Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους...

 

σχετικά με την εκπομπή του συγχωρεμένου του Παρασίδη, το κομμάτι που ψάχνετε είναι το "Mr. Beach - Sonda Futura"

SE EFXARISTO EILIKRINA POLI!!EISAI PROTOS MAGKAS!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια! ΤΟ φοβερό κομμάτι (ταγκό) που ακούστηκε στο προηγούμενο επεισόδιο είναι από το soundtrack της ταινίας TANGO του Patrice Leconte (1993) σε μουσική του Jean-Claude Nachon και της Angélique Nachon. Το κομμάτι είναι το "Traicion" και το ερμηνεύει ο Reynaldo Anselmi. Αλλά το ίδιο υπάρχει και ορχηστρικό (και είναι η εκδοχή που έπαιξε στο σίριαλ του Παπακαλιάτη). Στην Ελλάδα η ταινία προβλήθηκε με τον τίτλο "Ερωτικό Ταγκό" και πρωταγωνιστεί μεταξύ άλλων και ο Philippe Noiret. Είναι ίσως από τα ωραιότερα ταγκό που έχουμε ακούσει :D

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

Δυστυχώς δεν το βρίσκω πουθενά, ούτε καν για αγορά.

Έχεις μήπως κάτι υπ' όψιν σου; :)


Link to comment
Share on other sites

Ένα κομμάτι που παίζει σε μια καινούργια διαφήμιση του αποσμητικού axe στην οποία είναι ένας τύπος σε μια παραλία και κρατάει από ένα axe σε κάθε χέρι και ρίχνει πάνω του και βγαίνουν πάρα πολλές γυναίκες από τα βουνά, από θάλασσα κλπ και τρέχουν προς τα πάνω του, το ξέρει κανείς;

Μου θυμίζει μουσική από Lord of the rings αλλά και Βαγγέλη Παπαθανασίου.

 

Ξέρει κανείς τελικά πως λέγεται αυτό το κομμάτι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

Δυστυχώς δεν το βρίσκω πουθενά, ούτε καν για αγορά.

Έχεις μήπως κάτι υπ' όψιν σου; :)

 

 

Δυστυχώς είναι δυσεύρετο... Εχω όλα τα κομμάτια σε κασέτα ( μου τα είχε γράψει παλιά ένας φίλος ), όμως το cd δεν το βρίσκω πουθενά, ούτε στο ΑΜΑΖΟΝ ούτε στο ΕΒΑΥ. ΤΟ έψαχνα πολύ καιρό, πήγα να το παραγγείλω και στο METROPOLIS και τελικά τίποτα... Είναι δύσκολο, ούτε στο γαλλικό FNAC δεν το βρίσκω... Ι:mad: σως αν το ζητάμε όλοι μαζί να φιλοτιμηθούν να το φέρουν. Πάντως είναι φοβερός ο Χριστόφορος, σκέψου πόσο ψαγμένος είναι μουσικά ο τύπος, ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί παίζει στο σίριαλ...

 

Φιλιά:D

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι δυσεύρετο... Εχω όλα τα κομμάτια σε κασέτα ( μου τα είχε γράψει παλιά ένας φίλος ), όμως το cd δεν το βρίσκω πουθενά, ούτε στο ΑΜΑΖΟΝ ούτε στο ΕΒΑΥ. ΤΟ έψαχνα πολύ καιρό, πήγα να το παραγγείλω και στο METROPOLIS και τελικά τίποτα... Είναι δύσκολο, ούτε στο γαλλικό FNAC δεν το βρίσκω... Ι:mad: σως αν το ζητάμε όλοι μαζί να φιλοτιμηθούν να το φέρουν. Πάντως είναι φοβερός ο Χριστόφορος, σκέψου πόσο ψαγμένος είναι μουσικά ο τύπος, ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί παίζει στο σίριαλ...

 

Φιλιά:D

 

Έφαγα τον κόσμο για να το βρω και δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ. Ούτε καν σαν mp3 δεν το βρίσκω.

Όντως ο Χριστόφορος είναι εκπληκτικός στις μουσικές του επιλογές. :D

 

Θα συνεχίσω να το ψάχνω πάντως, αν και βρήκα εντελώς τυχαία πως έχω ένα κομμάτι των Angelique & Jean Claude Nachon, με τίτλο «Coplication» και είναι ολόϊδιο. Είναι σε μια συλλογή του Κλικ. :)

 

Χαίρομαι πολύ που βρίσκω ανθρώπους που ακούν τέτοια μουσική! :happy:

 

Φιλιά και σε σένα! :D


Link to comment
Share on other sites

Έφαγα τον κόσμο για να το βρω και δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ. Ούτε καν σαν mp3 δεν το βρίσκω.

