Jump to content

[S9/S9 Plus] Διαθεσιμότητα & αγορά


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 329
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά που δίνει ο Κωτσόβολος ξέρετε εάν είναι Branded ή Unbranded ? :worry:

 

Ευχαριστώ!

 

Unbranded Dual ειναι

Εχω ενα απο προχθες μπλε!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το πηρα προχθες απ την Vodafone,783€(-20% εκπτωση) και 48 ατοκες δοσεις,ο μονος περιορισμος ειναι ο χρωματισμος,το διαθετει μονο σε μαυρο και μπλε.Καπου διαβασα πως εχει "σαβουρες" της VODAFONE,τιποτα δεν εχει περα της εφαρμογης,που την χρησιμοποιω ετσι κι αλλιως.Ημουν αναμεσα στο p20 pro και σ αυτο,νομιζω ομως πως overall το s9+ ειναι ενα σκαλοπατι παραπανω.Προσεξτε για οσους παραγγειλουν να ναι το duos γιατι υπαρχει κι αλλο,αυτα.

 

κόβοντας και μηδενικό τιμολόγιο με επαγγελματικό ΑΦΜ πέφτει στα 632 ευρώ!!! καλομίλητο

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έτσι πήρα το s8+ 515 ευρώ πριν μερικούς μήνες

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

κόβοντας και μηδενικό τιμολόγιο με επαγγελματικό ΑΦΜ πέφτει στα 632 ευρώ!!! καλομίλητο

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έτσι πήρα το s8+ 515 ευρώ πριν μερικούς μήνες

Η έφαρμογη της Vodafone μπορεί να απενενεργοποιηθεί και ισχύει μόνο σε πρόγραμμα ή μπορεί να γίνει αγορά μόνο της συσκευής?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by garefal
Link to comment
Share on other sites

Μόνο συσκευή φίλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η εφαρμογή απενεργοποιείται κανονικά, ούτε logo υπάρχει στο μπουτάρισμα της συσκευής.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά τελικα η αγορα του s9+ εγινε απο τα public με μειωση τιμης 200ευρω + θηκη led view cover. Θα ηθελα να ευχαριστήσω τον φιλο μας πιο πανω που μας περιεγραψε την ιστορια του γιατι χαρη σε αυτον πηρα τηλ στα public. Οντως η κατάσταση στα μεγαλα καταστηματα τραβαει παζαρι. Εγω μεσω τηλεφωνου εκλεισα την προσφορά λεγοντας του υπεύθυνου(με προϊστάμενο ζητησα να μιλησω) οτι γνωστος μου πηρε την συγκεκριμένη προσφορα και θελω την ιδια. Δεχτηκε αμεσως.

Εκει που θα εψαχνα και για θηκη τώρα ειμαι καλυμμενος και ευχαριστημενος απο την αγορα μου. Ευχαριστώ και παλι.. Παρεμπιπτόντως το κινητο σκοτώνει εκτος του δαχτυλικου που αναγνωριζει οποτε θελει(μηπως μουλιασα τα χερια αρκετα στο μπανιο??χαχαχαχα)..

Επισης είναι πιο τετραγωνισμενο στις ακρες φερνει ανάμεσα σε note8 και s8+ και δείχνει μεγαλύτερο/πλατυτερο απο s8+. Αυτα τα λιγα..

Επομενη αγορα s10....

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν επιτρέπεται σε ποιο κατάστημα?

στο public αγίου Δημητρίου δεν γνωρίζαν τίποτα

Link to comment
Share on other sites

αν επιτρέπεται σε ποιο κατάστημα?

στο public αγίου Δημητρίου δεν γνωρίζαν τίποτα

Public Αιγάλεω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το περιμενω την Παρασκευη απο κοτσοβολο με bonus 95000 και τιμολογιο 789. παιζει αν τους πω για την θηκη led view cover να κανουν τιποτα ή μπα; ο υπαλληλος προσπαθουσε να μου προωθησει την ασφαλεια απλως, για δωρακι ουτε λογος. Edited by js3000
Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα πριν στην kiniti net και κοστίζει 712 ευρώ.

