Jump to content

[S9/S9 Plus] Διαθεσιμότητα & αγορά


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα χρονια πολλα

 

Όλοι όσοι έχετε τα νο Μπράντ ,ειναι ντουος;

 

Χίλια ευχαριστω καλη χρονια με υγεία

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 329
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες και το s8 plus π.χ. ,τα ετοιμοπαράδοτα σε αντίστοιχα καταστήματα που λες ξεκινούν από 460 και αγγίζουν το πεντακοσάρικο ... Ξεπούλησαν τις γιορτές και τσίμπησαν τιμές όλα φαίνεται

https://www.skroutz.gr/s/11140429/Samsung-Galaxy-S8-64GB.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια το s9+ πηρε ενα 15€ για πλακα ...σε αξιοπιστα σκρουτζομαγαζα....

πάντα έτσι γίνεται τέτοιες μέρες

υπομονή λίγες μέρες ακόμα

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα στο φόρουμ, αγόρασε την Κυριακή η γυναίκα μου για να μου κάνει έκπληξη ένα Galaxy S9 Plus από μαγαζί στο Bestprice το μαγαζί δεν δεχότανε αντικαταβολή και το πλήρωσε με κάρτα ( δεν έχει πείρα από αγορές internet) από εκείνη την ήμερα δεν μπορούμε να βρούμε άκρη... φεύγω εξωτερικό με την δουλειά μου για 3 μήνες σε 10 ημέρες και τηλέφωνό δεν θα έχω... το μαγαζί σήμερα βγήκε και από το Bestprice !!! οι κρητικές που είχε από πελάτες τραγικές.... :(:mad: Edited by takis1ri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ, αγόρασε την Κυριακή η γυναίκα μου για να μου κάνει έκπληξη ένα Galaxy S9 Plus από μαγαζί στο Bestprice το μαγαζί δεν δεχότανε αντικαταβολή και το πλήρωσε με κάρτα ( δεν έχει πείρα από αγορές internet) από εκείνη την ήμερα δεν μπορούμε να βρούμε άκρη... φεύγω εξωτερικό με την δουλειά μου για 3 μήνες σε 10 ημέρες και τηλέφωνό δεν θα έχω... το μαγαζί σήμερα βγήκε και από το Bestprice !!! οι κρητικές που είχε από πελάτες τραγικές.... :(:mad:

 

 

Δεν έχεις κρατήσει το όνομα για να το ψάξεις θα φαίνεται στην κάρτα σου μήπως κ βρεις κάνα νούμερο τους. Τι έγραφε παραλαβή σε πόσες μέρες; λογικά αν δεν σ έρθει μέσα σε 3 μέρες θα βρεις πως το λένε και θα βρεις τρόπο επικοινωνίας με το Best price καλή τύχη ελπίζω ναμην είναι μαγαζί φάντασμα . Καλύτερα να κοιτούσε στο σκρουτζ αλλά τώρα θα ξέρει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ, αγόρασε την Κυριακή η γυναίκα μου για να μου κάνει έκπληξη ένα Galaxy S9 Plus από μαγαζί στο Bestprice το μαγαζί δεν δεχότανε αντικαταβολή και το πλήρωσε με κάρτα ( δεν έχει πείρα από αγορές internet) από εκείνη την ήμερα δεν μπορούμε να βρούμε άκρη... φεύγω εξωτερικό με την δουλειά μου για 3 μήνες σε 10 ημέρες και τηλέφωνό δεν θα έχω... το μαγαζί σήμερα βγήκε και από το Bestprice !!! οι κρητικές που είχε από πελάτες τραγικές.... :(:mad:

 

 

Αν δεν μας πεις το μαγαζί δεν νομίζω ότι μπορούμε να βοηθήσουμε..

Δεν έχεις τηλ από το κατάστημα? Αν έχουν περάσει οι μέρες που σου είχαν πει ότι θα έχεις το κινητό, ζητά επιστροφη των χρημάτων στην κάρτα σου.

Συνήθως τα καταστήματα που είναι τα ποιό φθηνα στο skroutz και στο best price γράφουν διαθεσιμότητα κατόπιν παραγγελίας και συνήθως στα φέρνουν μετα από 10 -15 μέρες.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους μετά από 1 εβδομάδα καθημερινης τηλεφωνικης επικοινωνίας 4-5 φορές την ημέρα κατάφερα να μου δώσουν αριθμό παραγγελίας και σε 6-10 μέρες θα το έχουν...??? θα προτιμούσα να είχα δώσει 100 ευρώ περισσότερα και να είχα γλιτώσει τόση ταλαιπωρία... η οποία θα συνεχιστεί.

