Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαφώς και αξίζει. Ούτε συζήτηση. Ειδικά στις βραδινές, τα αποτελέσματα είναι πολύ καλύτερα από τη stock.

 

Άσχετο....

Από τη μια βλέπω την κοστολόγηση του εν λόγω κινητού στις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων και από την άλλη βλέπω την τιμή του στις κατά τόπους αγγελίες.

Μιλάμε για τρελή απογοήτευση. Σχεδόν τα χαρίζουν και δεν τα παίρνει κανένας.

Έχει πολύ δρόμο ακόμα να διανύσει η Nokia προκειμένου να εδραιωθεί και πάλι, που πολύ αμφιβάλλω, στην προτίμηση του αγοραστικού κοινού.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και αξίζει. Ούτε συζήτηση. Ειδικά στις βραδινές, τα αποτελέσματα είναι πολύ καλύτερα από τη stock.

 

Άσχετο....

Από τη μια βλέπω την κοστολόγηση του εν λόγω κινητού στις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων και από την άλλη βλέπω την τιμή του στις κατά τόπους αγγελίες.

Μιλάμε για τρελή απογοήτευση. Σχεδόν τα χαρίζουν και δεν τα παίρνει κανένας.

Έχει πολύ δρόμο ακόμα να διανύσει η Nokia προκειμένου να εδραιωθεί και πάλι, που πολύ αμφιβάλλω, στην προτίμηση του αγοραστικού κοινού.

 

Έχουμε κάποιο APK καλοφτιαγμένο για την συσκευή μας;

Μάλλον δεν ξέρουν να τα "δουλεύουν". Εννοώ πάνε στο καθαρό Android και δεν ξέρουν τι είναι. Τέτοια εμπειρία είχα να νιώσω από το Nexus 5. Σφαίρα πάει. Έχω κινητό για τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον. Και στιβαρή κατασκευή. Τι άλλο θες;

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για όσους έχουν δοκιμάσει την gcam. Μεταξύ τής gcam , τού backrider ( πού είναι ειδικά γιά τό 7 plus), και τού tolyan,ποιά θεωρείτε καλύτερη; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

[quote=TasVas;7760184

]Έχουμε κάποιο APK καλοφτιαγμένο για την συσκευή μας;

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78572654&postcount=1569

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από τη μια βλέπω την κοστολόγηση του εν λόγω κινητού στις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων και από την άλλη βλέπω την τιμή του στις κατά τόπους αγγελίες.

Μιλάμε για τρελή απογοήτευση. Σχεδόν τα χαρίζουν και δεν τα παίρνει κανένας.

Έχει πολύ δρόμο ακόμα να διανύσει η Nokia προκειμένου να εδραιωθεί και πάλι, που πολύ αμφιβάλλω, στην προτίμηση του αγοραστικού κοινού.

Αυτά πες τα στον ipokrati που νομίζει ότι επειδή αγόρασε τη συσκευή... η Nokia είναι η νέα Apple! :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα μπει στο τρυπακι "να παλιωσε και το σκοτωνουν" με το Honor 8 να πω οτι εν μερει μετανοιωσα που το εδωσα (και πολυ φτηνα)

Δε λεει κατι εαν πεφτει η τιμη μετα απο Χ μηνες.

Το θεμα ειναι αν σε καλυπτει σε οσα ζητας απο ενα κινητο. Εφοσον μου κανει σωστα οσα θελω δε πα να το πουλανε και 100 ευρω οι αλλοι, Δε μπαινω καν στη διαδικασια να δω αγγελιες η "ποιο κινητο ειναι σημερα το καλυτερο midrange στα 300 ευρω".

Στην αγορα οι εταιριες πετανε νεα μοντελα καθε τρεις και λιγο, παντα με κατιτις παραπανω σε specs, για να μπαινει στο τρυπακι και να αγοραζει ο κοσμος.

To N7+ με Nova prime και GCam για μενα ειναι μια χαρα εργαλειο.

Εχω android 9, θα παρω και 10, οποτε για 2 χρονια εχω τηλεφωνο στα στανταρ της εποχης.

 

Οσον αφορα την GCam ειμαι με την εκδοση του Back.rider555, μετα απο 20 και βαλε δοκιμες apks βαρεθηκα τα ραβε ξηλωνε.

Ρωτησα στο XDA αυτους που λενε οτι ειναι καλυτερη η εκδοση του Tolyan ως προς τι ειναι καλυτερη και δεν απαντησε κανεις.

Το βασικο ειναι οτι στου Back.rider λειτουργουν ολα και δεν εχει lag το view finder, ουτε κυκλακι αναμονης.

