Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές τις μέρες έκανα χαλαρή χρήση από την Κυριακή μέχρι πριν λίγο...

Απίστευτη η αυτονομία.... Και με υπόλοιπο 20%

 

Screenshot_20180828_225743.jpg"]Screenshot_20180828_225743.jpg[/url]

Screenshot_20180828_225855.jpg"]Screenshot_20180828_225855.jpg[/url]

Screenshot_20180828_225921.jpg"]Screenshot_20180828_225921.jpg[/url]

Screenshot_20180828_225931.jpg"]Screenshot_20180828_225931.jpg[/url]

 

μπορεις να βγαλεις μια photo να δω πια firmware εχεις? σε εμενα τοσο κραταει η μπαταρια αν δεν το δουλευω καθολου....

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βγαλεις μια photo να δω πια firmware εχεις? σε εμενα τοσο κραταει η μπαταρια αν δεν το δουλευω καθολου....

Την τελευταία 152 έχω φίλε όπως όλοι... Και όπως θα είδες η συσκευή έχει δουλευτεί όχι πολύ αλλά δεν ήταν και σε flight mode με κλειστά τα πάντα.... 1 ώρα τηλέφωνα και 4,5 ώρες οθόνη που όλες ήταν με WiFi σε social media, browsing, igo GPS, kodi κτλ. Οθόνη FHD+, μαύρο Θέμα, καμία εξοικονόμηση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία 152 έχω φίλε όπως όλοι... Και όπως θα είδες η συσκευή έχει δουλευτεί όχι πολύ αλλά δεν ήταν και σε flight mode με κλειστά τα πάντα.... 1 ώρα τηλέφωνα και 4,5 ώρες οθόνη που όλες ήταν με WiFi σε social media, browsing, igo GPS, kodi κτλ. Οθόνη FHD+, μαύρο Θέμα, καμία εξοικονόμηση

 

Και εγώ αντίστοιχα νούμερα βλέπω, δε μπορω να βάλω φωτο ομως γιατι σήμερα φορτισα και θα χρειαστω λίγες μερες μεχρι να αδειάσει :lol::lol::lol:

 

Σε πειράζω omorfonios!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

το οτι το keyboard μου εχει σπασει τα νευρα.... οτι και να βαλω δεν παει καλα... οτι να ναι παταει...! ιδικα οταν θελεις να γραψεις γρηγορα ολο λαθη κανεις... εχω δοκιμασει gboard αλλα φενεται καπως αργο.. σε σχεση με το mate 10 pro Που εχω το gboard... στο p20 pro εχω αφησει το swiftkey... και παλι δεν ειμαι ευχαριστημενος... παταει οτι να ναι...! σαν κατι κινητα κινεζικα... πιο καλα γραφω με τα ιδια keyboard se αλλες συσκευες...

 

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω εν μέρει . Αν βάλεις αυτόματη διόρθωση σχεδόν γράφεις γρήγορα . Αν δεν έχεις δεν θα γράψεις εύκολα χωρίς λάθος . Για μένα η αίσθηση της αφής δεν με ενθουσιάζει τόσο πολύ . Κ είναι ένας λόγος όπως και της οθόνης που θέλω να φύγω . Ελπίζω στο mate 20 να το έχουν διορθώσει

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα συμφωνήσω εν μέρει . Αν βάλεις αυτόματη διόρθωση σχεδόν γράφεις γρήγορα . Αν δεν έχεις δεν θα γράψεις εύκολα χωρίς λάθος . Για μένα η αίσθηση της αφής δεν με ενθουσιάζει τόσο πολύ . Κ είναι ένας λόγος όπως και της οθόνης που θέλω να φύγω . Ελπίζω στο mate 20 να το έχουν διορθώσει

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Με βγαλμένα και τα δύο screen protectors εννοούμε;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Έχω αποφασίσει να αλλάξω κινητό.

Ανήκω στην apple κοντά στα 10 χρόνια. Τα τελευταία τέσσερα χρόνια έχω το iphone 6.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το p20 pro και να κάνω την μεγάλη αλλαγή λογισμικόυ :happy:

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν το κινητό αυτό (λογισμικό και specs) μπορεί να τα βγάλει πέρα σε βάθος 4ετίας+..

 

Το νέο iphone που θα βγει τον Οκτώβριο θα το φτάνει;

 

Επίσης, φωτογραφίες, επαφές κλπ θα χαθουν; Πως μεταφέρονται;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by divo
Link to comment
Share on other sites

Με βγαλμένα και τα δύο screen protectors εννοούμε;
Δεν έχω καμμιά προστασία στην οθόνη . Θέλω να την απολαμβάνω
Καλησπέρα σας.

 

Έχω αποφασίσει να αλλάξω κινητό.

