Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος ασχολείται με αυτό, όταν έχεις με τεράστια διαφορά την καλύτερη οθόνη σε κινητό τηλέφωνο;

Το σημαντικότερο component ενός τηλεφώνου είναι η οθόνη κι εκεί το s9+ διαπρέπει. Βλεπω το s9+ να παίζει εύκολα στην κορυφή μέχρι το νότε 9...

Έτσι ακριβώς Βαγγέλη. Επίσης θα παίζει μόνο του μέχρι το note 9 είμαι βέβαιος μιας και δεν έχει μείνει να δούμε τίποτα μέχρι τότε έκτος του g7 και του 1+6.

 

Ρε παιδιά μια χαζή ερώτηση αλλά έχει πέσει στοίχημα τα note 8 και s9 single sim υποστηρίζουν micro SD σωστά ;

Συγκεκριμένα της Vodafone

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ασχολείται με αυτό, όταν έχεις με τεράστια διαφορά την καλύτερη οθόνη σε κινητό τηλέφωνο;

Το σημαντικότερο component ενός τηλεφώνου είναι η οθόνη κι εκεί το s9+ διαπρέπει. Βλεπω το s9+ να παίζει εύκολα στην κορυφή μέχρι το νότε 9...

 

Σοβαρά τώρα, έχεις βάλει δίπλα σε ένα P20 Pro την οθόνη του S9 Plus;

Και είδες και τεράστια διαφορά κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ασχολείται με αυτό, όταν έχεις με τεράστια διαφορά την καλύτερη οθόνη σε κινητό τηλέφωνο;

Το σημαντικότερο component ενός τηλεφώνου είναι η οθόνη κι εκεί το s9+ διαπρέπει. Βλεπω το s9+ να παίζει εύκολα στην κορυφή μέχρι το νότε 9...

 

Εγώ σε χαμηλό φωτισμό στο σπίτι με σκοτεινό φόντο οθόνης όταν το γυριζω από οριζοντια αριστερά ή οθόνη έχει ένα μαύρο πέπλο και εμφανίζεται μέσα σε 1 δευτερόλεπτο η κανονική φώτο. Κ έχει αρχίσει να με ενοχλεί δυστυχώς.. Κάντε το μια δοκιμή να δείτε ότι είναι ενοχλητικό. Σε τέτοια συσκευή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, έχεις βάλει δίπλα σε ένα P20 Pro την οθόνη του S9 Plus;

Και είδες και τεράστια διαφορά κιόλας;

 

Φυσικά. Χάος. Η οθόνη του προ μπορεί να συγκριθεί στην καλύτερη με οθόνη s7 edge και πάλι θα υπολείπεται ελέω ανάλυσης...

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι ακριβώς Βαγγέλη. Επίσης θα παίζει μόνο του μέχρι το note 9 είμαι βέβαιος μιας και δεν έχει μείνει να δούμε τίποτα μέχρι τότε έκτος του g7 και του 1+6.

 

Ρε παιδιά μια χαζή ερώτηση αλλά έχει πέσει στοίχημα τα note 8 και s9 single sim υποστηρίζουν micro SD σωστά ;

Συγκεκριμένα της Vodafone

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Και U12 plus. Αλλά θα υστερούν και πάλι σε αρκετούς τομείς...

Ναι υποστηρίζουν και τα μονοκαρτα Microsd

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, έχεις βάλει δίπλα σε ένα P20 Pro την οθόνη του S9 Plus;

Και είδες και τεράστια διαφορά κιόλας;

 

οχι μονο εχει αλλα ειναι απιστευτη του s9+.AAA+ η οθοναρα του.

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Χάος. Η οθόνη του προ μπορεί να συγκριθεί στην καλύτερη με οθόνη s7 edge και πάλι θα υπολείπεται ελέω ανάλυσης...

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οχι μονο εχει αλλα ειναι απιστευτη του s9+.AAA+ η οθοναρα του.

 

Λόγω ανάλυσης. Και μόνο αν φέρεις το πρόσωπό σου στα 10cm και λιγότερο και τις έχεις δίπλα δίπλα.

Επειδή έχω και τα 2 τηλέφωνα το λέω. Και το S8 plus και το S8 και το S7 Edge και το S6 Edge Plus.