Όντως ο Χριστόφορος είναι εκπληκτικός στις μουσικές του επιλογές. :D

 

Θα συνεχίσω να το ψάχνω πάντως, αν και βρήκα εντελώς τυχαία πως έχω ένα κομμάτι των Angelique & Jean Claude Nachon, με τίτλο «Coplication» και είναι ολόϊδιο. Είναι σε μια συλλογή του Κλικ. :)

 

Χαίρομαι πολύ που βρίσκω ανθρώπους που ακούν τέτοια μουσική! :happy:

 

Φιλιά και σε σένα! :D

 

 

Κι εγώ το ίδιο CRISTINA... Να ΄σαι καλά

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχίσω να το ψάχνω πάντως, αν και βρήκα εντελώς τυχαία πως έχω ένα κομμάτι των Angelique & Jean Claude Nachon, με τίτλο «Coplication» και είναι ολόϊδιο. Είναι σε μια συλλογή του Κλικ. :)

 

Παιδιά όποιος θέλει αυτό το κομμάτι πάντως, επειδή το έχω κι εγώ το cd του Klik, το έχω ανεβάσει εδώ: http://******.html

 

Είναι EAC, Lame @ 224 VBR, που σημαίνει πολύ καλή ποιότητα. :D Enjoy!

 

Όσο για το soundtrack, θα ψάξω κι εγώ παιδιά κι ελπίζω να βρώ κάτι.

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ωραίος, μ'αρέσει να βλέπω οτι υιοθετείται το VBR.

Ποιά συλλογή είναι btw;

 

Soundtrack του φθινοπώρου λέγεται.Είναι της μεγάλης μου αδερφής να φανταστείς, πρέπει να είναι αρκετά παλιό...Όταν είπε η Christina για συλλογή του ΚΛΙΚ πήγε κατ' ευθείαν το μυαλό μου και πήγα και το κοίταξα...

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, COnfidential....αν βρεις κάτι για το soundtrack θα σου είμαι ευγνώμων. Εγώ σε όσα δισκοπωλεία ρώτησα δεν υπηρχε τίποτα, ούτε για παραγγελία on line

 

ΝΑ σαι καλά

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ξαναγράφω γιατί μόλις έπαθα την πλάκα μου... Ακουσα καλύτερα το κομμάτι το COmplilation και παρατήρησα ότι προς το τέλος γίνεται αυτό που έπαιξε στο σίριαλ (είχα βλέπεις καιρό να ακούσω την κασέτα και δεν έχω πια decks και πήγα και την άκουσα στη μάνα μου). Τρελλάθηκα. Στο σίριαλ λοιπόν έπαιξε ακριβώς αυτό το κομμάτι, CRISTINA και CONFIDENTIAL. Ετσι λέγεται - Compilation - και στην κασέτα που μου είχε δώσει τότε ο φίλος μου. Ψάχνοντας ξανά λοιπόν στο internet βρήκα κάποια στοιχεία - όχι πολλά, αλλά τουλάχιστον ότι κυκλοφόρησε από τη VIRGIN καθώς και το εξώφυλλο του CD αλλά και τους τίτλους των κομματιών. Θα τα δείτε στη δ/νση:

 

http://www.soundtrackcollector.com/catalog/soundtrackdetail.php?movieid=7659

 

Ωστόσο το κομματι είναι το COMPILATION, απλά το τραγούδι (TRAiCION, απ' όπου είναι το βασικό θέμα) είναι ακόμη πιο ωραίο....

 

Αχ, πόσο χαρούμενη με κάνατε... Να είστε καλά!!!:) :) :)

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τελικά πως λέγεται αυτό το κομμάτι;

 

Το κομμάτι στη διαφήμιση του ΑΧΕ με τις γυναίκες που τρέχουν από βουνά και θάλασσες είναι το Dies Irae απο το Requiem του Karl Jenkins (και εννοείται πως δεν ειναι Παπαθανασίου)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς τι τραγούδια έπαιξαν στο

χθεσινό επεισόδιο του Κόκκινου Δωματίου;

Ευχαριστώ!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναπαντηθει αλλα δεν μπορω να ψαξω γιατι δε θυμαμαι το ονομα του ποτου :lol: Λεμπον ψαχνω το τραγουδακι που παιζει στη διαφημηση οπου ο μπαρμαν βαραει κατι φυλλα:pΚατι mojito ειναι..Αλλα campari??:pΔεν θυμαμαι...Ξερει κανεις?:D
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τη μουσικη απο την διαφημιση του axe που μαζευονται οι γυναικες στο νησι;
:shoot: Μην πυροβολείτε τις σκέψεις κανενός. Κάθε σκέψη είναι μια αχτίδα φωτός...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ξαναγράφω γιατί μόλις έπαθα την πλάκα μου... Ακουσα καλύτερα το κομμάτι το COmplilation και παρατήρησα ότι προς το τέλος γίνεται αυτό που έπαιξε στο σίριαλ (είχα βλέπεις καιρό να ακούσω την κασέτα και δεν έχω πια decks και πήγα και την άκουσα στη μάνα μου). Τρελλάθηκα. Στο σίριαλ λοιπόν έπαιξε ακριβώς αυτό το κομμάτι, CRISTINA και CONFIDENTIAL. Ετσι λέγεται - Compilation - και στην κασέτα που μου είχε δώσει τότε ο φίλος μου. Ψάχνοντας ξανά λοιπόν στο internet βρήκα κάποια στοιχεία - όχι πολλά, αλλά τουλάχιστον ότι κυκλοφόρησε από τη VIRGIN καθώς και το εξώφυλλο του CD αλλά και τους τίτλους των κομματιών. Θα τα δείτε στη δ/νση:

