Jump to content

προτάσεις για κινητό εως 150!!


anthoulaki1989
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλους!

Ξεκιναμε απ το ποσο που μπορώ να διαθεσω κι ειναι μαξιμουμ 150, για να μη πω και λιγότερα...

Και τωρα τι θελω:

Οθόνη ιδανικα 4,5 αλλιως το πολυ 5.

Τι ποιότητας θα ναι δε με απασχολεί κ πολύ.

Κλασικά να μη τρωει κολληματα ειδικα αμα του φορτωσω εφαρμογές που εχω κ στο τωρινό (βιμπερ, whatsapp, snapchat, fb lite, Instagram). Αντε και κανα παιχνιδακι..

Καλη αυτονομια και μια καλη καμερα επισης.

 

Τώρα έχω το moto g 4g/lte, γενικώς ειμαι ικανοποιημένη αλλα είμαι σε σκεψη να το αλλάξω γιατί μου κανει κάτι κουλα reboot και ακρη δεν εχω βρει..

Link to comment
Share on other sites

Δες το redmi 4x. Πολύ αξιόπιστη συσκευή και φθηνή. Με φοβερή μπαταρία

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα λίγο.. ωραιο φαίνεται και φθηνο οντως. Αλλα κολλαω σε 2: ειναι ντουαλ σιμ, πες με ψυχαναγκαστική αλλα αφου θα εχω μια καρτα δε θελω ντουαλ.. επιπλεον εχω κι ενα Huawei που ναι κι αυτο ντουαλ.. τώρα γιατί εχω 3αριθμους μεγαλη ιστορια... Πες με κ τρελη :ρ
Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα λίγο.. ωραιο φαίνεται και φθηνο οντως. Αλλα κολλαω σε 2: ειναι ντουαλ σιμ, πες με ψυχαναγκαστική αλλα αφου θα εχω μια καρτα δε θελω ντουαλ.. επιπλεον εχω κι ενα Huawei που ναι κι αυτο ντουαλ.. τώρα γιατί εχω 3αριθμους μεγαλη ιστορια... Πες με κ τρελη :ρ

 

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να βάλεις δύο κάρτες.Και με μια δουλεύει!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα λίγο.. ωραιο φαίνεται και φθηνο οντως. Αλλα κολλαω σε 2: ειναι ντουαλ σιμ, πες με ψυχαναγκαστική αλλα αφου θα εχω μια καρτα δε θελω ντουαλ.. επιπλεον εχω κι ενα Huawei που ναι κι αυτο ντουαλ.. τώρα γιατί εχω 3αριθμους μεγαλη ιστορια... Πες με κ τρελη :ρ
Μας κοροϊδεύεις μάλλον

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις από την κάμερα (μέχρι 150 έτσι και αλλιώς μην περιμένεις θαύματα στο συγκεκριμένο κομμάτι), ιδανικό το Redmi 4X που αναφέρθηκε... 5άρι, δυνατό, δοκιμασμένο και αξιόπιστο και αρκετά φθηνότερο από 150 στο Skroutz η Global έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

δεν αστειευομαι, το εννοω οτι θα ηθελα ενα που να μην ειναι ντουαλ αλλα αν στη τιμη αυτη ειναι ο,τι καλυτερο κυκλοφορει δε το απορριπτω.. οσο για τη καμερα που αναφερθηκε, οταν λεμε τρελες απαιτησεις; θα θελα να χει μια καλη καμερα για να βγαλω μια φωτογραφια σε εκδρομη, στο δρομο, σε βολτα κλπ...

εν τω μεταξυ ναι στο σκρουτζ το ειδα κι εγω γυρω στα 130κατι, αλλα η global τι εχει διαφορετικο απ την ελληνικη;

Link to comment
Share on other sites

Είναι hybrid dual sim, δηλαδή μπορείς να βάλεις ή δύο σιμ ή μία σιμ και μία sd. Δεν υπάρχει ελληνική, μόνο global και κινεζική.
Link to comment
Share on other sites

δεν αστειευομαι, το εννοω οτι θα ηθελα ενα που να μην ειναι ντουαλ αλλα αν στη τιμη αυτη ειναι ο,τι καλυτερο κυκλοφορει δε το απορριπτω.. οσο για τη καμερα που αναφερθηκε, οταν λεμε τρελες απαιτησεις; θα θελα να χει μια καλη καμερα για να βγαλω μια φωτογραφια σε εκδρομη, στο δρομο, σε βολτα κλπ...

εν τω μεταξυ ναι στο σκρουτζ το ειδα κι εγω γυρω στα 130κατι, αλλα η global τι εχει διαφορετικο απ την ελληνικη;

Redmi 4x και από εμένα. Κοίτα μόνο να είναι η global έκδοση για να έχεις και ελληνικό μενού, αλλά κυρίως, την 800άρα μπάντα που αν βρίσκεσαι επαρχία τη χρειάζεσαι για να έχεις σε περισσότερα μέρη σήμα 4g

Υ.Γ. Στα περισσότερα σκρουτζομάγαζα θα το βρείς στα 120 ευρώ με τα μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Α οκ.. οποτε προτιμω global, αλλα καπου ειδα κι ελληνική που ελεγε.. μηπως εννοούσε ελληνικό μενού;; Εννοείται ότι θα θελα ελληνικό..
Link to comment
Share on other sites

Α οκ.. οποτε προτιμω global, αλλα καπου ειδα κι ελληνική που ελεγε.. μηπως εννοούσε ελληνικό μενού;; Εννοείται ότι θα θελα ελληνικό..

 

Ναι Ελληνικό μενού εννοούσε... Οι global roms στα Xiaomi έχουν Ελληνικά κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και παλι... Καταρχήν να σας υπερευχαριστησω για τις προτάσεις σας.. την εξης μια δηλαδή! Χαχ xD

1μιση μηνα μετα, να φανταστώ δεν εχει αλλαξει κατι ε; Οπως καταλάβατε τοτε δε πηρα αλλα νομίζω τώρα εχει ερθει η ώρα κι ηθελα να σιγουρευτω οτι δε παίζει και καμια αλλη προταση.

Edited by anthoulaki1989
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι... Καταρχήν να σας υπερευχαριστησω για τις προτάσεις σας.. την εξης μια δηλαδή! Χαχ xD

1μιση μηνα μετα, να φανταστώ δεν εχει αλλαξει κατι ε; Οπως καταλάβατε τοτε δε πηρα αλλα νομίζω τώρα εχει ερθει η ώρα κι ηθελα να σιγουρευτω οτι δε παίζει και καμια αλλη προταση.

Σε 5ιντσο δεν υπάρχουν και πολλές αξιόλογες επιλογές σε αυτά τα λεφτά. Η καλύτερη παραμένει το redmi4x global.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...