Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως βλεπω ποια εκδοση κινητου εχω?Κατι ειχε πει ενας ποιο πριν οτι η 161 εβγαζε θεματα ισχυει?

 

Πας Ρυθμισεις-Συστημα εκει μεσα τα εχει ολα.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Λεει εκδοση android 8.1. το ιδιο και το EMUI..και λεει τρεχουσα εκδοση DTC.RC 8.1.0.5(ct)

 

Χμμ δες και στην ενημερωση συστηματος,η τελευταια ειναι CLT-L29 8.1.0.7 CT H 161 δηλαδη..πατα να δεις και αν εχει και καμια ενημερωση..εχεις την 152 μαλλον.Και πατα και τις 3 τελιτσες πανω δεξια και δοκιμασε τη ληψη πληρους πακετου που λεει..

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ναι την 152 εχω..αλλα παταω ελεγχος για ενημερωσεις και δεν βγαζει κατι καινουριο τι παιζει με αυτο?Εχω την παλια?Πατησα και τις τρεις τελιτσες πανω δεξια πατησα ληψη πληρους πακετου και τιποτα δεν ευπαρχουν ενημερωσεις λεει.. Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Ναι την 152 εχω..αλλα παταω ελεγχος για ενημερωσεις και δεν βγαζει κατι καινουριο τι παιζει με αυτο?Εχω την παλια?

Ναι εχεις μια πισω..η τρεχουσα ειναι 161,Και πατα και τις 3 τελιτσες πανω δεξια και δοκιμασε τη ληψη πληρους πακετου που λεει να δεις αν βρει κατι,αργουν οι ενημερωσεις,ολοι εδω μεσα σε διαφορετικους χρονους τη παιρνουν πχ εγω τελευταιος οταν ολοι την ειχαν παρει..Α δε βρηκε..οκ..θα ερθει,αλλα οπως ειπε και το παιδι παραπανω μπορεις να κανεις reset και μονος σου εβαλε και εικονα.

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Οκ εσενα αυτα που κανει σε μενα στα εκανε με την παλια ενημερωση?Τωρα στα κανει?Δηλαδη φταιει η ενημερωση τι φαση?Και αν δεν λυθουν οταν την παρω τι γινεται?Και ποσο μαλλον οταν παρω την android 9 εκδοση και παλι τα ιδια θα εχει περασει και το DOA και μετα δεν μου δινουν νεα συσκευη...Θα παω να τους πω καντε το μου να λειτουργει κομπλε...δεν ξερω πως.. δωστε μ αλλη συσκευη τα λεφτα πισω οτι θελετε..!!Εσυ τι λες να κανω?(επιβεβαιωσε μου μια Plz εσενα με την παλια και νεα ενημερωση στ εκανε αυτα?).Ναι με WI-FI της ελεγω τις ενημερωσεις..!!Αν μου κανουν factory hard reset και τιποτα τι κανω τοτε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι την 152 εχω..αλλα παταω ελεγχος για ενημερωσεις και δεν βγαζει κατι καινουριο τι παιζει με αυτο?Εχω την παλια?Πατησα και τις τρεις τελιτσες πανω δεξια πατησα ληψη πληρους πακετου και τιποτα δεν ευπαρχουν ενημερωσεις λεει..

 

Και να έχεις και SIM μέσα. Πάτα τρεις τελίτσες και κατέβασμα πλήρους πακέτου. Και εμένα έτσι βρήκε αναβάθμιση.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οκ εσενα αυτα που κανει σε μενα στα εκανε με την παλια ενημερωση?Τωρα στα κανει?Δηλαδη φταιει η ενημερωση τι φαση?Και αν δεν λυθουν οταν την παρω τι γινεται?Και ποσο μαλλον οταν παρω την android 9 εκδοση και παλι τα ιδια θα εχει περασει και το DOA και μετα δεν μου δινουν νεα συσκευη...Θα παω να τους πω καντε το μου να λειτουργει κομπλε...δεν ξερω πως.. δωστε μ αλλη συσκευη τα λεφτα πισω οτι θελετε..!!Εσυ τι λες να κανω?(επιβεβαιωσε μου μια Plz εσενα με την παλια και νεα ενημερωση στ εκανε αυτα?).Ναι με WI-FI της ελεγω τις ενημερωσεις..!!Αν μου κανουν factory hard reset και τιποτα τι κανω τοτε?

