Jump to content

Αν σας απατούσε...


sakaflias
 Κοινοποίηση

Αν σας απατούσε...  

425 members have voted

  1. 1. Αν σας απατούσε...

    • Θα έφευγα (δεν το αντέχω,δεν αξίζει)
      279
    • Θα έμενα (τον/την αγαπώ)
      40
    • Θα το πληρώσει με το ίδιο νόμισμα
      70
    • Αδιαφορία
      36


Recommended Posts

Αν σας απατουσε ο/η συντροφος σας τι θα κανατε;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 689
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενα "Αι σιχτιρ μωρη π@θτανα" και φτυσιμο στη μαπα και αντε γεια.Ο σκληρος αντρας θα εριχνε και καμια ψιλη.

 

Εγω μαλλον θα την συγχωρουσα, με το ιδιο νομισμα... :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά μάλλον θα έκανα τον χαζό ενώ παράλληλα θα έψαχνα την υπόθεση

Τη δεύτερη φορά πάλι τον χαζό...

Την τρίτη φορά θα την έστελνα σπίτι της...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά μάλλον θα έκανα τον χαζό ενώ παράλληλα θα έψαχνα την υπόθεση

Τη δεύτερη φορά πάλι τον χαζό...

Την τρίτη φορά θα την έστελνα σπίτι της...

 

Θα εκανες τα στραβα ματια 2 φορες? :wacko: Μπραβο υπομονη.

 

Εγω θα της ελεγα...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ. Υπαρχουν κι αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά μάλλον θα έκανα τον χαζό ενώ παράλληλα θα έψαχνα την υπόθεση

Τη δεύτερη φορά πάλι τον χαζό...

Την τρίτη φορά θα την έστελνα σπίτι της...

Πολύ συχώρεση βρε παιδάκι μου... Εσύ δεν είσαι agiorgiths, είσαι Αγιονορείτης. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι αν υπάρξει η πρώτη φορα θα υπάρξουν και άλλες...

Το να της κανεις ότι σου έκανε οδηγεί σε αδιέξοδο για εμενα...

Συμπέρασμα την παρατάς στεναχωριέσαι για καμια βδομάδα, γίνεσαι ψιλό αλκοολικός και τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι αν υπάρξει η πρώτη φορα θα υπάρξουν και άλλες...

Το να της κανεις ότι σου έκανε οδηγεί σε αδιέξοδο για εμενα...

Συμπέρασμα την παρατάς στεναχωριέσαι για καμια βδομάδα, γίνεσαι ψιλό αλκοολικός και τέλος...

Μα δεν συμαινει οτι θα μεινεις μαζι της μετα αφου την απατησεις και εσυ.Να την πληγωσεις και εσυ λιγο.Λιγο εγωισμος δεν βλαπτει :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Θα εκανες τα στραβα ματια 2 φορες? :wacko: Μπραβο υπομονη.

 

Εγω θα της ελεγα...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ. Υπαρχουν κι αλλες.

Ναι, αλλά όπως πρόσεξες δέν υπάρχει προειδοποίηση...

Αυτό για απλά σχέση έτσι? Γιατί άν είσαι παντρεμένος με παιδιά αλλάζει το θέμα...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Αν και δεν πρέπει να λέμε μεγάλες κουβέντες, γιατί όλες οι σχέσεις δεν είναι ίδιες και για όλα υπάρχει μια αιτία, αυτό που σκέφτομαι τώρα, θα ήταν να της υπογράψω το απολυτήριό της. Πριν της το έδινα όμως, θα φρόντιζα να την πληρώσω με το ίδιο νόμισμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εφόσον μου την κάνει, γιατί να κάτσω να ασχοληθώ με ένα ηλίθιο θέμα εκδίκησης?

Την παρατάω αμέσος και της δείχνω ότι δεν σήμαινε τίποτα για εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω τα ματια μου & φευγω...απλο ειναι...χωρις τσακωμους & δικαιολογιες...απλα κλεινεις την πορτα πισω σου & συνεχιζεις τη ζωη σου...ουτε εκδικηση(δεν υπαρχει μεγαλυτερη ηλιθιοτητα,δινεις αξια στον/την αλλο/η & αρρωσταινεις ψυχολογικα)ουτε τιποτα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την περίπτωση... Αν ήταν one night stand τότε θα τον συγχωρούσα, ίσως και 2 φορές. Αυτο που δεν θα μπορούσα να συγχωρέσω ποτέ ειναι η παραλληλη σχέση. Θα τον χώριζα αμέσως αν μαθαινα κατι τετοιο. Πολιτισμενα βέβαια σε κάθε περίπτωση χωρις σκήνες, εκδικησεις και τετοια που μονο το δικό μου επίπεδο θα έριχναν.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Η εκδίκηση δεν είναι θέμα επιπέδου, αλλά θέμα εγωισμού. Όποιος τον διαθέτει, πράττει ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Η εκδίκηση δεν είναι θέμα επιπέδου, αλλά θέμα εγωισμού. Όποιος τον διαθέτει, πράττει ανάλογα.

