Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έτσι το έκανα και λειτούργησε. Στο εξωτερικό κιόλας. Σήμερα θα πάρω το κινητό στα χέρια μου μετά την ταλαιπωρία που τραβάω και μόλις το φέρω στα μέτρα μου θα το δω και θα σε ενημερώσω.

 

Ευχαριστώ πολύ θα περιμένω νέα σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω πάρει το κινητό και το φέρνω στα μέτρα μου. Πρώτα από όλα να πω ένα πολύ μεγάλο συγχαρητήρια για το κατάστημα με την βοήθεια και υποστήριξη που με παρείχε. Σπανίζουν τέτοια. Τώρα οι τεχνικοί κάνανε επιτέλους σωστή δουλειά. Με άλλαξαν πάλι την οθόνη. Καινούργια από την αρχή. Πάλι καλά όμως που δεν έριξαν το φταίξιμο τους σε εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό και το φέρνω στα μέτρα μου. Πρώτα από όλα να πω ένα πολύ μεγάλο συγχαρητήρια για το κατάστημα με την βοήθεια και υποστήριξη που με παρείχε. Σπανίζουν τέτοια. Τώρα οι τεχνικοί κάνανε επιτέλους σωστή δουλειά. Με άλλαξαν πάλι την οθόνη. Καινούργια από την αρχή. Πάλι καλά όμως που δεν έριξαν το φταίξιμο τους σε εμένα.

Εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία σου και να το χαρείς!

Την αλλαγή της οθόνης την έκαναν οι τεχνικοί του καταστήματος που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία σου και να το χαρείς!

Την αλλαγή της οθόνης την έκαναν οι τεχνικοί του καταστήματος που το αγόρασες;

 

Όχι. Ts solutions. Με είχαν αλλάξει την οθόνη εξαιτίας του προβλήματος με την φωτεινότητα απλά δεν την πέρασαν σωστά με αποτέλεσμα να ξεκολλήσει. Τώρα έβαλαν πάλι καινούργια και την τοποθέτησαν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που κάνουν και κάτι σωστά, μετά από τόσα στραβά και ανάποδα που ακούγονται εδώ για την TS solutions!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που κάνουν και κάτι σωστά, μετά από τόσα στραβά και ανάποδα που ακούγονται εδώ για την TS solutions!

 

Η άποψη μου είναι 50-50. Έχω στείλει κινητό για λογαριασμό φίλου το οποίο μπλόκαρε το sim tray και έβγαλαν ότι χάλασε το sim reader ενώ είχε γίνει κατάργηση της sim στο κινητό. Το αστείο είναι ότι βγάλανε το πόρισμα χωρίς να γίνει αποσυναρμολόγηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , και εγώ κάτοχος του νοκια 7 Plus ενω αρχικα ημουν ευχαριστημενος με το κινητό ανακαλύπτω bug και προβληματα που με ξενερωνουν απίστευτα , περα απο το προβλημα στην οθονη που καπως λυνετε με πρόγραμακι απο το μαρκετ , σημερα επαθα και άλλο ενα αναπαντεχο πρόβλημα οταν ειμαι σε κλήση με ανοιχτή ακρόαση λειτουργεί μια χαρά με hands free το ιδιο κομπλε αν το γυρισω σε normal mode ακουω ψυθηρο τον συνομιλιτή μου ή τον ηχο οταν καλεί , έχω κανει επαναφορά και hard reset αλλα το πρόβλημα δεν λύθηκε δυστηχώς, έχει αντιμετωπίσει κανεις άλλος αυτό το πρόβλημα ; Επίσης υπαρχει service της Nokia ή μονο εξουσιοδοτημενα ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , και εγώ κάτοχος του νοκια 7 Plus ενω αρχικα ημουν ευχαριστημενος με το κινητό ανακαλύπτω bug και προβληματα που με ξενερωνουν απίστευτα , περα απο το προβλημα στην οθονη που καπως λυνετε με πρόγραμακι απο το μαρκετ , σημερα επαθα και άλλο ενα αναπαντεχο πρόβλημα οταν ειμαι σε κλήση με ανοιχτή ακρόαση λειτουργεί μια χαρά με hands free το ιδιο κομπλε αν το γυρισω σε normal mode ακουω ψυθηρο τον συνομιλιτή μου ή τον ηχο οταν καλεί , έχω κανει επαναφορά και hard reset αλλα το πρόβλημα δεν λύθηκε δυστηχώς, έχει αντιμετωπίσει κανεις άλλος αυτό το πρόβλημα ; Επίσης υπαρχει service της Nokia ή μονο εξουσιοδοτημενα ;

 

Καλησπέρα φίλε. Αν εννοείς να ακούς την φωνή του δεύτερη φορά σε εμένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Όταν λες τον ήχο που καλεί τι εννοείς; Μήπως είναι θέμα σήματος επειδή τέτοιο πρόβλημα δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

εννοώ οτι σχεδον δεν ακουω τιποτα απο το ακουστικο οταν το εχω στο αυτί μου , ενω λειτουργεί κανονικά με καλωδιο hands free και σε ανοιχτή ακρόαση.
Link to comment
Share on other sites

εννοώ οτι σχεδον δεν ακουω τιποτα απο το ακουστικο οταν το εχω στο αυτί μου , ενω λειτουργεί κανονικά με καλωδιο hands free και σε ανοιχτή ακρόαση.

