Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι χρησιμοποιείτε το FMA με BT, έχετε όλοι ρυθμίσει το FMA να επικοινωνεί μέσω COM πόρτας; αν ναι με τι ταχύτητα γίνεται η σύνδεση; 128000kbps; Δεν αναγνωρίζει τον αντάπτορα αν οριστεί ως BT;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pantelisp78 (26 Οκτ. 2004 , 13:34)

 

Όσοι χρησιμοποιείτε το FMA με BT, έχετε όλοι ρυθμίσει το FMA να επικοινωνεί μέσω COM πόρτας; αν ναι με τι ταχύτητα γίνεται η σύνδεση; 128000kbps; Δεν αναγνωρίζει τον αντάπτορα αν οριστεί ως BT;

 

Εμένα το είδε αυτόματα σαν COM4, 115200.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos ( 6 Νοέ. 2004 , 11:09)

 

Ξερει κανεις ποτε θα κυκλοφορησει στην Ελλαδα το headset Akono HBH-660?

 

 

Σε κανέναν μήνα περίπου!Για κοίτα και το παρακάτω link:

 

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=114271

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Μια χαζή ίσως ερώτηση:γίνεται με το fma να μεταφέρω τα μηνύματα από μια συσκευή σε μία άλλη;;Πιο συγκεκριμένα με ενδιαφέρει να τα περάσω τα μηνύματα που βρίσκονται στη μνήμη της συσκευής ενός t68i σ'ένα t610;(έχω τι υπέρυθρες MA-620).Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα γίνετε πρώτα κοπιάρεις όλα τα μυνήματα στο archive και μετά δεξί κλίκ και send to phone(upload) όπου θές ακόμη και στη κάρτα. Καλό είναι να κάνεις ένα back up το αρχείο που έχει όλες τισ πληροφορίες και όλα θα είναι εντάξει.
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soublaki-3 (26 Οκτ. 2004 , 20:49)

 

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς θα βάλω το scriptάκι για το PowerDVD; Έχει ένα σε κάποιο folder, αλλά δεν έβγαλα άκρη...

 

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papi ( 9 Νοέ. 2004 , 20:31)

 

Σίγουρα γίνετε πρώτα κοπιάρεις όλα τα μυνήματα στο archive και μετά δεξί κλίκ και send to phone(upload) όπου θές ακόμη και στη κάρτα. Καλό είναι να κάνεις ένα back up το αρχείο που έχει όλες τισ πληροφορίες και όλα θα είναι εντάξει.

 

 

Κατ'αρχάς σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου!Δοκίμασα να κάνω αυτό που μου λες,τα αντιγράφω στο archive αλλά όταν συνδέω την άλλη συσκευή ενώ μου έχει σε παρένθεση τον αριθμό των αποθηκευμένων,δεν μου τα εμφανίζει με συνέπεια να μην μπορώ να κάνω upload!Καμιά ιδέα;Μήπως δεν κάνω εγώ κάτι καλά;

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη δυστυχώς δεν έχω άλλη συσκευή για να τεστάρω αυτή τη στιγμή.

Πήγαινε PROGRAM FILES/FMA/FILES όπου θα βρείς τον φάκελλο της παλιάς και της νέας σου συσκευής. Κόπιαρε τα 4 αρχεία απο το παλιό που αρχίζουν από sms στο νέο φάκελλο και νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ με μεγάλη μου χαρά σήμερα έλαβα το καινούργιο μου HBH-660. ΕΔΩ είναι η φωτογραφία του σε σύγκριση με το παλαιό καλό μου ΗΒΗ-30 και ΕΔΩ σε σύγκριση με το Ρ900 όπου φαίνεται το πολύ μικρό του μέγεθος.

 

Λοιπόν θα κάνω ένα μίνι review!

 

Καταρχήν το αγόρασα απο τις ΗΠΑ από το ebay για $93 μαζί με μεταφορικά δηλαδή περίπου 70 Ευρώ και μαζί πήρα και δώρο έναν φορτιστή αυτοκινήτου κάτι πολύ χρήσιμο για τις SE συσκευές μου.

