Jump to content

Κινητο 250 εως300 ευρω help please


giorgiok7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως πολύ καλές αν και τις ειδα από κινητό.

 

Μιας και δεν έχουμε δείγματα από u ultra, αν έχεις χρόνο/όρεξη ανέβασε και μερικά να έχουμε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455962

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μερικες σε συγκριση ολα σε αυτοματο. Δεν ασχολουμε με ρυθμισεις.Πρωτα htc μετα 930. Οι δυο τελευταιες ειναι με σκοτεινο δωματιο, σε αυτη χωρις φλας ειναι πολυ διαφορα. Παντως το 930 ειναι αξιοπρεπεστατο για σχεδον 5 ετων τηλεφωνο

 

htc.jpg

930_1.jpg

htc2.jpg

930_3.jpg

htc3.jpg

930_2.jpg

htc4_1.jpg

930_4_2.jpg

htc4_2.jpg

930_4_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μερικες σε συγκριση ολα σε αυτοματο. Δεν ασχολουμε με ρυθμισεις.Πρωτα htc μετα 930. Οι δυο τελευταιες ειναι με σκοτεινο δωματιο, σε αυτη χωρις φλας ειναι πολυ διαφορα. Παντως το 930 ειναι αξιοπρεπεστατο για σχεδον 5 ετων τηλεφωνο

 

htc.jpg

930_1.jpg

htc2.jpg

930_3.jpg

htc3.jpg

930_2.jpg

htc4_1.jpg

930_4_2.jpg

htc4_2.jpg

930_4_1.jpg

 

"ΑΡΚΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ" Τί φανταστικό βιβλίο... :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σημερα απο κοντα και ειδα καποια τηλεφωνα που με ενδιαφερουν...

1)Το mi max 2 ειναι οντως μεγαλο αν και το περιμενα μεγαλυτερο..Τραβηξα μερικες φωτο και ηταν πολυ μετριες...Δεν νομιζω να μπορεσω να ασχοληθω με root , gcam και τα σχετικα καθοτι ασχετος οποτε αποριπτεται...

2)Το mate 10 lite μου αρεσε πολυ σαν κατασκευη μεγαλη οθονη λεπτο χωρις υπερβολικο μεγεθος.Οι φωτο που τραβηξα καλυτερες απο του mi max 2 γενικα μου αρεσε πολυ..Το αρνητικο ειναι οτι η οθονη του εχει μια εμφανης ελλειψη ζωντανιας.Απο ολα τα κινητα που ηταν στο πανελ ηταν με διαφορα αυτο με τα πιο ξεθωριασμενα χρωματα...

Διαβαζοντας εδω εριξα και μια ματια στο htc, και λεω YES επιτελους....:yahoo:αυτο εναι κατεληξα...Αμ δε...Οι κορεατες δεν εχουν βαλει εξοδο ακουστικων και ετσι χρειαζομαι bluetooth κατι που δεν θελω γιατι τα χανω συνεχεια...:chair:Οποτε παλι απο την αρχη στο ψαξιμο.....

Με βλεπω τελικα να περνω κανενα xiaomi redmi note4x που ειναι και πιο οικονομικο και να τελιωνω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σημερα απο κοντα και ειδα καποια τηλεφωνα που με ενδιαφερουν...

1)Το mi max 2 ειναι οντως μεγαλο αν και το περιμενα μεγαλυτερο..Τραβηξα μερικες φωτο και ηταν πολυ μετριες...Δεν νομιζω να μπορεσω να ασχοληθω με root , gcam και τα σχετικα καθοτι ασχετος οποτε αποριπτεται...

2)Το mate 10 lite μου αρεσε πολυ σαν κατασκευη μεγαλη οθονη λεπτο χωρις υπερβολικο μεγεθος.Οι φωτο που τραβηξα καλυτερες απο του mi max 2 γενικα μου αρεσε πολυ..Το αρνητικο ειναι οτι η οθονη του εχει μια εμφανης ελλειψη ζωντανιας.Απο ολα τα κινητα που ηταν στο πανελ ηταν με διαφορα αυτο με τα πιο ξεθωριασμενα χρωματα...

Διαβαζοντας εδω εριξα και μια ματια στο htc, και λεω YES επιτελους....:yahoo:αυτο εναι κατεληξα...Αμ δε...Οι κορεατες δεν εχουν βαλει εξοδο ακουστικων και ετσι χρειαζομαι bluetooth κατι που δεν θελω γιατι τα χανω συνεχεια...:chair:Οποτε παλι απο την αρχη στο ψαξιμο.....

Με βλεπω τελικα να περνω κανενα xiaomi redmi note4x που ειναι και πιο οικονομικο και να τελιωνω!!!!!

γιατι bluetooth?ανταπτορακι η type c ακουστικα δεν μπαινουν; Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σημερα απο κοντα και ειδα καποια τηλεφωνα που με ενδιαφερουν...

1)Το mi max 2 ειναι οντως μεγαλο αν και το περιμενα μεγαλυτερο..Τραβηξα μερικες φωτο και ηταν πολυ μετριες...Δεν νομιζω να μπορεσω να ασχοληθω με root , gcam και τα σχετικα καθοτι ασχετος οποτε αποριπτεται...

