Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει Xiaomi συσκευή που ανακοινώθηκε το 2018, με Global MIUI, που να μην το έχει;

Δεν ξερω,αυτό μονο η Xiaomi μπορεί να απαντήσει η καποιος εχει δοκιμάσει οντως πολλές φετινές συσκευές της.

Το καλο οτι με root λύνεται στο πι και φι,αλλά όλοι αυτοί που δεν ρουταρουν και βάλουν custom kernel αιωρουνται στον αερα και όποτε τις καπνίσει και βάλει με καμια αναβάθμιση.

 

Τεσπα σς μην επεκτείνουμε παραπάνω στο θεμα αυτο και χαλάμε το νήμα απλα οπως εγραψα πανω κανενα skin OEM δεν ειναι τοσο πλήρες νομίζουμε ούτε αντίστοιχα κάποιο αλλο φτωχό και αδειο.

 

Διότι ουτε το ενα ισχύει ουτε το άλλο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει double tap to sleep όμως
Έχει ο Nova....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει double tap to sleep όμως

 

Δεν είπα ότι υπάρχει.

Εμένα μου έκανε εντύπωση ο ισχυρισμός ότι δεν υπάρχει double tap το wake, από τη στιγμή που έχω χειριστεί Redmi Note 4 με Global MIUI 8 και το είχε.

1) Ναυαρχίδες της Xiaomi, 2) του 2018 και 3) με Global MIUI 9/10, θεωρώ αδύνατο να μην έχουν double tap to wake.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Στις ρυθμίσεις ημερολογίου και συγκεκριμένα στις ειδοποιήσεις, τόσο μέσα από την ίδια την εφαρμογή Google calendar όσο και από τις ρυθμίσεις της συσκευής > ειδοποιήσεις > ημερολόγιο, δεν μπορώ να επεξεργαστώ τις επιλογές Βαρύτητα, Ήχος & Δόνηση (είναι γκρίζες και δεν αλλάζουν), ώστε να ρυθμίσω τις ειδοποιήσεις να μην έχουν ήχο.

Ένα τω μεταξύ στο OnePlus community το συγκεκριμένο θέμα αναφέρεται ως bug https://forums.oneplus.com/threads/cant-change-notification-sound-on-google-calendar.701278/.

Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να επιβεβαιώσει την παραπάνω συμπεριφορά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευη μέσω Skroutz για να κόψω τιμολόγιο. Πως μπορω να ξέρω ότι το έχουν φέρει από την επίσημη ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία και όχι από Κίνα που δεν θα έχει εγγύηση! Γράφει κάτι στο κουτί εξωτερικά;; Ξέρει κάποιος;; Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτιδήποτε είναι εκτός του site της OnePlus , έχει έναν χρόνο εγγύηση μόνο η μη σου πω και καθόλου και άμα πάθει κάτι έχεις να κάνεις με το μαγαζί που το αγόρασες .

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο mod να αυξήσω την ένταση ήχου στα ασύρματα ακουστικά bluetooth ?? Είναι πολύ χαμηλά.... Ενώ τα δοκίμασα σε άλλη συσκευή και ακούω μια χαρά. Στο 6αρι που έχω είναι λες και ακούω από πηγαδι

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευη μέσω Skroutz για να κόψω τιμολόγιο. Πως μπορω να ξέρω ότι το έχουν φέρει από την επίσημη ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία και όχι από Κίνα που δεν θα έχει εγγύηση! Γράφει κάτι στο κουτί εξωτερικά;; Ξέρει κάποιος;;
Στο κινέζικο κουτί από πίσω είναι σχεδόν όλα γραμμένα στα κινέζικα, κάνει μπαμ δηλαδή.

Και το ευρωπαϊκό να είναι δεν ξέρω τι ισχύει άμα το αγοράσεις από τρίτο τι ισχύει με την εγγύηση.

Αρχικά ρώτα το μαγαζί που θέλεις να κάνεις την αγορά από που το φέρνουν για να είσαι σίγουρος.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Στο κινέζικο κουτί από πίσω είναι σχεδόν όλα γραμμένα στα κινέζικα, κάνει μπαμ δηλαδή.

Και το ευρωπαϊκό να είναι δεν ξέρω τι ισχύει άμα το αγοράσεις από τρίτο τι ισχύει με την εγγύηση.

Αρχικά ρώτα το μαγαζί που θέλεις να κάνεις την αγορά από που το φέρνουν για να είσαι σίγουρος.

 

Καλησπέρα. Τους ρώτησα και μου είπαν ότι είναι ευρωπαϊκό. Πάρολα αυτά μπορεί να λένε και ψέματα. Που να ξέρεις;;

Έχω ένα 5τ και στο κουτί δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο ώστε να καταλαβαίνεις ότι είναι ευρωπαϊκό ενώ το έχω πάρει από το επίσημο σιτε της op.

