Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποίησα κι εγω επιτέλους το VoLTE και VoWiFi !

Τόσο καιρό έψαχνα το Serial and Full-port switch to ON στο μενου που εμφανίζεται στο *#800# και όχι σε αυτο που πραγματικά είναι (*#801#). Πρωτες εντυπώσεις πολύ γρήγορη κλήση και αρκετά καλύτερη ποιότητα :)

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα κι εγω επιτέλους το VoLTE και VoWiFi !

Τόσο καιρό έψαχνα το Serial and Full-port switch to ON στο μενου που εμφανίζεται στο *#800# και όχι σε αυτο που πραγματικά είναι (*#801#). Πρωτες εντυπώσεις πολύ γρήγορη κλήση και αρκετά καλύτερη ποιότητα :)

Πώς το κατάφερες;;

Είναι η ίδια διαδικασία και για OnePlus 5T;;

Έχω κάνει μια σχετική διαδικασία που βρήκα στο xda για Cosmote, ενεργοποιήθηκαν οι ρυθμίσεις σχετικά με το VoLTE και VoWiFI αλλά όταν στέλνω SMS στην Cosmote για ενεργοποίηση λέει ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή, μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by SubGam3R
Link to comment
Share on other sites

Πώς το κατάφερες;;

Είναι η ίδια διαδικασία και για OnePlus 5T;;

Έχω κάνει μια σχετική διαδικασία που βρήκα στο xda για Cosmote, ενεργοποιήθηκαν οι ρυθμίσεις σχετικά με το VoLTE και VoWiFI αλλά όταν στέλνω SMS στην Cosmote για ενεργοποίηση λέει ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή, μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Πρέπει να είναι ήδη ενεργοποιημένη η κάρτα σε συσκευή που να είναι συμβατή με τη λίστα της Cosmote για volte.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 + xXx_NoLimits_2.9.2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ήδη ενεργοποιημένη η κάρτα σε συσκευή που να είναι συμβατή με τη λίστα της Cosmote για volte.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 + xXx_NoLimits_2.9.2 using Tapatalk

Αυτό μόνο;;

Αν πάρω δηλαδή συσκευή φίλου, βάλω την SIM την ενεργοποιησω και την ξανά βάλω σε εμένα λογικά θα παίζω;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόνο;;

Αν πάρω δηλαδή συσκευή φίλου, βάλω την SIM την ενεργοποιησω και την ξανά βάλω σε εμένα λογικά θα παίζω;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Αυτό εφόσον έχεις κάνει μια διαδικασία που έχουν στο xda και έχεις ρουτ λογικά θα δουλέψει. Εγώ το είχα προσπαθήσει, κάπου κόλλησα τότε και βαρέθηκα να το ψάξω το άφησα έτσι.

 

Απορία. Έχω φλασαρει ElementalX kernel , σε μια custom rom που έχω που είναι όμως ρομ μέσω magisk. Πως γίνεται να πάω σε άλλο κερνελ χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόνο;;

Αν πάρω δηλαδή συσκευή φίλου, βάλω την SIM την ενεργοποιησω και την ξανά βάλω σε εμένα λογικά θα παίζω;;

 

Ναι κι εγω την εβαλα σε iPhone 6 για να το ενεργοποιήσω. Μπορεις βεβαια να καλέσεις τον πάροχό σου να του ζητήσεις να στο ενεργοποιήσει.

 

Αυτό εφόσον έχεις κάνει μια διαδικασία που έχουν στο xda και έχεις ρουτ λογικά θα δουλέψει. Εγώ το είχα προσπαθήσει, κάπου κόλλησα τότε και βαρέθηκα να το ψάξω το άφησα έτσι.

 

Δεν χρειάζεται να είσαι Root , δεν ειμαι εγω root !

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω την εβαλα σε iPhone 6 για να το ενεργοποιήσω. Μπορεις βεβαια να καλέσεις τον πάροχό σου να του ζητήσεις να στο ενεργοποιήσει.

 

 

 

Δεν χρειάζεται να είσαι Root , δεν ειμαι εγω root !

Σε καρτοσυμβολαιο Cosmote είμαι, μπορώ απλά με μια κλήση;;

Και πως θα το δικαιολογήσω ότι δεν έστειλα το κλασικό SMS;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις. Για ποιο λογο καποιος να προτιμαει την γυαλινη πλατη απο το αλουμινιο αν δεν υποστηριζεται ασυρματη φορτιση και ειδικα απο την στιγμη που γεμιζει και αυτη απο δακτυλιες?

Εντομεταξυ αν ισχυουν τα leaks και για το μπροστα μερος με το ελαχιστο notch,παιζει και το notification led να βγαλουν.

