Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαξτο καλύτερα, κάτι δεν κάνεις τότε σωστα, το κινητό πάει μπάλα χωρίς restart και άλλα ευτράπελα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν πεζει κατι τετιο... οπως δουλευα ολα μου τα κινητα ετσι και το p20 pro... ειναι το μοναδικο κινητο που η μπαταρια πευτει απο μονη της... για παραδειγμα απο 62% που ειχα πριν λιγο απλα ανοιξα τιν οθονη πηγα λιγο στα μνμτα και επεσε στο 57% στην αρχη κραταγε παρα πολυ καλα η μπαταρια του.... τωρα τπτ...

 

βλεπω και εδω τα ιδια...

 

https://forums.androidcentral.com/huawei-p20-p20-pro/883730-problem-p20-pro-battery.html

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/p20-pro-battery-issues-t3776618

https://community.ee.co.uk/t5/Android/Huawei-P20-Pro-battery-drop-help/td-p/691364

Link to comment
Share on other sites

δεν πεζει κατι τετιο... οπως δουλευα ολα μου τα κινητα ετσι και το p20 pro... ειναι το μοναδικο κινητο που η μπαταρια πευτει απο μονη της... για παραδειγμα απο 62% που ειχα πριν λιγο απλα ανοιξα τιν οθονη πηγα λιγο στα μνμτα και επεσε στο 57% στην αρχη κραταγε παρα πολυ καλα η μπαταρια του.... τωρα τπτ...

 

βλεπω και εδω τα ιδια...

 

https://forums.androidcentral.com/huawei-p20-p20-pro/883730-problem-p20-pro-battery.html

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/p20-pro-battery-issues-t3776618

https://community.ee.co.uk/t5/Android/Huawei-P20-Pro-battery-drop-help/td-p/691364

Ειμαι 24 ωρες και 17 λεπτά απο την τελευταια φορτιση με 8 ωρες sot και εχω ακομα 33%.Με ανοιχτα ολη την ωρα wi-fi και 4g και ολη μερα σερφαρισμα στην stoiximan που εχω δει και 2 ματς ολοκληρα με streaming.Η μπαταρια του κινητου ειναι οτι καλυτερο εχει υπαρξει με αυτα τα specs. Πουλησε το να γλυτωσεις ομως οπως σου λεει και ο φιλος παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

δεν πεζει κατι τετιο... οπως δουλευα ολα μου τα κινητα ετσι και το p20 pro... ειναι το μοναδικο κινητο που η μπαταρια πευτει απο μονη της... για παραδειγμα απο 62% που ειχα πριν λιγο απλα ανοιξα τιν οθονη πηγα λιγο στα μνμτα και επεσε στο 57% στην αρχη κραταγε παρα πολυ καλα η μπαταρια του.... τωρα τπτ...

 

βλεπω και εδω τα ιδια...

 

https://forums.androidcentral.com/huawei-p20-p20-pro/883730-problem-p20-pro-battery.html

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/p20-pro-battery-issues-t3776618

https://community.ee.co.uk/t5/Android/Huawei-P20-Pro-battery-drop-help/td-p/691364

Μήπως να μιλούσες με το σέρβις?? Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις αν μπορουμε να βγαλουμε στη καμερα την επιλογη hdr καπως πιο ευκολη.. Δλδ να μην ειναι μονο στην επιλογη περισοτερα..
Link to comment
Share on other sites

τι iphone ρε φιλε.... εχω one plus 6 και google pixel 2.... και το mate 10 pro... και κανενα απολυτος θεμα δεν ειχα...

 

μονο με το p20 pro εχω τοσα θεματα....

 

δεν εχω δει αλλο κινητο η μπαταρια να πευτει 1% κα8ε μια ωρα... ειναι γελειο αυτο... ta εχω ολα στην μη αυτοματη διαχιριση εχω κανει επαναφορα εκανα μεχρι και install την C636 για να δω το θεμα με το scroll... και η c636 εχει γαματο scroll.. και παει καλητερα.....