 

Φανταστική τιμή μπορώ να πω

 

Εξαιρετικη επιλογη και τιμη,αλλα 3-4 εργασιμες για να παραλαβεις.Οποτε και μεχρι να παραλαβεις θα εχει πεσει ηδη κατω απο 700 ευρω :rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δηλαδη θετικο feedback απο το παραπανω καταστημα;

Εξαιρετικη οντως αυτη η τιμη, στο σκρουτζ χαμηλοτερη τωρα ειναι τα 760

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Στο thread του Note 8 λένε καλά λόγια αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι μετρητά ή τιμή ή με επαγγελματικό ΑΦΜ.

 

Ίσως πάρω τηλέφωνο να ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι μετρητά. Με επαγγελματικό αφμ γράφει με πιο μικρα γράμματα την τιμή ακριβώς πάνω από την τιμή λιανικής. Εγώ πάντως με αυτά που έχω διαβάσει και από το τηλ που μίλησα μαζί τους θα αγόραζα από αυτούς.

 

699 ευρω....http://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=14502

Edited by Tken
Link to comment
Share on other sites

Πώς εξηγείται η διαφορά 170 ευρώ από web με φυσικό κατάστημα??

 

Ποια είναι η λογική αυτού του χάους μεταξύ των 2 τιμών? Δηλαδή γλυτώνουν 170 ευρώ αν αγοράσεις online αλλά επιβαρύνονται 170 αν πας και το πάρεις από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβηκε κι αλλο λιγο, το πρωι ειχε αλλη τιμη..

Μπηκε και το 6 μπροστα στη τιμη του plus, δινεις 700, παιρνεις κ ενα ευρω ρεστα.

 

Καλα δεν ειναι το μονο καταστημα που το κανει αυτο, λογικα να σε "ωθησουν" να το παρεις ηλεκτρονικα (τιμη web) ωστε να καταγραφουν πωλησεις, εκει παει το φτωχο μυαλο μου.

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι μετρητά. Με επαγγελματικό αφμ γράφει με πιο μικρα γράμματα την τιμή ακριβώς πάνω από την τιμή λιανικής. Εγώ πάντως με αυτά που έχω διαβάσει και από το τηλ που μίλησα μαζί τους θα αγόραζα από αυτούς.

 

699 ευρω....http://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=14502

Στα 699 υπάρχει ΦΠΑ? Δηλαδή με τιμολόγιο θα πάει 24% κάτω η είναι η τιμή που γράφουν? Γιατί αν ισχύει το δεύτερο συμφέρει από κατάστημα που το έχει πχ 650 να κόψει τιλομογιο θα πάει ακόμα πιο κάτω από τα 699.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τιμή στο κατάστημα: 859,00€

Τιμή Τιμολογίου (άρθρου 39Α): 692,74€

Τιμή web: 699,00€

 

Αν το παρεις με τιμολογιο κανει αποφορολογηση το ΦΠΑ απο την τιμη στο καταστημα. Ουσιαστικα η τιμη στο καταστημα υφισταται για αυτο ακριβως το λογο. Για να μην υπαρχουμε εμεις οι "εξυπνοι" που θα κοψουμε τιμολογιο για να γλιτωσουμε το ΦΠΑ. Η λιανικη τιμη ειναι στα 699 ευρω. Και στο καταστημα τους να πας (σαν πελατης λιανικης) αυτη τη τιμη θα σου δωσουν θεωρω και οχι στα 859 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Τιμή στο κατάστημα: 859,00€

Τιμή Τιμολογίου (άρθρου 39Α): 692,74€

Τιμή web: 699,00€

 

Αν το παρεις με τιμολογιο κανει αποφορολογηση το ΦΠΑ απο την τιμη στο καταστημα. Ουσιαστικα η τιμη στο καταστημα υφισταται για αυτο ακριβως το λογο. Για να μην υπαρχουμε εμεις οι "εξυπνοι" που θα κοψουμε τιμολογιο για να γλιτωσουμε το ΦΠΑ. Η λιανικη τιμη ειναι στα 699 ευρω. Και στο καταστημα τους να πας (σαν πελατης λιανικης) αυτη τη τιμη θα σου δωσουν θεωρω και οχι στα 859 ευρω

