Jump to content

[Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS


asdfaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλτε κανένα λινκ για το adhell3 παιδια

 

Δεν λειτουργεί σε note8 το adhell. Και να λειτουργήσει κάποια στιγμή έχει πολύ παλιό κώδικα γιαυτό βγάλανε το sabs. Μόνο αυτό λειτουργεί κανένα άλλο blocker.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος έχει το subs δεν μας το κάνει μια προώθηση..; και το editor Kala θα ήταν!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το subs δεν μας το κάνει μια προώθηση..; και το editor Kala θα ήταν!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου τα έβαλα στο google drive μου.

https://drive.google.com/drive/folders/1I1flbY2WnOch_TYgA2uBVEz77DaCPe08

Link to comment
Share on other sites

Τα scripts δουλεύουν σε 7.1.1? Τα έχει δοκιμάσει κάνεις ?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κανονικά το SABS σύμφωνα με τον οδηγό, ωστόσο έχω κανονικά διαφημίσεις στις εφαρμογές. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω επιπλέον;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το δοκίμασα αλλά πάλι τα ίδια. Υπάρχει τρόπος να περάσουν γρηγορα όλοι οι hosts από το αρχείο;

 

Τελικά βρήκα τον τρόπο και χρησιμοποίησα όλο το αρχείο όπως μου το έδωσες. Δείχνει να δουλεύει στα πρώτα τεστς.

Ευχαριστώ!

Edited by Lion
Link to comment
Share on other sites

Τα scripts δουλεύουν σε 7.1.1? Τα έχει δοκιμάσει κάνεις ?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω δοκιμάσει αλλα θα λειτουργούν. Ωστόσο αν δεν είσαι σίγουρος κανε χειροκίνητα disable apps χωρίς τα scripts.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το δοκίμασα αλλά πάλι τα ίδια. Υπάρχει τρόπος να περάσουν γρηγορα όλοι οι hosts από το αρχείο;

 

Τελικά βρήκα τον τρόπο και χρησιμοποίησα όλο το αρχείο όπως μου το έδωσες. Δείχνει να δουλεύει στα πρώτα τεστς.

Ευχαριστώ!

https://raw.githubusercontent.com/mmotti/mmotti-host-file/master/wildcard_standard_hosts.txt

 

Πέρνα κ αυτό και θα είσαι οκ πιστεύω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://raw.githubusercontent.com/mmotti/mmotti-host-file/master/wildcard_standard_hosts.txt

 

Πέρνα κ αυτό και θα είσαι οκ πιστεύω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως το περνάμε αυτο?Υπάρχει τροπος να περάσει ολο μαζί ? Η πρέπει να τα περνάμε μια μια

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις περάσω το script,απλα θα είναι disable οι εφαρμογές;; Και αν θέλω πχ ανοίγω τα gear fit για το ρολογακι μου;

 

Αν περάσεις το extreme θα είναι πάρα πολλές εφαρμογές off. Πέρνα το light που έχει πιο λίγες. Το ρολόι δουλεύει και στα 2 scripts δεν το έχω βγάλει off. Αν όμως είναι off και δε θυμάμαι καλά ενεργοποίησε το service com.samsung.android.app.watchmanager και θα είσαι ok.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://raw.githubusercontent.com/mmotti/mmotti-host-file/master/wildcard_standard_hosts.txt

 

Πέρνα κ αυτό και θα είσαι οκ πιστεύω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ ωραίο το hosts το πέρασα σαν url ευχαριστούμε. Έχει πάρα πολλά πράγματα για block.

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις το extreme θα είναι πάρα πολλές εφαρμογές off. Πέρνα το light που έχει πιο λίγες. Το ρολόι δουλεύει και στα 2 scripts δεν το έχω βγάλει off. Αν όμως είναι off και δε θυμάμαι καλά ενεργοποίησε το service com.samsung.android.app.watchmanager και θα είσαι ok.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ ωραίο το hosts το πέρασα σαν url ευχαριστούμε. Έχει πάρα πολλά πράγματα για block.

