Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε την διαδικασία με data και όχι με wifi και θα μπει λογικά.

Χαχα το είδαμε κι αυτό!! Κι όμως έτσι λειτούργησε!! Θενξ!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδες στον κολλητο μου δεν βλεπει ΒΤ ουτε ρολοι ουτε handsfree, εχει κανεις τετοια θεματα? Το V30 Μου το ειδε, αλλα gadgets δεν βλεπει και μου εκανε εντυπωση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαχα το είδαμε κι αυτό!! Κι όμως έτσι λειτούργησε!! Θενξ!

 

Μήπως για λόγους ασφαλείας δεν ήθελε το wifi που είναι ποιο ευάλωτο, λέμε τώρα :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάνεις από Γερμανό ή κοσμοτε να μας πει τι csc έχει;

Πάντως είναι duos η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/samsung-galaxy-s9-plus-exynos-t3760387 κι άλλος εδώ... Ελπίζω να μην κλάψουμε... :p

 

edit: Τώρα είδα ότι είναι από το forum το παιδί.

 

Ναι εγώ είμαι και εκεί και έχω ακριβώς το ίδιο θέμα... Μόνο με reboot στρώνει.... Αν δεν το έχεις σεταρει τελείως δεν κάνεις μια επαναφορά να δούμε αν στρώσει οπότε να κάνω και εγώ μετά?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ είμαι και εκεί και έχω ακριβώς το ίδιο θέμα... Μόνο με reboot στρώνει.... Αν δεν το έχεις σεταρει τελείως δεν κάνεις μια επαναφορά να δούμε αν στρώσει οπότε να κάνω και εγώ μετά?

 

Το έχω σετάρει δυστυχώς. Για αρχή καταχώρησα 3-4 δαχτ. αποτυπώματα και δεν μου το έχει κάνει (ξεκλείδωσε κανονικά περίπου στις 30 φορές+ που δοκίμασα). Για να δούμε τι θα γίνει. Σε σένα το αν κάνεις reboot τώρα και χρησιμοποιήσεις το δαχτυλικό 10 φορές για παράδειγμα νεκρώνει ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάνεις από Γερμανό ή κοσμοτε να μας πει τι csc έχει;

Πάντως είναι duos η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Active CSC Code:

EUR

 

CSC Country:

SEGR / GR

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η περιπτωση εδω ειναι "on - off". Εφοσον λειτουργει σωστα εστω και σε 2-3 απανωτες περιπτωσεις, τοτε ειναι 100% θεμα software.

Εγω δεν χρησιμοποιω δακτυλικο, οποτε στις λιγες δοκιμες που εκανα δεν ειδα κατι.

Οι υπολοιποι, καλο ειναι να στειλετε emails στη samsung (και μεσω της σχετικης εφαρμογης) για να καταγραφουν επισημα σαν bugs...

Link to comment
Share on other sites

Active CSC Code:

EUR

 

CSC Country:

SEGR / GR

Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι εφόσον είναι δικαρτο δεν θα είναι branded.

Πήρα στη Samsung και μου είπαν ότι εφόσον είναι από κοσμοτε θα φοράει λογισμικό κοσμοτε. Δεν πείστηκα.

Τώρα μου το επιβεβαίωσες ότι είναι ελεύθερο!!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα και εγώ. Εξαιρετική συσκευή πολύ όμορφη στο μπλε κρίμα που η θήκη θα το καλύπτει.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ το κόλλημα στο δακτυλικό. Από χθες που πήρα τη συσκευή λειτουργούσε υποδειγματικά και ακαριαία.

Πριν λίγο για άγνωστο λόγο σταμάτησε να λειτουργεί (ούτε με κλείδωμα-ξεκλείδωμα της συσκευής επανήλθε, ούτε λειτουργούσε το τράβηγμα της κουρτίνας). Έστρωσε μετά από επανεκκίνηση.

Είναι καθαρά θέμα software. Κάποιο bug υπάρχει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ το κόλλημα στο δακτυλικό. Από χθες που πήρα τη συσκευή λειτουργούσε υποδειγματικά και ακαριαία.

Πριν λίγο για άγνωστο λόγο σταμάτησε να λειτουργεί (ούτε με κλείδωμα-ξεκλείδωμα της συσκευής επανήλθε, ούτε λειτουργούσε το τράβηγμα της κουρτίνας). Έστρωσε μετά από επανεκκίνηση.

Είναι καθαρά θέμα software. Κάποιο bug υπάρχει.

 

Μακάρι να είναι software bug... Εμένα σε δοκιμή που έκανα πριν 20 λεπτά λειτούργησε τέλεια σε 50 απανωτές προσπάθειες.... Αλλά δεν έχει να κάνει, το παθαίνει στα καλά καθούμενα... Δεν μου το είχε κάνει από χθες το μεσημέρι και μου το έκανε ξανά σήμερα.. Αλλά για να είμαστε και σίγουροι μήπως εμείς οι τρεις έχουμε κάποια κοινή εφαρμογή που έχει να κάνει με lock, lockscreen ή κάτι τέτοιο? Εγώ ας πουμε έχω πάνω το glimpse notification που θα μπορούσε να δημιουργήσει θέμα... Κατά τα άλλα δεν έχω περίεργες εφαρμογές συστήματος κτλ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή παραμετροποίησης του συστήματος δεν έχω.

Είναι σίγουρα κάποιο bug στο software. Αν ήταν hardware ή θα λειτουργούσε ή όχι.

