Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προγραμμα για να λειτουργησει ο αισθητηρας για το ανοιξε κλεισε αυτοματα?? πηρα τη θηκη σαν πορτοφολι και ψαχνω να βρω ενα σωστο προγραμμα!! καποια βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια θήκη έχεις πάρει;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι κινητό είναι αυτό το z2. Εχεις δίκιο οι τιμές θα πέσουν ίσως. Μάλλον θα περιμένω, ευχαριστώ!

Μου ήρθε σήμερα newsletter απ' το pandawill (από εκεί είχα πάρει το δικό μου Ζ5), που έχει καλά νέα γι όποιον το θέλει:

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον πρέπει να πάει στις προσφορές. Επίσης, προσφορά στο Panda σημαίνει μηδαμινός αριθμός διαθέσιμων συσκευών (κράχτης), και αγορές από το Panda επίσης σημαίνουν πιθανοί μπελάδες και 0 (μηδέν) εξυπηρέτηση, δηλαδή ανάβεις καμιά λαμπάδα να μην πάει τίποτα στραβά. ;)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το Lollipop θα το βγάλουν μέχρι αύριο ή μας ξέχασαν;

 

Ψιλοβαρέθηκα χωρίς κανένα update τόσο καιρό και το περιμένω πως και πως.

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή θα ρίξω κατάλληλο ερώτημα στο φόρουμ της Asus (του τύπου "καλό μήνα, 1η Μαΐου σήμερα"...) :D
Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

http://www.asus.com/uk/Phones/ZenFone_5_A500KL/HelpDesk_Download/

 

Βγήκε το Lollipop TW έκδοση. Λογικά μέχρι αύριο θα έχει βγει και το WW.

Link to comment
Share on other sites

...για το Α500KL μόνο, για τα υπόλοιπα νοτ γιετ...

Μπερδεύτηκα στην αρχή, αλλά μετά το κατάλαβα!:cool:

 

Ακολούθησα το link του "deNordic" κι είδα ότι είναι από την asus.com/uk & αναφέρεται στο (A500KL).

http://photouploads.com/images/linkasusco.jpg

 

Εγώ έχω το T00F_WW & κοιτώ -πάντα- για update στο asus.com/us (εδώ), το οποίο δεν εμφανίζει συγκεκριμένη έκδοση στην αρχή της σελίδας (όπως το uk για την A500KL).

http://photouploads.com/images/linkasiui.jpg

 

Όταν όμως κοιτάει κανείς παρακάτω (στα firmware updates), φαίνεται ότι αφορά τις εκδόσεις (T00F/T00J)

http://photouploads.com/images/linkasfwf.jpg

 

Για να μη ρωτήσουν οι γνώστες γιατί τα έγραψα όλ' αυτά, ας σκεφτούν ότι λογικά υπάρχουν κι άλλοι σαν εμένα (που δεν γνωρίζουν πολλά-πολλά :p ), μην τυχόν πάνε & κατεβάσουν firmware γι' άλλο μοντέλο!:!: Μας έχει καταμπερδέψει η Asus με τις χίλιες-μύριες παραλλαγές στο ίδιο τηλέφωνο... :wacko:

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά με συγχωρείτε επειδή έχω το A500KL έβαλα το link για το συγκεκριμένο. Άραγε υπάρχει κανένας άλλος με το LTE;

 

Η ASUS ανακοίνωσε νέο πρόγραμμα:

 

http://www.asus.com/zentalk/data/attachment/forum/201504/30/155215peveenjdemicei2m.jpg.thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος να δω ποια έκδοση θα δώσουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το Huawei honor 3c τώρα.ήθελα για διάφορους λόγους να πάω σε Asus .Αλλά θέλω 2-3 πράγματα οπωσδήποτε από το κινητό

λοιπόν...

1.... 3g ΚΑΙ στις 2 σιμ!

2.... Ελληνικές αναβαθμίσεις από ΜΑΜΆ ρομ.

 

3..... εννοείται η μαμά ρομ να έχει play store και ΌΛΕΣ οι εφαρμογές να είναι συμβατές με το κινητό! (ξέρω τι λέω...! )

Τι λέτε αξίζει να έρθω στο κινητό σας από το honor 3c?

 

4...να το πάρω από Ελλάδα η Κίνα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει 3g και στις δύο κάρτες. Σαφώς αξίζει περισσότερο η αγορά από Κίνα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει 3g και στις δύο κάρτες. Σαφώς αξίζει περισσότερο η αγορά από Κίνα.

πέραν του θέματος με την ασυμβατότητα κάποιων εφαρμογών που πιστεύω ότι είναι bug στο honor 3c το 3g το έχει μια beta ROM που είχαν δώσει μόνο αλλά είναι πάρα πολύ χρήσιμο! γι'αυτό ρωτάω κι εδώ! βασικά για μένα δικαρτο και να μην έχει 3g και στις δύο σιμ εναλλακτικά δεν λέει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ξερει καποιος πως μπορουμε να βαλουμε στις επαφες του τηλ ποιο πολλα γραμματα?

Εμενα δεχεται μεχρι 9 γραμματα.

Έχεις αποθηκευμένες τις επαφές σου στη SIM, γι' αυτό γίνεται. Μετέφερέ τις στο τηλέφωνο ή στο λογαριασμό Google.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το Huawei honor 3c τώρα.ήθελα για διάφορους λόγους να πάω σε Asus .Αλλά θέλω 2-3 πράγματα οπωσδήποτε από το κινητό

λοιπόν...

