Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να κάνω το τελευταίο update UL-ASUS_T00F-WW-2.20.40.13-user

Μόλις αποσυνδέω το καλώδιο αφού έχω βάλει αποσυμπιεσμένα τα αρχεία στο τηλέφωνο δεν μου βγάζει την ένδειξη system update file detect

Καμιά ιδέα τι συμβαίνει?

Μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις όλες είχαν γίνει απροβλημάτιστα

 

Έχεις πρόβλημα γιατί αποσυμπιέζεις το αρχείο, μην το κάνεις βάλε το Zip έτσι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις πρόβλημα γιατί αποσυμπιέζεις το αρχείο, μην το κάνεις βάλε το Zip έτσι μέσα.

 

Το εχεις δοκιμασει έτσι?

Σε ρωταω γιατι στον οδηγο για το update απο το site της asus λεει please unzip file and put the OTA zip file into your phone

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις δοκιμασει έτσι?

Σε ρωταω γιατι στον οδηγο για το update απο το site της asus λεει please unzip file and put the OTA zip file into your phone

Ναι γιατί το συγκεκριμένο αρχείο για κάποιον λόγο η ASUS το ανέβασε έτοιμο για αντιγραφή στο κινητό χωρίς να θέλει extract.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί το συγκεκριμένο αρχείο για κάποιον λόγο η ASUS το ανέβασε έτοιμο για αντιγραφή στο κινητό χωρίς να θέλει extract.

 

Σε ευχαριστώ μόλις τώρα το βρήκε και κάνει το update

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys!!

προσπαθώ να περάσω την τελευταία αναβάθμιση. Ξεκινάει η διαδικασία αλλά κάπου στην μέση εμφανίζεται αυτό ''installation failed with status 1''.

Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό το message?

Ευχαριστώ

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/NY24aa9.jpg

 

Γνωρίζει κάποιος τι κάνει το μολυβάκι και το μενού του όταν είμαστε σε reader mode στον Asus browser;

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω παρει το zenfone 5 A500CG με την κινεζικη CUCC 1.17 ξερει κανεις πως θα το κανω ww

Ευχαριστω πολυ

 

Έψαξες και δεν βρήκες απάντηση?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε zenfone a502cg με 2520 cpu 1gb ram και το καλο είναι οτι έχει 2500mah στο καλουπι του δικου μας.. λετε να μπορουμε να βαλουμε μπαταρια απο αυτό;
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε zenfone a502cg με 2520 cpu 1gb ram και το καλο είναι οτι έχει 2500mah στο καλουπι του δικου μας.. λετε να μπορουμε να βαλουμε μπαταρια απο αυτό;

 

Γιατί βγαίνει η μπαταρία από το Zenfone 5 για να αντικατασταθεί;

 

Εγώ προσωπικά, είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τον Snapdragon. Με μέτρια χρήση βγάζει 2 μέρες κοντά.

 

Στη θέση σου ή θα αγόραζα το power bank της Xiaomi ή θα έκανα υπομονή μέχρι το Zenfone 2.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

ενδιαφερομαι να παρω το τηλ. παιδια και εχω κατι αποριες,

α) η μπαταρια αν χαλαση δεν μπορουμε να την βγαλουμε και να βαλουμε αλλη??

β) στο σαιτ http://www.vickmall.com/asus-zenfone-5-smartphone-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-screen.html λεει οτι εχει αλουμινενιο σωμα και μπαταρια 2110μΑΗ , ενω στο σαιτ του http://www.minideal.net/asus-zenfone-5-16gb-2-gb-ram-dual-sim-3g-5-hd-ips-intel-2-ghz-golden.html ,, το εχει με πλαστικο σωμα και μπαταρια 2400 μΑΗ .. ποιο απο τα δυο ειναι το σωστο ???

Εδω και 3 χρονια εχω το νοκια ν8 ,εχει φαει αρκετα πεσιματα και δεν εχει παθει τιποτα ,το asus αντεχει ?? ή με την πρωτη τουμπα διαλειετε???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα εχω παρει το zenfone 5 A500CG με την κινεζικη CUCC 1.17 ξερει κανεις πως θα το κανω ww

Ευχαριστω πολυ

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

Edited by athanaso77
-

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βγαίνει η μπαταρία από το Zenfone 5 για να αντικατασταθεί;

 

Εγώ προσωπικά, είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τον Snapdragon. Με μέτρια χρήση βγάζει 2 μέρες κοντά.

 

Στη θέση σου ή θα αγόραζα το power bank της Xiaomi ή θα έκανα υπομονή μέχρι το Zenfone 2.