2)Το mate 10 lite μου αρεσε πολυ σαν κατασκευη μεγαλη οθονη λεπτο χωρις υπερβολικο μεγεθος.Οι φωτο που τραβηξα καλυτερες απο του mi max 2 γενικα μου αρεσε πολυ..Το αρνητικο ειναι οτι η οθονη του εχει μια εμφανης ελλειψη ζωντανιας.Απο ολα τα κινητα που ηταν στο πανελ ηταν με διαφορα αυτο με τα πιο ξεθωριασμενα χρωματα...

Διαβαζοντας εδω εριξα και μια ματια στο htc, και λεω YES επιτελους....:yahoo:αυτο εναι κατεληξα...Αμ δε...Οι κορεατες δεν εχουν βαλει εξοδο ακουστικων και ετσι χρειαζομαι bluetooth κατι που δεν θελω γιατι τα χανω συνεχεια...:chair:Οποτε παλι απο την αρχη στο ψαξιμο.....

Με βλεπω τελικα να περνω κανενα xiaomi redmi note4x που ειναι και πιο οικονομικο και να τελιωνω!!!!!

 

Και εχει μεσα στη συσκευασια ακουστικα, και μαλιστα λενε πολυ καλα λογια ως προς την ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Θα τις σχολιάσω όταν τις δω pc. :)

 

Αν θες βάλτες και εκεί που σου είπα να έχουμε αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα δει οτι εχει ακουστικα type c. Δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα μου αρεσει πολυ το κινητο και μαλλον καταληγω εκει!!!!Φιλε c-max μπορεις να μου πεις αν εχει ελληνικα απο που το πηρες και ποσο??
Link to comment
Share on other sites

https://m.gearbest.com/headphone-accessories/pp_672686.html?wid=21 ακομα και αν δεν σου αρεσουν η χαλασουν αυτα που εχει η συσκευασια,και δεν θελεις απαραιτητα ακουστικα με απευθειας συνδεση παιρνεις ενα τετοιο ανταπτορακι.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα δει οτι εχει ακουστικα type c. Δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα μου αρεσει πολυ το κινητο και μαλλον καταληγω εκει!!!!Φιλε c-max μπορεις να μου πεις αν εχει ελληνικα απο που το πηρες και ποσο??

 

Το πηρα απο My24shop.gr . Τωρα το εχει 303 απο οτι βλεπω. Σε 2 μερες το εφερε και το πηρα απο το καταστημα. Ναι εχει την ελληνικη γλωσσα.

 

Antrent τις ανεβασα στο flickr.

Edited by c-max
Link to comment
Share on other sites

Ποιο να υπερτερεί σε αυτονομία; Το mate 10 lite εναντι το mi max 2? Νομίζω το μόνο κινητό που ξεπερνά την αυτονομία του mi max 2 ειναι το lenovo p2. Το mi max 2 χωρίς υπερβολές φτάνει 12 ώρες sot (κάτω από 10 δεν ειδα ποτέ).

 

Όσον αφορά τη κάμερα εξαρτάται αν μιλάμε για ρουταρισμένη ή οχι συσκευή. Στοκ η κάμερα του mi max 2 είναι πολύ μέτρια και πολύ κατώτερη του mate 10 lite. Αν όμως ρουτάρεις και παίξεις με gcam hdr+, φτάνει επίπεδα ναυαρχίδας. Οπότε νομίζω με ρουτ ξεπερνάει το mate 10 lite. Μπορείς να δεις και δείγματα που έβαλα όπου εχω τοσο από στοκ όσο και με hdr+. Να σημειωθεί ότι ο ήχος του βίντεου ειναι χάλια στο mi max 2.

 

Το htc u ultra με τη τιμη που εχει αυτό το καιρό ειναι ενα εξαιρετικό vfm αν και φοβάμαι οτι θα εχει μέτρια αυτονομία (snapdragon 821, 2K ανάλυση με μπαταρία μόλις 3.000).

Αντε ρε... Έχει τέτοια αυτονομία; δεν το ήξερα. Για κάμερα το ξέρω αυτό που λες, έχω δει τα δείγματα σου αλλά έλεγα για χωρίς πειραγμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"ΑΡΚΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ" Τί φανταστικό βιβλίο... :D
Χάχα και εγώ τα βιβλία ήμουν έτοιμος να σχολιάσω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε. Αν ήταν ελάχιστα μικρότερο (πχ 6 ιντσες) δεν θα το είχα αλλάξει. Αλλά μην σου κάνει εντύπωση. Μιλάμε για κινητο με 5300 mah μπαταρία, snapdragon 625 και "μικρή" ανάλυση 1080p.

 

Η κάμερα χωρίς πείραγμα είναι πολύ μέτρια τη νύχτα. Μόνο με manual σώζεται.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα τελικα το U ULTRA και το περιμενω απο βδομαδα...Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη τελικα...Μου επιασε 255 ευρω με τα μεταφορικα..Νομιζω καλο deal..BLUE ετσι για την αλητεια!!!!Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια !!!!:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...