 

Μπαταρία από τα δυνατότερα σημεία του τηλεφώνου, και μετά την 152 έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο σε αστείο βαθμό, 2.5 μέρες χαλαρής χρήσης και φόρτισα στο 25%, δεν υπάρχουν αυτά... Συγκεκριμένα, φόρτιση 100% στις 23:00, αφαίρεση απο φορτιστή, μια ώρα σε standby και λιγα μηνυματα viber, μετά airplane mode μεχρι το πρωι στις 7:30, κοιτάζω μπαταρία, 100% :!::!::!: μετά από 8μιση ώρες, έχει σπάσει όλα τα κοντέρ (θα προσπαθήσω να το ξανακάνω και θα ανεβάσω και screenshot για να μην νομίζει κανείς ότι γράφω φαντασίες) Αλλά ακόμα και αυτό σε σένα είναι χαλασμένο;

 

Μη αυτόματη διαχείρηση;; :lol: μόνο το FB και 2 ασήμαντες εφαρμογές έχω σε μη αυτόματη, οι υπόλοιπες 50 είναι σε αυτόματη και πάει σφαίρα και με τα νούμερα αυτονομίας που έγραψα πιο πάνω.

 

iPhone λέμε να σωθείς γιατί η δυνατότητα πολλών Ρυθμίσεων του Android πολλές φορές χειροτερεύει αντί να βελτιώνει.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

δεν πεζει κατι τετιο... οπως δουλευα ολα μου τα κινητα ετσι και το p20 pro... ειναι το μοναδικο κινητο που η μπαταρια πευτει απο μονη της... για παραδειγμα απο 62% που ειχα πριν λιγο απλα ανοιξα τιν οθονη πηγα λιγο στα μνμτα και επεσε στο 57% στην αρχη κραταγε παρα πολυ καλα η μπαταρια του.... τωρα τπτ...

 

βλεπω και εδω τα ιδια...

 

https://forums.androidcentral.com/huawei-p20-p20-pro/883730-problem-p20-pro-battery.html

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/p20-pro-battery-issues-t3776618

https://community.ee.co.uk/t5/Android/Huawei-P20-Pro-battery-drop-help/td-p/691364

 

Στη θέση σου θα μιλούσα με το σέρβις. Πρέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή σου γιατί η συμπεριφορά της μπαταρίας δεν είναι φυσιολογική.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα για άσχετο λόγο από τον κωτσοβολο και το είχαν εκεί.

Πολύ ωραίο φαίνεται και όλα ανοίγουν γρήγορα (σε σχέση με το s7 που έχω).

Το θέμα είναι ότι κάτι lagakia τα έχει στο scrolling.

Δεν είνα τόσο smooth για συσκευή 650 ευρώ σκρουτζ.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα για άσχετο λόγο από τον κωτσοβολο και το είχαν εκεί.

Πολύ ωραίο φαίνεται και όλα ανοίγουν γρήγορα (σε σχέση με το s7 που έχω).

Το θέμα είναι ότι κάτι lagakia τα έχει στο scrolling.

Δεν είνα τόσο smooth για συσκευή 650 ευρώ σκρουτζ.

 

Πως το εννοούμε το lag και σε ποιά εφαρμογή το παρατήρησες; για να δοκιμάσουμε και μεις να δούμε αν ισχύει ή ήταν κόλπα του εκθεσιακού. Σε browsing και στα μενού του τηλεφώνου δεν έχω κανένα lag. Επίσης, με Chrome που κάνω browsing άλλες σελίδες όπως myphone έχουν πολύ γρήγορο scroll με ένα swipe φτανεις στο τελος της σελίδας, ενώ άλλες (sport-fm) χρειάζονται 2-3 scroll που σημαίνει είναι θέμα σελίδας. Στο feed του Google news κάνει περιστασιακά σκαλωματάκια αλλά είναι λογικό όταν πρέπει να φορτώσει στο τέλος του scroll και είσαι ήδη εκεί αλλά το ίδιο πράγμα είχα και σε όλες τις προηγούμενες Android συσκευές, δε γίνεται άλλωστε με τέτοιο hardware να έχει θέματα απόδοσης το τηλέφωνο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα για άσχετο λόγο από τον κωτσοβολο και το είχαν εκεί.

Πολύ ωραίο φαίνεται και όλα ανοίγουν γρήγορα (σε σχέση με το s7 που έχω).

Το θέμα είναι ότι κάτι lagakia τα έχει στο scrolling.

Δεν είνα τόσο smooth για συσκευή 650 ευρώ σκρουτζ.

