Jump to content

[Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS


asdfaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έληξε το κλειδί ELM.πως γίνεται να του κάνω update η να φτιάξω καινούριο κλειδί.δεν βρισκω κατι εκει στα licences key ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by grigoris10
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχεις δοκιμάσει?αυτο πρέπει να δούλευε ποιο παλιά τώρα δεν γίνεται έτσι.Μήπως το έχει κάνει κάνεις τώρα τελευταία;

Οδηγίες για elm key . http://project-vivid.weebly.com/how-to-get-elm-key.html#

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και πάλι!!!!

Εξακολουθώ να μην μπορώ να βγάλω άκρη με το Adhell ρε γ@##$$$$%%....

 

Έχω ψάξει όλο το ίντερνετ χωρίς αποτέλεσμα!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τέλος το adhell πλέον. Διότι η samsung έκανε την ηλιθιότητα ότι πρέπει να εισαι partner για κανεις generate καινουριο elm key. Αυτά κράτησαν 3 μήνες οπότε όποιος έχει ακόμα ενεργό θα δουλεύει ημγια λίγο ακόμα. Όταν γινει expired ίσως να συνεχίσει για λίγο να δουλεύει η εφαρμογή αλλά με το πρωτο log out ή επανεγκατάσταση του adhell δεν θα ξαναδουλεψει. Κρίμα, ας ελπίσουμε ότι θα βγει κάτι παρόμοιο!

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι πάνω σε αυτό ή κάποια καλή εναλλακτική ας το κάνει. Επειδή δεν είχα χρόνο έβαλα το blokada το οποίο δουλεύει μεν αλλά δεν ειναι adhell

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις -συνδεσεις -περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης -προσωπικό DNS και βάλε εκεί αυτο

 

dns.adguard.com

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι απο απο adguard παιζω, επισης μια καλη εφαρμογη ειναι και η intra, ολες αυτες παρομοια δουλεια κανουν. Αν βρω και τροπο να μην μου εμφανιζει το κλειδι πανω στα εικονιδια αλλα και στις ειδοποιησεις τοτε ακομα καλυτερα. Δεν το εχω ψαξει αυτο, αν καποιος βρει κατι ας ποσταρει:happy:
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι απο απο adguard παιζω, επισης μια καλη εφαρμογη ειναι και η intra, ολες αυτες παρομοια δουλεια κανουν. Αν βρω και τροπο να μην μου εμφανιζει το κλειδι πανω στα εικονιδια αλλα και στις ειδοποιησεις τοτε ακομα καλυτερα. Δεν το εχω ψαξει αυτο, αν καποιος βρει κατι ας ποσταρει:happy:
Αν κάνεις αυτό που σου είπα κόβει τα παντα και δεν εμφανίζει κλειδί

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανα αυτό που λες αλλά δε βλέπω να κόβει τίποτα. Μπαίνω πχ ινσομνια απο chrome κ πετάει πάλι διαφημίσεις κανονικά. Μηπως εχεις κανει κ κατι αλλο?

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το adhell πλέον. Διότι η samsung έκανε την ηλιθιότητα ότι πρέπει να εισαι partner για κανεις generate καινουριο elm key. Αυτά κράτησαν 3 μήνες οπότε όποιος έχει ακόμα ενεργό θα δουλεύει ημγια λίγο ακόμα. Όταν γινει expired ίσως να συνεχίσει για λίγο να δουλεύει η εφαρμογή αλλά με το πρωτο log out ή επανεγκατάσταση του adhell δεν θα ξαναδουλεψει. Κρίμα, ας ελπίσουμε ότι θα βγει κάτι παρόμοιο!

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι πάνω σε αυτό ή κάποια καλή εναλλακτική ας το κάνει. Επειδή δεν είχα χρόνο έβαλα το blokada το οποίο δουλεύει μεν αλλά δεν ειναι adhell

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ε.. Ωραία, μετα απο καμια 10ρια συσκευες σαμσουγκ συνεχόμενα, δεν ξανα παίρνω αλλη. Οι ******** πρεπει να πληρώνονται σε αυτη τη ζωή. Ηταν ενας βασικος λόγος που παρεμενα στη σαμσουγκ.

Για την ωρα παντως δουλευει σε εμένα.. Ισως κανω ροοτ να βαλω το ad hell αν πλησιάσω την 2ετια.

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη αργα ή γρηγορα θα σταματησει να δουλευει σε ολους οταν περασει το τριμηνο (ELM expired).

 

Τελικα οι διαφημισεις κοβονται εντελως με τη χρηση adguard dns απλα με τον chrome πρεπει να μπεις και στα flags και να κανεις Disabled την επιλογη Async DNS.