Επιστροφή χρημάτων θα είχα διαβάζοντας τις κριτικές κατά μέσω ορο μετά από 1 μήνα!

Το "μαγαζι" του τρόμου είναι το kinito365.

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takis1ri1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους μετά από 1 εβδομάδα κατάφερα να μου δώσουν αριθμό παραγγελίας και σε 6-10 μέρες θα το έχουν...??? θα προτιμούσα να είχα δώσει 100 ευρώ περισσότερα και να είχα γλιτώσει τόση ταλαιπωρία... η οποία θα συνεχιστεί.

Το "μαγαζι" του τρόμου είναι το kinito365.

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο κυνήγι της χαμηλότερης τιμής.....

Link to comment
Share on other sites

564 ευρώ το πλήρωσε η σύζυγος.

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lol....ούτε καν αυτό

Συνήθως έχει την χαμηλότερη πάντως

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lol....ούτε καν αυτό

Συνήθως έχει την χαμηλότερη πάντως

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα τελείως, κάθε μέρα μου λένε κάντε λίγο υπομονή παραλαμβάνουμε κάθε απόγευμα... άμα έρθει θα σας πάρουμε τηλέφωνο... απίστευτο δεν ξέρουν τι θα τους φέρουν και καλά κάθε μέρα οι προμηθευτές τους....13 μέρες τώρα το ίδιο παραμύθι...!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα τελείως, κάθε μέρα μου λένε κάντε λίγο υπομονή παραλαμβάνουμε κάθε απόγευμα... άμα έρθει θα σας πάρουμε τηλέφωνο... απίστευτο δεν ξέρουν τι θα τους φέρουν και καλά κάθε μέρα οι προμηθευτές τους....13 μέρες τώρα το ίδιο παραμύθι...!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γνωρίζει κάποιος τι θα μπορούσα να κάνω δεδομένου ότι επιστροφή χρημάτων να ζητήσω θα περάσει τουλάχιστον μήνας για να τα πάρω πίσω...???

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι δικαίωμά σου να απαιτήσεις ακύρωση της παραγγελίας και άμεση επιστροφή των χρημάτων.

Ενημέρωσέ τους πως αν δεν ικανοποιήσουν το αίτημα σου θα τους καταγγείλεις στη γενική γραμματεία καταναλωτή και ως έσχατη λύση μπορείς να κάνεις charge back. Ενημερώνεις την τράπεζά σου τι έχει γίνει και με το charge back σου επιστρέφει η τράπεζα τα χρήματα.

Νομίζω με λίγη πίεση θα βρεις άκρη, χωρίς να χρειαστεί να φτάσεις στην έσχατη λύση. Επίσης καλό είναι να τους στείλεις την απαίτησή σου και γραπτώς, με email.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής εφόσον δεν έχεις λάβει το προιόν όπως είχατε συμφωνήσει (μέσα στον καθορισμένο χρόνο δλδ). Το έχω κάνει με πιστωτικές alpha επιτυχώς πολλές φορές.
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής εφόσον δεν έχεις λάβει το προιόν όπως είχατε συμφωνήσει (μέσα στον καθορισμένο χρόνο δλδ). Το έχω κάνει με πιστωτικές alpha επιτυχώς πολλές φορές.
Έχω ζητήσει ακύρωση και επιστροφή χρημάτων το δεχτήκανε μου απάντησαν με email, υποτίθεται σε 5-10 εργάσιμες θα δω τα χρήματα μου πίσω...

Τώρα μου μπήκε το σκουλήκι να πάω σε Note 9 με τα 125gb η διαφορά είναι μικρή σχετικά το καλό όμως είναι με τα 512gb κυρίως λόγω ram 8gb αλλά η τιμή του είναι απαγορευτική.

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω ζητήσει ακύρωση και επιστροφή χρημάτων το δεχτήκανε μου απάντησαν με email, υποτίθεται σε 5-10 εργάσιμες θα δω τα χρήματα μου πίσω...

Τώρα μου μπήκε το σκουλήκι να πάω σε Note 9 με τα 125gb η διαφορά είναι μικρή σχετικά το καλό όμως είναι με τα 512gb κυρίως λόγω ram 8gb αλλά η τιμή του είναι απαγορευτική.