 

Η πρώτη εντύπωση που είχα ήταν η εκπληκτική ποιότητα κατασκευής. Ειλικρινά εκπληκτική! Το design μου αρέσει πάρα πολύ και είναι εξερετικά άνετο στο αυτί και το κυριότερο είναι πανέυκολο να φορεθεί με το ένα χέρι!

 

Το συγκεκριμένο bluetooth headset το επέλεξα γιατι μου είναι πάρα πολύ χρήσιμο η αναγνώριση κλήσεων μιας και το Ρ900 το έχω συνήθως στην θήκη του. Παλαιά είχα το ΗΒΗ-200 για αυτόν τον λόγο αλλά το ξεφορτώθηκε με την μία μιας και το καλώδιο με εμπόδιζε.

 

Η οθόνη του ΗΒΗ-660 έχει άσπρο φωτισμό και παρόλο το μικρό του μέγεθος είναι ευκρινέστατη λόγο της υψηλής της ανάλυσης. Σε κατάσταση αναμονής παρέχει τον μετριτή της μπαταρίας όπως στα κανονικά τηλέφωνα κάτι πάρα πολύ χρήσιμο. Κατά την διάρκεια εισερχόμενης κλήσης αν το νούμερο είναι καταχωρημένο στην μνήμη του τηλεφώνου εμφανίζεται το όνομα (μόνο το όνομα και όχι ο αριθμός) ενώ σε αντίθετη περίπτωση εμφανίζεται το νούμερο.

 

Πολλοί ειρωνέυονται οτι δεν έχει νόημα μια οθόνη σε ένα ακουστικό που φοριέται στο αυτί. ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ. Καταρχήν δεν φοράνε πολλοί το ακουστικό συνέχεια στο αυτί (αν και είναι τόσο ελαφρί που δεν το νοιώθεις καθόλου οτι το φοράς οπότε μπορείς να το ξεχάσεις άνετα) αλλά το έχουν στην τσέπη τους και όταν έχουν κλήση βλέπουν το καλούντα και μετά το φοράνε και απαντάνε. Σε σύκριση με το ΗΒΗ-200 είναι έτη φωτός μπροστά σε πρακτικότητα λόγο μικρού μεγέθους και έλειψης καλωδίων.

 

Επίσης υπάρχει λειτουργία να αντιστρέφεται τα γραφώμενα της οθόνης κατά 180 μοίρες για αυτούς που θα τους βόλευε αλλιώς.

 

Επειδή μόλις το έλαβα, δεν είχα την δυνατότητα να δοκιμάσω ακόμα την αυτονομία. Μόλις τώρα τελείωσε το φόρτισμα. Πάντος η ακρόαση είναι καθαρότατη και η σύνδεση με το Τ68 και Ρ900 έγινε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

 

Εγώ κατά 99% όταν χρησιμοποιώ το κινητό μου το χρησιμοποιώ αποκλειστικά με bluetooth headsets εδώ και 3 χρόνια και μπορώ να πω οτι είναι μακράν το ποιο εντυπωσιακό τόσο στα χαρτιά όσο και στην πράξη ασύρματο ακουστικό που έχω χρησιμοποιήσει. Το συστήνω ανεπηφύλακτα και ειδικά σε τέτοια δελεαστική τιμή. Μου είναι πολύ δύσκολο να φανταστώ κάτι καλύτερο από αυτό.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (13 Νοέ. 2004 , 02:52)

 

απο που το πηρες στο ebay?συνολικα σου κοστισε 70ευρω?μαζι με τα μεταφορικα?σε ποσο καιρο σου ηρθε?

 

 

Το πήρα από τον dans_cellular_accessories

Ναι κόστισε 70 Ευρώ κομπλέ και ήρθε σε 10 περίπου μέρες.

 

Επίσης να σημειώσω οτι το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει σε σχέση με το ΗΒΗ-30 μου είναι η ένταση του ακουστικού όπου σε μέρη με μεγάλο θόρυβο υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο να ακούσουμε. Το ΗΒΗ-30 ακούγεται ποιο δυνατά.