 

Μη λέτε ό,τι θέλετε για να ευλογίσετε (λογικά) τα γένια σας. Δεν είπα ότι η οθόνη του S9 plus πως δεν είναι καλύτερη.

Η χαώδης διαφορά και ό,τι άλλο υπερβολικό σε έκφραση, απλά δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

θες να μας τρελανεις τωρα..του p20 pro ειναι καπως σαν ξεθωριασμενα τα χρωματα.δεν εχουν το καλιμπραρισμα των samsung!δεν συγκρινεται τωρα με την κινεζια.να μου ελεγες για του Χ και αυτη οσο να δεν ειναι samsung αλλα ειναι δευτερη!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

θες να μας τρελανεις τωρα..του p20 pro ειναι καπως σαν ξεθωριασμενα τα χρωματα.δεν εχουν το καλιμπραρισμα των samsung!δεν συγκρινεται τωρα με την κινεζια.να μου ελεγες για του Χ και αυτη οσο να δεν ειναι samsung αλλα ειναι δευτερη!

 

Μάλλον εσύ θέλεις να με τρελάνεις. Είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις δει P20 Pro. :)

Link to comment
Share on other sites

θες να μας τρελανεις τωρα..του p20 pro ειναι καπως σαν ξεθωριασμενα τα χρωματα.δεν εχουν το καλιμπραρισμα των samsung!δεν συγκρινεται τωρα με την κινεζια.να μου ελεγες για του Χ και αυτη οσο να δεν ειναι samsung αλλα ειναι δευτερη!

 

 

 

Δεν έχεις δίκιο. Έβαλα τις ίδιες φωτογραφίες στην καλιμπραρισμενη pro Art που δουλεύω στο σπίτι με την οθόνη του p20 και τα χρώματα ήταν σχεδόν ίδια . παρά πολύ κοντά. Δεν λέω,η οθόνη του s9plus τουλάχιστον που είχα ήταν πιο κορεσμενα τα χρώματα. Πιο ωραία σαν οθόνη. Αλλά δεν είναι και απαραίτητα η πιο καλιμπραρισμενη του iPhone x πχ από το οποίο γράφω τώρα δεν είναι τόσο καλά καλιμπραρισμενη όσο του p 20 pro που έχω. Υπόψιν πρέπει να βγάλετε την βλακεια ζελατίνα που έχει μπροστά για να δείτε πραγματικά πως είναι. Η προστασία που του έχουν βάλει την σκοτώνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Λόγω ανάλυσης. Και μόνο αν φέρεις το πρόσωπό σου στα 10cm και λιγότερο και τις έχεις δίπλα δίπλα.

Επειδή έχω και τα 2 τηλέφωνα το λέω. Και το S8 plus και το S8 και το S7 Edge και το S6 Edge Plus.

 

Μη λέτε ό,τι θέλετε για να ευλογίσετε (λογικά) τα γένια σας. Δεν είπα ότι η οθόνη του S9 plus πως δεν είναι καλύτερη.

Η χαώδης διαφορά και ό,τι άλλο υπερβολικό σε έκφραση, απλά δεν ισχύει.

 

Αντε πάλι. Ποια γενια να ευλογήσουμε. Δοκίμασα και το ρ20 προ, μεταξύ άλλων. Οθόνη 5ετιας και ui άλλων εποχών. Εξαιρετική συσκευή αλλά αν δεν καίγεσαι για την καλύτερη κάμερα της αγοράς (που και πάλι στο βίντεο υστερεί) πας σε s9+ ή oneplus 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δίκιο. Έβαλα τις ίδιες φωτογραφίες στην καλιμπραρισμενη pro Art που δουλεύω στο σπίτι με την οθόνη του p20 και τα χρώματα ήταν σχεδόν ίδια . παρά πολύ κοντά. Δεν λέω,η οθόνη του s9plus τουλάχιστον που είχα ήταν πιο κορεσμενα τα χρώματα. Πιο ωραία σαν οθόνη. Αλλά δεν είναι και απαραίτητα η πιο καλιμπραρισμενη του iPhone x πχ από το οποίο γράφω τώρα δεν είναι τόσο καλά καλιμπραρισμενη όσο του p 20 pro που έχω. Υπόψιν πρέπει να βγάλετε την βλακεια ζελατίνα που έχει μπροστά για να δείτε πραγματικά πως είναι. Η προστασία που του έχουν βάλει την σκοτώνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