Τη λεξη ανωτερότητα την έχεις ακουστα?

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την περίπτωση... Αν ήταν one night stand τότε θα τον συγχωρούσα, ίσως και 2 φορές. Αυτο που δεν θα μπορούσα να συγχωρέσω ποτέ ειναι η παραλληλη σχέση. Θα τον χώριζα αμέσως αν μαθαινα κατι τετοιο. Πολιτισμενα βέβαια σε κάθε περίπτωση χωρις σκήνες, εκδικησεις και τετοια που μονο το δικό μου επίπεδο θα έριχναν.

Αν ήταν one night stand θα είχε μείνει εκεί,δε θα είχατε σχέση ;)

 

Δε μπορώ να ξέρω τι θα έκανα,κι εγώ δε θέλω να πω μεγάλα λόγια.

Εξαρτάται από τη σχέση.Δεν είναι το ίδιο να είσαι με κάποιον πχ 4 χρόνια με το να είστε μαζί 2 μήνες.

Βέβαια παίζει ρόλο και πόσο δεμένοι είστε ασχέτως με το χρονικό διάστημα.

 

Αυτό που λέω τώρα είναι ότι θα τον χώριζα.Σίγουρα δε θα έπαιρνα εκδίκηση.

Όμως και να τον συγχωρούσα,δε θα είχα πλέον εμπιστοσύνη.Οπότε όσο κι αν πονούσε,θα έπρεπε να τον χωρίσω.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν one night stand θα είχε μείνει εκεί,δε θα είχατε σχέση ;)

 

Δε μπορώ να ξέρω τι θα έκανα,κι εγώ δε θέλω να πω μεγάλα λόγια.

Εξαρτάται από τη σχέση.Δεν είναι το ίδιο να είσαι με κάποιον πχ 4 χρόνια με το να είστε μαζί 2 μήνες.

Βέβαια παίζει ρόλο και πόσο δεμένοι είστε ασχέτως με το χρονικό διάστημα.

 

Αυτό που λέω τώρα είναι ότι θα τον χώριζα.Σίγουρα δε θα έπαιρνα εκδίκηση.

Όμως και να τον συγχωρούσα,δε θα είχα πλέον εμπιστοσύνη.Οπότε όσο κι αν πονούσε,θα έπρεπε να τον χωρίσω.

Εννοω αν η απιστια ηταν one night stand βρε!

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα θα εφευγα αφου πρωτα την εφτυνα,παντα καπου υπαρχει καποιος ανθρωπος που αξιζει να αγαπηθει και να αγαπησει,πλεον ειμαι υπερ αυτης της λογικης

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

egw pisteuw oti shkwnei ekdikish...den exei dikaiwma h kopela na se koroideuei apo ti stigmh pou esu eisai kalos mazi tis kai tis exeis afierwsei ena komati tis zwhs sou yia na eiste mazi...xwris na thelw na to paiksw antraki an aksizei to koritsi mou na faei ksulo tha tis to dwsw xwris na upologisw tipota an einai swsto, an tha anakateutei astunomia ktl ktl apo ti stigmh pou einai mazi mou mou anoikei kai tis anoikw, an einai gunaika mou akoma xeirotero yia auth...kai to na anoikseis ti porta kai na fugeis de tha ofelisei se tipota yiati an auto einai to xeirotero pou mporeis na tis kaneis kai an h kopela de se agapaei tote de tha noiastei kai oute tha parei to mathima tis me apotelesma na kanei ta idia stin epomeni sxesi tis... :mad:
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

egw pisteuw oti shkwnei ekdikish...den exei dikaiwma h kopela na se koroideuei apo ti stigmh pou esu eisai kalos mazi tis kai tis exeis afierwsei ena komati tis zwhs sou yia na eiste mazi...xwris na thelw na to paiksw antraki an aksizei to koritsi mou na faei ksulo tha tis to dwsw xwris na upologisw tipota an einai swsto, an tha anakateutei astunomia ktl ktl apo ti stigmh pou einai mazi mou mou anoikei kai tis anoikw, an einai gunaika mou akoma xeirotero yia auth...kai to na anoikseis ti porta kai na fugeis de tha ofelisei se tipota yiati an auto einai to xeirotero pou mporeis na tis kaneis kai an h kopela de se agapaei tote de tha noiastei kai oute tha parei to mathima tis me apotelesma na kanei ta idia stin epomeni sxesi tis... :mad:

