Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το εξής θέμα: Χρησιμοποιώ μια 3η εφαρμογή (button mapper) ωστε να κανω τα volume buttons να αλλάζουν τραγούδι με double tap (πολύ χρήσιμο αν ακους μουσικη και δεν θελεις να βγαζεις το κινητο συνεχεια απο την τσέπη, να ξεκλειδωνεις και να αλλαζεις τραγουδι). Η ρύθμιση δουλεύει μια χαρά όσο το κινητό είναι ξεκλείδωτο, αλλά όταν κλειδώνει, τότε σταματά να δουλεύει και απλά ανεβάζει την ένταση συνεχόμενα. Υποθέτω κάτι γίνεται με τα δικαιώματα των εφαρμογών στη lock screen και μπλοκάρονται όλα γιαυτό; Έχει καταφέρει κάποιος σαν αυτό που περιγράφω (skip με volume button σε κλειδωμένο τηλ) και αν ναι πως;
Μουσική ακούς από το ηχείο ή με ακουστικά; Αν ακούς με ακουστικά βάλε τον pulsar +. Με διπλό πάτημα στο volume +των ακουστικών σε πηγαίνει στο επόμενο. Με τριπλό πάτημα στο προηγούμενο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το gpu turbo update δεν έκανε καμία ουσιαστική διαφορά με s9 plus παίζοντας το ίδιο παιχνίδι guns of b και το huawaei λαγκαρε το s9 plus πολύ πιο smooth και 30 και 60fps

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το gpu turbo update δεν έκανε καμία ουσιαστική διαφορά με s9 plus παίζοντας το ίδιο παιχνίδι guns of b και το huawaei λαγκαρε το s9 plus πολύ πιο smooth και 30 και 60fps

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Καλημέρα το gpu turbo είναι για το pubg και κάνα 2 άλλα παιχνιδια. Σταδιακά θα αρχίσει να υποστηρίζει κι άλλους τιτλους.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το gpu turbo update δεν έκανε καμία ουσιαστική διαφορά με s9 plus παίζοντας το ίδιο παιχνίδι guns of b και το huawaei λαγκαρε το s9 plus πολύ πιο smooth και 30 και 60fps

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

GPU TURBO προς στιγμη μονο σε PuBG/Arena of Valor/Mobile Legends/Asphalt 9

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

GPU TURBO προς στιγμη μονο σε PuBG/Vain Glory/Mobile Legends/Asphalt 9
Για vainglory και asphalt 9 είσαι σίγουρος?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για vainglory και asphalt 9 είσαι σίγουρος?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Λαθος το Vain Glory ειναι το Arena of Valor βασικα ολα της Tencent θα το υποστηριζουν μετα την συνεργασια της Huawei με την Tencent τωρα το Asphalt επισημα δεν ειναι αλλα με test στo Honor 10 πριν και μετα το GPU TURBO εδειξε οτι με το TURBO ετρεχε καλυτερα και μαλιστα ετρεχε καλυτερα και απο το S9

Edited by PapaDarxon
Quote διαγραφέντος post

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μουσική ακούς από το ηχείο ή με ακουστικά; Αν ακούς με ακουστικά βάλε τον pulsar +. Με διπλό πάτημα στο volume +των ακουστικών σε πηγαίνει στο επόμενο. Με τριπλό πάτημα στο προηγούμενο.

 

Με ακουστικά. Όταν λες τον "+" εννοείς την paid version? Γιατι δοκίμασα τη free (μια χαρά φαίνεται) αλλά δε βρήκα πουθενά τέτοιο setting και δοκιμάζοντας διπλό πάτημα σε κλειδωμένη οθόνη δεν άλλαζε κομμάτι.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα καλό και εύκολο πληκτρολόγιο.. Πολύ μπέρδεμα το δικό του
Gboard

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ακουστικά. Όταν λες τον "+" εννοείς την paid version? Γιατι δοκίμασα τη free (μια χαρά φαίνεται) αλλά δε βρήκα πουθενά τέτοιο setting και δοκιμάζοντας διπλό πάτημα σε κλειδωμένη οθόνη δεν άλλαζε κομμάτι.
Καλησπέρα. Και στην + έκδοση του pulsar δεν υπάρχει σαν ρύθμιση. Δουλεύει όμως άψογα με ενσύρματα ακουστικά. Σου έστειλα pm.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους. Ηθελα να ρωτησω καποια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων (για να μπορουμε να καταγραφουμε και τις εισερχομενες) εχετε δοκιμασει με επιτυχια ?? ευχαριστω παιδια.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

Αυτό χρησιμοποιώ, και λειτουργεί άψογα και με ΒΤ. Έχω αγοράσει το pro.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις κατεβασα την 148 εκδοση για το mate 10 pro με αυτες τις οδηγιες!!

