Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχαχαχ!!! Σο φάκιν τρου!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την στιγμή που ανεβαίνει ένα firmware στο summobile μέχρι να μας έρθει ota νομίζω μεσολαβούν κάποιες μέρες.

 

Το θέμα είναι ότι είχα περάσει το Γερμανικό!

Link to comment
Share on other sites

Στο s7 edge ειχα περάσει με Odin την cosmote αντί της eur για να έχω το wifi calling. Μετά κανονικά μου ερχόταν ota updates της cosmote. Ευελπιστώ ότι το ιδιο θα γινει και τώρα που περάσαμε μέσω Odin την γερμανική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο s7 edge ειχα περάσει με Odin την cosmote αντί της eur για να έχω το wifi calling. Μετά κανονικά μου ερχόταν ota updates της cosmote. Ευελπιστώ ότι το ιδιο θα γινει και τώρα που περάσαμε μέσω Odin την γερμανική.

Και μια απορία εγω έχω μέσα 2 sim μια cosmote και μια Βουλγαρίας και μου βγάζει EUR/EUR,BGL/EUR θα περνω ενημερώσεις Βουλγαρίας η Ελλάδας?

Link to comment
Share on other sites

Θα παρει update σε οσους κάνανε update μέσο οτα πιστευω οταν βγει επομενη ελληνικη version (οχι security update). Αν ειχε προβλημα οταν πατουσες update θα σου ελεγε οτι εχεις προβλημα ετσι γινοταν τουλάχιστον μεχρι το s8 δεν νομιζω να αλλαξε κατι .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με XEU/EUR XEU/COS πρέπει να παίξω Λόττο για να δω πότε θα πάρω την pie..

 

Λες και βγήκε από τούζα με διάφορα ζώα είναι εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... Κάτι άλλο να ξεφύγουμε και λίγο από τα update...η κουρτίνα γίνεται να κατεβαίνει όπως ήταν στην oreo από το μέσον της οθόνης κάνοντας wipe προς τα κάτω ή αναγκαστικά μόνο από την κορυφή της οθόνης;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... Κάτι άλλο να ξεφύγουμε και λίγο από τα update...η κουρτίνα γίνεται να κατεβαίνει όπως ήταν στην oreo από το μέσον της οθόνης κάνοντας wipe προς τα κάτω ή αναγκαστικά μόνο από την κορυφή της οθόνης;

 

γινεται...μπες στις ρυθμισεις της αρχικης..

Link to comment
Share on other sites

τελικά με την μπαταρία υπάρχει θέμα; υπάρχει ένα θέμα με την ηχογράφιση κλήσεων, τουλάχιστον η μπαταρία κράταει όπως και στις παλιότερες εκδόσεις;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ερχόμενος από s8 plus τα περίμενα λιγάκι σκούρα τα πράγματα, βέβαια δεν το δούλεψα με oreo ποτέ μου για να έχω άποψη όμως σήμερα κοντεύω τις 3 ώρες οθόνη σε ποσοστό 64 τοις εκατό μοιρασμένο 4g & wifi ,φωτεινότητα πάνω από την μέση, σε λευκό θέμα...Μια χαρά για τις προσδοκίες μου...άμα μου βγάζει εξαωρα είμαι σούπερ ντούπερ ...για s9 plus πάντοτε μιλάω
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ερχόμενος από s8 plus τα περίμενα λιγάκι σκούρα τα πράγματα, βέβαια δεν το δούλεψα με oreo ποτέ μου για να έχω άποψη όμως σήμερα κοντεύω τις 3 ώρες οθόνη σε ποσοστό 64 τοις εκατό μοιρασμένο 4g & wifi ,φωτεινότητα πάνω από την μέση, σε λευκό θέμα...Μια χαρά για τις προσδοκίες μου...άμα μου βγάζει εξαωρα είμαι σούπερ ντούπερ ...για s9 plus πάντοτε μιλάω

 

ευχαριστώ πολύ φίλε. Ένας φίλος που αναβάθμισε σε άλλη μάρκα κινητού xiaomi εμφανίστηκε radio σε έμας δεν υπάρχει κάτι τέτοιο υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόνο παρατήρησα πως έχω το patch Δεκεμβρίου ακόμα και δεν έχω πάρει του Ιανουαρίου με πορτογαλικό..