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε παιδιά μια βοήθεια από κάποιον που ξέρει πήγα Εθνική και έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής όπου μου είπαν ότι από την στιγμή που πλήρωσα με την θέληση μου και δεν μου πήραν τα χρήματα με απάτη από την κάρτα δύσκολα θα μου επιστραφούν και αυτό θα το ξέρω μετά από 6 μήνες... τι άλλο μπορώ να κανω; Εχω στείλει καταγγελία και στην Ένωση καταναλωτών... ???

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια από κάποιον που ξέρει πήγα Εθνική και έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής όπου μου είπαν ότι από την στιγμή που πλήρωσα με την θέληση μου και δεν μου πήραν τα χρήματα με απάτη από την κάρτα δύσκολα θα μου επιστραφούν και αυτό θα το ξέρω μετά από 6 μήνες... τι άλλο μπορώ να κανω; Εχω στείλει καταγγελία και στην Ένωση καταναλωτών... ???

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα, τελικά άκρη δεν βρίσκω τελευταία λύση θα πάω ασφάλεια να τους κάνω μήνυση αυτό με συμβούλευσαν από την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και το ωραίο είναι πώς γνωρίζουν και το μαγαζί!

 

Στάλθηκε από το SM-G925I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερώτηση, έχει αγοράσει κανείς από το webtelecom skroutzomagazo?

Ευχαριστώ!!

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι να πάρω το s9+ dual midnight black.

Το μαγαζί που έκανα την παραγγελία σήμερα (αύριο θα κάνω κατάθεση), είναι το ίδιο που είχα πάρει το s8 πέρσυ, και δεν είχα κανένα πρόβλημα, άψογοι επαγγελματίες γιαυτό τους προτίμησα πάλι. Πολύ αξιόπιστο μαγαζί.

Το s8 ήταν σφραγισμένο,και ότι έγραφε η περιγραφή του.

 

e-Καραβασίλης

 

Ρώτησα ότι ήταν να τους ρωτήσω αλλά ξέχασα να τους ρωτήσω εαν το κινητό είναι branded. Το part number (SM-G965) που δίνουν στο site δε μπορώ να πώ ότι το εμπιστεύομαι,μιας και υπάρχουν διάφοροι κωδικοί.

Εδώ γίνεται πάρτι σε Ευρώπη με τα s9/s9+ μοντέλα

Ελπίζω δηλαδή να είναι Ευρωπαϊκό,δεν μου έχει τύχει να πάρω κάτι από μαγαζί σκρουτζ και να μην ήταν από κάπου από Ευρώπη.

 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν πήρε κανείς από το μαγαζί το ίδιο μοντέλο και είναι unbranded όπως το θέλω.

Με έχει φάει λίγο η αγωνία.:D

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι να πάρω το s9+ dual midnight black.

Το μαγαζί που έκανα την παραγγελία σήμερα (αύριο θα κάνω κατάθεση), είναι το ίδιο που είχα πάρει το s8 πέρσυ, και δεν είχα κανένα πρόβλημα, άψογοι επαγγελματίες γιαυτό τους προτίμησα πάλι. Πολύ αξιόπιστο μαγαζί.

Το s8 ήταν σφραγισμένο,και ότι έγραφε η περιγραφή του.

 

e-Καραβασίλης

 

Ρώτησα ότι ήταν να τους ρωτήσω αλλά ξέχασα να τους ρωτήσω εαν το κινητό είναι branded. Το part number (SM-G965) που δίνουν στο site δε μπορώ να πώ ότι το εμπιστεύομαι,μιας και υπάρχουν διάφοροι κωδικοί.

Εδώ γίνεται πάρτι σε Ευρώπη με τα s9/s9+ μοντέλα

Ελπίζω δηλαδή να είναι Ευρωπαϊκό,δεν μου έχει τύχει να πάρω κάτι από μαγαζί σκρουτζ και να μην ήταν από κάπου από Ευρώπη.

 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν πήρε κανείς από το μαγαζί το ίδιο μοντέλο και είναι unbranded όπως το θέλω.

Με έχει φάει λίγο η αγωνία.:D

 

 

όλα οκ,με διαβεβαίωσαν ότι είναι Ευρωπαϊκό και όχι branded!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, έχει αγοράσει κανείς από το webtelecom skroutzomagazo?

Ευχαριστώ!!

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

ειχα αγοράσει εγώ ένα samsung a8. κανένα πρόβλημα, την επόμενη μέρα το είχα σφραγισμένο, με acs courrier (αν θυμάμαι καλά).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

ειχα αγοράσει εγώ ένα samsung a8. κανένα πρόβλημα, την επόμενη μέρα το είχα σφραγισμένο, με acs courrier (αν θυμάμαι καλά).
Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...