYy5d7xdDr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα αυτο ναι ρε παιδια δεν κολάει ειναι σφαίρα... απλό χωρίς σαβουρα. 90% κοντα στο smoothnes του αιφον, τα αλλα ουτε στο 60% δεν φτάναν..
Link to comment
Share on other sites

για τα adds υπάρχει καμια λυση;

 

κατέβασα το app για τη κάμερα (αυτο αντικαθηστα την καμερα που ειχε το Oxygen os?)

αλλά δεν βρισκω πουθενά τα settings.

Link to comment
Share on other sites

για τα adds υπάρχει καμια λυση;

 

κατέβασα το app για τη κάμερα (αυτο αντικαθηστα την καμερα που ειχε το Oxygen os?)

αλλά δεν βρισκω πουθενά τα settings.

 

Οχι ειναι αλλο app.

Ρυθμισεις -> Συνθετες ρυθμισεις

Τα denoise parameters θα τα βρεις στο Tuning back camera

 

Για να παρεις μια ιδεα απο google camera δες εδω τον οδηγο μου (ειναι μεν μεγαλος αλλα αξιζει να τον διαβασεις) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462218

 

Οσον αφορα τα adds, εννοεις σε apps? Με root μπορεις να βαλεις το addaware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξίζει η αγορά του A6000 (κινεζικό); Είναι 100€ κάτω από το επίσημο store.

 

Νομιζω και το a6003 δεν διαφερει πολυ σε τιμη στα κινεζομαγαζα. Δεν ξερω αν διαφερουν σε μπαντες. Ψαξτο πρωτα. Και θα χρειαστει να περασεις play store (ή ακομα καλυτερα global rom).

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του A6000 (κινεζικό); Είναι 100€ κάτω από το επίσημο store.

 

Αξίζει........ Καμία διαφορά....... Εκτός της εγγύησης.,.

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

για τα adds υπάρχει καμια λυση;

 

 

 

κατέβασα το app για τη κάμερα (αυτο αντικαθηστα την καμερα που ειχε το Oxygen os?)

 

αλλά δεν βρισκω πουθενά τα settings.

 

Χωρίς root μόνο με Adguard paid έκδοση θα έχεις μη εμφάνιση διαφημίσεων σε app αλλιώς με την free μόνο σε browsing θα σε καλύψει.

 

Την χρησιμοποιώ σε iOS και Windows πάνω από 2 χρόνια και μου έχει λύσει τα χέρια.

 

Απλά σε iOS εγώ βάζω Adguard DNS setting για να κόβει διαφημίσεις και από τα app διότι είχε βάλει τελευταίο έτος με iOS 11 και μετά περιορισμό στη χρήση των VPN app η Apple και μόνο με αυτόν τον τρόπο δουλεύει στα app.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έχει διαφορά στις μπάντες στο 4G... Λείπει η B30 και B32 οι οποίες βέβαια δεν μας επηρεάζουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://goo.gl/images/3pr4F2 κανένας με γνώσεις photoshop να το φέρει στα μέτρα του oneplus?

 

αυτο που εδωσες και παρα πολλα αλλα https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/themes/notch-wallpaper-t3830797

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εδωσες και παρα πολλα αλλα https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/themes/notch-wallpaper-t3830797

 

Ευχαριστώ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα τα φοτα σας..ψαχνω ενα τζαμακι αλλα το θελω αμεσα απο ελλαδα εχει καπιος να μου προτινει κατι?εχω ακουσει για ενα νιλλκιν 3d αλλα ελλαδα δεν μπορω ν το βρω αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την 9 έχετε να προτείνετε κάποιο κερνελ? Ως τώρα είχα Franco αλλά δυστηχως αργεί λίγο για να βγάλει συμβατό
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την 9 έχετε να προτείνετε κάποιο κερνελ? Ως τώρα είχα Franco αλλά δυστηχως αργεί λίγο για να βγάλει συμβατό

Elemental που είχα και στην oreo. Πάει μια χαρά και έχω και καλή μπαταρία. Αν θες ακόμα καλύτερη μπαταρία δες radioactive

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα τα φοτα σας..ψαχνω ενα τζαμακι αλλα το θελω αμεσα απο ελλαδα εχει καπιος να μου προτινει κατι?εχω ακουσει για ενα νιλλκιν 3d αλλα ελλαδα δεν μπορω ν το βρω αυτο.

 

Πιο άμεσα θα σου έρθει το official από το Oneplus store. Αν το πάρεις τρίτη, πρωί πρωί, θα το έχεις τετάρτη μεσημέρι λογικά.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά με stock όλα και μόνο με ρούτ που είδα 8 ώρες και 10 λεπτά οθόνη μόνο με lte και και gps από τις 7 το πρωί μέχρι της 10 το βράδυ με 3 ώρες ομιλία, 7-8 emails, και 2 ώρες gps με Google maps με ενεργοποίηση εξοικονόμηση ενέργειας. Πόσο καλύτερα μπορεί να το κάνει ο radioactive; Παρεμπιπτόντως, τι ακριβώς κάνει η εξοικονόμηση ενέργειας αφού μου έρχονταν αμέσως οι ειδοποιήσεις των εφαρμογών που θέλω και δεν με αποσυνδέει από το ίντερνετ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα VOLTA τι ειναι; volta wifi και λοιπα;

 

έχουν καποια επίπτωση στην μπαταρία;

πως τα ενεργοποιώ;

 

 

επίσης αυτο το paid ADguard που θα το βρω;; απο μπαταρία πώς τα πάει;

λινκ

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα VOLTA τι ειναι; volta wifi και λοιπα;

 

έχουν καποια επίπτωση στην μπαταρία;

πως τα ενεργοποιώ;

 

 

επίσης αυτο το paid ADguard που θα το βρω;; απο μπαταρία πώς τα πάει;

λινκ

Εδω περιγραφή και αγορά

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

https://adguard.com/en/license.html#new/EUR/PREMIUM/36500/1

Προσωπικα αγόρασα 2+2 lifetime(Windows+Android) αδειες για 75 ευρω προ 2.5 ετων

 

Και σε ios εχω αγοράσει την Pro έκδοση ξεχωριστά.

 

Σε WiFi σχεδόν ελάχιστη επίπτωση σε μπαταρία σε mobile data εχει περισσότερο.

 

Αλλιώς αν θες δωρεαν και χωρις καμια επίπτωση μπαταρία τότε μόνο root και AdAway.:wink:

 

Το ιδιο ισχυει για καθε android συσκευή οχι αποκλειστικά OnePlus

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...