Jump to content

Huawei MediaPad M5 10.8


maximos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες την 161 που είναι 3.6gb? Αφού αλλάξεις DNS και επιλέξεις Open query hicloud.com σου ανοίγει την σελίδα?

Ναι δοκίμασα τη c432e 3.6gb και ανοίγει και η σελίδα με το dns κανονικά Connected to TeamMT Server έγραφε αλλά και πάλι μου κατεβάζει την ίδια που έχω.

Οτι και να κάνω δεν περνάει αυτό που λέει approved, δε κάνω κάτι λάθος, κάνω όλα τα βήματα κανονικά

 

Update

Η συγκεκριμένη που λες δεν είναι approved για το δικό μου, δοκίμασα και άλλες που λένε οτι είναι αλλά δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 287
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Approved την βλέπω4758bc20308f42d579eb70cdcf37ad06.jpg

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσύ έχεις άλλο μοντέλο έχεις το WiFi εγώ έχω lte Cmr-al09 ενώ εσύ cmr-w καμία σχέση

Πως γίνεται το δικό σου ενώ είναι WiFi να βλέπει αυτή την έκδοση που είναι για lte;

Μάλλον είναι για το δικό σου για αυτό τη βλέπεις

 

Βρήκα αυτή εδώ https://androidhost.ru/Uql να κάνει για το δικό μου; αν ναι πως τη περνάω, πήρα την Huawei και μου λένε επειδή είναι σε ελληνικό σερβερ έρχεται σιγά σιγα και τους λέω μέχρι και σε αυτά η ελλαδα πίσω είναι, έλεος με τα νούμερα, τους ρώτησα και για αυτά με τον τραμπ και μου λέει περιμένουν ενημέρωση επίσημα.... Βλέπω να τρώνε μεγάλο χωνί.... Μόνο μία xiaomi αξίζει που σέβεται τους πελάτες της κάθε εβδομάδα αναβάθμιση σε developer και κάθε δύο μήνες σε επίσημη, πήρα mi9 και σώθηκα

 

Update2

Επιτέλους πέρασα αυτή και σώθηκα έγιναν όλα κανονικά, τα έκανα manual και μου έβγαλε και μια αναβάθμιση 3.4gb

Σε ευχαριστώ για όλα φίλε μου αλλά να ξέρεις αυτό το firmware finder είναι μουφα

Edited by spaceboyagr
Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις άλλο μοντέλο έχεις το WiFi εγώ έχω lte Cmr-al09 ενώ εσύ cmr-w καμία σχέση

Πως γίνεται το δικό σου ενώ είναι WiFi να βλέπει αυτή την έκδοση που είναι για lte;

Μάλλον είναι για το δικό σου για αυτό τη βλέπεις

 

Βρήκα αυτή εδώ https://androidhost.ru/Uql να κάνει για το δικό μου; αν ναι πως τη περνάω, πήρα την Huawei και μου λένε επειδή είναι σε ελληνικό σερβερ έρχεται σιγά σιγα και τους λέω μέχρι και σε αυτά η ελλαδα πίσω είναι, έλεος με τα νούμερα, τους ρώτησα και για αυτά με τον τραμπ και μου λέει περιμένουν ενημέρωση επίσημα.... Βλέπω να τρώνε μεγάλο χωνί.... Μόνο μία xiaomi αξίζει που σέβεται τους πελάτες της κάθε εβδομάδα αναβάθμιση σε developer και κάθε δύο μήνες σε επίσημη, πήρα mi9 και σώθηκα

 

Update2

Επιτέλους πέρασα αυτή και σώθηκα έγιναν όλα κανονικά, τα έκανα manual και μου έβγαλε και μια αναβάθμιση 3.4gb

Σε ευχαριστώ για όλα φίλε μου αλλά να ξέρεις αυτό το firmware finder είναι μουφα

 

Στο firmware finder μπορείς να βάλεις οποίο μοντέλο θέλεις για να ψάξει. Το screen shot είναι για το δικό σου μοντέλο Cmr-al09 και η έκδοση είναι η ίδια που πέρασες και εσύ. Μήπως προσπαθούσες να βάλεις έκδοση ovs?