 

Περίεργο. Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα. Για επίσημη επισκευή πας TS solutions. Πότε ξεκίνησε να γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

οχι δε νομιζω , γιατί σε ανοιχτή ακρόαση δουλευει κανονικά , δεν θα ειχε και εκεί πρόβλημα ;

 

Στην ανοιχτή ακρόαση ακούγεται από το ηχείο που είναι δίπλα στην θύρα USB C. Ας το πας για έλεγχο στην TS solutions.

Link to comment
Share on other sites

οχι δε νομιζω , γιατί σε ανοιχτή ακρόαση δουλευει κανονικά , δεν θα ειχε και εκεί πρόβλημα ;

 

Φίλε μου στην εφαρμογή τηλέφωνο βάλε αυτόν τον κωδικό: *#*#372733#*#*. Είναι για να κάνεις τεστ την συσκευή. Δοκίμασε εκεί για το ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Να κανω μια ερώτηση; Η dual έκδοση έχει εγγύηση αντιπροσωπείας; Και πέραν αυτού έχει κάποια άλλη διαφορά πέραν της sim? (πχ Panels)
Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα, νομίζω εξαρτάται από το κατάστημα. Τώρα dual ή single, δεν έχει σημασία.

Σε ότι αφορά το panel, είναι λαχείο. Καθαρά θέμα τύχης.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει μια νεα εκδοση GCam η οποια λειτουργει καλα στο κινητο μας (εκτος απο SloMo και motion) με κυριο νεο χαρακτηριστικο το Pixel AWB που δινει πιο φυσικα χρωματα.

Κατεβαζετε το apk απο ΕΔΩ

 

Edit: Ξεχαστε αυτη την εκδοση, δε κανει για κινητο μας

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτό οι φωτογραφίες μέσω της gcam να αποθηκεύονται απευθείας στην κάρτα μνήμης;;; Από ότι φαίνεται αποθηκεύονται πρώτα στο κινητό και μετά τις κάνω μεταφορά στην κάρτα. Δεν έχω βρει πως γίνεται να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτό οι φωτογραφίες μέσω της gcam να αποθηκεύονται απευθείας στην κάρτα μνήμης;;; Από ότι φαίνεται αποθηκεύονται πρώτα στο κινητό και μετά τις κάνω μεταφορά στην κάρτα. Δεν έχω βρει πως γίνεται να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης.

 

Στις εκδοσεις που εχω δοκιμασει δεν ειδα καποια τετοια επιλογη.

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Ξεχαστε την παραπανω εκδοση που ποσταρα, δυστυχως το βραδυ τα κανει μανταρα με τον θορυβο και δε μπορεσα να την μαζεψω με την καμια, ΑΛΛΑ

 

Εχουμε νεα εκδοση GCam αποκλειστικα διαμορφωμενη για το Νοκια 7+ οπου προστεθηκε το Pixel 3 AWB (επιτελους),

καθως και η εξτρα επιλογη lens blur, θα την βρειτε αριστερα της panorama.

Επισης μπηκε νεα βιβλιοθηκη Esdzman V3. (Δε ξερω ποσο καλη ειναι)

 

Δεν χρειαζεται να ρυθμισετε κατι, δουλευει out of the box.

 

Κατεβαζετε απο ΕΔΩ (Google Drive)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήρθα στην παρέα σας..

Fm radio , έχουμε βρει κάποιος app χωρίς internet...;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά θα το πάω πίσω. Πλέον δεν ξέρω τι να κάνω. Η οθόνη που με βάλανε κιτρινίζει όλα τα χρώματα. Το έχω συγκρίνει με φιλικό μου πρόσωπο που έχουμε ίδια αναβάθμιση και τα λοιπά. Η κατάσταση έχει ξεφύγει. Εντάξει είπαμε βγήκε με θέμα στην οθόνη αλλά όχι και να σε βάζουν κακής ποιότητας οθόνη. Ξέρετε μήπως μπορώ να το επιστρέψω στο κατάστημα και να πάρω άλλη συσκευή; Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, αυτό το τηλέφωνο πρέπει να ήταν μουτζωμενο. Δεν εξηγείται διαφορετικά.

Πήγαινε άλλη μια στο κατάστημα που λες ότι είναι πολύ εξυπηρετικοί, να δεις τι θα σου πούνε.

Τι άλλο να κάνεις δηλαδή;

Κρίμα....

 

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, αυτό το τηλέφωνο πρέπει να ήταν μουτζωμενο. Δεν εξηγείται διαφορετικά.

Πήγαινε άλλη μια στο κατάστημα που λες ότι είναι πολύ εξυπηρετικοί, να δεις τι θα σου πούνε.

Τι άλλο να κάνεις δηλαδή;

Κρίμα....

 

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Πήγα φίλε μου και το γύρισανε σε ρυθμίσεις και λογισμικό. Ήρθε μαζί μου το φιλικό μου πρόσωπο και κάναμε την σύγκριση και φάνηκε η διαφορά. Τώρα σκέφτομαι αν δεν το φτιάξουν αν μπορώ να κάνω καταγγελία στην συνήγορο του καταναλωτή. Δεν γίνεται αυτή η κατάσταση. Να σε βάζουν ελαττωματική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...