Προσωπικά προτιμω αλουμίνιο πλάτη αφου και γυαλι που βαζει δεν βαζει ασύρματη φορτιση ουτε σε 6Τ προβλέπεται να ειχε και καποιο νοημα)

 

Ομογενοποιηση στα παντα σε υλικα κατασκευής βλέπουμε απο ολους δυστυχως.

 

Το πιο ευτελες και φθηνο υλικο στον πλανητη το βαφτίσαμε premium,τρομάρα τους.

 

Ναι βλεπω να φυγει και notification led οπως και 3.5 θυρα και το notch προβλέπω να μην εχει επιλογή για απόκρυψη λογο του σχηματος του

 

Κανω μια πρόβλεψη ουτε αυτη τη φορα προσβλέπω type c 3.1 προδιαγραφών :lol::wink:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοσυμβολαιο Cosmote είμαι, μπορώ απλά με μια κλήση;;

Και πως θα το δικαιολογήσω ότι δεν έστειλα το κλασικό SMS;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Εγώ που ενεργοποίησα μέσω online chat το έπαιξα τρελός! Και το έστειλα, αλλά ενώ έχω συμβατή συσκευή δεν έγινε κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Κανω μια πρόβλεψη ουτε αυτη τη φορα προσβλέπω type c 3.1 προδιαγραφών :lol::wink:

 

Type C 3.1 παίζει να βάλει, το oppo r17 pro έχει στο οποίο θα βασιστεί το 6t.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Type C 3.1 παίζει να βάλει, το oppo r17 pro έχει στο οποίο θα βασιστεί το 6t.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Όντως ναι εκεί βάλανε ας ελπίσουμε βάλουν και την 3700 μπαταρία του :lol:

Ας πάρουνε όλα τα θετικά του και τα χρώματα εξίσου :p

 

Μπούχτισα με τα κλασικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοσυμβολαιο Cosmote είμαι, μπορώ απλά με μια κλήση;;

Και πως θα το δικαιολογήσω ότι δεν έστειλα το κλασικό SMS;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Κι εγώ καρτοσυμβολαιο έχω όπως βλέπεις στην υπογραφή μου

 

Κανονικά έχεις το δικαίωμα να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ασχεταε το τι τηλέφωνο έχεις. Εγώ πριν καταφέρω να το φτιάξω πήρα τηλ γιατί νόμιζα πως δεν έχει ενεργοποιηθεί και τους είπα ότι έχω OnePlus και δεν μου έφεραν κάποια αντίρρηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ καρτοσυμβολαιο έχω όπως βλέπεις στην υπογραφή μου

 

Κανονικά έχεις το δικαίωμα να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ασχεταε το τι τηλέφωνο έχεις. Εγώ πριν καταφέρω να το φτιάξω πήρα τηλ γιατί νόμιζα πως δεν έχει ενεργοποιηθεί και τους είπα ότι έχω OnePlus και δεν μου έφεραν κάποια αντίρρηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω κάνει αυτή την διαδικασία από

xda https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/guide-enable-volte-forcefully-activated-t3797538

 

έχουν εμφανιστεί στο menu οι επιλογές για volte και WiFi call...

έχω ενεργοποιήσει την sim σε άλλο κινητό για την υπηρεσία...

 

αν πάρω τηλ στην Cosmote θα το ενεργοποιησουν?

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ερώτηση προς τους πιο "παλιούς οπαδούς" της oneplus. Υπάρχει περίπτωση όταν ανακοινωθεί το 6t και υπάρχει απόθεμα του 6 στο επίσημο site, να πέσει η τιμή του; Έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο; Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αυτή την διαδικασία από

xda https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/guide-enable-volte-forcefully-activated-t3797538

 

έχουν εμφανιστεί στο menu οι επιλογές για volte και WiFi call...

έχω ενεργοποιήσει την sim σε άλλο κινητό για την υπηρεσία...

 

αν πάρω τηλ στην Cosmote θα το ενεργοποιησουν?

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Αφού έχεις ενεργοποιήσει ήδη τη sim όπως λες θα έπρεπε να δουλεύει !

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ερώτηση προς τους πιο "παλιούς οπαδούς" της oneplus. Υπάρχει περίπτωση όταν ανακοινωθεί το 6t και υπάρχει απόθεμα του 5t στο επίσημο site, να πέσει η τιμή του; Έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο;

 

Εδώ δεν υπάρχει τώρα απόθεμα, θα εμφανιστεί ως δια μαγείας μετά την παρουσίαση του 6Τ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αυτή την διαδικασία από

xda https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/guide-enable-volte-forcefully-activated-t3797538

 

έχουν εμφανιστεί στο menu οι επιλογές για volte και WiFi call...

έχω ενεργοποιήσει την sim σε άλλο κινητό για την υπηρεσία...