Link to comment
Share on other sites

Στο firmware finder μπορείς να βάλεις οποίο μοντέλο θέλεις για να ψάξει. Το screen shot είναι για το δικό σου μοντέλο Cmr-al09 και η έκδοση είναι η ίδια που πέρασες και εσύ. Μήπως προσπαθούσες να βάλεις έκδοση ovs?

Αυτή που πέρασα είναι ovs και την πέρασε κανονικά αλλά manual πατώντας power volume up +down, κατέβασα το αρχείο από το λινκ που σου στείλα

cmr-lgrp2-OVS 9.0.1.182

Τι διαφορά έχει η ovs με την αλλη

Edited by spaceboyagr
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που πέρασα είναι ovs και την πέρασε κανονικά αλλά manual πατώντας power volume up +down, κατέβασα το αρχείο από το λινκ που σου στείλα

cmr-lgrp2-OVS 9.0.1.182

Τι διαφορά έχει η ovs με την αλλη

 

Δεν ξέρω, στο δικο μου δεν πέρναγε καμία ovs που δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, στο δικο μου δεν πέρναγε καμία ovs που δοκίμασα

Εμένα τη πέρασε μόνο με το τρόπο που σου είπα, πάντως η αυτονομία είναι πολύ καλύτερη από πριν, έκανες hard reset όταν πέρασες την 9 η το άφησες έτσι, τώρα που ανοίγω το finder Huawei γράφει δεν είναι συμβατή η emui αλλά πάλι βρίσκει κάτι Approved.... Είδαμε και πριν που ήταν :lol:

Μου έβγαλε και update μετά την 161 σε 182 και τώρα είμαι κομπλέ.

Δουλεύει άψογα, ευχαριστώ πολύ για όλα πάντως φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τη πέρασε μόνο με το τρόπο που σου είπα, πάντως η αυτονομία είναι πολύ καλύτερη από πριν, έκανες hard reset όταν πέρασες την 9 η το άφησες έτσι, τώρα που ανοίγω το finder Huawei γράφει δεν είναι συμβατή η emui αλλά πάλι βρίσκει κάτι Approved.... Είδαμε και πριν που ήταν :lol:

Μου έβγαλε και update μετά την 161 σε 182 και τώρα είμαι κομπλέ.

Δουλεύει άψογα, ευχαριστώ πολύ για όλα πάντως φίλε μου.

 

Το είχα σχεδόν ένα χρόνο πριν περάσω την 9 οπότε αφού την πέρασα έκανα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, αντιμετωπίζβ ένα πρόβλημα με το ταμπλετ. Έκανα μεσω play store αναβάθμιση σε κάποιες εφαρμογές και μερικες δεν μπορουσε να τις αναβαθμίση. Εκανα εκκαθάριση της cache της εφαρμογής play store και τωρα δεν ανοιγει καν το playstore. Μου βγαζει σφαλμα διακομιστή.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την αυθεντική θήκη πληκτρολόγιο όχι με Bluetooth την άλλη με τα πινακια που συνδέεται ευχαριστώ πολύ αν είναι και από Ελλάδα ακόμα καλύτερα

Κμια ακόμα ερώτηση που μπορούμε να κατεβάσουμε θέματα για το ταμπλέτα μας;

Edited by dafly7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μερικές φορές το βάζω να φορτίσει (στον μαμα φορτιστή πάντα) και η φόρτιση είναι πολύ αργή,μιλαμε για 10ωρο από 0% - 100%.Αν το βγάλω από την πρίζα και το ξαναβάλω κάνα δυο φορές τότε ξεκινά η γρήγορη φόρτιση. Τι να παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές το βάζω να φορτίσει (στον μαμα φορτιστή πάντα) και η φόρτιση είναι πολύ αργή,μιλαμε για 10ωρο από 0% - 100%.Αν το βγάλω από την πρίζα και το ξαναβάλω κάνα δυο φορές τότε ξεκινά η γρήγορη φόρτιση. Τι να παίζει;

