Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το vickmall δίνουν silicone case? Γιατί δεν βλέπω τέτοια επιλογή...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια!Ξερεις αν υπαρχει δυνατοτητα για κανενα κουπονι;Εσυ αγορασες tempered glass;Και αν ναι,απο που;Εκει βλεπω πως δεν υπαρχει!Οταν σου το εστειλαν,ειχε κανενα δωρο;;(Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!!) :O

Για κουπόνι δεν ξέρω, όχι δεν πήρα tempered glass screen protection, και τι να το κάνω έχει gorilla glass 3 και η αίσθηση του στην αφή είναι πολύ καλή. μου έστειλαν μια θήκη σιλικόνης, ένα screen ptrotection(υπάρχει επιλογή που τσεκάρεις ότι θες τα "δωράκια") ένα κινέζικο (της κακιάς ώρας) stand(σε ροζ χρώμα:mad:) και ένα ασορτί αντικείμενο που έμοιαζε με σκουλαρίκι:p

 

Απο το vickmall δίνουν silicone case? Γιατί δεν βλέπω τέτοια επιλογή...

Εμένα μου έστειλαν, υπάρχει επιλογή που λέει Service+Gift και επιλέγεις την Mutilanguage ρομ(ww) Και τη θήκη με το Protection

Edited by Black_Sheep
Link to comment
Share on other sites

Απο το vickmall δίνουν silicone case? Γιατί δεν βλέπω τέτοια επιλογή...

 

νομιζω στα κανει πακετο ολα!!Παντως εγω δεν παρατηρησα τιποτα το σημαντικο στην λειτουργια του τηλεφωνου...καποιες αλλαγες λιγο στο interface αλλα απο δουλεμα ιδιο δηλαδη πολυ καλο μπαταρια ιδια μνημη ιδια!!:):)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Για κουπόνι δεν ξέρω, όχι δεν πήρα screen protection, και τι να το κάνω έχει gorilla glass 3 και η αίσθηση του στην αφή είναι πολύ καλή. μου έστειλαν μια θήκη σιλικόνης, ένα screen ptrotection(υπάρχει επιλογή που τσεκάρεις ότι θες τα "δωράκια") ένα κινέζικο (της κακιάς ώρας) stand(σε ροζ χρώμα:mad:) και ένα ασορτί αντικείμενο που έμοιαζε με σκουλαρίκι:p

 

Ο τυφλός είχα διαλέξει το WW και είδα ότι από κάτω έχει επιλογή για silicone case.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για κουπόνι δεν ξέρω, όχι δεν πήρα tempered glass screen protection, και τι να το κάνω έχει gorilla glass 3 και η αίσθηση του στην αφή είναι πολύ καλή. μου έστειλαν μια θήκη σιλικόνης, ένα screen ptrotection(υπάρχει επιλογή που τσεκάρεις ότι θες τα "δωράκια") ένα κινέζικο (της κακιάς ώρας) stand(σε ροζ χρώμα:mad:) και ένα ασορτί αντικείμενο που έμοιαζε με σκουλαρίκι:p

 

 

Εμένα μου έστειλαν, υπάρχει επιλογή που λέει Service+Gift και επιλέγεις την Mutilanguage ρομ(ww) Και τη θήκη με το Protection

 

Να εισαι καλα,σε ευχαριστω πολυ!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Για κουπόνι δεν ξέρω, όχι δεν πήρα screen protection, και τι να το κάνω έχει gorilla glass 3 και η αίσθηση του στην αφή είναι πολύ καλή. μου έστειλαν μια θήκη σιλικόνης, ένα screen ptrotection(υπάρχει επιλογή που τσεκάρεις ότι θες τα "δωράκια") ένα κινέζικο (της κακιάς ώρας) stand(σε ροζ χρώμα:mad:) και ένα ασορτί αντικείμενο που έμοιαζε με σκουλαρίκι:p

 

Εμένα μου έστειλαν, υπάρχει επιλογή που λέει Service+Gift και επιλέγεις την Mutilanguage ρομ(ww) Και τη θήκη με το Protection

 

Αν το πηρες σε μαυρο ειναι στανταρακι το ροζ με το 3.5mm jack jewel!!και εμενα αυτα ειχε και στην κοπελα μου που το πηρε ασπρο ειχε γκρι θηκη με το ιδιο "κοσμημα"

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αν το πηρες σε μαυρο ειναι στανταρακι το ροζ με το 3.5mm jack jewel!!και εμενα αυτα ειχε και στην κοπελα μου που το πηρε ασπρο ειχε γκρι θηκη με το ιδιο "κοσμημα"

Jack jewel είναι αυτή η βλακεία:p? Ότι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις παραγγελίες το vickmall βάζει "κοσμηματακια"

Απο to2c μακρυά

Κι εγώ είμαι ένα κλικ (πάλι) από παραγγελία του.