 

http://www.soundtrackcollector.com/catalog/soundtrackdetail.php?movieid=7659

 

Ωστόσο το κομματι είναι το COMPILATION, απλά το τραγούδι (TRAiCION, απ' όπου είναι το βασικό θέμα) είναι ακόμη πιο ωραίο....

 

Αχ, πόσο χαρούμενη με κάνατε... Να είστε καλά!!!:) :) :)

 

Μαράκι να 'σαι καλά, αν δεν ήσουν εσύ να αναφέρεις καλλιτέχνη δεν θα μπορούσα καν να ψάξω στα CDs μου! :)

Δυστυχώς, μόνο αυτά τα λίγα στοιχεία υπάρχουν στο net. :(

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! :)


Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τη μουσικη απο την διαφημιση του axe που μαζευονται οι γυναικες στο νησι;

 

Έχει απαντηθεί ήδη. Πρέπει να είναι σε κάποια από τις προηγούμενες σελίδες.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τη μουσικη απο την διαφημιση του axe που μαζευονται οι γυναικες στο νησι;

5 posts πιο πάνω ήταν:

Το κομμάτι στη διαφήμιση του ΑΧΕ με τις γυναίκες που τρέχουν από βουνά και θάλασσες είναι το Dies Irae απο το Requiem του Karl Jenkins (και εννοείται πως δεν ειναι Παπαθανασίου)

 

geia se olous! eimai kainourgios edo. mipos xerete poio tragoudi epaize stous "singles" sto telos tou ergou?

 

Στην αρχή της σελίδας έχει την επιλογή "Αναζήτηση σε αυτό το θέμα" γράψε εκεί τη λέξη Singles (ή S1ngles ίσως) και θα βρεις πολλά. Τα παιδιά γράφουν σχεδόν όλα τα κομμάτια που έχουν παίξει στις ελληνικές σειρές :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με σώζετε!Άν κάποιος ξέρει αυτό το κομμάτι: http://rapidshare.de/files/36766306/Recording__6_.amr.html σας παρακαλώ άς μου πεί ποιό είναι γιατί με βασανίζει μέρες τώρα...Μία κοπέλα μου είπε ότι λέγεται Vagina και είναι απο ένα συγκρότημα της Μεγάλης Βρετανίας αλλά δεν ήξερε παραπάνω.Όπως φαντάζεστε, μόνο με το Vagina δεν κατάφερα και πολλά γιατί μου έβγαζε συνεχώς εκείνο των Nirvana, ή διασκευές του.Με τους στοίχους πάλι δεν κατάφερα και πολλά γιατί όποτε το ακούω δεν μπορώ να καταλάβω τί λέει η τύπισσα, μόνο κάτι για ένα ceiling πιάνω! :lol:

 

Σας παρακαλώ όποιος έχει χρόνο ας ακούσει την ηχογράφηση, θα το εκτιμούσα!!! :D :happy: :D :happy:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια...Ψάχνω ένα τραγούδι που ακούγεται στο σταθμό ΑΘΛΗΤΙΚΟ Metropolis (Θεσ\νίκη) στην καθημερινή εκπομπή που εκπέμπεται στις 18.00, "Betshow". Το ίδιο τραγούδι ακούστηκε και στο τελευταίο επεισόδιο (τελευταίο=αυτό που παίχτηκε την προηγούμενη βδομάδα) της σειράς "Η ώρα η καλή":ήταν background σε ένα μπαράκι.

 

Αν κάποιος κατάλαβε ποιο τραγούδι λέω ας με βοηθήσει...

 

Thanx a lot...

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Psaxnw ena tragoudi apo to teleftaio epeisodio tou "kleise ta matia" alla den thimamai oute stoixo oute tpt. Opoios tyxainei na thimatai kapoio tragoudi pou akoustike sto teleftaio epeisodio, opoiodipote, as mou to steilei pm please!!!
Link to comment
Share on other sites

Psaxnw ena tragoudi apo to teleftaio epeisodio tou "kleise ta matia" alla den thimamai oute stoixo oute tpt. Opoios tyxainei na thimatai kapoio tragoudi pou akoustike sto teleftaio epeisodio, opoiodipote, as mou to steilei pm please!!!

 

Δες λιγάκι αυτήν την λίστα, στο 31ο επεισόδιο. :)

Δεν ξέρω πόσο έγκυρη είναι, αλλά ίσως να σταθείς τυχερός. :)


Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...