 

Καλημερα!η μπαταρια του βγαινει καποιες βιδες ειναι μονο το εχω δει σε βιντεο!power bank δεν με ψηνει να παρω ακομα αλλα αν γινεται γιατι να μην βαλω μια ποιο μεγαλη μπαταρια και να ειμαι ποιο ανετος?και της asus?αυτο βεβαια που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν εχω βρει πουθενα aftermerket μπαταρια,μονο οθονη και αν θυμαμαι καλα και ακουστικο..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό για τον πατέρα μου ,παρακολουθώ το νήμα καιρό τώρα αλλά επειδή κυρίως μιλάτε για ρομ και σχετικά έχω κάποιες απορίες.Αν δεν θέλω να πειράξω το κινητό με ρομς και σχετικά αν το πάρω με την διέθνη έκδοση απο το vickmall που βλέπω οτι εμπιστεύεστε όλοι,θα λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα ? ή θα χρειαστεί να το μοντάρω κατά κάποιο τρόπο..βασική χρήση θα κάνει με κάμποσο surfing .Πιστεύετε ότι κάνω σωστή επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό για τον πατέρα μου ,παρακολουθώ το νήμα καιρό τώρα αλλά επειδή κυρίως μιλάτε για ρομ και σχετικά έχω κάποιες απορίες.Αν δεν θέλω να πειράξω το κινητό με ρομς και σχετικά αν το πάρω με την διέθνη έκδοση απο το vickmall που βλέπω οτι εμπιστεύεστε όλοι,θα λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα ? ή θα χρειαστεί να το μοντάρω κατά κάποιο τρόπο..βασική χρήση θα κάνει με κάμποσο surfing .Πιστεύετε ότι κάνω σωστή επιλογή?

Aν το πάρειςαπο το. vickmall με την διεθνη εκδοση δεν θα εχεις κανενα απολύτως προβλημα και ειναι και ο κύριος λόγος που το αγόρασα και εγω που ηθελα να αποφυγω τα root και τις custom rom και θα εχεις και τις αναβαθμισεις απο την asus .Το κινητο ειναι εξαιρετικο για τα λεφτα του χωρις κοληματα.Βεβαια εχει και ενα μεγαλο μειονεκτημα την μπαταρια του που σε εντατικη χρήση δεν βγαζει την ημερα και αυτός ειναι ο λογος που σκεφτομαι να το πουλήσω

Link to comment
Share on other sites

Aν το πάρειςαπο το. vickmall με την διεθνη εκδοση δεν θα εχεις κανενα απολύτως προβλημα και ειναι και ο κύριος λόγος που το αγόρασα και εγω που ηθελα να αποφυγω τα root και τις custom rom και θα εχεις και τις αναβαθμισεις απο την asus .Το κινητο ειναι εξαιρετικο για τα λεφτα του χωρις κοληματα.Βεβαια εχει και ενα μεγαλο μειονεκτημα την μπαταρια του που σε εντατικη χρήση δεν βγαζει την ημερα και αυτός ειναι ο λογος που σκεφτομαι να το πουλήσω

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Η χρήση που θα κάνει ο πατέρας μου ειναι 2-3 τηλεφωνήματα και το πολύ μισή ωρα ιντερνετ με 3g όταν δεν βρίσκετε σπίτι. Δεν είναι απαιτητικη η χρήση του νομίζω ,πιστέυεις θα την βγάζει την μέρα η μπαταρία του?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα οικονομικότερο Zenfone 5 από την Asus. Zenfonen 5 Lite, με τον Ζ2520 στα 1,2GHz και qHD οθόνη

http://www.phonearena.com/news/Asus-introduces-a-124-ZenFone-5-Lite-version-in-the-Philippines_id62951

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Η χρήση που θα κάνει ο πατέρας μου ειναι 2-3 τηλεφωνήματα και το πολύ μισή ωρα ιντερνετ με 3g όταν δεν βρίσκετε σπίτι. Δεν είναι απαιτητικη η χρήση του νομίζω ,πιστέυεις θα την βγάζει την μέρα η μπαταρία του?

Σιγουρα θα βγαζει πανω απο μια μερα

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα οικονομικότερο Zenfone 5 από την Asus. Zenfonen 5 Lite, με τον Ζ2520 στα 1,2GHz και qHD οθόνη

http://www.phonearena.com/news/Asus-introduces-a-124-ZenFone-5-Lite-version-in-the-Philippines_id62951

 

και ποιο μεγαλη μπαταρια...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

και ποιο μεγαλη μπαταρια...

Όντως! Αυτή λοιπόν θα ήταν ιδανική αμα χώραγε στο "απλό" 5

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο για το πως βγαινει η μπαταρια του δειτε το

 

Καλημερα!!το θεμα ειναι να βρουμε μεγαλητερη μπαταρια!απο zen6 δεν κανει γιατι δεν ταιριαζουν οι εγκοπες και τα βυσματα..καλα πρωτη φορα που ειχα δει το βιντεο πιστευα οτι ο τυπος μπορουσε και με το νυχι τα βγαλει ολα!!:lol:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...