Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεί κανείς nova launcher με την pie; Αν ναι η χειρονομία για τις πρόσφατες εφαρμογές λειτουργεί; Σε εμένα πάντως όχι για αυτό και τον έβγαλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα παντα λειτουργουν με τον Νοva προσωπικα τον χρησιμοποιω μονιμα εδω και καποια χρονια γιατι οτι και να βγαλει η samsung λιγο θα ειναι τον βρισκω λειτουργικο γρηγορο και εξυπηρετικο χωρις κοληματα.

Μήπως και την κατηγορήσει η lg για κόπι πάστε:lol: Προερχόμενος από lg το double tap to wake or lock μου λείπει πάρα πολύ. Σε αντικατάσταση αυτών χρησιμοποιώ την εφαρμογή softkey edge που έχει κουμπί lock και το 3d home button κουμπί για wake

Οσο για το ξυπνημα του κινητου υπαρχουν 3 τροποι χωρις να χρειαζεσαι εφαρμογες τριτων που επιβαρυνουν το κινητο οπως με το δακτυλικο αποτυπωμα το οποιο δεν καταναλωνει μπαταρια δευτερος τροπος με το always on display double tap εμφανιση μονο οταν το θελουμε για 30 δευτερολεπτα και αυτο δεν εχει ιδιαιτερη καταναλωση μπαταριας σχεδον καθολου και τριτος τροπος εμφανισης οταν μετακινουμε το κινητο (ξυπνημα με το σηκωμα) το οποιο ειναι και το πιο ενεργοβορο σε μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το ξυπνημα του κινητου υπαρχουν 3 τροποι χωρις να χρειαζεσαι εφαρμογες τριτων που επιβαρυνουν το κινητο οπως με το δακτυλικο αποτυπωμα το οποιο δεν καταναλωνει μπαταρια δευτερος τροπος με το always on display double tap εμφανιση μονο οταν το θελουμε για 30 δευτερολεπτα και αυτο δεν εχει ιδιαιτερη καταναλωση μπαταριας σχεδον καθολου και τριτος τροπος εμφανισης οταν μετακινουμε το κινητο (ξυπνημα με το σηκωμα) το οποιο ειναι και το πιο ενεργοβορο σε μπαταρια.

 

Δικό μου λάθος εννοώ χρήση αυτών χωρίς να πάρεις το κινητό στο χέρι και ναί είναι και το always on display που το ξέχασα γιατί δεν το χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω καποιο φιλο αν γνωριζει…. το liquid screen protector της spigen αξιζει ?? για μικρες επιαφανειακες γρατζουνιες απο κλειδια κτλ ?? η απλα ειναι μουφα ?? και ειδες μετα καποια σημαδακια ?? ευχαριστω πολυ
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στο 9, παρατηρώ ότι εάν συγχρονίζουμε τις επαφές μας μέσω gmail δεν υπάρχει η δυνατότητα να κρύψουμε κάποιες ετικέτες που έχουμε φτιάξει, με αποτέλεσμα να μας εμφανίζονται όλες οι επαφές. Γνωρίζετε εάν υπάρχει τρόπος; Στο 8 μπορούσαμε να κρύψουμε ετικέτες που έχουμε φτιάξει με επαφές που δε χρησιμοποιούμε συχνά...

 

Επίσης, στο κουμπί που υπάρχει αριστερά από το space με τα διάφορα σύμβολα, στο android 8 μπορούσες να παραμετροποιήσεις τις λειτουργίες του. Γίνεται το ίδιο και στο 9;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω καποιο φιλο αν γνωριζει…. το liquid screen protector της spigen αξιζει ?? για μικρες επιαφανειακες γρατζουνιες απο κλειδια κτλ ?? η απλα ειναι μουφα ?? και ειδες μετα καποια σημαδακια ?? ευχαριστω πολυ
Φίλε εγώ έβαλα τις spigel προστατευτική μεμβράνη (πάντα είχα προστατευτική μεμβράνη και νόμιζα ότι είμαι ευχαριστημένος).

 

Το πρόβλημα με τις μεμβράνες που ψεκάζεις την οθόνη σου για να την τοποθετήσεις, είναι ότι όσο υγρό ψεκάζεις περισσότερο τόσο "ζαρώνει" η μεμβράνη μετά την τοποθέτηση της.