 

Λογικα θα δουλευει και στο p20 pro

 

Το hisuite που χρειαζομαστε το κατεναζουμε απο εδω

 

https://drive.google.com/file/d/1BbRzDFmR-1tJdrPf2v-6eKaxVisrTRg-/view

 

- Uninstall HiSuite on your computer and delete the HiSuite app on your phone (under "apps"), restart both devices

- Install this, and only this version on you computer: HiSuite 5.0.2.300

- Download Firmware Finder on your phone an check for updates that are approved (only these will work). For some reason I only got the smaller OTAs to work and not the full versions but that shouldn't be a problem since a normal OTA has the same file size. For BLA-L29C432 this is at the moment 148 (156372) from July 25th, around 550MB. Go to "get an update through DNS" and select "manually" - make sure you are connected to the same network as your computer, write down the DNS and tap "register update"

- On your computer: Go to your network connections and put that DNS as your primary IPv4 DNS, you possibly have to deactivate IPv6 too (e.g. in windows go to Control Panel / Network and Internet / Network Connections - Properties of that primary Connection you use / remove check at IPv6 / Properties of IPv4 and then change from Auto DNS to the one from Firmware Finder

- Connect the phone to your computer and start HiSuite. Put the connection type of the phone to "data" and not to "charging only". Activate USB debugging mode in developer options and wait for the HiSuite app to automatically install on your phone. Be careful not to accept the update request of the HiSuite app on your computer. The app wants to upgrade itself to a newer version. This has nothing to do with the update of the phone. If you accidentally accept the update you have to start over the whole process

- Once the connection is established click on "update" inside the HiSuite app on your computer and now the update should start downloading. Ignore the version HiSuite gives you for the update - it's usually faulty. The only thing (and very important!) that matters is what Firmware Finder says once you check for approval ("approved for XXX"). Wait for the update to complete and your phone to restart and then unplug the phone. Don't forget to put all the DNS settings on your network connection back to "auto" and default again

- This process can be repeated for every approved OTA. Only updates, no downgrades work! Tested so far on BLA-L29C432: Upgrade from 142-145 and 145 to 148 and working properly

 

Μόλις δοκίμασα για τρίτη φορά αυτό τον τρόπο αναβάθμισης και τελικά λειτουργεί κανονικά... Δηλαδη αναβάθμισα σε 152 κανονικά χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα. Όλα λειτουργούν ρολόι...

Έχει όμως κάποιες ιδιαιτεροτητες που δεν αναγράφονται ξεκάθαρα στον οδηγό.

1)Μπορείς να περάσεις μόνο τα μικρά update (σύμφωνα με την εικόνα 624mb) και όχι τα full 3.500mb αν και αν υπάρχουν διαθέσιμα περισσότερα από 1 Full update δεν χάνεται τίποτα να δοκιμάσετε εκτός από χρόνο

2)Αν έχει περισσότερα από 1 μικρά update και είναι και όλα "approved" μονο το 1 από αυτά θα περάσει οπότε θα πρέπει να τα δοκιμάσετε όλα. (Συγκεκριμένα έχω κυκλοσει πιο πέρασε σε εμένα).

3)Αν δεν πετύχει η αναβάθμιση και στο τέλος μετά την επανάκινηση του τηλεφώνου σας βγάλει "failed" μην φοβάστε δεν υπάρχει περίπτωση να μπρικαρει το τηλέφωνο, απλά ακυρώνεται η διαδικασία και μετά το reboot ανοίγει η συσκευή όπως ακριβώς ήταν πριν την προσπάθεια.

Οπότε άμεσος μετά δοκιμάζεται με το επόμενο "approved" update.

