Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι σε εμάς λέγετε τώρα με την pie φροντίδα συσκευής πηγαίνω κάπου π λέει ανάλυση αποθήκευσης απτά 64 gb μου έχει κρατημένα 23 gb με τη λέξη άλλο και δεν ξέρω αν μπορώ να σβήσω κάπως κάτι από αυτά

 

 

 

Επισης στην βέλτιστοποιηση μετά την αναβάθμιση αρκετά συχνά μου βγάζει 0% κ πατάω επιδιόρθωση για να γίνει πάλι στα 100

Είχα μέχρι χτες τη pie να σου έλεγα...αν κ δεν ειχα δει κανενα θεμα με τη μνήμη ουτε να εχει δεσμευμένα τοσα gb.Όσο για αυτό το 0% στη βελτιστοποίηση παράξενο μου φαίνεται. Συνηθως μέχρι 70% 80% το εχω δει.πατάς κ πάει 100.έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση?λένε προτείνουν καθαρή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα το κινητό. Μου έβγαλε ειδοποίηση για την Pie. Την εγκατέστησα. Όλα εντάξει. Χρειάζεται να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;; Ρωτώ για μου γράφει ότι θα σβηστούν κάποιες εφαρμογες όπως η αριθμομηχανή, εγγραφή φωνής penup κλπ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν διαβασεις μερικα post ποιο πισω το εχουμε ξανα γραψει....οταν ερχεται μεγαλη αναβαθμιση το hard reset η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι μονοδρομος!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. τα έχω διαβάσει και μέχρι να απαντησει κάποιος το έκανα ήδη. Σε ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την καθυστέρηση της φροντίδας συσκευής μπορούμε να το λύσουμε με κάποιο τρόπο? Έχω κάνει 2 φορές hard reset και δεν διορθώνεται. Όταν όμως έβαλα την pie μέσω ota update δεν είχε καθυστέρηση. Όταν έκανα hard reset και μετά εμφανίστηκε....
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την καθυστέρηση της φροντίδας συσκευής μπορούμε να το λύσουμε με κάποιο τρόπο? Έχω κάνει 2 φορές hard reset και δεν διορθώνεται. Όταν όμως έβαλα την pie μέσω ota update δεν είχε καθυστέρηση. Όταν έκανα hard reset και μετά εμφανίστηκε....

 

Σε ολους σχεδον συμβαινει αυτο... Εμενα, μετα απο hard reset δουλευε σωστα μεχρι που έβαλα 2 εφαρμογες κ ξεκινησε να καθυστερει.. Τις ξήλωσα αλλα δεν αλλαξε κάτι... Θα το φτιαξουν στα επόμενα update...

Στο s9 της γυναικας μου δουλευε για 1,5 μηνα σωστα.... Ξαφνικα σταμάτησε να δουλευει σωστα κ εκει... S9 με pie ΟΤΑ, απ τις 23 Δεκέμβρη,....

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει 0 % βελτιστοποίηση το οποίο παρατηρώ ότι από κάτω μου βγάζει να βάλω πρόγραμμα για την ασφάλεια της συσκευής.

 

Βέβαια εάν το αφήσεις λίγο τότε βγάζει το πραγματικό ποσοστό.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το γράφω κάπως, αντιμετωπίζετε τόσο σοβαρό θέμα, που σας χρειάζεται η βελτιστοποίηση σε τέτοιο βαθμό, που να το αναφέρετε τόσο συχνά;!

 

Ρωτάω γιατί με S9, μεγάλο αριθμό εφαρμογών και χωρίς να έχει κλείσει η συσκευή για επανεκκίνηση τουλάχιστον ένα μήνα, δουλεύουν όλα υποδειγματικά. Υπάρχει κάποιο θέμα στο plus που να χρειάζεται χειροκίνητη βελτιστοποίηση;

 

Ρωτάω γιατί πρόκειται να το παραγγείλω για φίλο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Το θεμα της φροντιδας ειναι εθισμος.Εχω γνωστους με S9 και plus που πατανε ολη την ημερα συνεχεια καθαρισμο.Εχει εξελιχθει σε μαστιγα.Εγω εχω 2 μηνες να πατησω καθαρισμο.

 

Το ιδιο συμβαινει και με τα σεκιουριτι πατς καθε μηνα μπας και δεν το παρει καποιος αισθανεται οτι κατι δεν παει καλα.Χωρια και το αλλο με τα update του google play.....:rotfl:

 

Η το αλλο...με τα CSC που τρεχουν ολοι να φλασαρουν την ελληνικη ενω στην ουσια ειναι ολα multi-csc :lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οχι.Το θεμα της φροντιδας ειναι εθισμος.Εχω γνωστους με S9 και plus που πατανε ολη την ημερα συνεχεια καθαρισμο.Εχει εξελιχθει σε μαστιγα.Εγω εχω 2 μηνες να πατησω καθαρισμο.

 

Το ιδιο συμβαινει και με τα σεκιουριτι πατς καθε μηνα μπας και δεν το παρει καποιος αισθανεται οτι κατι δεν παει καλα.Χωρια και το αλλο με τα update του google play.....:rotfl:

 

Η το αλλο...με τα CSC που τρεχουν ολοι να φλασαρουν την ελληνικη ενω στην ουσια ειναι ολα multi-csc :lol:

 

:X:X:X:lol::X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Το θεμα της φροντιδας ειναι εθισμος.Εχω γνωστους με S9 και plus που πατανε ολη την ημερα συνεχεια καθαρισμο.Εχει εξελιχθει σε μαστιγα.Εγω εχω 2 μηνες να πατησω καθαρισμο.