 

Οχι δεν μου το εκανε ποτε.Αν και μετα απο reset παλι δεν,φταιει κατι αλλο,ναι να το δουν και αυτοι και θα σου πουν..τι να σου πω τωρα ..τοση ατυχια να πας για 3η συσκευη? δε ξερω..απο σενα εξαρταται,πως θα εισαι ψυχολογικα μετα απ αυτο..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εβαλα την σιμ τωρα κανει την ενημερωση την καινουρια που λες..αντε να δουμε αν θα βελτιωθει ή δνε γλυτωνω την 3 συσκσευη,,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εβαλα την σιμ τωρα κανει την ενημερωση την καινουρια που λες..αντε να δουμε αν θα βελτιωθει ή δνε γλυτωνω την 3 συσκσευη,,

 

Καλα βρε...χωρις σιμ τα εκανες? ...αχ θα σε φαω :lol:

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο με το πληκτρολογιο και το καθαρισμο δεν εχει σχεση η σιμ νομιζω...για τις ενημερωσεις ειχες δικαιο δικο μου λαθος...Αντε να δουμε θα λυθει το θεμα...(αν και δεν νομιζω γτ εσυ με το ιδιο κινητο μου λες και πριν την ενημερωση και μετα δν ειχες το ιδιο θεμα με μενα)και απο οσο ακουω η 161 εκδοση εχει θεματα απο προηγουμενους δεν ξερω αν το επιβεβαιωνεις και εσυ ε?
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο με το πληκτρολογιο και το καθαρισμο δεν εχει σχεση η σιμ νομιζω...για τις ενημερωσεις ειχες δικαιο δικο μου λαθος...Αντε να δουμε θα λυθει το θεμα...(αν και δεν νομιζω γτ εσυ με το ιδιο κινητο μου λες και πριν την ενημερωση και μετα δν ειχες το ιδιο θεμα με μενα)και απο οσο ακουω η 161 εκδοση εχει θεματα απο προηγουμενους δεν ξερω αν το επιβεβαιωνεις και εσυ ε?

 

Κοιτα,δεν εχω κανενα θεμα με την 161,και τις προηγουμενες ολα ηταν καλα το μονο που ειδα ειναι λιγο χειροτερη μπαταρια,αλλα και ποτε δεν ειχα και τους χρονους που εχουν καποιοι αλλοι εδω μεσα,ισως γιατι εχω και λιγο μαπα σημα εδω που ειμαι,αλλα γενικα ολα καλα.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Κατσε να κατεβει να δω αν θα αλλαξει τπτ αν και δεν νομιζω...αλλιως παω γερμανο αυριο κα ουν αυτοι μπροστα μου factory hard reset...και αν παλι δεν αλλαξει κατι...οι λυσεις ειναι λεφτα πισω ή παω και για 3 συσκευη σωστα?(και κατι για να ξερω με το factory hard reset πρεπει να περασουν αλλη ρομ?γτ καποια μελη εδω μεσα ειπαν ισως φταιει αυτο... thanks)Θα σε εχω σε ενημερωση και σορρυ αν σε κουρσα..
Link to comment
Share on other sites

Κατσε να κατεβει να δω αν θα αλλαξει τπτ αν και δεν νομιζω...αλλιως παω γερμανο αυριο κα ουν αυτοι μπροστα μου factory hard reset...και αν παλι δεν αλλαξει κατι...οι λυσεις ειναι λεφτα πισω ή παω και για 3 συσκευη σωστα?(και κατι για να ξερω με το factory hard reset πρεπει να περασουν αλλη ρομ?γτ καποια μελη εδω μεσα ειπαν ισως φταιει αυτο... thanks)Θα σε εχω σε ενημερωση και σορρυ αν σε κουρσα..

 

Οχι ιδια ρομ θα μπει,οι λυσεις ναι αυτες που λες η θα δοκιμασεις να τριτωσει το κακο που λενε:wacko:..δε πειραζει εδω ειμαστε για να βοηθαμε οσο μπορουμε την κοινοτητα:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Αρα για να καταλαβω αν δεν λυθει με την ενημερωση...Μετα αυτοι θα κανουν hard factory reset και μετα θα περασουν παλι ρομ σωστα καταλαβα???Και μετα αν μπορω μου επιστρεφουν τα λεφτα ή δοκιμαζω με 3 συσκευη και βλεπουμε..Αυτες ειναι οι επιλογες μου?
Link to comment
Share on other sites

Αρα για να καταλαβω αν δεν λυθει με την ενημερωση...Μετα αυτοι θα κανουν hard factory reset και μετα θα περασουν παλι ρομ σωστα καταλαβα???Και μετα αν μπορω μου επιστρεφουν τα λεφτα ή δοκιμαζω με 3 συσκευη και βλεπουμε..Αυτες ειναι οι επιλογες μου?

