Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κανείς να κάνει root με το towelroot ; Το κατέβασα το έκανα εγκατάσταση αλλά Βαρέζε το antivirus και το έσβησα. Πάντως απ ότι είδα σε βίντεο στο YouTube έδειξε να δουλεύει.

 

Ναι μιας και τα Antivirus στο Android κάνουν πολύ καλή δουλειά το άκουσες :rolleyes:

Anyway, το towelroot είναι γνωστό ποιος το έχει δημιουργήσει και από πόσους έχει χρησιμοποιηθεί.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν γνωρίζω

 

http://en.wikipedia.org/wiki/George_Hotz

 

Διάβασε και εδώ μερικά πράγματα για τα Antivirus στα Android

 

http://www.goodbyte.gr/editorials/viruses-ads-antivirus-and-android-9671/

 

Για το πως λειτουργούν στο περίπου.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε πριν λίγες μέρες η 2.20.40.8. Προχθές βγήκε η 2.20.40.9 που διορθωνε ενα bug της προηγούμενης με τις επαφές. Διάβαζε και το asuszenfoneblog εκτός του επίσημου site.

 

ναι εχεις δικιο ξεχναω να επισκεπτομαι το μπλογκ, την δοκιμασε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!Επειδη ενας φιλος μου ξηλωσε καποιες εφαρμογες απο το zenui μεχρι πολλες αλλες σκεφτεται να ξανα περασει την ρομ απο την αρχη...θα υπαρχει προβλημα να την περασει απο πανω η πρεπει να κανει full wipe?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχω τρελαθεί. Χτες βράδυ στις έντεκα το φόρτισα φουλ και σήμερα το πρωί με μηδενική χρήση από χτες (έχω και το Greenify) έκλεισε από μπαταρία! Αν είναι δυνατόν!! Κάποια ιδέα γιατί έγινε αυτό;
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη τρεχει , facebook , skype , whatsapp ,viber , καιρος ,ισως και καποιο παιχνιδι

κανε ρουτ βαλε greenify και βαλε να κλεινουν αυτες που δεν χρειαζεσαι.

εγω παντως με facebook ,skype και whatsapp ειχα τρελη καταναλωση

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη τρεχει , facebook , skype , whatsapp ,viber , καιρος ,ισως και καποιο παιχνιδι

κανε ρουτ βαλε greenify και βαλε να κλεινουν αυτες που δεν χρειαζεσαι.

εγω παντως με facebook ,skype και whatsapp ειχα τρελη καταναλωση

 

tempes είμαι ήδη ρουτ, έχω greenify, εννοείται πως ειναι ενεργοποιημένο (η έκδοση που ειδοποιεί για εισερχόμενα), σου λέω τρέλα :wacko:

................................................................

Σκέφτηκα μήπως είναι γιατί δεν το φορτίζω με τον δικο του φορτιστή και καλώδιο. Παίζει να 'ναι κάτι τέτοιο; Εχω βάλει αυτόν της xperia, που ειναι χαμηλότερος απ΄τον κανονικό, για καλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Μήπως το πράσινο φωτάκι ή ένδειξη δηλαδη πως φορτίστηκε, ήταν πλασματική; Τέλος παντων, θα δείξει..

Edited by rodi
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

βασικα και εγω οποτε το φορτιζω με εναν σαμσουνγκ μιρκοτερο παρατηρω οτι δεν κραταει το ιδιο με οταν το φορτιζω με το δικο του , αλλα οχι τοσο πολυ σαν να μη φορτισε.

 

παντως με greenify kai bootmanager εχω πετυχει μεχρι και σχεδον 2 μερες με μια φορτιση , με παρομοια χρηση εχω πετυχει και πολυ λιγοτερο .Δεν εχω καταλαβει που οφειλεται

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο ξεχναω να επισκεπτομαι το μπλογκ, την δοκιμασε κανεις?

 

Ναι την έβαλα εγώ από την πρώτη μέρα. Όλα δουλεύουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έβαλα εγώ από την πρώτη μέρα. Όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

 

δεν την βρισκω στο μπλογκ , μαλλον την κατεβασαν

 

ποιο recovery δουλευει καλα για να κρατησω ενα backup ??

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Η κοπελια μου παραπονιεται για καποια παρασιτα στο ακουστικο. Ξερει κανεις κατι?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες , έχουμε κανένα κουπόνι για to2c ? το παραγγέλνω άμεσα!

 

Και γιατί δεν τους ρωτάς; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάτι σχόλια στο gsmarena ότι θα βγει η νέα σειρά Zenfone. Μάλιστα κάποιος έγραφε ότι θα παρουσιαζόταν στις 28/10 (χθες) αλλά δεν βρήκα τίποτα. Γνωρίζει κάποιος κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάτι σχόλια στο gsmarena ότι θα βγει η νέα σειρά Zenfone. Μάλιστα κάποιος έγραφε ότι θα παρουσιαζόταν στις 28/10 (χθες) αλλά δεν βρήκα τίποτα. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

Χθες έγινε η παρουσίαση του κινητού στην Ιαπωνική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..ειναι νεος στην παρέα.έχω τ asus zenfone 5 ..το πήρα απο το ebay άλλα απο οτι καταλαβαινω είναι η κινέζικη η εκδοση ASUS_TOOF_CN. Σαυτη την περιπτωση θα παρω αναβαθμηση;ακόμα έχω την 4.3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση που είναι "κινέζικο" ;

 

http://www.asuszenfoneblog.com/2014/08/asus-zenfone-install-ww-rom-from-cucc.html

 

Χθες έγινε η παρουσίαση του κινητού στην Ιαπωνική αγορά.

 

Γνωρίζουμε τι νέο θα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το παρέλαβα από coolicool.

Είμαι ο ορισμός του αρχάριου σε manual update κλπ

Το κινητό crashάρει διαρκώς όταν μπάινω στις "εφαρμογές".

Δεν μου διαβάζει την sd card που του έβαλα.

Προσπαθώ να δω τι firmware ¨εχει και βλέπω

ASUS_T00F_WW_user_1.96.40.50.20190731_6736 release-keys

προσπάθησα να τρέξω τον οδηγό αλλά στο σημείο που λέει "open cmd then go to ABD..." το έχασα!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Υποτίθεται ότι παρήγγειλα το 8gb/2gb ram αλλά δεν μπορώ καν να τσεκάρω αν αυτό μου έστειλαν.

Αν καταλαβαίνω καλά έχει ww και google play αλλά κατά τα άλλα...

Μπορώ απλά να σώσω νέο firmware στην εσωτερική μνήμη , που την βλέπει το pc?

Να κάνω επαναφορά το κινητό?

Edited by paan71
me paan71
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε τι νέο θα έχει;

 

Τι νέο να έχει, το ίδιο κινητό είναι απλά ξεκινάει η διάθεση του επίσημα στην Ιαπωνία, μαζί με το Zenwatch και την LTE έκδοση.

Edited by Black_Sheep
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να εχουμε notification numbers σε εφαρμογες?οπως πχ στο fb η samsung αμα εχεις ειδοποιηση σου γραφει 1,2,3 οπως στα μυνηματα δηλαδη να εχουμε και στο viber fb κ.α γινεται?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Η κοπελια μου παραπονιεται για καποια παρασιτα στο ακουστικο. Ξερει κανεις κατι?

Τελικα τα παρασιτα τα ακουω και γω στο δικο μου τηλεφωνο. Ξερει κανεις τι παιζει? Σαν πλησιαζεις το κινητο διπλα σε ραδιοφωνο κανει. Λιγο ακουγεται αλλα ειναι ενοχλητικο

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...