Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλιστα... καταλαβα... Απαραδεκτοι... Στο αλλο πακετο το ημερισιο που δινει 10ΜΒ λεει οτι ανανεωνεται στις 4 καθε βραδυ. Σ αυτο το μηνιαιο οντως απ οτι θυμαμαι δεν λεει τιποτα. Ελεος παντως να υπαρχει τετοια ''τρυπα'' στην ανανεωση (προφανως επιτηδες αφου απ οτι καταλαβα δεν εχει μια σταθερη ωρα που ανανεωνει το πακετο). Ευχαριστουμε για την ενημερωση...
Link to comment
Share on other sites

Μείωση των τιμών χονδρικής κατά 20,7% στα τέλη τερματισμού για κλήσεις από όλα τα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα προς το δίκτυό της ανακοίνωσε η Vodafone

 

Οι νέες μειωμένες τιμές, θα ισχύσουν από την 1η Ιανουαρίου 2011.

 

Συγκεκριμένα, τα τέλη τερματισμού κλήσεων στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας της Vodafone θα μειωθούν από 0,0624 το λεπτό σε 0,0495 το λεπτό, χωρίς ελάχιστη χρέωση και με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

(Πηγή: http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1904589

 

Για να δούμε πως θα επηρρεάσει τα προγράμματα των άλλων εταιριών. Ειδικά όταν χρεώνονται τα τέλη τερματισμού ανά δευτερόλεπτο και χωρίς ελάχιστη χρέωση είναι σκάνδαλο οι άλλες να χρεώνουν 0,0050€/sec με ελάχιστη χρέωση τα 45 δευτερόλεπτα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παραπονα και απο τις τρεις εταιριες, αλλά τα λιγοτερα ειναι της vodafone, οπου και ειμαι. Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι εαν αρχισει αλλη εταιρια να εχει καλυτερες υπηρεσιες οτι δε θα αλλαξω.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι σκάνδαλο..

Μην ξεχνάμε όμως ότι και 1/1/2010 μειώθηκαν τα τέλη τερματισμού , παρ'όλα αυτά είχαμε αυξήσεις τιμών και αύξηση του ελάχιστου χρόνου χρέωσης.

 

Πρόβλεψη για το 2011 με δεδομένη την μείωση τελών τερματισμού κλήσης : Αύξηση τιμών και ελάχιστη χρέωση 60 δευτερόλεπτα.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Αύξηση τιμών και ελάχιστη χρέωση 60 δευτερόλεπτα.

 

+1

 

δυστυχώς και εγώ μυρίζω ελάχιστη χρέωση τα 60"

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες τσαντιστικα γιατι το εκαναν 2 φορες κ αποτι φαινεται οι μικρες μειωσεις που εβλεπα στο υπολοιπο μου παλιοτερα εκει οφειλονται!

εκτοσ οτι ειναι εσκεμμενο,μιας κ με το αιτημα με πιστωσαν χωρις αντιλογο, ειναι κ γελοιοι γιατι εγω που τους "τσακωσα" θα επρεπε με καποιο τροπο να προσεξουν να μην το ξαναπαθω!

 

την επομενη φορα θαχει απλα καταγγελια...διοτι το να σου φαει ολο το υπολοιπο σε 5 λεπτα δεν ειναι κ λιγο!!!

 

Οσο για τον φιλο που λεει για τις 3 εταιρειες,αναλογα τι σε εξυπηρετει παιρνεις

Εγω εχω συνδεση wind γτ πριν 5 χρονια περιπου εκανα flexy κ με βολευε απιστευτα,μπορουσα να στελνω πααααρα πολλα ΣΜΣ χωρις να περναω το παγιο μου,κ το τιμημα ηταν οτι στα ιδια λεφτα παγιο εγω ειχα 20 λεπτα λιγοτερο χρονο ομιλιας αποτι ενας αλλος που ειχε το κλασσικο πακετο..

αυτο ηταν επανασταση,κ αξιζε για οσους στελνουν κ αρκετα ΣΜΣ...εγω τοτε ειχα καταργησει το CU..

Οσο για το cu,απλα με βολευε στα ΣΜΣ κ πλεον καλυπτω 2 εταιρειες με απεριοριστα πακετα,αφου μας εχουν αναγκασει να τρωμε αυτες τις βλακειες στη μαπα..

