Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από drop calls πως τα πάτε?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποτέ δεν μου έκανε ούτε σε σύντομη ούτε σε κλήση 45 λεπτών

Link to comment
Share on other sites

Από drop calls πως τα πάτε?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από day 1 κι εδώ, καμία χαμένη κλήση είτε με το μαμά firmware είτε με το update. Και λόγω δουλειάς κάνω και λαμβάνω πολλές κλήσεις καθημερινά.

Το ακουστικό, ίσως ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Από drop calls πως τα πάτε?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετά το update ξεκίνησαν, από ότι παρατήρησα..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν είχα ούτε ένα dropped call. Μεγαλύτερη κλήση 14:30 λεπτά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις με το s9 plus μετά το s8 plus και τα έχω προς το παρόν και τα δύο και τα δύο... Δεν θα πω κάτι που δεν θα ξέρετε...

Ο ήχος επιτέλους είναι απίστευτος κάνεις γάμο... Στην οθόνη δεν κατάλαβα κάποια διαφορά όπως και το να κοιτάς από μπροστά δεν καταλαβαίνεις ούτε καν εσύ ότι έχω αλλάξει συσκευή...

Λίγες φώτο που έβγαλα με το θόλωμα μου άρεσαν... Σε πολλές φωτογραφίες που έκανα σύγκριση σε αρκετές δεν έβλεπα διαφορά απτό s8 και σε άλλες σε πολύ χαμηλό φωτισμό στο αυτόματο εκεί έβλεπες διαφορά. Όταν κάνεις ζουμ σε φώτο που έχεις τραβήξει βλέπεις διαφορά υπέρ του s9 plus. Τα emoji έχουν πλάκα αλλά είναι μέτρια σαν υλοποίηση. Τα υπόλοιπα σύντομα. Έτσι πιστεύω θα έπρεπε να είναι το s8 plus από πέρυσι...

Reload κάνει κανονικά κ στο s9 plus όταν έχεις ανοιχτές καρτέλες στο ίντερνετ κ πας μετά από λίγη ώρα να πας να τις δεις

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες γρηγορες εντυπωσεις..

Θα συμφωνησω με τον φιλο που ελεγε για χαμηλη ενταση ΜΟΝΟ στις ειδοποιησεις (viber κτλ). Περιεργο..

Τα ηχεια οκ δεν θυμαμαι να εχω ακουσει κατι δυνατοτερο...

Η οθονη... τι να πουμε για την οθονη...

Μου λειψε το UI και γενικα η υλοποιηση της Samsung σε σχεση με την Huawei. Το edge menu πολυ χρηστικο.

Την καμερα δεν την εχω δουλεψει ακομα εριξα απλα μια πολυ γρηγορη ματια.

Για την ωρα ολα πανε μια χαρα σφαιρα αλλα ακομα πολυ νωρις δεν το εχω φορτωσει με ολα οσα χρησιμοποιω ακομα.

Υ.Γ. : ενα tempered της προκοπης!

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον χαρακτηριστικό και που ενδιαφέρει ποιο πολύ τους φίλους της φωτογραφίας είναι όταν τραβάς μία φωτογραφία κάνοντας swipe προς τα επάνω βλέπεις αμέσως τα χαρακτηριστικά της όπως διάφραγμα f, ISO κ.λ.π. :rolleyes:
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία σε εστίαση πραγματικού χρόνου και που γίνεται κ με ένα κλικ ευρυγωνια είναι απίστευτη σε συνθήκες καλού φωτισμού είναι ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ για πορτραίτο κρίμα ναμην δουλεύει κ με φλας

Τα emoji όταν τα φτιάχνεις έχει κάπου να τα διορθώνεις για μετά λέω όχι την ώρα της δημιουργίας;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω έχω το μαύρο από χθες.. Μέσα στο σπίτι δεν βλέπω κάτι όταν το κοιτάζω από πίσω έξω στον ήλιο είναι λες κ έχει χρυσόσκονη κάτι ασπράκια γεμάτο έτσι είναι η το έκανα τπτ σε μια θήκη που το έβαλα;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να παραλάβω και εγώ το μαύρο ελπίζω να αγγίζει σε ταχύτητα το Mate 10. Μια ερώτηση ποια η χρήση των emoji; αποστέλλονται με messenger viber κτλ;

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να παραλάβω και εγώ το μαύρο ελπίζω να αγγίζει σε ταχύτητα το Mate 10. Μια ερώτηση ποια η χρήση των emoji; αποστέλλονται με messenger viber κτλ;

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

 

Εγώ δεν άντεχα να περιμένω το μπλε..

