Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ρε παιδιά πάλι (δεν πρόλαβα να δω αν έχει απαντηθεί παραπάνω) ψάχνω τη μουσική από μία διαφήμιση αυτοκινήτου, που θυμίζει λίγο Γαλλία, έχει και σφύριγμα (αλλά δεν είναι το Killer's song) και έχει μία light διάθεση. Έχει βγει και στα ραδιόφωνα σαν κανονικό τραγούδι. Μάλλον είναι από Γαλλικό αμάξι. Δεν έχω άλλα στοιχεία για να σας διαφωτίσω. ΤΗΑΝΧ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επανέρχομαι με την ερώτησή μου γιατί όπως είπε και ένας άλλος φίλος είναι λίγο χαοτικό το forum.

Αν ξέρει καποιος θα σου απαντήσει. Με το να γράφεις την ερώτηση κάθε τρεις και λίγο, δε νομιζω να καταφέρεις τίποτα σ' αυτό το "χαοτικό φόρουμ" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά πάλι (δεν πρόλαβα να δω αν έχει απαντηθεί παραπάνω) ψάχνω τη μουσική από μία διαφήμιση αυτοκινήτου, που θυμίζει λίγο Γαλλία, έχει και σφύριγμα (αλλά δεν είναι το Killer's song) και έχει μία light διάθεση. Έχει βγει και στα ραδιόφωνα σαν κανονικό τραγούδι. Μάλλον είναι από Γαλλικό αμάξι. Δεν έχω άλλα στοιχεία για να σας διαφωτίσω. ΤΗΑΝΧ εκ των προτέρων.

 

Φαντάζομαι πως εννοείς το

Love generation (Διαφήμ. Volkswagen Jetta) / Sinclair, Bob

Link to comment
Share on other sites

Πως λεγεται το τραγουδι που παιζεται στην νεα διαφημιση Johnie Walker που δειχνει στο τελος κατι πινακες ζωγραφικης??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Πως λεγεται το τραγουδι που παιζεται στην νεα διαφημιση Johnie Walker που δειχνει στο τελος κατι πινακες ζωγραφικης??

Πρώτο post στη προηγούμενη σελίδα ειναι (σελίδα 26)

Link to comment
Share on other sites

:alien:

Φαντάζομαι έχει ξανατεθεί το ερώτημα, αλλά πιστέψτε με σε αυτό το χαώδες φόρουμ δεν είναι και εύκολο να βρεις αυτό που ψάχνεις. Αναφέρομαι στο κομμάτι που συνοδεύει τη διαφήμιση της ΚΟΣΜΟΤΕ. Ποιο είναι;

The Wannadies - You and me song

monochrome life...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιον που να πληροί τις παρακάτω προϋποθέσεις:

 

1. Να είδε την Κυριακή το "Δυο Μέρες Μόνο"

2. Να ξέρει ποιο μουσικό κομμάτι (τάνγκο) ακούστηκε στη σκηνή (flashback αν δεν κάνω λάθος) που ο Παπακαλιάτης το κάνει με μια τύπισσα...

 

Αν βρεθεί κάποιος, παρακαλείται να μας πει τον τίτλο του κομματιού :)

 

:what:

 

Το ψάχνει και η αδερφή μου.

Μήπως ψάχνεις το ταγκο που επαιξε οταν χορευε ο Παπακαλια.. εξω απο ενα καφέ του Παρισιου σε flashback???

Εχει την εντυπωση οτι ειναι soundtrack της ταινιας "Χαμενοι στην μετάφραση" της Σοφια Κόπολα.

ΝΟΜΙΖΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω δυο τραγουδάκια:

1) Νέα διαφήμιση vodafone

2) Διαφήμιση Citroen ( Που αλλάζουν τα αμάξια με θαυμαστό τρόπο)

smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω δυο τραγουδάκια:

1) Νέα διαφήμιση vodafone

2) Διαφήμιση Citroen ( Που αλλάζουν τα αμάξια με θαυμαστό τρόπο)

Και τα δύο έχουν απαντηθεί ήδη...

Το πρώτο είναι το Κ-Οs - The Love Song και το δεύτερο το SIMPLE PLAN - Welcome To My Life

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει το τραγούδι στη διαφήμιση της ΔΕΛΤΑ είναι το In my life από το συγκρότημα Chip, αλλά δεν έχει βγάλει ακόμα CD, δεν κυκλοφορεί. Η πληροφορία προήλθε από την ίδια τη ΔΕΛΤΑ (Εξυπηρέτηση Πελατών). Δεν είναι γνωστή η ημερομηνία κυκλοφορίας του CD. Υπομονή...
Link to comment
Share on other sites

οκ το βρηκα Sarah Khider - Mermaid

Το τραγούδι από τη διαφήμιση του Chivas (φοβερό τραγούδι), το ψάχνουν πολλοί σε αρκετά forum... Μετά από search στο google κι εγώ, όπως και ο φίλος duende κατέληξα ότι λέγεται Mermaid και πως το τραγουδάει η Sarah Khinder ή Kinder. Οι μόνες αναφορές σε αυτό το τραγούδι είναι από άτομα που ψάχνουν το τραγούδι της διαφήμισης. Δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά αλλού. Πόσο μάλλον σε mp3 μορφή... Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει ένα pm.