Link to comment
Share on other sites

KAι μια άχρηστη πληροφορία, η silicon case ξεκολλάει το tempered glass όταν πατάς τα κουμπιά στο πλάι! :blink:
Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχει κανείς πρόβλημα με τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας τα ανοίγω και δεν ενεργοποιούνται. Μόλις ανοίγω το κινητό μου βγάζει μήνυμα πλήρης κάρτα sim και μου λέει να διαγράψω κάποια μηνύματα ενώ δεν έχει ούτε ένα στην μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Λοιπόν έχω το κινητό 2-3 ημέρες και σήμερα άρχισε να ζεσταίνεται η μπαταρία του και λίγο η οθόνη !! Επίσης έχω αναβαθμίσει το λογισμικό σε WW 1.18 ... Τι παίζει ??
Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειμαι ο πρωτος, αλλα καταφερα να καταστρεψω το τηλεφωνακι. Προσπαθησα να στησω ROM με adb και τα εκανα θαλασσα.

Το τηλεφωνο ανοιγει αλλα μαλλον κατι συμβαινει με το boot και δεν βλεπει καθολου την sim.

Εχετε καμμια καλη ιδεα;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως διέγραψες το IMEI?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Το αρχειο που καθοριζει το boot πρεπει να εχει προβλημα. Ξεκιναει εμφανιζοντας τα πληκτρα για το ξεκλειδωμα της sim και ξαφνικα εξαφανιζονται και ξεκιναει να παιζει ενα αρχειο διαφημιστικο της ASUS για το τηλεφωνο.

Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να στησω τους drivers για να συνεργαστει το τηλεφωνο σε fastboot mode με adb. Πιστευω πως ετσι θα μπορεσω να περασω μια ROM απο την αρχη.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Εχει παρατηρησει κανεις σε 4.4 οτι καποιες φορες κολλαει ο proximity?δηλαδη οταν ειναι στο αυτι δεν σβηνει η οθονη?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια.το κινητο εχει ενσωματωμενη μπαταρια..εχει πουθενα τρυπουλα για να κανεις restart με καρφιτσα οπως το κ910?αν κολλησει το κινητο τι κανεις?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια.το κινητο εχει ενσωματωμενη μπαταρια..εχει πουθενα τρυπουλα για να κανεις restart με καρφιτσα οπως το κ910?αν κολλησει το κινητο τι κανεις?

 

Η αληθεια ειναι δεν το εχω ψαξει ποτε αυτο...αν και τωρα που το ανεφερες το ανοιξα και ειδα καποιες τρυπες που μπορει να μπει καρφιτσα αλλα δεν λεει επανω πουθενα reset

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια.το κινητο εχει ενσωματωμενη μπαταρια..εχει πουθενα τρυπουλα για να κανεις restart με καρφιτσα οπως το κ910?αν κολλησει το κινητο τι κανεις?

Αν κρατήσεις το power για κάποια ώρα πατημένο νομίζω κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο έλυσα το θέμα με το flash player . Λειτουργεί μόνο με το Puffin browser και αφού αλλάξεις μία ρύθμιση από τις ρυθμίσεις προγραμματιστή .
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια.το κινητο εχει ενσωματωμενη μπαταρια..εχει πουθενα τρυπουλα για να κανεις restart με καρφιτσα οπως το κ910?αν κολλησει το κινητο τι κανεις?

 

Η αληθεια ειναι δεν το εχω ψαξει ποτε αυτο...αν και τωρα που το ανεφερες το ανοιξα και ειδα καποιες τρυπες που μπορει να μπει καρφιτσα αλλα δεν λεει επανω πουθενα reset

 

Κρατάς το power πατημένο για 10 sec.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την kitkat και την πάτησα! Δεν δουλεύει σχεδόν τίποτα! Μαύρο χάλι κι απ' ό,τι είδα και στους xda

("*** WARNING: I am seeing too many problems from a lot of device after updated to KK. Wifi, Root, miracast, etc ... DO YOUR OWN RISK ***)

είναι πολλά τα προβλήματα της.

Τέλος πάντων. Υπάρχει τρόπος να κάνω downgrade;

 

edit

άκυρο. δίνουν links τα παιδιά πιο πάνω. Δοκιμάζω κι επιστρέφω.

Αφήνω το ποστ, για τους επόμενους που θέλουν να δοκιμάσουν kk. Προσοχή!!

Edited by rodi
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την kitkat και την πάτησα! Δεν δουλεύει σχεδόν τίποτα! Μαύρο χάλι κι απ' ό,τι είδα και στους xda

("*** WARNING: I am seeing too many problems from a lot of device after updated to KK. Wifi, Root, miracast, etc ... DO YOUR OWN RISK ***)

είναι πολλά τα προβλήματα της.

Τέλος πάντων. Υπάρχει τρόπος να κάνω downgrade;

 

edit

άκυρο. δίνουν links τα παιδιά πιο πάνω. Δοκιμάζω κι επιστρέφω.

Αφήνω το ποστ, για τους επόμενους που θέλουν να δοκιμάσουν kk. Προσοχή!!

 

Εγώ μετά το Kitkat δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, όλα βαίνουν καλώς. Δεν έκανα factory reset, μόνο ένα wipe την cache. Για δες εδώ για downgrade http://www.asus-zenfone.com/2014/09/how-to-downgrade-from-442-kitkat-to-43-Jellybean-Zenfone.html

Edited by Black_Sheep
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...