Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το update όταν έχεις άλλο launcher (πχ Nova) πρέπει να βάζεις κωδικό για ξεκλείδωμα οθόνης !!!!

Υπάρχει τρόπος για παράκαμψη ;

Έχω κάνει το update, χρησιμοποιώ τον Νόβα και δε μου ζητάει κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κάτι τέτοιο σε κανέναν άλλο?? a0c8a67e9c5a7378d2ebaf14c8a43255.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε εμενα φαινονται τετραγωνακια 4d, για να διορθωσω παλαιοτερο ποστ μου!

Σε οσους αρεσει το βιντεο και οχι μονο, πηρα το osmo mobile 2 της dgi.. Πραγματικα το βιντεο παει αλλου! 4k κρυσταλλο! Ειναι οτι ελειπε απο το κιν, το συνιστω στα στανταρ οσοι μπορεσουν να το αποκτησουν..εγω το πηρα στα 149

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update σε 156. εχω προβλημα με το σημα . Σπιτι μου και σε διαφορα μερη ενω δεν ειχα ποτε πριν θεμα τωρα με καλουνε και ειναι σαν να το εχω κλειστο. Μου ερχεται sms απο αυτους που με καλουνε. Επισης εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια τελειωνει πολυ πιο γρηγορα πλεον. Εχει αλλος τα ιδια θεματα σαν εμενα ? ;);):blink::blink:
Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την από φόρτιση και εγώ το έχω παρατηρήσει. Όσον αφορά το σήμα, δεν έχω καμία διαφορά με πριν.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, powerbank και ανταπτορα αυτοκινητου καθώς και δεύτερο φορτιστή με υποστήριξη supercharge μπορώ να βρω Ελλάδα; Μηπως έχετε κάτι να προτείνετε, πιο πολύ καίγομαι για powerbank.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα. Μπες στο skroutz και γράψε "huawei AP81" (αυτός είναι ο γνήσιος φορτιστής της HUAWEI για Supercharge)

και επίσης γράψε "HUAWEI AP38" (Αυτός είναι ο γνήσιος φορτιστής αυτοκινήτου της HUAWEI για Supercharge)

Και δες καταστήματα και τιμές για όποιο σε βολεύει.

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update σε 156. εχω προβλημα με το σημα . Σπιτι μου και σε διαφορα μερη ενω δεν ειχα ποτε πριν θεμα τωρα με καλουνε και ειναι σαν να το εχω κλειστο. Μου ερχεται sms απο αυτους που με καλουνε. Επισης εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια τελειωνει πολυ πιο γρηγορα πλεον. Εχει αλλος τα ιδια θεματα σαν εμενα ? ;);):blink::blink:

 

έκανες λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου?

 

για το θεμα της μπαταριας βγαλε από την αυτόματη διαχείριση το instagram κάνει χωρίς λόγο battery drain....

 

σχετικα για το σημα... δοκιμασε να το βαλεις 3G/2G να δεις πως ειναι και μετα ξανα αυτοματα...!

 

τελος επαναφορα αν δεν βγαλεις καπια ακρη...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μιας και είμαι ορφανός απο θέμα για τη συσκευή μου, Θα ρωτήσω εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα σήμερα το Huawei Mate 20 Lite. Πρώτη φορά με συσκευή της Huawei και ψάχνομαι.

Ήθελα να ρωτήσω εάν μπορείς να βάλεις την εξοικονόμηση μπαταρίας αυτόματα σε συγκεκριμένες ώρες που θα επιλέξεις.

 

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μιας και είμαι ορφανός απο θέμα για τη συσκευή μου, Θα ρωτήσω εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα σήμερα το Huawei Mate 20 Lite. Πρώτη φορά με συσκευή της Huawei και ψάχνομαι.

Ήθελα να ρωτήσω εάν μπορείς να βάλεις την εξοικονόμηση μπαταρίας αυτόματα σε συγκεκριμένες ώρες που θα επιλέξεις.

 

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο μενού του κινητού. Κοίτα την εφαρμογή Tasker. Λογικά σε καλύπτει για αυτό που θες

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο μενού του κινητού. Κοίτα την εφαρμογή Tasker. Λογικά σε καλύπτει για αυτό που θες
Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Power bank και αντάπτορα αυτοκινήτου μπορείς να πάρεις όποιο θέλεις, κατά προτίμηση να είναι και λίγο επώνυμο, απλά δεν θα υπστηρίζει supercharge και θα φορτίζει με το πόσα αμπέρ μπορεί να δώσει στην έξοδο USB.

Ένας καλός φορτιστής πχ αυτοκινήτου με ονομαστική έξοδο 2Ah θα χρειάζεται 2 ώρες για μια πλήρη φόρτιση (2 αμπέρ επί 2 ώρες =4αμπέρ η χωρητικότητα της μπαταρίας).

