Jump to content

China Mobile A3S


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω κατι για αυτο το τηλεφωνο https://www.banggood.com/China-Mobile-CMCC-A3s-5_2-inch-Fingerprint-2GB-16GB-Snapdragon-425-Quad-core-4G-Smartphone-p-1260470.html?cur_warehouse=HK .Γνωριζω πως δεν εχει την 800αρα στο 4G,θα εχω καποιο προβλημα με το 3G η το 2G??
Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα, ούτε στο 4g θα έχεις πρόβλημα. Στην επαρχία μπορεί σε μερικές περιοχές να μην έχεις σήμα 4g. Για τα 3g και 2g δεν υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα, ούτε στο 4g θα έχεις πρόβλημα. Στην επαρχία μπορεί σε μερικές περιοχές να μην έχεις σήμα 4g. Για τα 3g και 2g δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

σ'ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα,σημερα παρελαβα το παραπανω τηλεφωνο,μου κοστισε 55 ευρω με τα μεταφορικα απο banggood.

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αρκετα καλες,καλη κατασκευη για τα χρηματα της,ηχειο-ακουστικο πολυ καλα και δυνατα

πιανω 4G απο κοσμοτε στην περιοχη που κινουμε χωρις κανενα προβλημα διοτι φοβομουνα επειδη δεν εχει την 800αρα

,στο antutu το score του ειναι 41000+ ,αρκετα καλη αποκριση και η οθονη του με το ματι μου μου φανηκε παραπανω απο καλη.

Θελω να ρωτησω 2 πραγματακια,πηγαινοντας για να δω αν εχει καποια αναβαθμιση firmware,στο σχετικα με το τηλεφωνο δεν υπαρχει

το ΟΤΑ update,πως λοιπον γινετε αναβαθμιση του τηλεφωνου??Εψαξα και στις ρυθμισεις αλλα δεν υπαρχει πουθενα η επιλογη OTA update..

Αν θελησω να του περασω την ρομ απο την αρχη,πως γινετε??Οπως με τους mediatek με flash tool η υπαρχει καποια αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα,σημερα παρελαβα το παραπανω τηλεφωνο,μου κοστισε 55 ευρω με τα μεταφορικα απο banggood.

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αρκετα καλες,καλη κατασκευη για τα χρηματα της,ηχειο-ακουστικο πολυ καλα και δυνατα

πιανω 4G απο κοσμοτε στην περιοχη που κινουμε χωρις κανενα προβλημα διοτι φοβομουνα επειδη δεν εχει την 800αρα

,στο antutu το score του ειναι 41000+ ,αρκετα καλη αποκριση και η οθονη του με το ματι μου μου φανηκε παραπανω απο καλη.

Θελω να ρωτησω 2 πραγματακια,πηγαινοντας για να δω αν εχει καποια αναβαθμιση firmware,στο σχετικα με το τηλεφωνο δεν υπαρχει

το ΟΤΑ update,πως λοιπον γινετε αναβαθμιση του τηλεφωνου??Εψαξα και στις ρυθμισεις αλλα δεν υπαρχει πουθενα η επιλογη OTA update..

Αν θελησω να του περασω την ρομ απο την αρχη,πως γινετε??Οπως με τους mediatek με flash tool η υπαρχει καποια αλλος τροπος?

Αν δεν το εχει στις ρυθμισεις τοτε τζαμπα ασχολησε, δεν προκειτε να παρει. Εκτος και αν καποιος ασχοληθει με το κινητο και κανει καποιες αλχημειες με ρομ οπως σε αλλα κινητα, με τον τροπο που ανεφερες.

ΥΓ τωρα βλεπω οτι δεν ειναι ΜΤΚ, αρα ουτε και με τον τροπο που λες δεν μπορεις να περασεις την ρομ

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Το software του τηλεφωνου εχει μερικα bugs οπως εχω διαπιστωσει,Αν εχεις Q δεν μπορεις να εχεις ιντερνετ γιατι δεν ανοιγουν οι επιλογες ωστε να βαλεις τις ρυθμισεις ιντερνετ,επισης ουτε η επιλογη για περιαγωγη ανοιγει.Επισης στις κλησεις δεν σου δειχνει διαρκεια.

 

Πρεπει να ασχοληθει καποιος developer ωστε να φτιαξει μια καλη ROM για το τηλεφωνο ωστε να γινει πιο λειτουργικο,απο specs, ταχυτητα,εμφανιση κτλ ειναι μια χαρα ,στο λειτουργικο πασχει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει 2, το ασημι και το χρυσο για φιλους

Εχει προβλημα στην εφαρμογή των επαφών οταν γυρίσει το περιβαλλον σε Ελληνικά.Οταν ανοιγει η εφαρμογή Contacts και επιλέξεις την επαφή για να παρεις τηλέφωνο κρασάρει.Αυτο δεν συμβαίνει οταν επιλέξεις για πρωτη φορά την επαφή.Ακόμα δεν δειχνει σε ορισμενες επαφές το ονομα οταν σε παίρνουν τηλέφωνο.(δεν δειχνει το ονομα ασχετα απο την γλωσσα που ειναι γυρισμένο το λειτουργικό).Παίρνει ομως τηλέφωνο οταν κανεις επιλογή απο το ιστορικό κλήσεων