 

Μαλλον το ''lag'' που παρατηρουν μερικοι ειναι επειδη φοραει απο την μανα του screen protector το κινητο,

δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το mate 10 pro εδω και 5 μηνες χωρις κανενα factory reset,wipe cache αναμεσα στις ενημερωσεις και με 90 εφαρμογες δεν εχω το παραμικρο lag!

Το κινητο παει σφαιρα και ειναι απροβληματιστο με εξαιρετικη μπαταρια!!

Συμφωνω σε ολα που ανεφερε ο φιλος mclisme!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος αν υπάρχει φλασ στο σελφι βίντεο?

 

Ανάβει η οθόνη όπως στα περισσότερα κινητά στις φώτο στο βίντεο δεν υπάρχει τέτοια επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης δεν είναι λιγο περίεργο στο 100% μπαταριας να μου γράφει οτι "απομενει περίπου 1ημερα και 3 ωρες"?? Με κανονική χρήση...

Εγώ ήξερα για αυτονομια τουλάχιστον 1,5 ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης δεν είναι λιγο περίεργο στο 100% μπαταριας να μου γράφει οτι "απομενει περίπου 1ημερα και 3 ωρες"?? Με κανονική χρήση...

Εγώ ήξερα για αυτονομια τουλάχιστον 1,5 ημέρας.

 

Εμενα γραφει 1 ημερα και 21 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

https://www.pestaola.gr/koryfaio-smartphone-tis-xronias-to-huawei-p20-pro-apo-tin-eisa/

Άντε γειά στα fanboys

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραια πραματα!!Μπραβο στην huawei!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης δεν είναι λιγο περίεργο στο 100% μπαταριας να μου γράφει οτι "απομενει περίπου 1ημερα και 3 ωρες"?? Με κανονική χρήση...

Εγώ ήξερα για αυτονομια τουλάχιστον 1,5 ημέρας.

 

Ανάλογα πόσες μέρες έχεις την συσκευη.... Δηλαδη αν την έχεις λιγότερο από 10 μέρες μπορεί να χρειάζεται να μάθει τα μοτίβα χρήσης σου ώστε να βγάζει πιο σωστά τα αποτελέσματα αμέσως μετά την πλήρη φόρτιση...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης δεν είναι λιγο περίεργο στο 100% μπαταριας να μου γράφει οτι "απομενει περίπου 1ημερα και 3 ωρες"?? Με κανονική χρήση...

Εγώ ήξερα για αυτονομια τουλάχιστον 1,5 ημέρας.

Η μπαταρία μπορεί να σου κρατήσει και λιγότερο από 1 μέρα. Μπορει στις 6-7 ώρες να σου σβήσει. Εξαρτάται απο την χρήση που θα του κάνεις.

Αυτό που σου γράφει εκεί είναι κατά προσέγγιση και όχι απόλυτο. Όσα περισσότερα στατιστικά θα έχει απο τον τρόπο χρήσης σου τόσο πιο ακριβής θα είναι η ένδειξη.

Απόλυτα ακριβής δεν θα μπορεί να είναι ποτέ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις αν μπορουμε να βγαλουμε στη καμερα την επιλογη hdr καπως πιο ευκολη.. Δλδ να μην ειναι μονο στην επιλογη περισοτερα..

 

Αδερφέ στο αυτόματο ενεργοποιειται από μόνο του το hdr όταν αυτό χρειάζεται είναι η ένδειξη "βελτιστοποιειτε η εικόνα κρατήστε την συσκευη σταθερή ή κάπως έτσι οπότε δεν το χρειάζεσαι... Τώρα αν θες να τραβάς πάντα με Hdr θα πρέπει να πας στο μενού" περισσότερα "

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από γνωστό χρήστη στο xda πέρασε την 156 μέσο FunkyHuawei και για μια. Ακόμα φορά το 4D predicted focus δεν φαίνεται.... Αν συμβαίνει πραγματικά θα αρχίσω να βαριέμαι... Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ στο αυτόματο ενεργοποιειται από μόνο του το hdr όταν αυτό χρειάζεται είναι η ένδειξη "βελτιστοποιειτε η εικόνα κρατήστε την συσκευη σταθερή ή κάπως έτσι οπότε δεν το χρειάζεσαι... Τώρα αν θες να τραβάς πάντα με Hdr θα πρέπει να πας στο μενού" περισσότερα "