Άρα καλά το σκέφτηκα. Όσοι θέλουν τιμολόγιο δεν συμφέρουν αυτά τα καταστήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα καλά το σκέφτηκα. Όσοι θέλουν τιμολόγιο δεν συμφέρουν αυτά τα καταστήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εεε ναι μην τα θελουμε και ολα δικα μας.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εεε ναι μην τα θελουμε και ολα δικα μας.:rolleyes:
Και ο λόγος που δεν γίνεται? Μήπως με το τιμολόγιο δεν μπορούν να κρύψουν κάτι ενώ με την απόδειξη λιανικής κρύβουν? Αφού και στις 2 περιπτώσεις ,άμα είσαι νόμιμος, τα ίδια λεφτά μπαίνουν στην τσέπη. Αν συνεχίσουν αυτές τις τακτικές όσο εύκολα τα αγκάλιασε ο κόσμος τόσο εύκολα θα τα στείλει στο πυρ το εξωτερο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ο λόγος που δεν γίνεται? Μήπως με το τιμολόγιο δεν μπορούν να κρύψουν κάτι ενώ με την απόδειξη λιανικής κρύβουν? Αφού και στις 2 περιπτώσεις ,άμα είσαι νόμιμος, τα ίδια λεφτά μπαίνουν στην τσέπη. Αν συνεχίσουν αυτές τις τακτικές όσο εύκολα τα αγκάλιασε ο κόσμος τόσο εύκολα θα τα στείλει στο πυρ το εξωτερο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Τωρα μην αρχισουμε να μιλαμε για επιχειρηματικη ηθικη στο νημα για τη διαθεσιμοτητα των συσκευων:rolleyes:

Παντως ξεκαθαρα διαφαινεται πως γινεται και για φορολογικους λογους. Δεν ξερω αν "πνιγουν" αποδειξεις γενικα στους πελατες λιανικης, αλλα τωρα με τιμολογια και τις ΜΥΦ γινονται διασταυρωσεις και ισως δεν τους συμφερει. Ασε που φαινεται πως αυτοι στοχευουν πιο πολυ στη λιανικη, απο αυτη την αντιμετωπιση των τιμολογιων.

Και εν τελει θες αδελφε να σου βγει και πιο φθηνο με τιμολογιο; Το δινουν ηδη -200 ευρω πολλες αλυσιδες. Αρα στα 779 με ΦΠΑ. Αρα με αποφορολογηση στα 622 ευρω. Παιρνεις και ελληνικη συσκευη,εχεις και τη σιγουρα μιας μεγαλης αλυσιδας.

Οπως και να εχει γενικα ολοι κερδισμενοι βγαινουν,αλλωστε αυτοι που εχουν και ενδοκοινοτικες συναλλαγες μπορουν να το παρουν και απεξω με απαλλαγη ΦΠΑ.;)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μην αρχισουμε να μιλαμε για επιχειρηματικη ηθικη στο νημα για τη διαθεσιμοτητα των συσκευων:rolleyes:

Παντως ξεκαθαρα διαφαινεται πως γινεται και για φορολογικους λογους. Δεν ξερω αν "πνιγουν" αποδειξεις γενικα στους πελατες λιανικης, αλλα τωρα με τιμολογια και τις ΜΥΦ γινονται διασταυρωσεις και ισως δεν τους συμφερει. Ασε που φαινεται πως αυτοι στοχευουν πιο πολυ στη λιανικη, απο αυτη την αντιμετωπιση των τιμολογιων.

Και εν τελει θες αδελφε να σου βγει και πιο φθηνο με τιμολογιο; Το δινουν ηδη -200 ευρω πολλες αλυσιδες. Αρα στα 779 με ΦΠΑ. Αρα με αποφορολογηση στα 622 ευρω. Παιρνεις και ελληνικη συσκευη,εχεις και τη σιγουρα μιας μεγαλης αλυσιδας.