 

Οχι δε θα ξαναπερασουν ρομ αλλη απλα θα διαγραφουν ολα και επανελθει στη τελευταια εργοστασιακη πληρη που ειχε.Οταν κανεις hard reset για να καταλαβεις το τηλεφωνο γινετε σαν να το εβγαλες ξανα απ το κουτι..εννοησες? δεν περνας ξανα αλλη ρομ εσυ μετα το hard reset αν αυτο σε φοβιζει και δεν το κανεις μονος σου.Απλα σβηνονται ολα ανοιγεις και ξανασεταρεις σαν καινουργιο.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Οκ bikos καταλαβα αν δεν φτιαξει με την νεα ενημερωση..παω αυριο κανω hard factory reset..αν παλι δεν γινει τιποτα οι μονες μου επιλογες ειναι 3 συσκευη καινουρια ή λεφτα πισω σωστα τα λεω?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Οκ bikos καταλαβα αν δεν φτιαξει με την νεα ενημερωση..παω αυριο κανω hard factory reset..αν παλι δεν γινει τιποτα οι μονες μου επιλογες ειναι 3 συσκευη καινουρια ή λεφτα πισω σωστα τα λεω?Ευχαριστω

 

Ακριβως.Εγω παντως αν μου τυχαινε κατι τετοιο ε..δε θα ρισκαριζα τι να πω..Ο γερμανος εχει φερει παρτιδα μαπα? ξερω γω..?

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Αρα εσυ αν μετα την ενημερωση και μετα απο hard recovery set δεν εφτιαχνε θα ζηταγες τα λεφτα πισω και οχι 3 φορα το ιδιο κινητο ε?ςχω ξενερωσει φουλ και ειναι υπεροχο το χρωμα που εχω το twilight και λεπτο κινητο ωραια οθονη μπαταρια κριμα να το αποχωριστω... :( Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Αρα εσυ αν μετα την ενημερωση και μετα απο hard recovery set δεν εφτιαχνε θα ζηταγες τα λεφτα πισω και οχι 3 φορα το ιδιο κινητο ε?

 

Αγορι μου γλυκο κανε μια επαναφορα εργοστασιακων, μετα περνα τον λογαριασμο google, πηγαινε στο playstore και κανε τα updates των εφαρμογων.

Δες αν το προβλημα λυθηκε και αν οχι τοτε αν σου ειναι ευκολο πηγαινε στο service της Huawei και ζητα να σου flashαρουν την τελευταια αναβαθμιση που ειναι η 161 (αν δεν κανω λαθος). Στο service εχουν την δυνατοτητα να περασουν ξανα ολο το android, γιαυτο σου ειπα να flashαρουν την αναβαθμιση, και αν ειναι θεμα software τοτε θα λυθει.

 

Δεν ξερω αν το εκανες αυτο που σου προτεινε ενας φιλος πιο πριν αλλα δοκιμασε το:

Ρυθμισεις->Συστημα->Ενημερωση συστηματος->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Ληψη του τελευταιου πληρους πακετου

αυτο λογικα θα σου δωσει την 161.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αρα εσυ αν μετα την ενημερωση και μετα απο hard recovery set δεν εφτιαχνε θα ζηταγες τα λεφτα πισω και οχι 3 φορα το ιδιο κινητο ε?ςχω ξενερωσει φουλ και ειναι υπεροχο το χρωμα που εχω το twilight και λεπτο κινητο ωραια οθονη μπαταρια κριμα να το αποχωριστω... :(

 

Και γω αυτο το χρωμα εχω ναι ειναι ωραιο..Σε βλεπω διχασμενο,οποτε αν δεν γινει κατι κι αφου σ αρεσει δωστου και μια τριτη ευκαιρια,ειδαλως αλλη ατυχια να μη σε βρει..ασε που σε βλεπω το βραδυ στον υπνο να εχεις να κανεις μ αυτο ονειρα να παλευεις με ρομ και ρισετ..Κανω χιουμορ αλλα ξερω πως θα ημουν και γω στη δικια σου θεση,ξημερωσε με το καλο και πηγαινε το,δωσε μια ευκαιρια ακομα.Καλο σου βραδυ.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλικα εννοειται και ευχαριστω για τις πληροφοριες θα σας πω αυριο τι παιχτηκε τελικα ελπιζω σε αισιο τελος...Ευχαριστω για ολα και παλι!
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλικα εννοειται και ευχαριστω για τις πληροφοριες θα σας πω αυριο τι παιχτηκε τελικα ελπιζω σε αισιο τελος...Ευχαριστω για ολα και παλι!

 

Παρακαλω,Αντε με το καλο,ελπιζω να πανε ολα ενταξει..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...