Το ξύλο αγαπητε μου όμως δεν είναι λύση. Δηλαδή μετα απο τον ξυλοδαρμό τι θα καταλαβει? Ισα ίσα που θα πει "Τετοιος μ***κας που ήταν καλα του έκανα". Τετοιες συμπεριφορές μας γυρίζουν στην εποχή των σπηλαίων. Δεν βρίσκεις ποτε το δίκιο σου με το ξύλο. Καποιος λόγος υπαρχει που ειναι παράνομο, δε νoμίζεις? Η καλύτερη "εκδικηση" για μενα, αν ντε και καλα ηθελα να δωσω, ειναι να καταφέρεις να την "χτυπήσεις" με τα λόγια, και φυσικά δεν εννοώ βρίσιες. Αυτο το χτύπημα ειναι που ποναει περισσότερο απ'ολα αλλα θελει και λίγο μυαλο, ενω το πραγματικο ξύλο το δίνει κι ο πιο στοκος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Α εγώ είμαι της άποψης ότι καμιά σφαλιάρα την αξίζει.

Όσο για τους άντρες,υπάρχει κάτι χειρότερο από την σφαλιάρα:το κράξιμο.

Δεν αντέχουν να μας ακούνε... :p

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Α εγώ είμαι της άποψης ότι καμιά σφαλιάρα την αξίζει.

Όσο για τους άντρες,υπάρχει κάτι χειρότερο από την σφαλιάρα:το κράξιμο.

Δεν αντέχουν να μας ακούνε... :p

Tinkerbell το θεμα ειναι οτι δεν ειμαστε νεατερνταλ πλεον και υποτιθεται οτι μπορουμε να κανονίζουμε τις διαφορες μας με πιο πολιτισμένο και λογικό τρόπο. Ελεος ρε παιδια, δεν περιμενα τόσα ατομα να υποστηρίζουν το ξύλο ως τρόπο εκδικησης για την απιστια!!! Μα που ζουμε? στο Μεσαιωνα? Η ακόμα πιο πριν?

Link to comment
Share on other sites

Tinkerbell το θεμα ειναι οτι δεν ειμαστε νεατερνταλ πλεον και υποτιθεται οτι μπορουμε να κανονίζουμε τις διαφορες μας με πιο πολιτισμένο και λογικό τρόπο. Ελεος ρε παιδια, δεν περιμενα τόσα ατομα να υποστηρίζουν το ξύλο ως τρόπο εκδικησης για την απιστια!!! Μα που ζουμε? στο Μεσαιωνα? Η ακόμα πιο πριν?

Michelle μου χαλάρωσε δεν υποστηρίζω το ξύλο!

Απλά λέω ότι σε περίπτωση που έχεις κερατώσει τον άλλο και σου χώσει μια σφαλιάρα τι θα πείς?Ότι δεν το άξιζες?Οκ φυσικά και θα νευριάσεις,αλλά σκέψου τι έκανες και σου την έδωσε.

Ξέρω άτομα που παίζουν ξύλο και χωρίς να έχει γίνει κάτι τέτοιο.Εγώ αν ποτέ μου έριχνε σφαλιάρα πάνω σε τσακωμό και χωρίς λόγο,θα γινόταν χαμός.

Δηλαδή εσύ θα άντεχες να μη τον κράξεις?Εγώ με τίποτα...

Εκτός αν ήταν κάποιος που δε με ενδιαφέρει.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

ma apo ti stigmh pou h kopela se keratwsei shmainei de se thelei allo kai de se agapa ara oso kai na ti krakseis kai tis miliseis yia to ti lathos ekane ktl de tha katalavei apo ti stigmh pou de niwthei tipota yia sena...kai na ti vriseis kai na tin peis p***ana yia paradeigma auti tha nomizei oti den einai apo ti stigmh pou de se agapa kai thelei ton kanourgio gomeno

ara mono me to ksulo tha mporeseis na tin kseftuliseis kai na niwsei asxima otan ekeinh de sevete emena egw yiati na sevastw auth? kai de lew na xtupas ti kopela me to paramikro eno eise se sxesh oute na eisai varvaros kai agrios kai na prospatheis na tis epivlitheis panta alla yia mena to kerato einai to xeirotero

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...