Πρώτα να περιμένω να πάρω το patch Ιανουαρίου και μετά την αναβάθμιση?

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οσοι βαλαμε germany(dbt) με odin εχουμε patch1 δεκεμβριου.ελπιζω οτι θα μας ερθει του ιανουαριου!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε. Ένας φίλος που αναβάθμισε σε άλλη μάρκα κινητού xiaomi εμφανίστηκε radio σε έμας δεν υπάρχει κάτι τέτοιο υποθέτω.

 

Όχι δεν υποστηρίζει ο exynos

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσοι βαλαμε germany(dbt) με odin εχουμε patch1 δεκεμβριου.ελπιζω οτι θα μας ερθει του ιανουαριου!

 

Όλοι μας αυτό το patch έχουμε κι ελπίζουμε στο επόμενο...

* Όλα EUR/ είναι στο δικό μου οπότε λογικά θα λάβουμε το επόμενο update συντόμως να υποθέσω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εμενα τρια eur eur eur και το τελευταιο ειναι (dbt) ειναι γερμανικο.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και στα ελληνικά . Όμορφο ui φρέσκο, τα gestures τα σπάνε και εύκολα .την έβαλα χύμα χωρίς φορμάτ το έχω 8 μήνες όλα καλά και μπαταρία δείχνει αν όχι καλύτερη το ίδιο με πριν
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και στα ελληνικά . Όμορφο ui φρέσκο, τα gestures τα σπάνε και εύκολα .την έβαλα χύμα χωρίς φορμάτ το έχω 8 μήνες όλα καλά και μπαταρία δείχνει αν όχι καλύτερη το ίδιο με πριν

 

Μόλις πήρα κι εγώ σε ελληνικό. Πολύ καλύτερη η μπαταρία μέχρι τώρα.

 

συγγνωμη αλλα σημερα βγηκε ποτε προλαβατε να δειτε την μπαταρια?;););)

 

εγω τωρα κατεβασα και ενημερωνεται

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα το μεσημερι και φαινεται πολυ ομορφο...

Ενα προβλημα παρατηρησα ομως. Με τα νεα gestures που ειναι πολυ ωραια και τα θελω δεν με αφηνει να ανοιξω ενα παιχνιδι. Αυτο το συγκεκριμενο μονο. Υπαρχει καποια λυση?Μολις βαλω τα κλασσικα εικονιδια κουμπιων ολα καλα, λειτουργει πληρως!

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα το μεσημερι και φαινεται πολυ ομορφο...

Ενα προβλημα παρατηρησα ομως. Με τα νεα gestures που ειναι πολυ ωραια και τα θελω δεν με αφηνει να ανοιξω ενα παιχνιδι. Αυτο το συγκεκριμενο μονο. Υπαρχει καποια λυση?Μολις βαλω τα κλασσικα εικονιδια κουμπιων ολα καλα, λειτουργει πληρως!

 

ποιο παιχνιδι; να δοκιμασω να δω αν εχω το ιδιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

ποιο παιχνιδι; να δοκιμασω να δω αν εχω το ιδιο θεμα

 

shadow of war λεγεται.

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

shadow of war λεγεται.

 

Κατεβάζω τώρα να δω.

 

Edit: Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα του φίλου.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

shadow of war λεγεται.

 

αν εννοεις αυτο: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wb.shadowofwar&hl=el

 

ανοιξε κανονικα και σκοτωσα και 3 για να το τεσταρω:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στις συνθέτες ρυθμίσεις στα πολλά παράθυρα την 2ή επιλογή με το διαγώνιο swipe δεν μπορώ να την βρω εδώ στο s9 plus. Κάποια βοήθεια; :)

Screenshot-20190116-210651-Settings.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις αυτο: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wb.shadowofwar&hl=el

 

ανοιξε κανονικα και σκοτωσα και 3 για να το τεσταρω:lol::lol::lol:

 

Με τα full screen gestures ΔΕΝ ανοίγει.

Έβαλα άλλα 2 άτομα να δουν και δεν τους ανοίγει.

Μόλις τα βγάλεις όμως και βάλεις τα κανονικά, ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...