Ανήκω στην apple κοντά στα 10 χρόνια. Τα τελευταία τέσσερα χρόνια έχω το iphone 6.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το p20 pro και να κάνω την μεγάλη αλλαγή λογισμικόυ :happy:

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν το κινητό αυτό (λογισμικό και specs) μπορεί να τα βγάλει πέρα σε βάθος 4ετίας+..

 

Το νέο iphone που θα βγει τον Οκτώβριο θα το φτάνει;

 

Επίσης, φωτογραφίες, επαφές κλπ θα χαθουν; Πως μεταφέρονται;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Η αλήθεια είναι ότι δεν θα σου φανεί τελείως ξένο το λογισμικό. Φέρνει πολύ κοντά στο iOS εμφανισιακά . 4 ετια δεν ξέρω αν θα σε βγάλει. Κανείς δεν ξέρει τι θα υπάρχει τότε. Δύο θα σε βγάλει πανευκολα. Προσωπικά παραπάνω κιόλας.

 

Τώρα όσον αφορά το cpu εννοείς αν θα το φτάνει; Σε επιδόσεις σκέψου ότι ο a11 είναι πιο μπροστά από όλους . Σκέψου τι θα κάνει ο Α12. Αλλά τεσπά είναι διαφορετικό το iOS μην το αναλύσουμε . Το p20 είναι πολύ γρήγορο κινητό και δεν θα έχεις πρόβλημα . Σε κάμερα είσαι πολυ δυνατός ειδικά το βράδυ. Σε βίντεο χάνεις πανηγυρικά. Ας γράψουν κ οι υπόλοιποι την γνώμη τους .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παρατήρησα ότι το ξυπνητήρι ΔΕΝ λειτουργεί όταν το τηλέφωνο είναι εντελώς κλειστό. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παρατήρησα ότι το ξυπνητήρι ΔΕΝ λειτουργεί όταν το τηλέφωνο είναι εντελώς κλειστό. Σωστά;

 

Λειτουργεί κανονικά μου έχει τύχη άπειρες φορές ενώ είναι η συσκευή απενεργοποιημένη... Τσέκαρε την ώρα που πας να την απενεργοποιησεις στην οθόνη απενεργοποιησης κάτω σου βγάζει ένα μυνημα για το ξυπνητήρι και αυτό θα πρέπει να είναι τσεκαρισμένο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς Τζον. Τα είπαμε και στην ομάδα.

Ανώτερο το p20 pro σχεδον σε όλες τις φωτός!

 

Τωρα που τις βλεπω στο pc ολες οι φωτος στο flickr ειναι σε χαμηλη αναλυση χωρις να φενεται το exif...Tι εγινε?

 

Mate the 10 pro be with you

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά μου έχει τύχη άπειρες φορές ενώ είναι η συσκευή απενεργοποιημένη... Τσέκαρε την ώρα που πας να την απενεργοποιησεις στην οθόνη απενεργοποιησης κάτω σου βγάζει ένα μυνημα για το ξυπνητήρι και αυτό θα πρέπει να είναι τσεκαρισμένο

 

Ρε παιδιά από πότε λειτουργεί το ξυπνητήρι με κλειστό τηλέφωνο στο αντροιντ?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από πότε λειτουργεί το ξυπνητήρι με κλειστό τηλέφωνο στο αντροιντ?

 

Σε όλους τους κινέζικους MTK επεξεργαστές όπως και της Huawei... Αλλο ένα plus της Huawei έναντι του ανταγωνισμού...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους τους κινέζικους MTK επεξεργαστές όπως και της Huawei... Αλλο ένα plus της Huawei έναντι του ανταγωνισμού...

 

Πω πω νιώθω πολύ πίσω έτσι μου έρχεται να πάρω p20 μόνο και μόνο για αυτό και δεν το λέω ειρωνικά.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως ήμουν κ εγώ σε άγνοια για το ότι παίζει το ξυπνητήρι με κλειστό το τηλέφωνο! Δεν το χα ξανακουσει (άντε ρε Κορεάτες...) Από σήμερα επιστροφή σε κλείσιμο τηλεφώνου το βραδύ μετά από 10 χρόνια!!! ΈΠΟΣ
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ok το googlara και όντως γίνεται απλά έχει κάποια θεματακια. Κοινώς δεν το εμπιστεύομαι
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ok το googlara και όντως γίνεται απλά έχει κάποια θεματακια. Κοινώς δεν το εμπιστεύομαι

 

Τι θεματάκια δηλαδή; Εγώ το δούλευα πριν τρία χρόνια επί εποχής Honor 6, και δεν θυμάμαι να με είχε προδώσει.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ok το googlara και όντως γίνεται απλά έχει κάποια θεματακια. Κοινώς δεν το εμπιστεύομαι

 

Παιδιά έχω κάθε μέρα από την πρώτη φορά που το πήρα 13/4/18 2 ξυπνητήρια το ένα αργά το βράδυ για να παίρνω ένα χάπι και το άλλο κάθε πρωί να με ξυπνάει για την δουλειά... Γενικός και τα 2 με βρίσκουν με απενεργοποιημένη την συσκευη... Δεν με έχουν κρεμάσει ποτέ... Ενεργοποιειται η συσκευή 1 λεπτό πριν μένει στην οθόνη κωδικού pin μέχρι να χτυπήσει το ξυπνητήρι...

