Jump to content

Τι παγωτό προτιμάτε;


sartz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα!!!!Απλά δεν μπορώ να αντισταθώ σε κανένα!Εκτός βέβαια από ένα το παγωτό κουμ κουατ που έφαγα στην Κέρκυρα.Απλά απαίσιο:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τρελαίνομαι για boss caramel...Τέλειος ο συνδυασμός σοκολάτας-καραμέλας-βανίλιας....μιαμ μιαμ...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανεις πως λεγοταν ενα παγωτο της algida,ηταν σε κυπελάκι ειχε ενα σκληρο στρωμα σοκολατας απο πανω που επρεπε να το σπασεις για να φας απο κατω την κρεμα:food::food:

ομως εδω και καιρο δεν το βρισκω πια!:(

θυμαται κανεις ποιο ειναι?:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τα Nirvana της Δέλτα είναι απ'τα καλύτερα.

Βέβαια τώρα όταν βγαίνω έξω παίρνω συνήθως τα 4x4 Γεμιστά της Έβγα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα δοκίμασα μία πρωτότυπη γεύση παγωτού στα «Häagen-Dazs»,το strawberry-cheesecake. Είναι αρκετά καλή. Ελπίζω να ξεκινήσει και η «Δωδώνη» την παραγωγή της παραπάνω γεύσης,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το hagen dazs η οπως λέγεται η γεύση cheesecake τι ακριβώς εχει μέσα?μαρεσει το γλυκό cheesecake αν μοιάζουν θα το χτυπήσω μου φαινεται
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

αχ... τι μου λέτε τώρα...αυτό το τσιζκεηκ των ΗD... το 'χω φάει...έχει και η Δωδώνη νομίζω πια αλλά της Δωδώνης δε το έχω δοκιμάσει...πάντως στα HD είναι πολύ ακριβό το παγωτό, δε συμφέρει να παίρνεις μπαλίτσα, καλύτερα το συσκευασμένο... έχει την κρέμα τσιζκεηκ, κομματάκια μαλάκό μπισκότο και σιρόπι φράουλα... είναι πολύ νόστιμο!!!

 

δεν ξέρω αν κάποιοι παλιότεροι θυμούνται κάπου 10 χρόνια πριν είχε βγάλει η Αlgida μια μικρή τουρτίτσα παγωτό, το λεγόμενο και Romantica...δε το είχε πολύ. ένα-δύο χρόνια... ήταν ο καλύτερος συνδυασμός υλικών που έχω δει ποτέ μου, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το απέσυρε...έδινα πανελλαδικές τότε και το κατέβαζα με το κιλό...σοκολάτα, μερέντα, καραμέλα, κρέμα, μπισκότο και τόσο νόστιμα πλεγμένα μεταξύ τους...καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο...ποτ΄'ε δεν κατάλαβα γιατί....

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

αχ... τι μου λέτε τώρα...αυτό το τσιζκεηκ των ΗD... το 'χω φάει...έχει και η Δωδώνη νομίζω πια αλλά της Δωδώνης δε το έχω δοκιμάσει...πάντως στα HD είναι πολύ ακριβό το παγωτό, δε συμφέρει να παίρνεις μπαλίτσα, καλύτερα το συσκευασμένο... έχει την κρέμα τσιζκεηκ, κομματάκια μαλάκό μπισκότο και σιρόπι φράουλα... είναι πολύ νόστιμο!!!

 

δεν ξέρω αν κάποιοι παλιότεροι θυμούνται κάπου 10 χρόνια πριν είχε βγάλει η Αlgida μια μικρή τουρτίτσα παγωτό, το λεγόμενο και Romantica...δε το είχε πολύ. ένα-δύο χρόνια... ήταν ο καλύτερος συνδυασμός υλικών που έχω δει ποτέ μου, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το απέσυρε...έδινα πανελλαδικές τότε και το κατέβαζα με το κιλό...σοκολάτα, μερέντα, καραμέλα, κρέμα, μπισκότο και τόσο νόστιμα πλεγμένα μεταξύ τους...καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο...ποτ΄'ε δεν κατάλαβα γιατί....

 

Να γιατί η Algida πάει κατά διαόλου! :p Μα να σταματήσουν την παραγωγή τέτοιου παγωτού ? Ακούγεται σκέτος πειρασμός :food::drool:

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρελαίνομαι για boss caramel...Τέλειος ο συνδυασμός σοκολάτας-καραμέλας-βανίλιας....μιαμ μιαμ...

 

+1000000:up:

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

 

δεν ξέρω αν κάποιοι παλιότεροι θυμούνται κάπου 10 χρόνια πριν είχε βγάλει η Αlgida μια μικρή τουρτίτσα παγωτό, το λεγόμενο και Romantica...δε το είχε πολύ. ένα-δύο χρόνια... ήταν ο καλύτερος συνδυασμός υλικών που έχω δει ποτέ μου, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το απέσυρε...έδινα πανελλαδικές τότε και το κατέβαζα με το κιλό...σοκολάτα, μερέντα, καραμέλα, κρέμα, μπισκότο και τόσο νόστιμα πλεγμένα μεταξύ τους...καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο...ποτ΄'ε δεν κατάλαβα γιατί....

σε χωρες του εξωτερικου(οπου η algida εχει διαφορετικη ονομασια) κυκλοφορει ακομα..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Boss brownies (Δελτα)

 

Το δοκιμασα χτες και ειναι απλα θεϊκο! :happy:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως προτιμαω γρανιτα ή Boss double φραουλα ή Boss caramel αλλα γενικα δεν τρωω παγωτα (σκονες γαλατα και συντηρητικα...δεν ειναι να τα πολυτρως!).

Ζητημα να εφαγα 10 φετος.

 

(που να δει το θρεντ η μικρη μου αδερφη...! :p:p)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καμια ιδιαιτερη προτιμησαη!Τρωω απ'ολα(Εκτος κατι που να'χει ξηρους καρπους,ειμαι αλλεργικη)Αν και εχω παραπανω αδυναμια στην γευση μεντα!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχω ξαναπει, αλλα Fregio με τα χιλια!!!!!!!! Απο γευσεις, μερεντα, βανιλια και κανταιφι :food:

 

ΥΓ. Στη Θεσσαλονικη υπαρχουν μερικα καταστηματα Fregio για αλλου δε ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχω ξαναπει, αλλα Fregio με τα χιλια!!!!!!!! Απο γευσεις, μερεντα, βανιλια και κανταιφι :food:

 

ΥΓ. Στη Θεσσαλονικη υπαρχουν μερικα καταστηματα Fregio για αλλου δε ξερω.

 

Μια φορά έφαγα και ομολογώ ότι ήταν τέλεια :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχω ξαναπει, αλλα Fregio με τα χιλια!!!!!!!! Απο γευσεις, μερεντα, βανιλια και κανταιφι :food:

 

ΥΓ. Στη Θεσσαλονικη υπαρχουν μερικα καταστηματα Fregio για αλλου δε ξερω.

 

Από τα Fregio είναι τέλειο το Baileys,ένα άλλο με nutella νομίζω,το cookies,και η στρατσιατέλα..Βασικά όλα είναι τέλεια!:food:

Link to comment
Share on other sites

Από τα Fregio είναι τέλειο το Baileys,ένα άλλο με nutella νομίζω,το cookies,και η στρατσιατέλα..Βασικά όλα είναι τέλεια!:food:

Πού είναι αυτά τα Fregio;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...