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι software bug... Εμένα σε δοκιμή που έκανα πριν 20 λεπτά λειτούργησε τέλεια σε 50 απανωτές προσπάθειες.... Αλλά δεν έχει να κάνει, το παθαίνει στα καλά καθούμενα... Δεν μου το είχε κάνει από χθες το μεσημέρι και μου το έκανε ξανά σήμερα.. Αλλά για να είμαστε και σίγουροι μήπως εμείς οι τρεις έχουμε κάποια κοινή εφαρμογή που έχει να κάνει με lock, lockscreen ή κάτι τέτοιο? Εγώ ας πουμε έχω πάνω το glimpse notification που θα μπορούσε να δημιουργήσει θέμα... Κατά τα άλλα δεν έχω περίεργες εφαρμογές συστήματος κτλ...

 

Κώστα είπαμε αυτά είναι on - off. 0 η 1. Αισθητήρας είναι. Software bug...

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου πως απενεργοποιουμε να ξεκλειδώνει αυτόματα η συσκευή όταν πατάμε το power button και την κοιτάζουμε;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου πως απενεργοποιουμε να ξεκλειδώνει αυτόματα η συσκευή όταν πατάμε το power button και την κοιτάζουμε;

 

Ρυθμίσεις, Εμφάνιση, γραμμή καταστάσης

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Εμφάνιση, γραμμή καταστάσης
Δεν είναι αυτό. Εντάξει το βρήκα τελικά.

 

Settings > Lockscreen and security > intelligent scan > disable screen-on intelligent scan

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

παρέλαβα και εγώ σήμερα! Έφτασε και φορτίζει. Και μάλιστα πολύ γρήγορα. Από S7 Edge σε S9+ (πάντα δίκαρτα) και μου φαίνεται απίστευτο πόσο γρήγορα φορτίζει. Ρεπορτάζ σύντομα...

 

https://www.dropbox.com/s/y1jd5rvpt07c9rk/20180309_213641.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/01yrezeuqbwxyk4/20180309_213604_001.jpg?dl=0

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ από κοσμοτε. Τελικά παρ'όλο πού είναι δικαρτο, όταν το έστηνα μού πρότεινε εφαρμογές της κοσμοτε. Προφανώς και το csc θα είναι κοσμοτε.

Πιστεύετε θα έχω θέμα με τις αναβαθμίσεις;

Κατά τ'άλλα προερχόμενος από nexus προσπαθώ να συνηθίσω τον χαμό πού γίνεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, είσαστε στο σαλόνι σας με μέτριο προς καλό φωτισμό. Η κάμερα στο auto είναι εξαιρετική. Όταν γυρίζετε στο super slow motion video είναι τρομερά σκοτεινή και φέρνει τα πάντα πιο κοντά;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, είσαστε στο σαλόνι σας με μέτριο προς καλό φωτισμό. Η κάμερα στο auto είναι εξαιρετική. Όταν γυρίζετε στο super slow motion video είναι τρομερά σκοτεινή και φέρνει τα πάντα πιο κοντά;
Στα τόσα fps χρειάζεται εξαιρετικό φωτισμό για να έχει σχετικά καλό αποτέλεσμα. Είναι λογικό.

 

Όσο για τη δική μου απορία για τις αναβαθμίσεις, είδα ότι το χθες βγήκε η oreo για το cosmote s8, ενώ δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα για τα ελληνικά eur!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα από public.

Είχαν έρθει 2 που παρήγγειλα από χθες αλλά πήγα σήμερα.

Είναι το duos κανονικά.

Κατέβασε τις εφαρμογές τις πέρασε στο τσακ μπαμ έβγαλα και νυχτερινές φώτο στα ίδια σημεία που βγάζω με όλα μου τα κινητά και από αύριο θα δω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στο σπίτι για browsing social etc γιατί έχω μάθει και βολευτεί πολύ με το xiaomi Max 2 (και λόγο οθόνης μπαταρίας)

Σαν εμφάνιση δε μου έκανε το τρελό κλικ, ίσως επειδή μέχρι πρόσφατα είχα τα S8 plus k note 8 οπότε το έχω συνηθίσει.

Σαν οθόνη κορυφή αλλά και τα άλλα 2 από δίπλα το πάνε.

Σαν επιδόσεις ταχύτητα κ.α. λίγο πιο δυνατό.

Ήχος σαφώς καλύτερος

Κάμερα στα δύσκολα πιο φωτεινές φώτο απ το S8 plus

Αύριο θα δω και του νότε8 που έχω τραβήξει στα ίδια σημεία με ίδιες συνθήκες.

Γνώμη μου πως αν έχεις S8 plus και πόσο μάλλον νότε8 μη δώσεις τα παραπάνω για το νέο μοντέλο γιατί στην καθημερινότητα αν δεν είσαι τρελός φαν της τεχνολογίας και πολύ απαιτητικός δε θα δεις μεγάλες διαφορές.

Απ την άλλη για εμάς που έχουμε το σαράκι είναι μονόδρομος.

Όπως και για κατόχους παλαιότερων μοντέλων.

Κορυφαία συσκευή state of the art σε οθόνη κάμερα CPU και σχεδόν σε όλα τα άλλα.

Θα επανέλθω με περισσότερες εντυπώσεις.

Καλορίζικο στα παιδιά που το πήραν! :)f6162557721225bfc4068b112bea778f.jpgf2d32ad0804080613aa9d10e8b29e6ec.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν και το wifi calling είναι ενεργοποιημένο στη συσκευή, όταν στέλνω μήνυμα για ενεργοποίηση της υπηρεσίας, παίρνω απάντηση ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή.

Η συσκευή είναι από κοσμοτε. Πιστεύω πως είναι θέμα χρόνου να υποστηριχθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δουλευει κανονικα. Βεβαια την ειχα ενεργοποιησει απο παλια. Αν θες βρες μια συσκευη που υποστηριζεται απο την κοσμοτε, ενεργοποιησε την υπηρεσια και μετα ξαναβαλε την καρτα στο σ9
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...