Jump to content

Guild Wars


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παιχνίδι παίζεται αποκλειστικά online αλλά χωρίς συνδρομή! Μάλιστα πολλοί λένε ότι το παίζουν πολύ χαλαρά και με dialup σύνδεση.

Το έχει κανείς? Αξίζει? Κόσμο έχει, από Ελλάδα κυρίως?

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι το έχω εγώ. Παίζω με ADSL και παίζει πάρα πολύ καλά. Δεν χρειάζετια συνδρομή αλλά δεν είναι το κλασσικό σου MMORPG, δηλαδή είναι μία μίξη μεταξύ MMORPG και Diablo 2.

 

Για μένα αξίζει. Κόσμο έχει πολύ αλλά έλληνες δεν έχω βρει ακόμα.

 

Το όνομα του χαρακτήρα μου είναι Fangreen Firstborn και είμια level 8 Elementalist/Necromancer

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Basika eida na to poulane sta gnet... Twra paizw lineage kai lew kai na ksekinisw kai to wow. Ti leei genika san paixnidi

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Basika eida na to poulane sta gnet... Twra paizw lineage kai lew kai na ksekinisw kai to wow. Ti leei genika san paixnidi

 

Το WoW ή το Guild Wars? Το WoW είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί.

Το Guild Wars δεν έχει και πολύ σχέση με το WoW. Αν σου άρεσε το Lineage 2 προτίμησε το WoW. Όπως είπε και ο shodanjr_gr δεν είναι και τόσο MMORPG, έχει ένα πιο single player feeling. Μεγάλο βάρος έχει πέσει στο PvP. Αλλά και πάλι οι τρελές μαζικές PvP σφαγές του WoW δε γίνονται. Επίσης έχει καταπληκτικό soundtrack. Και είναι τζάμπα... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες σφαγές νομίζω πως έχει (δηλαδή μεγάλα guild wars). Επίσης το παιχνίδι είνια πάρα πολύ PVP oriented (μπορείς να capάρεις πολύ γρήγορα τον χαρακτήρα. Μέγιστο level είναι το 20 και εγώ με 8 ώρες gaming περίπου έχω φτάσει στο 8). Πάντως αφού δεν έχει συνδρομή κάποιος μπορεί να το παίζει πολύ πιο "χαλαρά" από το WoW, καθώς δεν έχει και μία συνδρομή από πίσω να τρέχει.

 

Επίσης τα γραφικά και ο ήχος του είναι μακράν καλύτερα από του WoW, και το ίδιο το παιχνίδι φαίνεται αρκετά πιο ελαφρύ (δηλαδή τρέχει πιο άνετα σε παράθυρο κλπ).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα γραφικά και ο ήχος του είναι μακράν καλύτερα από του WoW, και το ίδιο το παιχνίδι φαίνεται αρκετά πιο ελαφρύ (δηλαδή τρέχει πιο άνετα σε παράθυρο κλπ).

 

Όντως! Χάρμα οφθαλμών τα γραφικά... :)

 

@shodanjr_gr: Ξέρεις αν ήρθε καθόλου στην Ελλάδα η Collector's Edition? Γιατί στο play.com εξαντλήθηκε... :(

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα δεν το έχω δει καν στα μαγαζιά...εγώ από play.com το πήρα :Ρ

 

Ο Παπασωτηρίου έχει φέρει την απλή. Μόνο εκεί έχω δει το συγκεκριμένο παιχνίδι. Εγώ πάντως φαίνεται να έχω ένα έμφυτο ταλέντο να χάνω τις Collector's Editions όταν πρόκειται για MMORPG... :P

Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πω...εγώ προχτες που πήγα Παπασωτηρίου δεν το είχε...

 

Πάντως δεν νομίζω η collectors του να είναι κάτι το ιδιαίτερο. Καμία σχέση με την collectors του WoW (της οποία είμαι και κάτοχος, έτσι για να ζηλεύεις :Ρ).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν νομίζω η collectors του να είναι κάτι το ιδιαίτερο. Καμία σχέση με την collectors του WoW (της οποία είμαι και κάτοχος, έτσι για να ζηλεύεις :Ρ).

 

Έχει το soundtrack για αυτό τη θέλω κυρίως. ;) Εγώ έχω την απλή του WoW. :( Καλά, δε θα χάσεις κι εσύ κάποτε κάποια σπουδαία Collector's Edition, να δεις τότε πως θα στο χτυπάω συνέχεια... :p

Link to comment
Share on other sites

Παιζω 1 εβδομαδα το guild wars και εχω να πω οτι εχει πολυ καλα γραφικα για την κατηγορια του (αν και το animation σε μερικους χαρακτηρες ειναι για γελια!) αλλα κατι λειπει απο το gameplay. Εχοντας παιξει και το WOW πιστευω οτι το δευτερο ειναι καλυτερη εμπειρια MMORPG. Μεγαλο μειονεκτημα στο GW ειναι οτι δεν μπορεις να δεις τους αλλους παιχτες (αν δεν ειναι στο party σου) με αποτελεσμα να το περιβαλον να μοιαζει λιγο αδειο και η αισθηση του να πλησιαζει περισσοτερο single player παρα MMORPG. Το καλο ειναι οτι ειναι δωρεαν και γενικα σαν παιχνιδι αξιξει.

 

ΥΓ. Warior Slamer-level 2 -- Elementalist-level 5 ειναι οι χαρακτηρες μου. Αντε να ερθει κανεις ελληνας γιατι το παιχνιδι εχει γεμισει γαλλους!

Link to comment
Share on other sites

Το gameplay toy GW είναι όντως πιο "απλό". Βασικά είναι λιγότερο character oriented και έχω παρατηρήσει ότι οι μάχες όντως θέλουν σκέψη και στρατηγική.