4)Η διαδικασία με τα μικρά update διαρκεί 35-45 λεπτά ενώ με full update (με δοκιμή που έκανα δεν πέρασε και έβγαλε fail) περίπου στην 1,5 ώρες

Screenshot_20180819_155900.jpg"]Screenshot_20180819_155900.jpg[/url]

Screenshot_20180819_161747.jpg"]Screenshot_20180819_161747.jpg[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ας μου κάνει την χάρη κάποιος που έχει αναβάθμισει ΟΤΑ να τσεκάρει στην φωτογραφία που έβαλα παραπάνω και να μου πει αν εχει ακριβώς την ίδια έκδοση λογισμικού (L29 8.1.0.152) όπως και κερνελ για να ειμαστε σίγουροι ότι εγκαθιστά ακριβώς την έκδοση που δίνει η Huawei... Ευχαριστω
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ας μου κάνει την χάρη κάποιος που έχει αναβάθμισει ΟΤΑ να τσεκάρει στην φωτογραφία που έβαλα παραπάνω και να μου πει αν εχει ακριβώς την ίδια έκδοση λογισμικού (L29 8.1.0.152) όπως και κερνελ για να ειμαστε σίγουροι ότι εγκαθιστά ακριβώς την έκδοση που δίνει η Huawei... Ευχαριστω

 

Ακριβώς τα ίδια έχουμε που την είχα εγκαταστήσει μέσω ΟΤΑ από το κινητό

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια έχουμε που την είχα εγκαταστήσει μέσω ΟΤΑ από το κινητό

 

Οκ ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά...

Οπότε να ένας τρόπος να αναβαθμίζουν όσοι είναι τελευταίοι στην λίστα της Huawei όπως ήμουν εγώ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά...

Οπότε να ένας τρόπος να αναβαθμίζουν όσοι είναι τελευταίοι στην λίστα της Huawei όπως ήμουν εγώ....

Έτσι ακριβώς. Και στο δικό μου mate 10 pro δούλεψε άψογα.

Και εγώ από τους τελευταίους άσε.. Χαχα

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω ακομα τιποτα..τελευταιος των μοικανων:lol:..Μια ερωτηση,ισως χαζη λετε επειδη εχω πεταξει καποια προγραμματα της Cosmote που ειχε μεσα να μην την λαβω ΟΤΑ,επειδη βλεπει οτι δεν τα εχω?Οχι δεν εχω κανει root. Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Kαι γω ακομα τιποτα..τελευταιος των μοικανων:lol:..Μια ερωτηση,ισως χαζη λετε επειδη εχω πεταξει καποια προγραμματα της Cosmote που ειχε μεσα να μην την λαβω ΟΤΑ,επειδη βλεπει οτι δεν τα εχω?Οχι δεν εχω κανει root.
Όχι φίλε μου δεν παίζουν κάποιο ρόλο τα Apps που έστειλες.

Απλα είσαι από τα τελευταία imei που περνούν ota!.

Εν αναμονή λοιπόν!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν παίζουν κάποιο ρόλο τα Apps που έστειλες.

Απλα είσαι από τα τελευταία imei που περνούν ota!.

Εν αναμονή λοιπόν!

 

Mate the 10 pro be with you

A οκ,απλα αναρωτηθηκα,ευχαριστω πατριδα!αναμενω..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Το smart lock με βάση την τοποθεσία δουλεύει; Προσπαθώ να το ορίσω να μην κλειδώνει όταν είμαι στο σπίτι αλλά στο μενού του smart lock δεν μου δίνει επιλογή να προσθέσω μέρος, παρά μόνο ρύθμιση του voice assistant...
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση λίγο άσχετη.

Το p20 αξίζει τα λεφτά του αλλά επειδή δεν καίγομαι και ιδιαίτερα να αλλάξω κινητό και επειδή η τιμή του p20 είναι τσιμπημένη (100ε πιο ακριβό από το s9), ξέρετε αν τα huawei πέφτουν καθόλου οι τιμές με τον καιρό ή παραμένουν σχεδόν όσο στην αρχή?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Όλα πέφτουν φίλε, σχετικό είναι, όλα θέμα προσφοράς και ζήτησης κι από την στιγμή που οι περισσότερες εταιρείες παρουσιάζουν συνέχεια νέες hi end συσκευές γίνεται "μύλος " στην αγορά.... προσωπικά τα 1+ κρατάνε πάρα πολύ καλή τιμή μεταπώλησης με μικρή σχετικά χασούρα διότι απευθύνονται σε συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό με έντονο ενδιαφέρον σε αυτό που προσφέρει ο κινέζος κατασκευαστής...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και αν το πάρεις και από sκρουζομαγαζο θα το πάρεις ακόμα πιο φθηνά,και αν δεν βιάζεσαι όπως λες θα γλυτώσεις λεφτά ως το τέλος Οκτωβρίου
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ώριμη σκέψη αποφασίσαμε ότι 650 δεν δίνω για τηλέφωνο ακόμα και αν ήταν τέλειο.

Μάλλον θα περιμένω και αν φτάσει 500 550 (και δεν έχω πάρει κανένα άλλο) θα το πάρω.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...