 

Καλημέρα,

 

δοκίμασε και με άλλο καλώδιο, και αν είναι δυνατόν καλύτερης ποιότητας,

 

μου είχε συμβεί με το κινητό μου, άλλαξα μετά από 2 χρόνια καλώδιο και σταμάτησε να γράφει αργή φόρτιση,

 

ελπίζω να βρεις άκρη

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάτοχος και εγώ, χορταστική η οθόνη του, καλή η μπαταρία. Σε σύγκριση με ipad, έχουν παρόμοια ευκρίνεια οθόνης και αυτό είναι πολύ θετικο αλλά εκεί που χάνει είναι στο smooth της υπόθεσης. Το ipad τα κάνει όλα τόσο ομαλά και γρήγορα. Από κει και πέρα συνέχεια ψάχνω να βρω τα κουμπιά, δεν προεξέχουν πολύ και είναι και σε λάθος σημείο. Ηχεία από άλλο πλανήτη πραγματικά!!! Τρώει κάποια κολληματα στο desktop mode, δεν ξέρω γιατί. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, πολύ καλή υλοποίηση από την huawei.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χρειάζεται το root τελικά έχει πολλές σκουπίδομαμα εφαρμογές και τα έχει τα κολληματακια του τελικά, στο xda αν θα βρούμε κατι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τον τελευταιο καιρο εχω θεμα με το power off.Δηλαδη πρεπει να το εχω κρατημενο πολυ ωρα μεχρι να με βγαλει το συμβολο για να κλεισει και ειναι σπαστικο.Εχει τυχει σε κανεναν?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 3 με 4 δευτερόλεπτα χρειάζεται ώστε να εμφανισει την απενεργοποιηση σε μένα έτσι δουλεύει εκτός εάν εννοείς πολύ περισσότερο χρόνο
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω κανει παραπανω χρονο αλλα μετα μολις εμφανιζει το εικονιδιο για να το κλεισω εξαφανιζεται και ξαναπαταω και ξαναγινεται το ιδιο.Πιστευω με μια επαναφορα θα λυθει το θεμα θελω να δω αν το κανει και σε καποιον αλλον

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω κανει παραπανω χρονο αλλα μετα μολις εμφανιζει το εικονιδιο για να το κλεισω εξαφανιζεται και ξαναπαταω και ξαναγινεται το ιδιο.Πιστευω με μια επαναφορα θα λυθει το θεμα θελω να δω αν το κανει και σε καποιον αλλον

Πριν κάνεις επαναφορά πήγαινε και ενεργοποίησε την επιλογή για προγραμματιστες και ενεργοποίησε το ξεκλείδωμα oem και τον εντοπισμό σφαλμάτων usb ώστε να μην σου κλειδώσει το frp Google account

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κουμπί αργεί πολύ, δεν θυμάμαι άλλη συσκευή να περιμένεις τόση ώρα μέχρι να βγει η απενεργοποίηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για android tablet την παλεύει θα ελεγα. Άμα βάλεις δίπλα ipad ακόμα του 2017 πέφτει κλάμα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα έχω το cmr-al09 και όταν παω να περασω firmware το update.app αρχείο μου βγάζει failed, πρέπει να έχω ξεκλείδωτο bootloader η όχι?

Ειχα περάσει πριν λίγο καιρό την έκδοση cmr-lgrp2-ovs 9.0.1.190

Υπάρχει λυση?

Οτιδήποτε έκδοση δοκίμασα σε όλα το ίδιο κάνει

Edited by spaceboyagr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...