 

Τα lyrics είναι (με κάθε επιφύλαξη):

 

We could be together

Everyday together

We could sit forever

As loving waves spill over

 

The moon is fully risen

And shines over the sea

As you glide in my vision

The time is standing still

 

Don’t shy away too long

This is a boundless dream

Come close to me my reason

I’ll take you in my wings

 

We could be together

Everyday Forever

We belong together

Further seas and over

 

In the garden of the sea

I see you looking over

With my wistful melody

You leap into the water

 

It is no breaths sighing

This is the mermaid song

The singing of my sisters

The sea has drown for long

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

How u Doin το τραγουδακι απο τη διαφημιση της τραπεζας κυπρου με την κυρια που χορευει το εχεις?αν ναι μπορεις να μου το στειλεις σε ενα e-mail????

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

How u Doin το τραγουδακι απο τη διαφημιση της τραπεζας κυπρου με την κυρια που χορευει το εχεις?αν ναι μπορεις να μου το στειλεις σε ενα e-mail????

Το έχω, αλλά πώς να σου το στείλω με την ταπεινή μου pstn?? Ας βάλει ένα χεράκι κάποιος με broadband σύνδεση :O

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

ok!!δεν πειραζει, εκτιμω την καλη διαθεση να μου το δωσεις!!αν βρεθει καποιος με DSL θα ηταν καλυτερα.. εγω DSL εχω αλλα παρολο που το εψαξα στο DC++ σε 3 hubs δεν το βρηκα...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Το έχω, αλλά πώς να σου το στείλω με την ταπεινή μου pstn?? Ας βάλει ένα χεράκι κάποιος με broadband σύνδεση :O

ο τίτλος ποιός είναι μπας και το βρούμε από τα γνωστά μαγαζιά?

άκυρο το είδα λίγο πιο πριν

GENTLEMAN - Roop Suhana Lagta Hai

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

ok!!δεν πειραζει, εκτιμω την καλη διαθεση να μου το δωσεις!!αν βρεθει καποιος με DSL θα ηταν καλυτερα.. εγω DSL εχω αλλα παρολο που το εψαξα στο DC++ σε 3 hubs δεν το βρηκα...

Δοκίμασε στο Hub NeTowNia. Πολωνικό είναι. Εγώ εκεί το βρήκα :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

ok!!δεν πειραζει, εκτιμω την καλη διαθεση να μου το δωσεις!!αν βρεθει καποιος με DSL θα ηταν καλυτερα.. εγω DSL εχω αλλα παρολο που το εψαξα στο DC++ σε 3 hubs δεν το βρηκα...

στείλε μου με pm το mail σου και θα το έχεις το βρήκα τελικά

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα, αρκετό καιρό τώρα, τον τίτλο του τραγουδιού που ακούγεται στην διαφήμηση της τεκίλας Jose Cuervo. Αυτής με την ξανθιά κοπέλα... Τελικά, έφτασα στο σημείο να στείλω e-mail στην εταιρία, με σκοπό να το μάθω... Επειδή ξέρω πως και άλλοι το αναζητούσαν , σας παραθέτω την επίσημη απάντηση... :(

 

"In response to your inquiry, the song you have requested is an original

score by our Agency, Arnell Group. Unfortunately that song is not released

to the public, therefore there is no information available. We apologize for

the inconvenience this may have caused."

 

Τζίφος, λοιπόν...

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/ole.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αν κάποιος είδε το χθεσινό επεισόδιο του 2 μέρες μόνο, μήπως ξέρει ποιο instrumental κομμάτι έπαιζε τη στιγμή που ήταν ο Παπακαλιάτης στο κρεβάτι και πήγε και τον επισκέφθηκε η Σοφία? Ευχαριστώ. :D :D :D :O
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψαχνω το soundtrack των νεων διαφημισεων της vodafone(με τα ποτηρια κ τα κουστουμια),πως ηταν το bohemian like you?Ε,το καινουριο τελος παντων :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψαχνω το soundtrack των νεων διαφημισεων της vodafone(με τα ποτηρια κ τα κουστουμια),πως ηταν το bohemian like you?Ε,το καινουριο τελος παντων :)

 

Hard Fi - Tied Up Too Tight kai einai super!!! ;) ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι το Which side are you on? της Natalie Merchant

Δεν το βρισκω !!Μηπως κανεις μπορει να μου το στειλει στο gtsia1982@yahoo.gr??

Ευχαριστω!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω !!Μηπως κανεις μπορει να μου το στειλει στο gtsia1982@yahoo.gr??

Ευχαριστω!

ok ερχεται σε λίγο καλή ακρόαση ;)

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...