Jump to content

compaq presario 700 Βοηθεια!!


georgekap1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα! εχω ενα laptop compaq presario 700! το cd rom του εχει βγει off και θελω να περασω windows σε κενο σκληρο δισκο! εχω ενα cd rom που μπαινει στην pc/mca θυρα αλλα δεν το βλεπει το bios και θελει dos drivers τουλαχιστον για να δουλεψει! το cd rom ειναι το PCGA_CD51/A απο ενα sony vaio!.....ουτε στο site της sony βρηκα κατι αλλα ουτε και στο site της compaq! μπορει να βοηθησει καποιος?? εχει κανεις το ιδιο μοντελο με dos drivers για την θυρα pc/mca του presario η του cd rom της sony?? (να πω εδω οτι απο xp παλαιοτερα το εβλεπε κανονικα!!)
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! εχω ενα laptop compaq presario 700! το cd rom του εχει βγει off και θελω να περασω windows σε κενο σκληρο δισκο! εχω ενα cd rom που μπαινει στην pc/mca θυρα αλλα δεν το βλεπει το bios και θελει dos drivers τουλαχιστον για να δουλεψει! το cd rom ειναι το PCGA_CD51/A απο ενα sony vaio!.....ουτε στο site της sony βρηκα κατι αλλα ουτε και στο site της compaq! μπορει να βοηθησει καποιος?? εχει κανεις το ιδιο μοντελο με dos drivers για την θυρα pc/mca του presario η του cd rom της sony?? (να πω εδω οτι απο xp παλαιοτερα το εβλεπε κανονικα!!)

Νομίζω ότι αυτό εδώ θέλεις.

http://www.cdrom-drivers.com/drivers/34/34124.htm

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου! δεν καταφερα ομως να κανω κατι...

Οι DRIVERS ήταν αυτή που ήθελες?

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις μήπως και μπορούμε να βοηθήσουμε.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι DRIVERS ήταν αυτή που ήθελες?

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις μήπως και μπορούμε να βοηθήσουμε.

 

Φιλε μου προσπαθω απο dos να τους φορτοσω και δεν γινεται τιποτα! καποια στιγμη εκανα μια δισκετα εκκινησης απο xp απο το αλλο το pc μου και αντεγραψα τους οδηγους μεσα στην δισκετα εκκινησης για να τους φορτωσει...αλλα τιποτα...το cdrom pc/mca δεν το βλεπει καθολου! Θυμαμαι παλια μετα απο format οταν εβαζα το cd των xp για να κανει εγκατασταση τα windows αρχιζε να το βλεπει (αναβε το πρασινο λαμπακι...) σε περιβαλον dos προς το τελος αφου ειχε φορτωσει ολους τους οδηγους ,ide controlers κ.τ.λ Αφου ομως το ενσωνατομενο cd του laptop ειναι off και το pc/mca cdrom δεν μπορει να το δει απο dos για να κανω την εγκατασταση..των win xp....μαλλον θα το παω την αλλη εβδομαδα για service, αν και εμαθα οτι δυσκολα θα βρεθει τετοιο cdrom για το presario 700..... :worry:

Σε ευχαριστω παντως..

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...