 

Για να το εξηγήσω περισσότερο το υγρό στην ουσία δεν φεύγει ποτέ κάτω, με αποτέλεσμα να κάνει ένα πορτοκάλιασμα στην μεμβράνη.

 

Καλό είναι βέβαια να μεταφέρεις την ερώτηση σου στο αντίστοιχο νήμα με τα αξεσουάρ για s9

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά έβαλα το dome glass και ησύχασα, ακριβό μεν αλλά έχεις την αίσθηση του γυαλιού και η αίσθηση είναι κορυφαία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τον edge φωτισμό τι παίζει? Δουλεύει σε όποιες εφαρμογές θέλει? Πχ στο fb messenger δεν λειτουργει.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεισ τι παιζει με το smart switch?μετα την αναβαθμιση στην 9 προσπαθω να συνδεσω το τηλ με στο smart switch για να κανω back up και μου βγαζει μηνυμα ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ:wacko::(
Link to comment
Share on other sites

Με τον edge φωτισμό τι παίζει? Δουλεύει σε όποιες εφαρμογές θέλει? Πχ στο fb messenger δεν λειτουργει.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε το edge Lighting και απενεργοποιησε της μαμάς.

Λειτουργεί όπως πρέπει

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς nova launcher με την pie; Αν ναι η χειρονομία για τις πρόσφατες εφαρμογές λειτουργεί; Σε εμένα πάντως όχι για αυτό και τον έβγαλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά λειτουργει

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το edge Lighting και απενεργοποιησε της μαμάς.

 

Λειτουργεί όπως πρέπει

Της Samsung όντως έχει πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Της Samsung όντως έχει πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λειτουργεί μόνο με μηνύματα τύπου textra pulse

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

έχω μία συσκευή vodafone και ακολούθησα την διαδικασία για την pie και τώρα στο software information λέει EUR/EUR, EUR/VGR. έχω κάνει factory reset κλπ όπως έχω διαβάσει. Αυτό που έχω παρατηρήσει επειδή τρέχω λίγο και χρησιμοποιώ το gps με εφαρμογή όπως endomondo,αλλά και το samsung health έχω παρατηρήσει μη σωστή λειτουργία του gps. χάνει αρκετά σε καταμέτρηση. Οι διαδρομές που κάνω είναι γνωστές σε εμένα χρόνια και ξέρω τις αποστάσεις, οπότε θεωρώ ότι είναι πρόβλημα της συσκευής. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

Επίσης στο Phone info στο original csc code, Και firmware's csc code δεν γράφει κάτι. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρατήρησα χθες μια μικρή γρατζουνιά στην οθόνη, μισό εκατοστό περίπου, δεξιά κάτω εκεί που είναι το Π στο πληκτρολογιο. Αυτά με οδοντόκρεμες κτλ που λένε ισχύουν, βοηθούν σε κατι; Εστω να φαίνεται λιγοτερο.
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεισ τι παιζει με το smart switch?μετα την αναβαθμιση στην 9 προσπαθω να συνδεσω το τηλ με στο smart switch για να κανω back up και μου βγαζει μηνυμα ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ:wacko::(

 

καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί μόνο με μηνύματα τύπου textra pulse
Ούτε και αυτό λειτουργεί σε εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Ηθελα να κάνω μια ερωτηση αν γνωριζεται γιατι ενδιαφερομαι να πάρω το s9plus η το note9

Τα δικαρτα που βλέπω πιο φτηνα απο τα μονόκαρτα ειναι ευρωπαικής αντιπροσωπείας? Υπαρχει κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση;

Επίσης στα σκρουτζομαγαζα βλέπω να υπάρχει μια διαφορά τιμής 50 ευρώ στα δικτυακά καταστήματα με τα φυσικά καταστήματα

Εχετε κάποια εμπειρία απο αγορα; και θα είναι και με τιμολόγιο, μηπως αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα αν εχει κάνει κάποιος αγορα.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Ηθελα να κάνω μια ερωτηση αν γνωριζεται γιατι ενδιαφερομαι να πάρω το s9plus η το note9

Τα δικαρτα που βλέπω πιο φτηνα απο τα μονόκαρτα ειναι ευρωπαικής αντιπροσωπείας? Υπαρχει κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση;

Επίσης στα σκρουτζομαγαζα βλέπω να υπάρχει μια διαφορά τιμής 50 ευρώ στα δικτυακά καταστήματα με τα φυσικά καταστήματα