Ξέρει κάποιος κάποια ιδιαιτεροτητα;;;κάτι να προσέξω

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τους ρώτησα και μου είπαν ότι είναι ευρωπαϊκό. Πάρολα αυτά μπορεί να λένε και ψέματα. Που να ξέρεις;;

Έχω ένα 5τ και στο κουτί δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο ώστε να καταλαβαίνεις ότι είναι ευρωπαϊκό ενώ το έχω πάρει από το επίσημο σιτε της op.

Ξέρει κάποιος κάποια ιδιαιτεροτητα;;;κάτι να προσέξω

Αμα σου πούνε το imei και μιλήσεις με oneplus νομίζω μπορούν να δουν άμα είναι ευρωπαϊκο η όχι.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευη μέσω Skroutz για να κόψω τιμολόγιο. Πως μπορω να ξέρω ότι το έχουν φέρει από την επίσημη ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία και όχι από Κίνα που δεν θα έχει εγγύηση! Γράφει κάτι στο κουτί εξωτερικά;; Ξέρει κάποιος;;

 

Σκέφτομαι και εγω την αγορά απο Ελλάδα ποσο σου βγαίνει με τιμολόγιο?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν ξέρω από που . Με ενδιαφέρει να έχει εγγύηση .... υπάρχει κάποιο οικονομικό site πέρα από την oneplus για αγορά ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν ξέρω από που . Με ενδιαφέρει να έχει εγγύηση .... υπάρχει κάποιο οικονομικό site πέρα από την oneplus για αγορά ;

 

Όχι κανένα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν ξέρω από που . Με ενδιαφέρει να έχει εγγύηση .... υπάρχει κάποιο οικονομικό site πέρα από την oneplus για αγορά ;

 

Και εγώ είμαι στο τσακ να το αγοράσω, αλλά με προβληματίζει το μέγεθος.... νομίζω ότι θα μου φανεί μικρό...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε ολες τις συσκευες.

Σε καποιες βαζει σε αλλες οχι.

Δες και σε mi forum και άλλες αναφορές.

http://en.miui.com/thread-647338-1-1.html

http://en.miui.com/thread-561546-1-1.html

Οι μισοί εχουν άλλοι μισοί δεν έχουν και ζητάνε.

Με τοσες συσκευες που βγαζουν εχουν χασει την μπαλα στην Xiaomi:lol:

Και με τοσες εκδοσεις MUIU stable/beta/global/china που βγαζουν ανα εβδομαδα.

 

Θεμα ζαριας αν σου κατσει η οχι δηλαδη και ακομα αν βγει δεν εισαι σιγουρος δεν θα το βγαλουν και να το ξαναβαλουν

 

Θα συμφωνήσω σε ορισμένα, αλλά ας ελπίσουμε ότι έβαλαν μυαλό

https://imgur.com/a/vlUDrAr

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος και γω της συσκευης ποιο ειναι το τελαυταιο update της oxygen?

 

5.1.8 είναι φιλε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Στις ρυθμίσεις ημερολογίου και συγκεκριμένα στις ειδοποιήσεις, τόσο μέσα από την ίδια την εφαρμογή Google calendar όσο και από τις ρυθμίσεις της συσκευής > ειδοποιήσεις > ημερολόγιο, δεν μπορώ να επεξεργαστώ τις επιλογές Βαρύτητα, Ήχος & Δόνηση (είναι γκρίζες και δεν αλλάζουν), ώστε να ρυθμίσω τις ειδοποιήσεις να μην έχουν ήχο.

Ένα τω μεταξύ στο OnePlus community το συγκεκριμένο θέμα αναφέρεται ως bug https://forums.oneplus.com/threads/cant-change-notification-sound-on-google-calendar.701278/.

Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να επιβεβαιώσει την παραπάνω συμπεριφορά;

 

και σε εμενα ειναι γκρι

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που θελετε τιμολογιο γιατι δεν το αγοράζετε απο amazon business?
με τιμολόγιο στο Amazon. it στα 475.€ με την εγγύηση να το καλύπτει η oneplus ή το Amazon? €0c2a935e7f24c2b619e695a31e69b6e9.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εχτές ήμουν έξω την νύχτα και χρειάστηκα να τραβήξω βίντεο σε χαμηλό φωτισμό, με την εφαρμογή της Oneplus δεν τα κατάφερα(σκοτεινο βίντεο) ,με την gcam όμως κοροιδευα την κοπέλα μου που τράβαγε με το iphone 8 plus..χωρίς φλας και τα δύο κινητά..

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι κι εγώ στην παρέα σας ερχόμενος από xiaomi mi max 2

 

Σήμερα έφυγε η παραγγελία για κόκκινο!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...