Θα προσπαθήσω να βάλω αλλη εφαρμογή contacts και dialer μη τυχον και διορθωθεί

Δεν πρεπει να εχει υπέρυθρες

Κατα τα αλλα μου φαινεται πολύ καλο τηλέφωνο για 50-55 ευρω που κανει, γρηγορο, καλη οθόνη και λεπτό.Δεν πρεπει να ειναι 8,7mm.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια και εδω,γνωριζεις αν υπαρχει καποια αλλη ROM που να μην εχει bugs??Οσο και να εψαξα δεν βρηκα καποια.Στο Ρωσικο 4PDA εχουν θεμα με αρκετες σελιδες αλλα δεν μπορω να καταλαβω τιποτα,επισης εχει και καποιες αλλες ROM ,νομιζω τις 1.44 η 1.40 αλλα δεν εχω ιδεα τι ακριβως ειναι κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου το ρωσικο link εχω συναδελφο που ξερει καλα ρώσικα να μου το μεταφρασει για να δουμε μηπως βγαλουμε καμμια άκρη..

Ακυρο...βρηκα το link θα το δω αυριο

Edited by nikosgiak
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο απ'οτι εχω καταλαβει πρεπει να εχει ROM απο το καταστημα-πωλητη που το πουλαει εκτος Κινας.

Επισης δεν μπορω να βρω πουθενα θηκη σιλικονης...εχει παρει καννενας??

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

+ ένας ενδιαφερόμενος. Λογικά παραλαμβάνω αύριο από Ιταλία...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο που το αγορασες και ποσο?

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο το ρωσικο forum δεν βγηκε τίποτα.Λένε οτι ειναι καλό τηλέφωνο αλλα λόγω του οτι ειχε βγει καθαρά για την Κινα εχει τα προβλήματα που ξερουμε.Περιμένουν να βγάλουν οι Κινέζοι καποιο update για να διορθωθούν.Σχετικα με τις επαφές λένε να γίνουν αντίγραφο στο Google και να γινει επιλογή αυτό.

 

Θήκες εχει το Aliexpress https://www.aliexpress.com/item/mjcolorone-TPU-Silicone-ultra-slim-Cover-For-chinamobile-A3S-Case-clear-Soft-Silicone-Case-For-china/32855888384.html

Edited by nikosgiak
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλέπω ανέβασαν και λίγο την τιμή του. Για τις 19 μίλησες με το μαγαζί, γιατί δεν βλέπω να γράφει ποτέ ακριβώς. Μάλλον θα πάρω ένα για την μητέρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο απ'οτι εχω καταλαβει πρεπει να εχει ROM απο το καταστημα-πωλητη που το πουλαει εκτος Κινας.

Επισης δεν μπορω να βρω πουθενα θηκη σιλικονης...εχει παρει καννενας??

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απο που το αγορασες και ποσο?

Συγνώμη για την καθυστέρηση. Geekbuying με 63 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλέπω ανέβασαν και λίγο την τιμή του. Για τις 19 μίλησες με το μαγαζί, γιατί δεν βλέπω να γράφει ποτέ ακριβώς. Μάλλον θα πάρω ένα για την μητέρα μου.

 

Ναι μιλησα μαζι τους.

Link to comment
Share on other sites

Χτυπηστετο αφοβα,το κινητακι αξιζει με 1000 σε αυτη την τιμη.Εχει αυτα τα bugs που αναφερθηκαν παραπανω αλλα γενικα ειναι value for money αγορα.Αν δεν σας πειραζουν αυτα τοτε οκ.να ξερετε πως σε κινητο q δεν θα μπορεις να εχεις ιντερνετ γιατι δεν ανοιγει της ρυθμισεις ωστε να το ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Κανενα tempered glass εχει βρει κανεις να βαλει link. Ευχαριστω.

 

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-M653.html?initiative_id=SB_20180516042323&site=glo&g=y&SearchText=M653&CatId=200003089&isrefine=y

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω φιλε.

 

Τελικα σημερα δεν εβγαλε διαθεσιμοτητα το banggood.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μας προδωσε το banggood. Απο που μπορω να το αγορασω με σιγουρια; λετε απο aliexpress η θα φαω καμια φολα τελωνειου.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Φιλε μου εχω δοκιμασει οτι υπαρχει απο rom. Με μια custom rom απο asus εχει αλλα προβληματα, η οθονη γινετε πολυ σκοτεινη, το ιντερνετ δουλευει μονο στην καρτα 1, αν κλεισεις απο λαθος τη μια καρτα δεν ξανανοιγει, θελει factory reset, και καποια αλλα μικροπροβληματα. Το μονο που βρηκα προς το παρον για να λυσω το προβλημα των επαφων και του ονοματος αυτου που με καλει ειναι: Κατεβαζεις το truephone απ το playstore και ανεβαζεις τις επαφες σου στο google , με το truephone μπορεις να προσθετεις επαφες στο google, μετα κατεβαζεις μια εφαρμογη οπως το trucaller, (εγω εχω το caller id & block), κανεις τις ρυθμισεις στην εφαρμογη και πλεον εχεις το ονομα του καλουντος μεσω της εφαρμογης

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω δοκιμασει ολες τις rom υπαρχουν αυτη τη στιγμη, εχουν πολλα προβληματα, βαλε truephone caller , ανεβασε τις επαφες στο google μετα βαλε μια εφαρμογη truecaller id (εγω εχω caller id & block ), κανε τις ρυθμισεις στην εφαρμογη και θα εχεις ονομα και τηλεφωνο καλουντος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...