Ναι στέλνονται κανονικά με όλα τα μέσα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν άντεχα να περιμένω το μπλε..

Ναι στέλνονται κανονικά με όλα τα μέσα

Ευχαριστώ για την απάντηση. Και κάτι ακόμα υπάρχει ένας αντάπτορας που κάνει το τηλέφωνο και με δύο κάρτες αλλά και SD. Αφήνει την δεύτερη σιμ έξω από την συσκευή και την κρίβεις κάτω από την θήκη. Υπάρχει πουθενά εδώ Ελλάδα;

 

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Κανένας φιλτατος που να χρησιμοποίησε package disabler pro να δούμε αν λειτουργεί?κ αν ναι, ποιο xml χρησιμοποιήθηκε? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση σήμερα πάλι.

Που το είδες σου ήρθε εσένα ota ή από sammobile?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες σου ήρθε εσένα ota ή από sammobile?

 

New update (28th March 2018):

G965FXXU1ARCC/G965FOXM1ARCA/G965FXXU1ARCC

 

-Call stability has been improved.

-The quality of wallpapers has been improved.

Γερμανία για την ωρα...

Κάνει addressed και το θέμα με τις κλήσεις που αναφέραμε κάποιοι...

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/how-to/official-stock-firmware-thread-samsung-t3764479/page4

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ ειχα ενα δισταγμό για το χρώμα αλλά πάλι μαύρο κατέληξα δυο ερωτήσεις πόσο ram σας αφήνει διαθέσιμη και πως τα πάμε με θερμοκρασίες σε σχέση με το s8 plus;

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ ειχα ενα δισταγμό για το χρώμα αλλά πάλι μαύρο κατέληξα δυο ερωτήσεις πόσο ram σας αφήνει διαθέσιμη και πως τα πάμε με θερμοκρασίες σε σχέση με το s8 plus;

 

Αντε να σ έρθει με το καλό κ να το χαρείς.. Εγώ σήμερα αν κ χθες το πήρα με τέρμα φωτεινότητα κ έβγαζα φώτο και emoji μου φάνηκε ότι ζεστάθηκε αρκετά εκείνη την ώρα..

1.1 έλευθερα έχω τώρα με ανοιχτά στο προσκήνιο αρκετά..

Στο ίντερνετ οι σελίδες πάλι reload κάνουν αν έχεις 8 ανοιχτές μετά από λίγη ώρα.. Με τον samsung browser

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ποιες θερμοκρασίες βρε παιδιά; Από την εποχή του S6 που έχω πάρει όλα της S σειράς ποτέ μα ποτέ δεν υπήρχε πρόβλημα θερμοκρασίας!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν υπερβολικός , απλά είναι κάτι φυσιολογικό, υψηλές θερμοκρασίες σε 4κ.

Δεν υπάρχει συσκευή που δεν θα ζεσταθεί σε αυτές της συνθήκες.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν υπερβολικός , απλά είναι κάτι φυσιολογικό, υψηλές θερμοκρασίες σε 4κ.

Δεν υπάρχει συσκευή που δεν θα ζεσταθεί σε αυτές της συνθήκες.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε θα πάθουν τίποτα 65+ έπιανα σε καλοκαίρι ντάλα ο ήλιος μέχρι 70 που και που και δεν έχει πάθει τίποτα. Φορτιζα παράλληλα με power bank έτσι. Βαρύ gaming. Τώρα αν κάνει κάνα μπαμ καμία ώρα είναι άλλη ιστορία.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...