δεν παιζει ο ρολο η ζελατινα ,το εχω δει το p20 pro,επισης και το s9+ τα εχω λιωσει και τα δυο απο φιλο.το s9+ εχει πολυ ανωτερη οθονη.ανεκαθεν θα ηταν η οθονη του ποιο καλη,εδω το ξεραμε πριν καν βγει!ειναι αδυνατον οποιο τηλ και να βγει να χτυπησει τις amoled samsung!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όποια οθόνη βάλεις δίπλα στο S9+, είτε αυτή είναι Mate 10, είτε Ρ20 Pro, είτε 5T, είναι για γέλια αυτό που πουλάνε. Οθόνες τεχνολογίας 2016, μη πω για 2015.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δίκιο. Έβαλα τις ίδιες φωτογραφίες στην καλιμπραρισμενη pro Art που δουλεύω στο σπίτι με την οθόνη του p20 και τα χρώματα ήταν σχεδόν ίδια . παρά πολύ κοντά. Δεν λέω,η οθόνη του s9plus τουλάχιστον που είχα ήταν πιο κορεσμενα τα χρώματα. Πιο ωραία σαν οθόνη. Αλλά δεν είναι και απαραίτητα η πιο καλιμπραρισμενη του iPhone x πχ από το οποίο γράφω τώρα δεν είναι τόσο καλά καλιμπραρισμενη όσο του p 20 pro που έχω. Υπόψιν πρέπει να βγάλετε την βλακεια ζελατίνα που έχει μπροστά για να δείτε πραγματικά πως είναι. Η προστασία που του έχουν βάλει την σκοτώνει.

 

Αν είχες επιλέξει το adaptive display στο screen mode, ναι θα ήταν υπερκορεσμένα τα χρώματα στο S9+.

Αν από την άλλη επιλέξεις το Basic (sRGB), ή το AMOLED photo (Adobe RBG) δεν ισχύει αυτό που λες. Σε αυτά τα modes είναι πιστότατη η απεικόνιση των χρωμάτων στο S9+ και καλύτερη από P20 pro και iPhone X.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία το plus πώς πάει σε σχέση με το 8+? γιατί αν έχω καταλάβει καλά λόγω υψηλότερου χρονισμού (και παραμένοντας στη ίδια λιθογραφία 10nm) σε συνδυασμό με το στέρεο sound που έχει διαβάζω ότι καταναλώνει περισσότερο από 8+ . Ισχύει ?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία το plus πώς πάει σε σχέση με το 8+? γιατί αν έχω καταλάβει καλά λόγω υψηλότερου χρονισμού (και παραμένοντας στη ίδια λιθογραφία 10nm) σε συνδυασμό με το στέρεο sound που έχει διαβάζω ότι καταναλώνει περισσότερο από 8+ . Ισχύει ?

Παρόμοια την βρήκα ενα 10ήμερο που την είχα την συσκευή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια την βρήκα ενα 10ήμερο που την είχα την συσκευή.

 

Κι εμένα ίδια μου φαίνεται...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είχα το p20 pro και απο χθες είμαι κάτοχος s9 plus .

Και οι δυο συσκευές κορυφή!!

 

P20 pro

+screen gestures που ειναι βολικά ,

+πιο όμορφη συσκευή,

+εχει καλυτερες βραδινές λήψεις,

+καλύτερη μπαταρία

+καλύτερο feeling στο χέρι,

 

S9+

Καλυτερο σε όλους τους υπόλοιπους το τομείς.

 

 