 

Είσαι σίγουρος; Εννοώ ότι η ενδειξη "κρατήστε σταθερη... ..." αφορά το HDR; Γιατί σε δοκιμή με HDR ενεργό χειροκίνητα δεν βγάζει τέτοιο μήνυμα καθόλου, και απ'ότι είχα διαβάσει το μήνυμα αφορά post-processing όταν κρίνει απαραίτητο, όχι HDR.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πως το εννοούμε το lag και σε ποιά εφαρμογή το παρατήρησες; για να δοκιμάσουμε και μεις να δούμε αν ισχύει ή ήταν κόλπα του εκθεσιακού. Σε browsing και στα μενού του τηλεφώνου δεν έχω κανένα lag. Επίσης, με Chrome που κάνω browsing άλλες σελίδες όπως myphone έχουν πολύ γρήγορο scroll με ένα swipe φτανεις στο τελος της σελίδας, ενώ άλλες (sport-fm) χρειάζονται 2-3 scroll που σημαίνει είναι θέμα σελίδας. Στο feed του Google news κάνει περιστασιακά σκαλωματάκια αλλά είναι λογικό όταν πρέπει να φορτώσει στο τέλος του scroll και είσαι ήδη εκεί αλλά το ίδιο πράγμα είχα και σε όλες τις προηγούμενες Android συσκευές, δε γίνεται άλλωστε με τέτοιο hardware να έχει θέματα απόδοσης το τηλέφωνο.

 

 

δεν ειναι κολπα του εκθεσιακου.... απο κοτσοβολο αγορασα την συσκευη.... θα ακουστει τρελο αυτο που θα σας πω.... όντως η συσκευή που πουλάνε στο κωτσόβολο έχει θέματα με το scrolling και έχει κάποια lags... αυτή που έχουνε στο πλαίσιο και media markt δεν έχει κανένα θέμα... είναι η C432 αλλα διαφορετικές versions... είναι πολύ περίεργο... νομίζω το πιο προβληματικό μοντέλο το έχει ο κωτσόβολος....

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Εννοώ ότι η ενδειξη "κρατήστε σταθερη... ..." αφορά το HDR; Γιατί σε δοκιμή με HDR ενεργό χειροκίνητα δεν βγάζει τέτοιο μήνυμα καθόλου, και απ'ότι είχα διαβάσει το μήνυμα αφορά post-processing όταν κρίνει απαραίτητο, όχι HDR.

 

Δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί και εγώ κάπου το είχα διαβάσει αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι στο αυτόματο ενεργοποιειται κανονικά το hdr όπως ακριβώς και στο Mate 10

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ειναι κολπα του εκθεσιακου.... απο κοτσοβολο αγορασα την συσκευη.... θα ακουστει τρελο αυτο που θα σας πω.... όντως η συσκευή που πουλάνε στο κωτσόβολο έχει θέματα με το scrolling και έχει κάποια lags... αυτή που έχουνε στο πλαίσιο και media markt δεν έχει κανένα θέμα... είναι η C432 αλλα διαφορετικές versions... είναι πολύ περίεργο... νομίζω το πιο προβληματικό μοντέλο το έχει ο κωτσόβολος....

 

Τι να σου πω αδερφέ και εγώ την συσκευη μου από κωτσοβολο την έχω πάρει και μάλιστα πρόσφατα και 7/7/18 και δεν έχω καθόλου τα θέματα που έχεις εσύ. Είναι η 2η συσκευή p20 pro και η πρώτη που είχα πάλι από κωτσοβολο ήταν 13/4/18 και οι δύο μου φαίνονται ίδιες και εξαιρετικές και όταν λέω εξαιρετικές το εννοώ μιας και πριν και ανάμεσα στις 2 συσκευές είχα το S9+ που δεν άντεξε ούτε 10 μέρες δίπλα στο P20 pro...

Ότι αφορά την μπαταρία απλά βράχος...Συνήθως με WiFi έχω 40-45 ώρες χρήσης με οθόνη 5 ώρες και 2ωρες ομιλίας.

