Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω προβλημα με την εφαρμογη alpha bank safe access...αντι να αλλαζει κωδικους ανα 30 δευτερολεπτα αλλαζει καθε κλασμα δευτερολεπτου.μπορει καποιος να τη δοκιμασει και να μου πει?μετα την αναβαθμιση σε κιτ κατ μου το εκανε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν και δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με την μπαταρια

καταφερα με whatsup , whatsapp , viber , facebook , skype kai facebook messenger να κρατησει η μπαταρια 1ημερα και 17 ωρες

βεβαια ευθυνεται το greenify γι'αυτο

Link to comment
Share on other sites

παιδια η οθονη κανει να καθαριστει με υγρο μαντηλακι ?πχ απο τα λιντλ?

 

Καλύτερα με πανάκι για γυαλιά άμα δεν έχεις, προσωπικά θα προτιμούσα είτε λίγο οινόπνευμα πάνω σε χαρτί κουζίνας (όχι υγείας), είτε το ίδιο με υγρό καθαρίσματος τζαμιών.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο!! τις επαφες απο outlook πως θα τις περασω στο gmail?

 

http://bitly.com/1z7uMdw

 

:happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να κανουμε αναβαθμιση σε kit kat?

δοκιμαζω μεσω του μενου του κινητου να κανω ενημερωση και μου βγαζει οτι το συστημα ειναι ενημερωμενο...

Μπορει καποιος να ποσταρει τα βηματα για την αναβαθμιση για εμας τους αρχαριους?

:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να κανουμε αναβαθμιση σε kit kat?

δοκιμαζω μεσω του μενου του κινητου να κανω ενημερωση και μου βγαζει οτι το συστημα ειναι ενημερωμενο...

Μπορει καποιος να ποσταρει τα βηματα για την αναβαθμιση για εμας τους αρχαριους?

:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Νομίζω σε κανέναν μας από εδώ δεν έχει δουλέψει η ενημέρωση μέσω του κινητού.

 

Θα την κάνεις χειροκίνητα, θα πας στο Support της asus http://www.asus.com/gr/Phones/ZenFone_5_A500CG/HelpDesk_Download/ θα κατεβάσεις το/τα αρχείο/αρχεία που θες, θα το κάνεις extract και μετά το αρχείο zip που θα έχεις κάνει extract θα το βάλεις στο root φάκελο του κινητού, μόλις το απόσυνδέσεις από το pc θα σου γράψει στο κινητό ότι βρέθηκε αρχείο ενημέρωσης. Υπόψιν για να πας από JB σε kit kat πρέπει να περάσεις πρώτα την έκδοση Version V1.18.40.10 και μετά αυτή του Kitkat(Version V2.19.40.18). Εαν για κάποιο λόγο δεν γίνεται η ενημέρωση δοκίμασε να περάσεις όλες τις ενημερώσεις μία-μία ξεκινώντας από την επόμενη έκδοση που έχει το κινητό σου. Εδώ είναι και ο οδηγός της asus για το update μέσω Pc http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/Software_Update_SOP_140718.pdf

Edited by Black_Sheep
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, βλεπω στο vickmall οτι το Zenfone 5 με τον 2GHz και 2GB RAM το μαυρο δεν ειναι διαθεσιμο και τους εστειλα μηνυμα για το ποτε θα ξαναειναι διαθεσιμο. Αυτο που μου απαντησαν ειναι αυτο:

 

Dear Customer,

It is too bad that ASUS zenfone 5 in black has stop to product,

I am afraid there will not have black in the furture,

So, you can choose another color,

White is also nice,

Thanks for your support,

Have a nice day!

 

Δηλαδη τελειωσαν να παραγονται? Δεν θα βγαινουν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

1.14.40.16

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως θα πετάξω τον καιρό της ασους;

Πιστεύω πως αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp θα σου κάνει δουλειά και όχι μόνο για τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με τις αναβαθμησεις

δεν μπορω να κανω αναβαθμηση με τιποτα ουτε μεσω της μνημης του κινητου αλλα ουτε και μεσο ADB

το τηλ δεν ειναι root και φοραει την ASUS_T00F_WW_user_ 1.13.40.51_20140601_562815 release-keys

εχω δοκιμασει πολλα firmware αλλα ολα κολλανε και μου βγαζει μηνυμα σφαλματος.

εχω μια φωτο απο το μηνυμα απο την οθονη του κινητου μου μετα απο αποτυχια μεσο ADB.

Κανεις καμια ιδεα για βοηθεια; τι μπορει να φταιει;

[ATTACH]51622[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με τις αναβαθμησεις

δεν μπορω να κανω αναβαθμηση με τιποτα ουτε μεσω της μνημης του κινητου αλλα ουτε και μεσο ADB

το τηλ δεν ειναι root και φοραει την ASUS_T00F_WW_user_ 1.13.40.51_20140601_562815 release-keys

εχω δοκιμασει πολλα firmware αλλα ολα κολλανε και μου βγαζει μηνυμα σφαλματος.

εχω μια φωτο απο το μηνυμα απο την οθονη του κινητου μου μετα απο αποτυχια μεσο ADB.

Κανεις καμια ιδεα για βοηθεια; τι μπορει να φταιει;

[ATTACH]51622[/ATTACH]

Για δοκίμασε να περάσεις τις ενημερώσεις με την σειρά μία-μία μετά από την δική σου και όχι απευθείας την 1.18.40.10

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp θα σου κάνει δουλειά και όχι μόνο για τον καιρό.

 

Το έβγαλε, αλλά έμεινε η θερμοκρασία στις ειδοποιήσεις πανω αριστερά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, επειδή οι σελίδες ειναι παρα πολλές για να τις διαβασει κανεις ολες, μπορεί καποιος να μου πει αν υπαρχει οντως θεμα με τη φωτεινοτητα της οθονης σε εξωτερικο χωρο; Ειχα την ελπιδα ότι θα το ειχαν διορθωσει στο μεταξυ, μετα τις αρνητικες κριτικες...
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλε, αλλά έμεινε η θερμοκρασία στις ειδοποιήσεις πανω αριστερά

Δοκίμασες να κάνεις μια επανεκκίνηση στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να περάσεις τις ενημερώσεις με την σειρά μία-μία μετά από την δική σου και όχι απευθείας την 1.18.40.10

 

να το δοκιμάσω και αυτο, αλλα που θα βρω την επομενη της 1.13.40.51;

να το βαλω μεσω της εσωτερικης μνημης ή με Adb

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με την μπαταρια

καταφερα με whatsup , whatsapp , viber , facebook , skype kai facebook messenger να κρατησει η μπαταρια 1ημερα και 17 ωρες

βεβαια ευθυνεται το greenify γι'αυτο

το Viber WhatsApp και fb όταν τα πρασινοποιησες με τις ειδοποιησης τι εκανες;σου ερχόντουσαν κανονικα;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει root τη συσκευή σου, βάλε το greenify για να "πρασινοποιήσεις" εφαρμογές που δεν θέλεις να τρέχουν στο background (και "τρώνε" άσκοπα μέρος της RAM).

Το έχω κάνει ήδη και είναι η μόνη λύση για αξιοπρεπή εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...