κατα ταλλα ολοι ιδιοι ειναι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ώρες πέρασαν για να βγάλει και η Wind προγράμματα για κλάματα.

Οι εταιρείες αντί να αφουγκραστούν την αγορά , ανεβάζουν τις τιμές.

Πώς είναι δυνατόν να πιστεύουν αυτοί οι άνθρωποι ότι ανεβάζοντας τις τιμές θα αυξηθούν οι πωλήσεις τους?? :chair:

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι σκάνδαλο..

Μην ξεχνάμε όμως ότι και 1/1/2010 μειώθηκαν τα τέλη τερματισμού , παρ'όλα αυτά είχαμε αυξήσεις τιμών και αύξηση του ελάχιστου χρόνου χρέωσης.

 

Πρόβλεψη για το 2011 με δεδομένη την μείωση τελών τερματισμού κλήσης : Αύξηση τιμών και ελάχιστη χρέωση 60 δευτερόλεπτα.

 

Προφήτης είσται κύριε Σταύρο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Λίγες ώρες πέρασαν για να βγάλει και η Wind προγράμματα για κλάματα.

Οι εταιρείες αντί να αφουγκραστούν την αγορά , ανεβάζουν τις τιμές.

Πώς είναι δυνατόν να πιστεύουν αυτοί οι άνθρωποι ότι ανεβάζοντας τις τιμές θα αυξηθούν οι πωλήσεις τους?? :chair:

 

http://www.wind.com.gr/Images/Kiniti-(1)/Idiwtis/Simvolaia/00002257_New_Tariffs_GR.aspx

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το παρακάτω μήνυμα από την Vodafone.

 

VODAFONE: TΩPA MΠOPEITE NA ΣEPΦAPETE KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣAΣ ΣTA 11 ΔIKTYA VODAFONE ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH XPHΣIMOΠOIΩNTAΣ TON ΔΩPEAN OΓKO TOY ΠPOΓPAMMATOΣ ΣAΣ MOBILE INTERNET UNLIMITED XΩPIΣ KAMIA EΠIΠΛEON EΠIBAPYNΣH. ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY TON KATANAΛΩΣETE MΠOPEITE NA ΣYNEXIΣETE TH XPHΣH ME 5E/HMEPA ΓIA 5MB. ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTO 13830.

 

Έχει κανείς κάποια ίδια ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ισχυει αυτό όντως στο πρόγραμμα mobile internet unlimtied καθώς και σε όλα τα νέα προγράμματα unlimtied φωνής
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το παρακάτω μήνυμα από την Vodafone.

 

VODAFONE: TΩPA MΠOPEITE NA ΣEPΦAPETE KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣAΣ ΣTA 11 ΔIKTYA VODAFONE ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH XPHΣIMOΠOIΩNTAΣ TON ΔΩPEAN OΓKO TOY ΠPOΓPAMMATOΣ ΣAΣ MOBILE INTERNET UNLIMITED XΩPIΣ KAMIA EΠIΠΛEON EΠIBAPYNΣH. ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY TON KATANAΛΩΣETE MΠOPEITE NA ΣYNEXIΣETE TH XPHΣH ME 5E/HMEPA ΓIA 5MB. ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTO 13830.

 

Έχει κανείς κάποια ίδια ενημέρωση;

Και μετά το νέο έτος και σε άλλα κράτοι της Ευρωπαικής 'Ενωσης .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν στείλει τρια κομάτια το ένα μετά το άλλο και προκοπή δεν είδα ακόμη.

ένω ξεκινούν να δουλευουν καλά και όντος ενισχύουν το σήμα σε ένα χώρο μετά από 15 λεπτά χάνουν το σήμα και πάλι από την αρχή.

και τα τρία το ίδιο αποτέλεσμα Περιμένω ακόμη απαντήσεις από την vodafone για το τί θα γίνει τελικά.