 

Και αν και είναι λίγο "ψιχοπλακωτικό" που τα instances που δημιουργεί το παιχνίδι για σένα είναι άδεια, τουλάχιστον παίζεις με την ησυχία σου και δεν έχεις προβλήματα με spawn campers κλπ.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σημερα μου ηρθε το παιχνιδι (απο play.com ~€26!!!). Θα παω να το βαλω σε λιγο, αλλα λογω των πολλων αγωνων ποδοσφαιρου σημερα, δε θα αφιερωσω πολυ χρονο :) Ελπιζω να τα πουμε online με οσους απο εσας παιζουν! ;)

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Το αρχισα σημερα το παιχνιδι. Οντως ειναι πανεμορφο και πολυ ευχαριστο.

Ακομα στην αρχη ειμαι βεβαια, level3 Warrior - Mythos Of Thrace :)

Σε ποιο district ειστε συνηθως? Αν και μαλλον ειστε πιο μπροστα!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

βαλτε και καμια φωτογραφια ρε παιδια να ξερουμε πως ειναι

 

και κατι αλλο το game αυτο ειναι καλο? δηλαδη αξιζει να σταματησω το WoW γιαυτο ?

GTF
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω...Το ειδα λιγο το παιχνιδακι σε διαφορα sites και μου φανηκε πολυ ωραιο...Με 56k θα παιζει...?Αν το αγορασω θα μπορω να παιζω σε internet cafe που το εχουν εγκατεστημενο?Το εχει κανει κανεις δοκιμασει το τελευταιο...?

thnx...

Link to comment
Share on other sites

skeftomai kai ego na agoaso ena online rpg alla den to exo dei kan pos einai to guild wars beabaia akouo poli kala logia apo olous opote ok.alla na organo8oume na mpainoume mazi oi ellines giati einai spastiko na pazeis single i na exei party me galakia kai skatoagglakia.giuto exo bare8ei aloste kai to anarchy online, kai to mu online.osoi exete paixei ta fallout , diablo, final fantasy me pio miazei perisotero? elpizo na miazei me fallout....genika to sistima maxis
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο παιχνιδι εχει πολυ χαβαλε. Στο ελληνικο guild που ειμαι και εχει 100 ατομα, Guardians Of Redemption - GoR, οι παλιοι βοηθουν τους νεους και γενικα εχει πολυ πλακα. βεβαια θα πρεπει να κανεις υπομονη μεχρι να ανεβεις level ωστε να μπορεις να συμμετεχεις στις ομαδικες εξορμησεις. Εγω τωρα πλησιαζω στο level 20, που ειναι το μεγιστο, και τωρα θα αρχισει το πολυ κεφι. Και ως τωρα μπορω να πω οτι το απολαυσα. Και ειναι το 1ο παιχνιδι που αγοραζω γιατι το αξιζει :)

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

PAIDES BLEPO OTI TI GUILD WARS POULAEI TRELA..TO L2 DEN POULOUSE ETSI STIN ARXI....KSERETE RE PAIDES KANA SERIAL NUMBER GIA NA PAIKSO XORIS NA TO AGORASO...AISXOS 35Euro GIA ENA GAME...MAS GMNE.....GI'AUTO PREPEI NA BROUME FREE SERIALS NUMBERS GIA NAA PAIKSOUME TO GAME POU LEEI POLU APO OTI EXO AKOUSEI....EINAI POLLA 35Euro PAIDIA...DEN AKSIZEI GIA ENA MMORPG POU PREPEI KANONIKA NA EINAI FREE DOWNLOAD KAI NA DIMIOURGI8OUN DIAFOROI SERVERS...OPOS STO L2....KAPOIOS NAA HELP EDWWWWW

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Να πας να πληρώσεις τα ~40 ευρώ που κοστίζει.

 

Τα αξίζει με το παραπάνω.

 

Alpha Wing @ Guild Wars, οποιος παίζει ας μου στείλει κανένα μήνυμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις παρτο απο play.com και θα σου βγει 26!!! Δε πιστευω να σε χαλανε και αυτα? Μη νομιζεις κι εγω το πρωτο ειναι που αγοραζω, αλλα το αξιζει. ΔΕΝ προκειται να βρεις key που να μπορεις να παιξεις, ξεχασε το.

Ειπαμε να μας χαλαει η μηνιαια συνδομη αλλα ελεος σας φαινεται ακριβο και αυτο. Δεν πληρωνεις τιποτα αλλο και παιζεις στον official server. Δεν ειναι αρκετο?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Επειδή καλοκαίρι έρχετε και τις λεύτερες ώρες μου λέω να αρχίσω κανα MMORPG αλλά δεν γουστάρω με καμία δύναμη να πληρώνω συνδρομή! Αίσχος!

 

Για το WoW ξέρω πως θέλει συνδρομή, για τα άλλα δεν ξέρω! Το Lineage 2 θέλει? Επίσης το Lineage 1 είναι πλέον δωρεάν ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Το Lineage II φιλε εχει συνδρομη...

Τωρα για το 1 δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Koitakste oti kai na peite to l2 8a gamaei panta....Einai to poio epituximeno game pou exei bgei...To l2 den 8elei aparetita sundromi...Analoga se poion server 8es na paikseis...Genikaa uparxoun polloi free servers kai to download tou game einai free...

Loipon to GW DEN PROKEITE NA TO AGORASO OXI GIA TIN TIMI TOU ALLA GIATI OLES OI ETAIRIES MAS EXOUN PAREI XABARI OTI EIMASTE KAMENOI KAI SIGA SIGA 8A MAS KAPELOSOUN...A KAI POTE MI LES POTE GIA TA S/Ns...Tous hackers :shifty: :X ti tous exoume :) ;P

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...