Τόσο πολύ καίγεσαι να είναι supercharge? Όσο και να το δουλεύεις μια φορά την μέρα θα χρειάζεσαι φόρτισμα! Έχει καλή μπαταρία ξέρεις...

Πάντως εγώ γρήγορη φόρτιση στο αυτοκίνητο έχω με τον φορτιστή της Xiaomi αλλά όχι με όλα τα καλώδια. Πήρα το γνήσιο της Huawei από το eshop 5Α και είναι εντάξει. Με τα καλώδια της Samsung έχω κανονική φόρτιση μόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα καλό smart watch για το p20 pro.. εχετε να προτεινετε κάτι?

 

https://www.skroutz.gr/s/14388963/Xiaomi-Amazfit-Stratos.html

Link to comment
Share on other sites

 

 

δουλευει σιγουρα καλα με το p20 pro το εχεις το ρολοι;;; γιατι το σκεφτομαι και γω για το συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

δουλευει σιγουρα καλα με το p20 pro το εχεις το ρολοι;;; γιατι το σκεφτομαι και γω για το συγκεκριμενο.

 

δουλευει μια χαρα... αλλα η εφαρμογη Amazefit watch αν δεν εχεις συνδεμενο το ρολοι και εχεις ανιχτο wifi+bluetooth δεν εχεις ιντερνετ.. αλλα αν το εχεις συνδεμενο μια χαρα ειναι δεν εχει προβλημα και ερχονται και κανονικα notification..

 

τσεκαρε αυτο... που ειναι android wear της huawei...

 

https://www.skroutz.gr/s/6301130/Huawei-Watch.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....εξ αρχης που εχω το pro οταν το κλεινω βραδυ και ξανα ανοιγω το πρωι η φωτεινοτητα ειναι στο auto ενω εγω το εχω βαλει ξανα και ξανα να μην ειναι αυτοματη......ελεγα μηπως με αναβαθμηση(152) στρωσει αλλα τιποτα.....Υπαρχει λυση???...Ευχαριστω

 

Έτσι είναι σχεδιασμένο. Είναι επιλογή της εταιρίας από τα προηγούμενα μοντέλα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε άλλο launcher με όλες τις λειτουργίες εκτός από το δικό του? Πχ nova launcher?
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια σας παρακαλώ... λοιπόν σήμερα το πρωί είδα μήνυμα οτι η 156 είναι έτοιμη για εγκατάσταση στο κινητό μου. Το αρχείο ειναι 650 mb και το έχει κατεβάσει γιατί όταν πάτησα τις τρείς τελίτσες η επιλογή "λήψη πλήρους πακέτου αναβάθμισης" δεν είναι διαθέσιμη :/ .

 

Δεν το έκανα εγκατάσταση ακόμα. Γίνεται πλέον να κατεβάσω την πλήρη έκδοση της 156 και να εγκαταστήσω εκείνη ??? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από την επιλογή λήψη πλήρους έκδοσης πάνω δεξιά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Δεν την έχει διαθέσιμη.. υπάρχει αλλά δε μπορώ να την επιλέξω. Πρέπει να έχει κατεβάσει ήδη την 156 αλλά δε την έχω ακόμα εγκαταστήσει. Αυτό ρωτάω αν μπορώ τώρα να το αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα η μπροστά βελτιώθηκε πάρα πολύ. Με τη λειτουργία του επαγγελματικου θολωματος κάνει παπάδες.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δουλευει μια χαρα... αλλα η εφαρμογη Amazefit watch αν δεν εχεις συνδεμενο το ρολοι και εχεις ανιχτο wifi+bluetooth δεν εχεις ιντερνετ.. αλλα αν το εχεις συνδεμενο μια χαρα ειναι δεν εχει προβλημα και ερχονται και κανονικα notification..

 

τσεκαρε αυτο... που ειναι android wear της huawei...

 

https://www.skroutz.gr/s/6301130/Huawei-Watch.html

 

Σωστός... Δυστυχώς :(

Για εμένα που θέλω συγχρονισμό 15 λεπτά την ημέρα είναι σπαστικό.

Μην βιαστείς να κράξεις πάλι το κινητό, ίδιο πρόβλημα είχα και με s8, φταίει η εφαρμογή της Xiaomi.

Το ρολόι πάντως τα σπάει και το p20 φυσικά. :)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν βγαζει wide φωτογραφία όπως πχ τα lg g6 και v30?

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι και ο βασικός φακός είναι ελάχιστα πιο "στενός-κλειστός " στα 27mm ,αντί των 26mm των Samsung s7,s8,s9 , πιο ευρυγωνιο πλάνο όμως από τον βασικό φακό των lg g6,v30 των 30mm!!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα καλό smart watch για το p20 pro.. εχετε να προτεινετε κάτι?

 

Έχω το Huawei Watch (όχι το 2, αλλά το ασημί) πάνω από χρόνο. Είναι πανέμορφο, και λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...