 

Οσον αφορα τις διαφημισεις (ο μοναδικος σκοπος που χρησιμοποιουσα sabs κ adhell απο την πρωτη μερα που φτιαχτηκαν) ριξτε μια ματια παρακατω. Αν βεβαια καποιος θελει κ τις υπολοιπες λειτουργιες του adhell τοτε δεν μπορω να βοηθησω γτ δεν εχω ασχοληθει ουτε κ θα το κανω.

https://www.androidsage.com/2018/12/25/how-to-block-ads-using-private-dns-dns-over-tls-feature/

 

Μοναδικος σκοπος μου ειναι να κοβω τις διαφημισεις και να δουλευει το YTvanced -το οποιο παρεπιπτοντως αν πατε να το εγκαταστησετε απο την αρχη πολυ πιθανο να μην μπορειτε να κανετε login γτ τρωει καποιο σκαλωμα το microg. Αν το παθετε απεγκαταστηστε τον chrome, καντε log in και μετα επαναφερετε τον.

Link to comment
Share on other sites

Για τις διαφημίσεις υπαρχουν πολλοί παρομοιοι τρόποι. Στα windows εχω φτιάξει ο ίδιος εφαρμογη, που στην ουσία κανει copy past στο κατάλληλο αρχείο των win τι διαφημίσεις θελω να κόβει. Οπως στο σίτε που δίνεις περιπου.

Το adhell ομως ειχε καποια πλεονεκτήματα. Παγωνεις και εφαρμογές (εχω καμια 170ρια παγωμενες. Αλλο κινητο ετσι. Και σε αυτονομία). Τα κανει ολα σε ενα πακετο, και με τον μακράν λιγοτερο ενεργοβορο τροπο. Αξιοποιει το knox που ετσι και αλλιως τρέχει. Με λίγα λογία ειναι οτι ποιο πρακτικο, λιγοτερο ενεργοβορο και τακτοποιημενο ολα σε ενα..

Εναλλακτικές σιγουρα υπαρχουν. Καλύτερη καμια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύτερη δεν υπάρχει, αλλά από τη στιγμή που πλέον τέλος, πρέπει με κάποιο τρόπο να κάνεις τη δουλειά σου.

Οπότε το αφήνω έτσι μέχρι να ξαναβγεί κάτι καινούριο, που πιστεύω κάποια στιγμή θα φτιαχτεί κάτι.

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Για πάγωμα εφαρμογών μπορείτε να βάλετε το package disabler Pro

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε Adguard η Blockada. Το adguard είναι καλύτερο. https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html Για να κάνετε freeze apps βάλτε κάποιο disabler. H μέσο adb στο pc σας σβήστε ότι σαβούρα υπάρχει με command line. Οση το έχετε πάνω από 2 χρονια μην μένετε χωρίς root υπάρχουν 3-4 πολύ καλές roms με συχνά updates και support, και ένας πολύ ωραίος kernel επίσης με πολλα extra modes. Kαι επίσης υπάρχουν και ported apps και κάμερες με night mode και hdr+ απο το Pixel 3. Ισος να μην θέλουν root αυτές η κάμερες δεν είμαι και σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε Adguard η Blockada. Το adguard είναι καλύτερο. https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html Για να κάνετε freeze apps βάλτε κάποιο disabler. H μέσο adb στο pc σας σβήστε ότι σαβούρα υπάρχει με command line. Οση το έχετε πάνω από 2 χρονια μην μένετε χωρίς root υπάρχουν 3-4 πολύ καλές roms με συχνά updates και support, και ένας πολύ ωραίος kernel επίσης με πολλα extra modes. Kαι επίσης υπάρχουν και ported apps και κάμερες με night mode και hdr+ απο το Pixel 3. Ισος να μην θέλουν root αυτές η κάμερες δεν είμαι και σίγουρος.
Adguard σε όσες συσκευές Δωκιμασα σε 4g ξεπατωνει την μπαταρία 40% ποιο κάτω (με WiFi μικρή διαφορά είδα)

Adhell ήταν τέλειο σε samsungia Πάντος

Link to comment
Share on other sites

Adguard σε όσες συσκευές Δωκιμασα σε 4g ξεπατωνει την μπαταρία 40% ποιο κάτω (με WiFi μικρή διαφορά είδα)

Adhell ήταν τέλειο σε samsungia Πάντος

 

Ναι ξέρω κάνει πολύ μεγάλη κατανάλωση γιατί έχει vpn ανοιχτό και ειναι και το 4g κακο σε καταναλωση. Με wifi αντέχετε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To adguard πως μπλοκάρει της διαφημίσεις σε facebook και messenger?

Εχω το adguard premium.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...