Μέχρι στιγμή το έχω ταράξει στα τηλεφωνήματα και μετά από μία μέρα έχει περίπου 3/4 μπαταρία ακόμη και μιλάμε για την πρώτη φόρτιση. Ίσως και να μιλάμε για το απόλυτο ακουστικό με μεγάλη διάρκεια. Ευγε SE.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μαζί έρχεται με ένα λουράκι το οποίο το κρεμάς στον λεμό σου και συνδέεται εκεί που μπαίνει ο φορτιστής ώστε να το αποσυνδέεις κάθε φορά που θέλεις να το χρησιμοποιήσεις. Από οτι ξέρω η SE έχει εγγύηση σε όλον τον κόσμο οπότε λογικά πρέπει να καλύπτεται και στην Ελλάδα.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος T-mobile (14 Νοέ. 2004 , 01:16)

 

Το πήρα από τον dans_cellular_accessories

Ναι κόστισε 70 Ευρώ κομπλέ και ήρθε σε 10 περίπου μέρες.

 

Επίσης να σημειώσω οτι το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει σε σχέση με το ΗΒΗ-30 μου είναι η ένταση του ακουστικού όπου σε μέρη με μεγάλο θόρυβο υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο να ακούσουμε. Το ΗΒΗ-30 ακούγεται ποιο δυνατά.

Μέχρι στιγμή το έχω ταράξει στα τηλεφωνήματα και μετά από μία μέρα έχει περίπου 3/4 μπαταρία ακόμη και μιλάμε για την πρώτη φόρτιση. Ίσως και να μιλάμε για το απόλυτο ακουστικό με μεγάλη διάρκεια. Ευγε SE.

 

το εχεις δοκιμασει με ρ910 αν ναι, συνεργαζεται σωστα;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

τελικα συνεργαζεται αψογα και με ρ910,σημερα το παρελαβα και εγω το μονο που δεν δουλευει ειναι η λιστα κλησεων......
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Η λίστα κλήσεων δεν δουλευει ούτε στο Ρ900 και δεν δουλευει ούτε με το ΗΒΗ-200.

Προσωπικά εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου.

Το μόνο μειωνέκτιμα που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι ο μετριτής της μπαταρίας που δείχνει στην οθόνη. Ενώ είμαι ικανοποιημένος με την αυτονομία, δείχνει οτι είναι συνέχει στο 3/4 μέχρι να ακουστεί ο προηδοποιητικός ήχος και να κατέβει με την μία στο 1/4 ή και λιγότερο χωρίς ενδιάμεσες θέσεις. Ρώτησα και άλλους και όλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα δυστηχώς.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος T-mobile (19 Νοέ. 2004 , 08:48)

 

Η λίστα κλήσεων δεν δουλευει ούτε στο Ρ900 και δεν δουλευει ούτε με το ΗΒΗ-200.

Προσωπικά εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου.

Το μόνο μειωνέκτιμα που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι ο μετριτής της μπαταρίας που δείχνει στην οθόνη. Ενώ είμαι ικανοποιημένος με την αυτονομία, δείχνει οτι είναι συνέχει στο 3/4 μέχρι να ακουστεί ο προηδοποιητικός ήχος και να κατέβει με την μία στο 1/4 ή και λιγότερο χωρίς ενδιάμεσες θέσεις. Ρώτησα και άλλους και όλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα δυστηχώς.

 

αυτο δεν το εχω αντιμετωπισει ακομα,το φορτισα χτες και δεν εχει κατεβει ακομα ο μετρητης καθολου. ποσο περιπου σου κραταει η μπαταρια;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα θα κατέβει μία και έξω. Εγώ με λίγο παραπάνω απο μία ώρα ομιλίας την ημέρα κρατάει δύο ολόκληρες μέρες.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος T-mobile (19 Νοέ. 2004 , 15:23)

 

Αυτό είναι το πρόβλημα θα κατέβει μία και έξω. Εγώ με λίγο παραπάνω απο μία ώρα ομιλίας την ημέρα κρατάει δύο ολόκληρες μέρες.

 

το ιδιο δηλαδη με το ΗΒΗ-200,τελικα απο μπαταρια τα μονα που κρατανε μια βδομαδα ειναι το ΗΒΗ-30,ΗΒΗ-35 :D
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was unpinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...