Συμπερασμα

Το s9 plus ειναι πιο αξιόπιστη με βάση λογισμικού και πιο Ολοκληρωμένη συσκευή κατα την γνώμη μου .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ενταξει ειναι κ θεμα γουστου..Εγω δεν εχω παρει ακομα αλλα απο φιλους κ με αυτα που εχω δει το iphone x ειναι για μενα κατι που παιζει μπαλα μονο του..Ειναι μια κατηγορια μονο του..Μπορει να μην εχει την καμερα του P20 plus η s9plus αλλα εχει ολα τα αλλα σε εξαιρετικο επιπεδο..Το smooth αυτο που σου βγαζει κ ετσι οπως φαινεται δεν τοβεχω δει σε αλλη συσκευη..Κ το s9 plus το εχει φιλος κ ειναι κ αυτο εντυπωσιακο με οθοναρα αλλα εγω παω προς x μερια..Οπως ειπα γουστα ειναι αυτα..Το P20 plus δεν ξερω αλλα απο τα s9plus κ iphone x μου φαίνεται καπως πιο ψεύτικο η ποιοτητα κατασκευης ειναι πισω κ απο τα δυο..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποιος είχε προτείνει μια εφαρμογή που διορθώνει την ημερομηνία των φωτογραφιών αυτόματα μιας και μετά από επαναφορά κλπ χαλάνε πολλές φορές. Δε θυμάμαι σε ποιο θέμα ήταν, ίσως στου s8+. Ξέρει κανείς τον τρόπο να τις φτιάξουμε ? Το mate 10 pro το είχε σαν λειτουργία στη gallery του εν τω μεταξύ.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο; Χρήσιμο θα ήταν να αναφερθεί γιατί συχνά γίνονται μπερδέματα με τις ημερομηνίες των φωτό (και στο Google Photos που χρησιμοποιώ).

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία το plus πώς πάει σε σχέση με το 8+? γιατί αν έχω καταλάβει καλά λόγω υψηλότερου χρονισμού (και παραμένοντας στη ίδια λιθογραφία 10nm) σε συνδυασμό με το στέρεο sound που έχει διαβάζω ότι καταναλώνει περισσότερο από 8+ . Ισχύει ?
Είναι καλύτερα τα πράγματα στο s9plus λόγω καλύτερης διαχείρισης στην αναμονή.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν το S9+ είχα το P10 plus... Περιμενα να βγει το Ρ20 προ κ το S9+ για να διαλέξω το επομενο μ κινητό... Εντελει με κερδισε το Samsung γιατι ειχε καλυτερη οθόνη κ επεκταση μνημης.... Κ τελικα μετα απο 10 μερες που το εχω χαίρομαι για την επιλογή μ γιατι ειναι μακραν το καλύτερο κ πιο smooth κινητο που ειχα... Δεν εχει κανει ούτε μισο κολλημα....
Link to comment
Share on other sites

Πριν το S9+ είχα το P10 plus... Περιμενα να βγει το Ρ20 προ κ το S9+ για να διαλέξω το επομενο μ κινητό... Εντελει με κερδισε το Samsung γιατι ειχε καλυτερη οθόνη κ επεκταση μνημης.... Κ τελικα μετα απο 10 μερες που το εχω χαίρομαι για την επιλογή μ γιατι ειναι μακραν το καλύτερο κ πιο smooth κινητο που ειχα... Δεν εχει κανει ούτε μισο κολλημα....
Συμφωνώ απόλυτα αλλά μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλο λόγο μη λες. Samsung είναι αυτή μπορεί με την έλευση του note να αρχίσουν τα lagarismata.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τα κάνουν εσκεμμένα λες μέσω updates για να κάνουμε τις μεταβάσεις μας μετά στις τρέχουσες ναυαρχιδες; ( όπως και να χει οι περισσότεροι αλλάζουν-αλλαζουμε συσκευή για να "διατηρούμε" το αρχικό μεγάλο ποσό που έχουμε δώσει τσοντάροντας κάθε φορά κι ένα χαμηλότερο φυσικά για να μην έχουμε μεγάλη χασούρα υποτίθεται).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1,5 μηνα συμβίωσης και ακόμα είναι πολύ γρήγορο όπως την πρώτη μέρα. Δεν ξέρω αν φταίει η επιπλέον RAM ή έχουν κάνει δουλειά στο λογισμικό αλλά είναι το μοναδικό Samsung που δεν μου έκανε το παραμικρό σε lags κτλ.

Κατά τη γνώμη μου η συσκευή είναι από τις ποιο ολοκληρωμένες αυτή τη στιγμή και δεν τίθεται σύγκριση με άλλες ναυαρχίδες. Πρόσφατα είδα το P20 Pro και όντως η οθόνη, τα ηχεία του, το λογισμικό του είναι αρκετά κατώτερα από S8/S9.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας καλη κυριακη,δυστηχως επεσε και ραγισε η οθονη την τρελα μου......ευτυχως εχω κανει ασφαλεια στον κοτσοβωλο και ελπιζω να εχω καλυψει,γνωριζει κανεις κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...