1.... 3g ΚΑΙ στις 2 σιμ!

2.... Ελληνικές αναβαθμίσεις από ΜΑΜΆ ρομ.

 

3..... εννοείται η μαμά ρομ να έχει play store και ΌΛΕΣ οι εφαρμογές να είναι συμβατές με το κινητό! (ξέρω τι λέω...! )

Τι λέτε αξίζει να έρθω στο κινητό σας από το honor 3c?

 

4...να το πάρω από Ελλάδα η Κίνα;

1... το 500CG έχει και στις δύο σιμ 3G, το χρησιμοποιώ συνέχεια με εναλλαγή.

2... τι εννοείς "ελληνικές"; Αν "μαμά" ROM εννοείς τις επίσημες από asus, κατά 99% από Κίνα έχουν άλλες δικές τους εκδόσεις. Αν πάλι εννοείς αυτήν που έχουν προεγκατεστημένη, ξέχασέ την κινέζικη αγορά.

3... play store έχουν όλες οι επίσημες ROM, μόνο στην Κίνα χρησιμοποιούν άλλο app store (και γι αυτό όταν παραγγέλνουμε από εκεί τους το ζητάμε να το βάλουν)

4... Αν δεν είσαι διατεθειμένος ν'ασχοληθείς με φλασάρισμα-αλλαγές ROM, τότε πάρ'το από Ελλάδα. Η διαφορά στην τιμή κυμαίνεται στο 30-35%. Διάβασε τα παραπάνω κι αποφάσισε. ;)

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

1... το 500CG έχει και στις δύο σιμ 3G, το χρησιμοποιώ συνέχεια με εναλλαγή.

2... τι εννοείς "ελληνικές"; Αν "μαμά" ROM εννοείς τις επίσημες από asus, κατά 99% από Κίνα έχουν άλλες δικές τους εκδόσεις. Αν πάλι εννοείς αυτήν που έχουν προεγκατεστημένη, ξέχασέ την κινέζικη αγορά.

3... play store έχουν όλες οι επίσημες ROM, μόνο στην Κίνα χρησιμοποιούν άλλο app store (και γι αυτό όταν παραγγέλνουμε από εκεί τους το ζητάμε να το βάλουν)

4... Αν δεν είσαι διατεθειμένος ν'ασχοληθείς με φλασάρισμα-αλλαγές ROM, τότε πάρ'το από Ελλάδα. Η διαφορά στην τιμή κυμαίνεται στο 30-35%. Διάβασε τα παραπάνω κι αποφάσισε. ;)

Όταν λες το 500CG είμαι υπομοντελο του κινητού αυτού;

Όταν λέω μαμά ρομ εννοώ πχ ένα Asus tablet που πήρε η γυναίκα μου από εδώ έχει ελληνικά, play store και παίρνει ότι αναβάθμιση δώσει η Asus.άρα εάν πάρω το κινητό από εδώ θα είμαι καλυμμένος.εάν το πάρω από Κίνα ας πούμε, από ένα γνωστό κινεζομαγαζο, λογικά θα έρθει με την ρομ του κινεζομαγαζου(όπως είχε έρθει και το Huawei honor 3c μου αλλά μετά βλέποντας τις συχνές αναβαθμίσεις που έδινε η μαμά Huawei πέρασα μέσω local update μέσω κάρτας μνήμης την επίσημη ρομ που πλέον ήταν Multilanguage! ).

άρα ρωτάω τώρα, εάν το πάρω από κινεζομαγαζο μετά έχει βγάλει η Asus Multilanguage ρομ;περνιεται εύκολα μέσω τοπικής αναβάθμισης μέσω κάρτας μνήμης η θέλει φλασαρισματα κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο επίσημα δεν έχει εισαχθεί όπως τα ταμπλετ ας πούμε, το μαγαζί που το έχει, από κάποιο Κινεζομαγαζο το έχει πάρει, απλά έχει περάσει η το έχει πάρει με με ww rom.

 

Όσο αναφορά το αν είναι και στις 2 κάρτες 3τζι, είναι αλλά όχι ταυτόχρονα, επιλέγεις εσύ ποια απ τις 2 θα είναι 3τζι απ το μενού.

Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο επίσημα δεν έχει εισαχθεί όπως τα ταμπλετ ας πούμε, το μαγαζί που το έχει, από κάποιο Κινεζομαγαζο το έχει πάρει, απλά έχει περάσει η το έχει πάρει με με ww rom.

 

Όσο αναφορά το αν είναι και στις 2 κάρτες 3τζι, είναι αλλά όχι ταυτόχρονα, επιλέγεις εσύ ποια απ τις 2 θα είναι 3τζι απ το μενού.

Ναι το ξέρω ότι μόνο σε μια σιμ κάθε φορά μπαίνει το 3g .με την ww έκδοση γίνεται να το στείλει κάποιο κινεζομαγαζο;

αυτή η ww έχει μέσα play store?

εάν όχι και μας το βάλει το κινεζομαγαζο, μετά από ένα hard reset πως το ξανά περνάμε; μόνο με flashtool κλπ η μέσω κάποιου κινεζικού app store όπως στα Huawei που είναι πιο εύκολο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...