Εάν έχεις ADSL το σύστημα που διαφιμίζεται από την Vodafone αποκλειστικά μέχρι τώρα δουλευει μια χαρά και με 3G κάλυψη .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.βασικα εκανα ενα τεστ επειδη αμφεβαλα για την αξιοπιστια της βονταφον περι χρεωσεων.εκανα κλησεις κατω των 45 δευτερολεπτων που εχουν ελαχιστη χρεωση και συμφωνα με τον καταλογο θα επρεπε να ειχα χρεωσεις 0,279 ευρω δηλαδη χοντρικα 28 λεπτα.σε 10 κλησεις που εκανα στις 4 με χρεωσε τοσο.στις αλλες 6 ειχα 29,30 και 31 λεπτα!δεν υπαρχει πιθανοτητα στρογγυλοποιησης ειναι αρτιες χρεωσεις.βασικα στην κοσμοτε που το εκανα παντα ηταν 28 λεπτα.γουιντ δεν ξερω εχω φ2γ2 μην γινει λαθος(χρεωση ανα δευτερολεπτο).
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.βασικα εκανα ενα τεστ επειδη αμφεβαλα για την αξιοπιστια της βονταφον περι χρεωσεων.εκανα κλησεις κατω των 45 δευτερολεπτων που εχουν ελαχιστη χρεωση και συμφωνα με τον καταλογο θα επρεπε να ειχα χρεωσεις 0,279 ευρω δηλαδη χοντρικα 28 λεπτα.σε 10 κλησεις που εκανα στις 4 με χρεωσε τοσο.στις αλλες 6 ειχα 29,30 και 31 λεπτα!δεν υπαρχει πιθανοτητα στρογγυλοποιησης ειναι αρτιες χρεωσεις.βασικα στην κοσμοτε που το εκανα παντα ηταν 28 λεπτα.γουιντ δεν ξερω εχω φ2γ2 μην γινει λαθος(χρεωση ανα δευτερολεπτο).

 

Εχω παρατηρησει ότι η Vodafone χρεώνει λίγα παραπάνω δευτερόλεπτα από όσα λέει το χρονόμετρο του κινητού. Αν οι 6 κλήσεις ήταν πολύ κοντα στα 45 δευτερόλεπτα ίσως αυτό να ερμηνεύει τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

ολες οι κλησεις ηταν το πολυ 15 δευτερολεπτα.ηθελα να κανω συμβολαιο και μεγαλο λογω δουλειας και ηθελα να σιγουρευτω για την αξιοπιστια της.κριμα.
Link to comment
Share on other sites

ολες οι κλησεις ηταν το πολυ 15 δευτερολεπτα.ηθελα να κανω συμβολαιο και μεγαλο λογω δουλειας και ηθελα να σιγουρευτω για την αξιοπιστια της.κριμα.

 

Φιλε εχω δημιουργησει ενα θεμα "αποψεις για την vodafone" πριν κανα δυο μηνες και ειχα εκφραστει πανω σε αυτο το θεμα,ειχα φιλους με vodafone συμβολαια οι οποιοι τους ερχοταν ο λογαριασμος φουσκωμενος,παραπανω απο οσο πρεπει,οι οποιοι πηγανε σε cosmote και ησυχασαν,νομιζω οτι πρεπει καποια στιγμη η vodafone να σοβαρευτει κι αν μπορει να ριξει τις τιμες και να βγαλει ενα πακετο καρτοκινητης ισαξιο της Qcard.

 

Μετα απο αυτο τελικα που θα πας,cosmote η wind?

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

βασικα vodafone ηθελα και γι'αυτο εκανα αυτο το τεστ επειδη εχω διαβασει πολλες παρομοιες ιστοριες και δεν τις πολυ πιστευα.τωρα θα δουμε:)
Link to comment
Share on other sites

Έχουν τσιμπήσει πολλά λεφτά με τέτοιους τρόπους!

 

Προσωπικά την θεωρώ πολύ πιο απρόσωπη από τις άλλες δύο.

Link to comment
Share on other sites

ειναι απαραδεκτο ομως απο μια τοσο επωνυμη εταιρεια.αν κανουν τετοια στην καρτα, τοτε στο συμβολαιο που θελω(με τα 750mb+220'προς ολους) θα τρεμω τον λογαριασμο καθε μηνα.και ειναι για δουλεια δεν γινεται καθε λιγο να εχω το νου μου.αυτα δεν γινονται πουθενα:(
Link to comment
Share on other sites

6 χρόνια συνδρομητής συμβολαίου δεν αντιμετώπισα τίποτα ανάλογο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...