Έτυχε και έκανα χαλαρή χρήση αυτές τις μέρες και τώρα είμαι με 46 ωρες χρήσης, οθόνη 2 ώρες και 14 λεπτά και 45 λεπτά ομιλίας με υπόλοιπο 49%....Αρα θα φορτίσω αύριο και θα έχω ξεπεράσει τις 55 ώρες...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί και εγώ κάπου το είχα διαβάσει αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι στο αυτόματο ενεργοποιειται κανονικά το hdr όπως ακριβώς και στο Mate 10

 

Ναι άλλο αυτό, το γνωρίζω ότι το HDR μπαίνει και στο Αυτόματο, αλλά αναφερόμουν αποκλειστικά στο μήνυμα σταθεροποίησης και στο τι σημαίνει. Επειδή πάλι έξω ήμουν και τράβαγα, επιβεβαίωσα ότι με HDR χειροκίνητο δεν εμφανιζεται μηνυμα να κρατησεις τη συσκευη σταθερη ποτε (και ηταν και βραδυ), όταν το γραφει αυτό σημαίνει ότι κάνει post-processing, αυτό που κάποιοι παραπονιόντουσαν για παστέλ εφέ ειδικά σε πιο παλιές βερσιόν.

 

δεν ειναι κολπα του εκθεσιακου.... απο κοτσοβολο αγορασα την συσκευη.... θα ακουστει τρελο αυτο που θα σας πω.... όντως η συσκευή που πουλάνε στο κωτσόβολο έχει θέματα με το scrolling και έχει κάποια lags... αυτή που έχουνε στο πλαίσιο και media markt δεν έχει κανένα θέμα... είναι η C432 αλλα διαφορετικές versions... είναι πολύ περίεργο... νομίζω το πιο προβληματικό μοντέλο το έχει ο κωτσόβολος....

 

Χαίρομαι που το διαβάζω γιατί είχα αρχίσει να αμφιβάλλω μήπως οι υπόλοιποι είμαστε τρελλοί. Προσωπικά, να υπερασπιστώ το κινητό μου ή πχ. το αμάξι μου απλά και μόνο επειδή το αγόρασα δεν το κάνω ποτέ, απλά αυτά που βιώνω γράφω και το ότι η συσκευή είναι εντελώς απροβλημάτιστη σε όλα της και έχω καιρό να ευχαριστηθώ τόσο πολύ τηλέφωνο χωρίς παράπονα είναι γεγονός.

 

Καταλήγουμε ότι μάλλον κάτι παίζει όντως με ορισμένες συσκευές, το θέμα είναι τι μπορεί να είναι αυτό. Υποθέτω πως κάποια ρύθμιση η εφαρμογή έχει τέτοια επίδραση στη συμπεριφορά του τηλεφώνου. Αν θυμάμαι στο xda είχα διαβάσει πχ. ότι κάποιος που αλλαξε την ανάλυση σε απλή HD για εξοικονόμηση ενέργειας κατέληξε να έχει κολλήματα σε διάφορα σημεία, μπαταρία και γενικά να χειροτερέψει αρκετά η απόδοση του τηλεφώνου αντί να βελτιωθεί :blink: Δεν ξέρω αν αυτό ευθύνεται και για τα demo (δύσκολο αν και με τον καθενα να τα πασπατεύει ποτέ δεν ξέρεις), απλά το αναφέρω ως παράδειγμα.

 

Και άντε να υποθεσω οτι το scroll ειναι για καποιους ειδικη υποθεση αλλά ειδικά τα θέματα σου με κακή μπαταρία και να θέλει ενα restart τη μέρα!! είναι ανήκουστα. Μην ξεχνάμε ότι στα πάντα υπάρχουνε ελαττωματικά κομμάτια ε. Για μένα προσπάθησε να βρεις κάποιον που δεν εχει τετοια θέματα κοντά σου να τα συγκρινετε πλάι-πλάι. Αλλιώς σε ένα μήνα θα 'μαι Αθήνα για λίγο :lol:

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι πεζει... αυτο που μου σπαει τα νευρα ειναι οτι η μπαταρια πευτει 1% χωρις καθολου χρηση... χωρις να τρεχει καπιο app... καθε μια ωρα χανω 1-2% το αφησα στην ακρη χωρις καθολου χρηση απο 100% και πηγε 2% σε 2 μερες και 6 ωρες... το one plus 6 εχασε μονο 2% σε αυτες της 2 μερες... και το mate 10 pro 5% για το s9+ και iphone x κρατησανε στο 100%
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...