Εχετε κάποια εμπειρία απο αγορα; και θα είναι και με τιμολόγιο, μηπως αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα αν εχει κάνει κάποιος αγορα.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

Έχουν κανονικά εγγύηση Ευρώπης τα δίκαρτα μην ανησυχείς! Αν πάρεις από σκρουτζ κοίτα να πάρεις από κατατσγκα με πολύ καλές κριτικές

Για απόδειξη ή τιμολόγιο δεν το γνωρίζω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και αυτό λειτουργεί σε εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

βάλε μεσα στο textra την ρύθμιση στο notifications, style when unlocked: android heads up

Link to comment
Share on other sites

Έχω γεμάτη μνήμη.. Στα άλλα στον χώρο αποθήκευσης έχω 23 gb κ δεν ξέρω τι είναι για να βρω να σβήσω γιατί δεν. Γίνεται να κρατάει η συσκευή 23 gb....

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζει κανένας καμία room που να έχει ραδιόφωνο και ηχογράφηση κλήσης γιατί έχω αγανακτήσει .
Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το edge Lighting και απενεργοποιησε της μαμάς.

 

Λειτουργεί όπως πρέπει

Πως απενεργοποιώ της μαμάς;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιώ της μαμάς;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

An den to energopoihseiw tote einai apenergopoihmeno

Link to comment
Share on other sites

Έχω γεμάτη μνήμη.. Στα άλλα στον χώρο αποθήκευσης έχω 23 gb κ δεν ξέρω τι είναι για να βρω να σβήσω γιατί δεν. Γίνεται να κρατάει η συσκευή 23 gb....

 

Τόσο δύσκολη ερώτηση το θέμα μνήμης;;

 

Μήπως ξέρει κάποιος αν απτό Ali express για να βάλω την κάρτα μου με τα χρήματα είναι ασφαλής

;

Ωραίο με τη νέα αναβάθμιση σ γράφει πότε έχει κάποιος κλειστά μάτια κ πότε είναι θολή μια φώτο.. Αλλά όπως έχω ξαμαγραψει

Μαρεσει που τώρα μπορούμε να βγάζουμε πορτραίτο με φλας κ στο σκοτάδι.

Έχω δει σε μερικές συσκευές να το κάνουν να μαυρίζει πίσω αυτόματα σε μια φώτο η όπως το να τραβάς βίντεο κ να θολώνει πίσω η να φαίνεται ασπρόμαυρο πίσω κ έγχρωμο στον άνθρωπο μπροστά.. Όπως να μας έφερε το night mode σε φωτογραφία μιας που θα το βάλει στο s10+

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τόσο δύσκολη ερώτηση το θέμα μνήμης;;

 

 

 

Μήπως ξέρει κάποιος αν απτό Ali express για να βάλω την κάρτα μου με τα χρήματα είναι ασφαλής

 

;

 

Ωραίο με τη νέα αναβάθμιση σ γράφει πότε έχει κάποιος κλειστά μάτια κ πότε είναι θολή μια φώτο.. Αλλά όπως έχω ξαμαγραψει

 

Μαρεσει που τώρα μπορούμε να βγάζουμε πορτραίτο με φλας κ στο σκοτάδι.

 

Έχω δει σε μερικές συσκευές να το κάνουν να μαυρίζει πίσω αυτόματα σε μια φώτο η όπως το να τραβάς βίντεο κ να θολώνει πίσω η να φαίνεται ασπρόμαυρο πίσω κ έγχρωμο στον άνθρωπο μπροστά.. Όπως να μας έφερε το night mode σε φωτογραφία μιας που θα το βάλει στο s10+

Εδώ εννοείς 23 gb?76161ad7896a011a82e5e192c22465a7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εννοείς 23 gb?76161ad7896a011a82e5e192c22465a7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Οχι σε εμάς λέγετε τώρα με την pie φροντίδα συσκευής πηγαίνω κάπου π λέει ανάλυση αποθήκευσης απτά 64 gb μου έχει κρατημένα 23 gb με τη λέξη άλλο και δεν ξέρω αν μπορώ να σβήσω κάπως κάτι από αυτά

 

Επισης στην βέλτιστοποιηση μετά την αναβάθμιση αρκετά συχνά μου βγάζει 0% κ πατάω επιδιόρθωση για να γίνει πάλι στα 100

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...