Ευχαριστώ..

Θυμάσαι ποιο service πρέπει να ανοίξω για να παίξει το wifi calling ;; Το χρησιμοποιώ στο σπίτι γιατί δεν έχω σήμα καθόλου και έχω σωθεί.

 

Βρέθηκε ολα οκ :)

Epdgtestapp ;)

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Eνα μικρό update αν κάποιοι χρησιμοποιείτε το extremedisable.txt αλλάξτε το και βάλτε το extremedisable2.txt που εχω ανεβασει. Eχει μερικά fixies που πήρε το μάτι μου.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω παιδιά τις εφαρμογές που έκοψα εγώ, είναι 60 περίπου αλλά δουλεύουν σχεδόν τα πάντα..

Το ονόμασα verylight.txt , αν τυχόν θέλει κάποιος χαλαρό debloating ας το πάρει :)

https://www.myqnapcloud.com/smartshare/618g5567np2m269u090228z1_60nQ12V

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά έχει δει και κανείς διαφορά στην απόδοση ή στην μπαταρία με όλα αυτά;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα.

Δε λειτουργει η εφαρμογη Συλλογη στο Lightdisable.txt

 

Tην έχω έχω βγάλει off. Aμα θες να την κανεις ξανά να λειτουργεί μπες στο sabs και καντην on.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρακτικά έχει δει και κανείς διαφορά στην απόδοση ή στην μπαταρία με όλα αυτά;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ειναι σαν να εχεις Titanium Backup και να κανεις freeze σε non root κινητο. θα δεις σίγουρα 1 ώρα και 20 λεπτα με το extreme.txt και πολυ καλυτερη ταχυτητα χωρίς να του εχεις πειράξει τίποτα απο το extreme.txt. Οι πιο πολλοι όμως έχετε isntagram και feacebook ανοιχτά και αρκετές εφαρμογες τις google ανοιχτές που εγώ τις έχω κλίση και τις έχω αντικαταστήσει στο extreme.txt. Δεν θα δείτε και πολλά πράγματα max 45 λεπτά να κερδίσετε extra με το extreme.txt +facebook +instagram +google εφαρμογες. Με το Light.txt κανα 45 λεπτα χωρις να εχετε facebook και instagram. Ισος να βγάλετε και παραπάνω. Αλλα όσο έχετε facebook και isntagram μέσα στα κινητά σας οποιοι τα έχετε, μην περιμένετε θαύματα. Αυτές η δυο εφαρμογές καταστρέφουν τα κινητά. Χρειάζονται πλήρης διαγραφή. Οχι μονο freeze. Tότε με το

Extreme και με το Lihght θα δείτε πολύ διαφορα σε Note8 100%. Τα samsung έχουν πολύ σαβούρα που τρέχει στο background. Μόλις κλείσουν αυτά τότε θα έχει μεγάλες επιπτώσεις στην μπαταρία και στην ταχύτητα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στην 7.1 και το Sabs δουλεύει απροβλημάτιστα, δουλεύει στην Oreo; Είναι σοβαρός λόγος για να μεταβώ ή όχι στην Oreo αφού οι διαφορές μεταξύ τους δεν είναι και τόσο σημαντικές.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στην 7.1 και το Sabs δουλεύει απροβλημάτιστα, δουλεύει στην Oreo; Είναι σοβαρός λόγος για να μεταβώ ή όχι στην Oreo αφού οι διαφορές μεταξύ τους δεν είναι και τόσο σημαντικές.

 

Δουλεύει στο Oreo αλλα δεν παίρνει αλλα updates. Γιατί η samsung έκανε παράπονα στους δημιουργούς του sabs και το σταμάτησαν.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει στο Oreo αλλα δεν παίρνει αλλα updates. Γιατί η samsung έκανε παράπονα στους δημιουργούς του sabs και το σταμάτησαν.
Σε ευχαριστώ, το ξέρω ότι δυστυχώς για εμάς σταμάτησε η ανάπτυξή του. Εφόσον όμως κάνει τη δουλειά του καλά είμαστε.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...