 

Το ιδιο συμβαινει και με τα σεκιουριτι πατς καθε μηνα μπας και δεν το παρει καποιος αισθανεται οτι κατι δεν παει καλα.Χωρια και το αλλο με τα update του google play.....:rotfl:

 

Η το αλλο...με τα CSC που τρεχουν ολοι να φλασαρουν την ελληνικη ενω στην ουσια ειναι ολα multi-csc :lol:

 

Koίτα... :lol: ως προς το δεύτερο που λες, είναι 6 Φεβρουαρίου και η υπερναυαρχίδα της samsung έχει επίσημα ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου! Δε με ενδιαφέρει αν αργεί η vodafone, ούτε με νοιάζει η pie, όταν δοθεί καλοδεχούμενη. Έχοντας όμως έρθει από κινεζιά (και καλά) OnePlus One, που στην τετραετία έπαιρνα ενημέρωση κάθε μήνα, μου φαίνονται κάπως οι 2μισι μήνες για ενημέρωση ασφαλείας για καινούρια συσκευή. Ούτε χρόνο δεν έκλεισε... :confused:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Koίτα... :lol: ως προς το δεύτερο που λες, είναι 6 Φεβρουαρίου και η υπερναυαρχίδα της samsung έχει επίσημα ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου! Δε με ενδιαφέρει αν αργεί η vodafone, ούτε με νοιάζει η pie, όταν δοθεί καλοδεχούμενη. Έχοντας όμως έρθει από κινεζιά (και καλά) OnePlus One, που στην τετραετία έπαιρνα ενημέρωση κάθε μήνα, μου φαίνονται κάπως οι 2μισι μήνες για ενημέρωση ασφαλείας για καινούρια συσκευή. Ούτε χρόνο δεν έκλεισε... :confused:

 

Πάντα ήταν έτσι η Samsung. Το one plus είναι ιδιαίτερη περίπτωση. Όπως το pixel της Google ή τα κινέζικα pure android

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ wind απ τον Δεκέμβριο μήνα, 20 του μηνός τα patches, όμως δεν μου καίγεται καρφί, είναι τόσο καλή η pie μέσα από καθαρή εγκατάσταση που πραγματικά είναι απόλαυση σε όλα του το κινητό. Και η μπαταρία του επίσης την περίμενα χειρότερη με αυτά που είχα διαβάσει με την Oreo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@pchrono... +1.000 ✌

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να δουλέψει κανείς την ported gcam με night sight σε S9 με Pie;

 

Τώρα σε εμάς στο s9+ η gcam δεν νομίζω να χρειάζεται πέρα απτό hdr που ήταν καλό σε μερικές λήψεις..

Τώρα μπορούμε. Να βγάλουμε φώτο με φλας σε portrait mode που πριν δεν το είχαμε. Αν έρθει το night sight που θα έχει το s10+ η κάνα mode της Huawei η της xiaomi που έχουν κ αυτές παρόμοιο είναι φυσικά ευπρόσδεκτο..

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι απτό xda αυτή τη στιγμή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update της φροντίδας συσκευής στο Samsung store και πλέον κάνει την φροντίδα στο δευτερόλεπτο.. για τους αγχώδεις που το συζητάνε αρκετές φορές εδώ μεσα
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update της φροντίδας συσκευής στο Samsung store και πλέον κάνει την φροντίδα στο δευτερόλεπτο.. για τους αγχώδεις που το συζητάνε αρκετές φορές εδώ μεσα

 

Ζητωωωωωωωωωωωω....... Χαχαχαχα

-1 ψυχαναγκαστικη σκεψη στο κεφαλι μας.!!

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update της φροντίδας συσκευής στο Samsung store και πλέον κάνει την φροντίδα στο δευτερόλεπτο.. για τους αγχώδεις που το συζητάνε αρκετές φορές εδώ μεσα

 

Επιτέλους.. :lol::D

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους.. :lol::D

 

 

Μια ευτυχια ξεχείλισε απ τα ματια μου αδερφε...

Παμε τωρα update για βελτιωση απόδοσης μπαταριας +25% κ μπορω να κλεισω τα ματια μου πληρης σε αυτη τη ζωη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ευτυχια ξεχείλισε απ τα ματια μου αδερφε...

Παμε τωρα update για βελτιωση απόδοσης μπαταριας +25% κ μπορω να κλεισω τα ματια μου πληρης σε αυτη τη ζωη!!!!

 

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Νέο update στο device care στο galaxy apps.

Δουλεύει κομπλέ τώρα και δεν χρειάζεται να περιμένεις 300 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Νέο update στο device care στο galaxy apps.

Δουλεύει κομπλέ τώρα και δεν χρειάζεται να περιμένεις 300 ώρες.

 

Παρακολουθεις την συζήτηση βλεπω... Χαχαχαχαχαχαχα....

Ακομα ενας ευτυχισμενος ενημερωμενος της φροντιδας... Ας γινουμε πολλοι αδερφια.....

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθεις την συζήτηση βλεπω... Χαχαχαχαχαχαχα....

Ακομα ενας ευτυχισμενος ενημερωμενος της φροντιδας... Ας γινουμε πολλοι αδερφια.....

 

Κλαίω!!! Αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες μόλις έσκασε μύτη η πίτα και για Βονταφον (Έχω το + dual sim ) Αλλά είμαι με δεδομένα :( και δεν μου φτάνουν... το βράδυ σπίτι με όρεξη!

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...