Οπως και να εχει γενικα ολοι κερδισμενοι βγαινουν,αλλωστε αυτοι που εχουν και ενδοκοινοτικες συναλλαγες μπορουν να το παρουν και απεξω με απαλλαγη ΦΠΑ.;)

 

Αδελφέ δεν έχω επιχειρηση στο όνομα μου , ούτε κάποιον γνωστό να μου το κόψει τιμολόγιο. Λιανικουλα θα το πάρω. Το γενικά όλοι κερδισμένοι βγαίνουν είναι/δεν είναι νομιμο ,είναι αυτό που δεν καταλαβαίνω. Απλά εγώ τονίζω ,ότι επειδή η αλυσίδες έχουν την δύναμη να το ανακαινίσουν το θέμα, αυτή η ιστορία με το ωχ δεν βαριέσαι , εγώ να το παίρνω φθηνότερο και με εναν αριθμό απόδειξης να περνάνε 10 κινητά, θα μας γυρίσει μπούμερανγκ,θα αναγκαστούμε να τους τα σκαμε στην αρχική τιμή και μάντεψε... τότε ούτε κουπόνια θα έχει, ούτε εκπτώσεις στο μιλητό, ούτε θα σου παίρνουν το s8+ στα 500.

Sorry για το off topic και 2 φορές sorry αν ακούστηκα πιο ηθικολόγος από ότι είμαι πραγματικά στην ζωή μου. Θα τα ξαναπούμε με την απόκτηση της συσκευής

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Το εχω πει και στο θεμα των lg(g6,v30)οτι προσωπικα τα φθηνοτερα καταστηματα του bestprice τα αποφευγω,ειδικα οταν μιλαμε για 700ευρω.

Και αυτο γιατι δεν μου γεμιζουν το ματι για σοβαρα καταστηματα στο κομματι του after sales support(δηλαδη αν τυχει κατι στο κινητο).

 

Ξερω οτι πολλοι στο forum πανε με την λογικη να αγορασουν απο οπου μπορουν να γλυτωσουν και 0.5ευρω,γινεται μετα η στραβη σε μια πολυ μικρη μεριδα απο αυτους και ξενερωνουν την ζωη τους με το καταστημα αγορας.

Δεν λεω τρεξτε ολοι παρτε απο αλυσιδες γιατι ακομα και απο αυτους εχουμε δει να κανουν την παπια σε τετοια ζητηματα.

Link to comment
Share on other sites

Η μαυρη αληθεια ειναι οτι πχ στο bestprice/σκρουτζ "κονταροχτυπιουνται" για 1, 2, 5, 10€ ποιος ειναι πιο οικονομικος και εδω εχουμε ενα 70αρι κατω.

 

Κατι δε μου καθεται και εμενα καλα ρε γμτ δε μου παει να το παρω απο εκει οσο και να βλεπω αυτη τη δελεαστικη τιμη σε σχεση με τους υπολοιπους.

 

Παντα για αγορα λιανικη μιλαω..

 

Ισως τελικα να ξανασκεφτω τα σκρουτζομαγαζα που γνωριζω και εχω λιγο εμπιστοσυνη παραπανω..

 

Αν καποιος εκανε αγορα προσφατα απο καποιο σκρουτζομαγαζο/bestpricoμαγαζο και ηταν unbranded ολα οκ κλπ, ας μου στειλει ενα πμ θα ημουν υποχρεος.

 

Update, τελικα εγινε αγορα απο public με την "προσφορα" που ειπαν πιο πισω τα αλλα παιδια + τη led view.

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Η μαυρη αληθεια ειναι οτι πχ στο bestprice/σκρουτζ "κονταροχτυπιουνται" για 1, 2, 5, 10€ ποιος ειναι πιο οικονομικος και εδω εχουμε ενα 70αρι κατω.

 

Κατι δε μου καθεται και εμενα καλα ρε γμτ δε μου παει να το παρω απο εκει οσο και να βλεπω αυτη τη δελεαστικη τιμη σε σχεση με τους υπολοιπους.

 

Παντα για αγορα λιανικη μιλαω..

 

Ισως τελικα να ξανασκεφτω τα σκρουτζομαγαζα που γνωριζω και εχω λιγο εμπιστοσυνη παραπανω..

 

Αν καποιος εκανε αγορα προσφατα απο καποιο σκρουτζομαγαζο/bestpricoμαγαζο και ηταν unbranded ολα οκ κλπ, ας μου στειλει ενα πμ θα ημουν υποχρεος.

 

Update, τελικα εγινε αγορα απο public με την "προσφορα" που ειπαν πιο πισω τα αλλα παιδια + τη led view.

Απο ποιο public αν επιτρέπεται ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...