 

αν πάρω τηλ στην Cosmote θα το ενεργοποιησουν?

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Δεν είναι αυτή η σωστή διαδικασία απ' ότι ξέρω. Σε παλιότερο ποστ είχε βάλει κάποιος ένα λινκ από xda πολύ πιο περίπλοκο και που ήθελε χρήση υπολογιστή για σωστή ενεργοποίηση του volte. Δεν μπορώ να το βρω τωρα, αλλά αν ψάξεις αρκετά παλιότερα θα το βρεις.

 

Edit: ρίξε μια ματιά εδώ απ' ότι θυμάμαι αυτή είναι η διαδικασία

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν υπάρχει τώρα απόθεμα, θα εμφανιστεί ως δια μαγείας μετά την παρουσίαση του 6Τ?

Γιατι το λες; διαθέσιμο μου γράφει. Ότι αποστέλλεται σε 24 ώρες. Και γιαυτό και ρωταω.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ καρτοσυμβολαιο έχω όπως βλέπεις στην υπογραφή μου

 

Κανονικά έχεις το δικαίωμα να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ασχεταε το τι τηλέφωνο έχεις. Εγώ πριν καταφέρω να το φτιάξω πήρα τηλ γιατί νόμιζα πως δεν έχει ενεργοποιηθεί και τους είπα ότι έχω OnePlus και δεν μου έφεραν κάποια αντίρρηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ επικοινώνησα μαζί τους και μου ζήτησαν και τι συσκευή έχω και όλα...μέχρι αριθμό ταυτότητας!

Θα τους ξανά πάρω μετα αν είναι...

 

EDIT: Άκυρο, μίλησα μαζί τους στο chat, μου είπαν να ξανά δοκιμάσω να στείλω SMS και τώρα ενεργοποιήθηκε!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by SubGam3R
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτή η σωστή διαδικασία απ' ότι ξέρω. Σε παλιότερο ποστ είχε βάλει κάποιος ένα λινκ από xda πολύ πιο περίπλοκο και που ήθελε χρήση υπολογιστή για σωστή ενεργοποίηση του volte. Δεν μπορώ να το βρω τωρα, αλλά αν ψάξεις αρκετά παλιότερα θα το βρεις.

 

Edit: ρίξε μια ματιά εδώ απ' ότι θυμάμαι αυτή είναι η διαδικασία

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

κι αυτή η μέθοδος χρήση υπολογιστή αναφέρει..... αν είδα σωστά στο 1ο post...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ερώτηση προς τους πιο "παλιούς οπαδούς" της oneplus. Υπάρχει περίπτωση όταν ανακοινωθεί το 6t και υπάρχει απόθεμα του 5t στο επίσημο site, να πέσει η τιμή του; Έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο;

 

Νομίζω δύσκολα έως ακατόρθωτα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δύσκολα έως ακατόρθωτα..!!

 

Σε ευχαριστώ. Θυμάμαι σε άλλο μοντέλο ότι το προηγουμενο είχε εξαντληθεί και μου κάνει εντύπωση που είναι ακόμα το 6 διαθέσιμο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Θυμάμαι σε άλλο μοντέλο ότι το προηγουμενο είχε εξαντληθεί και μου κάνει εντύπωση που είναι ακόμα το 6 διαθέσιμο.

 

Γιατί θες να ξαναπάρεις το 5t και το 6? Αν όχι το 6t.! Εγώ ψήνομαι να δώσω το 6αρι για 6t.! Ησυχία δεν έχουμε ξερω αλλά είναι κόλλημα τρελο

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θες να ξαναπάρεις το 5t και το 6? Αν όχι το 6t.! Εγώ ψήνομαι να δώσω το 6αρι για 6t.! Ησυχία δεν έχουμε ξερω αλλά είναι κόλλημα τρελο

 

Το 5t θα το δώσω στο σύζυγο. Έλεγα για το 6t αλλά λίγο το audio jack λίγο η πιθανότητα να μην έχει led notification, άρχισα να σκέφτομαι μήπως να έπαιρνα το 6, ιδιαίτερα αν έπεφτε η τιμή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το 5t θα το δώσω στο σύζυγο. Έλεγα για το 6t αλλά λίγο το audio jack λίγο η πιθανότητα να μην έχει led notification, άρχισα να σκέφτομαι μήπως να έπαιρνα το 6, ιδιαίτερα αν έπεφτε η τιμή.

 

Για το jack ούτε με νοιάζει. Μιλάω με τα ασύρματα. ! Για τα led τα θέλω. Δεν νομίζω να μην το βάλουν.. θα είναι τεράστιο λάθος και αυτό. Όπως και να χει εγώ θα το πάρω. Το αποφάσισα.!! Μετράω αντίστροφα για τις 17!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...