Κάντε ωσες δοκιμές θέλετε θα δείτε ότι λειτουργεί απροβληματιστα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας δοσει καποιος μια σοβαρη απαντιση....

 

απο 100% με wifi ανιχτο μονο και χωρις να τρεχει καποιο app... η μπαταρια απο χτες το απογευμα μεχρι αυτη την ωρα χωρις καθολου χρηση πηγε 75% ειναι τραγικοο.... χωρις χρηση να χανω 1% καθε μια ωρα.....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας δοσει καποιος μια σοβαρη απαντιση....

 

απο 100% με wifi ανιχτο μονο και χωρις να τρεχει καποιο app... η μπαταρια απο χτες το απογευμα μεχρι αυτη την ωρα χωρις καθολου χρηση πηγε 75% ειναι τραγικοο.... χωρις χρηση να χανω 1% καθε μια ωρα.....

 

Πρέπει και εσύ να δώσεις μια σοβαρή αναφορά και μην λες άλλα την μια φορά και άλλα την άλλην!

Ειλικρινά αρχίζω να υποψιάζομαι ότι απλά τρολλάρεις την συσκευή.

Μέχρι πριν λίγο έλεγες ότι μέσα σε δύο ημέρες και 6 ώρες χωρίς καθόλου χρήση πήγες από το 100% στο 1%.

Τώρα μας λες ότι με την μισή χρήση από αυτή που μας έλεγες προηγουμένως, πήγες από το 100% στο 75%!!!

Δηλαδή θα ήσουν στο 50% με την προηγούμενη χρήση αλλά εσύ είπες ότι έφτασες στο 1%

Δεν μπορώ να καταλάβω το πρόβλημά σου και δεν εννοώ αυτό του P20!!

Σου έχουμε πει επανειλημμένα ανέβασε screenshots με την χρήση της μπαταρίας το οποίο επιδεικτικά αγνοείς, συνεχίζοντας να αναφέρεις συνέχεια για πρόβλημα με την μπαταρία!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας δοσει καποιος μια σοβαρη απαντιση....

 

απο 100% με wifi ανιχτο μονο και χωρις να τρεχει καποιο app... η μπαταρια απο χτες το απογευμα μεχρι αυτη την ωρα χωρις καθολου χρηση πηγε 75% ειναι τραγικοο.... χωρις χρηση να χανω 1% καθε μια ωρα.....

 

Πώς να σου δώσει απάντηση κάποιος από εδώ... Μα είναι αυτά που κάνεις μοτίβο χρήσης? Ποιος αφήνει την συσκευή του με WiFi ανοιχτό στο κομοδίνο χωρίς να την αγγίξει 5,6 μέρες?

Οταν λες μόνο wifi ανοιχτό:

Κάρτες σιμ έχεις μέσα και πόσες. Αν έχεις πόσες κλήσεις ή μνμ έλαβες

Με WiFi ανοιχτό έχεις κανονικά internet.Τι συγχρονίζει όταν έχει το WiFi ανοιχτό (mail, playstore, social media, Google backups, Huawei backups κτλ)

Η οθόνη δεν έχει ενεργοποιηθεί καθόλου ? Αν ναι για πόση ώρα και σε ποια ρύθμιση φωτεινότητας

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πώς να σου δώσει απάντηση κάποιος από εδώ... Μα είναι αυτά που κάνεις μοτίβο χρήσης? Ποιος αφήνει την συσκευή του με WiFi ανοιχτό στο κομοδίνο χωρίς να την αγγίξει 5,6 μέρες?

Οταν λες μόνο wifi ανοιχτό:

Κάρτες σιμ έχεις μέσα και πόσες. Αν έχεις πόσες κλήσεις ή μνμ έλαβες

Με WiFi ανοιχτό έχεις κανονικά internet.Τι συγχρονίζει όταν έχει το WiFi ανοιχτό (mail, playstore, social media, Google backups, Huawei backups κτλ)

Η οθόνη δεν έχει ενεργοποιηθεί καθόλου ? Αν ναι για πόση ώρα και σε ποια ρύθμιση φωτεινότητας

 

Δεν έχει νόημα να ασχολείσαι. Έχουν ξαναρωτηθεί όλα αυτά άλλα αυτός ο άνθρωπος συνεχίζει το βιολί του.

"Δεν κρατάει η μπαταρία!!!!!!!"

Ας αλλάξει κινητό να ησυχάσει αυτός να ησυχάσουμε και εμείς!

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια τρολλαρο την συσκευη.... το βρηκατε...!!! :what:

 

μα ειμαστε σοβαροι τωρα???

 

εγω λεω οτι συμβενει με την συσκευη μου...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...