Με 15 frames στο HDR+ με καλυπτει σε ολες τις συνθηκες, οποτε δε το ψαχνω αλλο.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση: θέλω να αγοράσω από σκρουτζομαγαζο (kiniti) το κινητό. Αυτοί είναι Αθήνα, εγώ Θεσ/νίκη. Άμα βγάλει θέμα, θα μπορέσω να το στείλω με την εγγύηση κάπου εδώ στη Θεσ/νίκη αντιπροσωπεία ή θα πρέπει να τους το στέλνω κάτω Αθήνα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση: θέλω να αγοράσω από σκρουτζομαγαζο (kiniti) το κινητό. Αυτοί είναι Αθήνα, εγώ Θεσ/νίκη. Άμα βγάλει θέμα, θα μπορέσω να το στείλω με την εγγύηση κάπου εδώ στη Θεσ/νίκη αντιπροσωπεία ή θα πρέπει να τους το στέλνω κάτω Αθήνα;

 

Στο κατάστημα θα το στείλεις αν χρειαστεί μόνο τις πρώτες μέρες σε περίπτωση DOA. Σε κάθε άλλη περίπτωση έχεις να κάνεις με το επίσημο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση: θέλω να αγοράσω από σκρουτζομαγαζο (kiniti) το κινητό. Αυτοί είναι Αθήνα, εγώ Θεσ/νίκη. Άμα βγάλει θέμα, θα μπορέσω να το στείλω με την εγγύηση κάπου εδώ στη Θεσ/νίκη αντιπροσωπεία ή θα πρέπει να τους το στέλνω κάτω Αθήνα;

 

Φίλε εγώ το πήρα από το omgadget κοντά στον ΟΑΣΘ. Έμεινα ικανοποιημένος. Μπορεί 50€ παραπάνω σχεδόν αλλά έχω άμεση επαφή με το προσωπικό και το αφεντικό που είναι συνέχεια στο μαγαζί. Στο θέμα της οθόνης με εξυπηρέτησε άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βγάλω τον καιρό που είναι δίπλα από την ημερομηνία; Ψάχνω ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Βρήκα κάτι από την εφαρμογή Google τα έβγαλα και εμφανίζεται πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο;

Ποιός είναι αυτός που καθορίζει τις τιμές και με ποια λογική το single είναι ακριβότερο από το dual κατά ένα ολόκληρο 100άρικο;:wacko:

Το λογικό δε θα ήταν να συμβαίνει το ανάποδο;:confused:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

οταν το πηρα απο σκρουτζομαγαζο (απο το καταστημα στη βουλγαρια που αναφερατε σε προηγουμενα ποστ) το δικαρτο με το μονοκαρτο ειχαν 10 ευρα διαφορα. 100 ευρω διαφορα δεν δικαιολογειται...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος πια είναι τα υπέρ στο μονόκαρτο σε σχέση με το δίκαρτο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος πια είναι τα υπέρ στο μονόκαρτο σε σχέση με το δίκαρτο

 

Δε φαίνεται να έχουν καμία άλλη διαφορά εκτός του προφανούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς υπέρ; Δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από το προφανές.

Είναι σαν να ρωτάς ποια είναι τα υπέρ σε ένα κινητό με 128gb rom σε σχέση με ένα 64gb.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς υπέρ; Δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από το προφανές.

Είναι σαν να ρωτάς ποια είναι τα υπέρ σε ένα κινητό με 128gb rom σε σχέση με ένα 64gb.

Η ερώτηση σχετίζεται

1) με τη μεγαλύτερη τιμή που έχει

2) Αν δεχθούμε ότι στο δίκαρτο μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη 2η θέση για SD τότε ποιος ο λόγος να υπάρχει το μονόκαρτο αν δεν προσφέρει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το προφανές; Στα GB το προφανές φαίνεται. Στις κάρτες SIM δείχνει περίπλοκο. Θεωρητικά το δίκαρτο θα έπρεπε να είναι ακριβότερο και όχι το αντίθετο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιό είναι το προφανές; Στα GB το προφανές φαίνεται. Στις κάρτες SIM δείχνει περίπλοκο.

 

Αλήθεια τώρα; Δεν κατάλαβες για ποιο προφανές μιλάμε; Το ένα έχει μια κάρτα SIM και το άλλο δύο. Ήμαρτον βρε συ evris!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα; Δεν κατάλαβες για ποιο προφανές μιλάμε; Το ένα έχει μια κάρτα SIM και το άλλο δύο. Ήμαρτον βρε συ evris!

Ε ωραία... Τότε γιατί το μονόκαρτο είναι ακριβότερο αφού είναι προφανές;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε ωραία... Τότε γιατί το μονόκαρτο είναι ακριβότερο αφού είναι προφανές;

 

Προφανώς δεν έχεις καταλάβει καν για πιο προφανές μιλάμε και γιαυτό κάνεις αυτή την άκυρη ερώτηση μιας και δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις κάρτες SIM δείχνει περίπλοκο.

Πραγματική σπαζοκεφαλιά λέμε.:lol:

Κάτι άκουσα μάλιστα ότι οι διαφορές μεταξύ μονόκαρτου και δίκαρτου, θα συμπεριληφθούν στα τεστ της MENSA.:D

Ήμαρτον ρε 'συ.......

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιός είναι αυτός που καθορίζει τις τιμές και με ποια λογική το single είναι ακριβότερο από το dual κατά ένα ολόκληρο 100άρικο;:wacko:

Το λογικό δε θα ήταν να συμβαίνει το ανάποδο;:confused:

 

Μια συνοπτική απάντηση πάνω σε αυτό είναι ότι οι τιμές είναι πιο ευέλικτες όταν μία έκδοση συσκευής είναι widely released (στη περίπτωσή μας το dual) σε αντίθεση με κάποια άλλη (στη περίπτωσή μας το single) η οποία είναι περιορισμένης παραγωγής και προορίζεται για λιγότερες ή μικρότερες αγορές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Δεν κατάλαβα ποιό είναι το προφανές! Αντί να με απαντήσετε άμεσα όμως, πάλι αινιγματική η απάντηση σας! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...