Jump to content

Huawei P Smart


loyros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες έκανε την εμφάνιση του σε αρκετά newsletter το Huawei P Smart στα 249€.

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

 

Γενικά

 

Διαθέσιμα Χρώματα: Μαύρο / Μπλε /Χρυσό

Οθόνη Διαγώνιος Οθόνης: 5.65"Τύπος Οθόνης IPS Ανάλυση Οθόνης: 2160 x 1080 pixels

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

 

Σύστημα Android: 8.0

Μάρκα Επεξεργαστή: HiSilicon Kirin 659

Πυρήνες Επεξεργαστή 8πύρηνος 2.36 GHz & 1.7 GHz

Μνήμη RAM 3 GB

Αποθηκευτικός Χώρος32 GB

Επέκταση Μνήμης Μέχρι 200 GB microSD

 

Κάμερα

 

Πίσω13 + 2 MP

Μπροστά 8 MP

FlashLED

ΣυνδεσιμότηταΔίκτυο 4G WLAN Quad-band

Bluetooth Version v4.2

Wi-Fi Hotspot

NFC μόνο στην έκδοση LX1

 

Επιπλέον Χαρακτηριστικά

 

Τύπος Sim Nano Sim

Τύπος 2ης SimNano-SIM

Ραδιόφωνο Όχι

Χρόνος Αναμονήςέως 200 ώρες

Χρόνος Ομιλίας έως 12 ώρες

Χωρητικότητα Μπαταρίας 3000 mAh

Αφαιρούμενη μπαταρία Όχι

Δείκτης SAR 0.49

 

Διαστάσεις και Βάρος

 

Βάρος165 gr

Μήκος15.0 mm*

Πλάτος 7.21 cm

Πάχος 0,75 cmf68b85f26988cfc5eb22dbd46a7937e6.jpg3c32770d58f7d9b12f6892fc5472963f.jpg

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραίο φαίνεται και σε λογική τιμή.

Με προβληματίζει λίγο η έλλειψη NFC και το οτι δεν είναι αδιάβροχο αλλά εντάξει μάλλον πολλά θέλω.

Πείτε καμιά γνώμη γιατί το σκέφτομαι σοβαρά για αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα σήμερα στο mediamarkt, έχει nfc κανονικά και είναι και δικαρτο, αν δεν είχα το Honor 6X που τα έχει όλα αυτά στο 90 % αναλογικά πλην του oreo θα το σκεφτόμουν ίσως. Απ την άλλη αυτή η νέα τάση των fullview οθονών που είναι πιο στενότερη και μεγαλύτερου μήκους δεν μου αρέσει ιδιαίτερα. Πάντως το κινητό έχει nfc.
Link to comment
Share on other sites

έχει nfc πήγα το είδα και γω από κοντά είμαι πολύ ενθουσιασμένος, μακάρι να το πάρει κάποιος άμεσα να μας πει εντυπώσεις από την καθημερινή χρήση του.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Έχω το xiaomi redmi note 4x, αξίζει να το πασάρω στην γυναίκα και να πάρω το huawei? Η μπαταρία μάλλον χειρότερη αλλά σε όλα τα άλλα καλύτερο; Πιστεύω να διαθέτει την b20 γιατί αλλιώς απορρίπτεται κατευθείαν!
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα το κινητο.ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου εμενα μου εχει την 122 οταν το ανοιξα για πρωτη φορα μου εβγαλε αναβαθμιση και δεν την εκανα και τωρα που το σεταρισα και παω να την κανω δεν μου την εμφανιζει μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο στην τελευται εκδοση Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

αναμένουμε εντυπώσεις από μπαταρία και επιδόσεις γενικότερα.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

αναμένουμε εντυπώσεις από μπαταρία και επιδόσεις γενικότερα.

 

να το δω και θα γραψω σχετικα με ολα αυριο ελπιζω να εχω μια πρωτη αποψη

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλομιλητο και καλοδουλεμενο.περιμενουμε τις εντυπώσεις σου μιας και είσαι ο πρώτος που το αγόρασε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Λοιπον είμαι από εχθές που το φορτιστησα στο εκατό τοις εκατό και σήμερα με χρήση συνεχόμενη με Wi Fi και καθόλου δεδομένα και δεν το έχω αφήσει καθόλου ήσυχο εκτός από το βράδυ 12 με 7 το πρωί και μέχρι τώρα η μπαταρία είναι στο 68 τοις εκατό. Nfc έχει και ραδιόφωνο και μια ωραία επιλογή έχει να κρύβει τα κουμπιά πλοήγησης στο δίνει σαν επιλογή να προσθέσεις ένα επιπλέον πλήκτρο για να τα κρύβεις όταν δεν τα χρειάζεσαι. Τώρα από Lang δεν μου κολησε ποτέ το τηλέφωνο πάει σφαίρα πάρα τα 3gb ram. Οθόνη πολύ ωραία χρώματα και στην οθόνη έχει επιπλέον και της Google την σελίδα αν το σύρεις από αριστερά προς τα δεξιά. Στην συνομιλία ακούς τον άλλον πολύ καθαρά το ίδιο και αυτός εσένα. Προς το παρόν αυτά είδα αν δω και κάτι άλλο ενημερώνω

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλος, πόσες ώρες οθόνης έβγαλες;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλος, πόσες ώρες οθόνης έβγαλες;[/QUO - μολις το εβαλα για φορτιση με ποσοστο 49 τοισ εκατο.ειδα στην χρηση μπαταριας οτι απο την τελευταια πληρη φορτιση χρισιμοποιηθηκαν 20 ωρες και 6 λεπτα.
Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο χαρακτηριστικο που μολις ειδα στις ρυθμισεις που επιτελους το εβαλε η huawei ειναι το διπλο πατημα για ενεργοποιηση η απενεργοποιηση της οθονης.επιτελους ειχα καιρο να το δω σε κινητο της
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο χαρακτηριστικο που μολις ειδα στις ρυθμισεις που επιτελους το εβαλε η huawei ειναι το διπλο πατημα για ενεργοποιηση η απενεργοποιηση της οθονης.επιτελους ειχα καιρο να το δω σε κινητο της

 

sar το βιβλιαρακι λεειι??

Link to comment
Share on other sites

sar το βιβλιαρακι λεειι??

 

δεν το ειδα καθολου θα το δω οταν παω σπιτη και θα σου πω

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο χαρακτηριστικο που μολις ειδα στις ρυθμισεις που επιτελους το εβαλε η huawei ειναι το διπλο πατημα για ενεργοποιηση η απενεργοποιηση της οθονης.επιτελους ειχα καιρο να το δω σε κινητο της
το έχει ναι, όταν το είδα Πλαίσιο το τσεκαρα.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

το έχει ναι, όταν το είδα Πλαίσιο το τσεκαρα.

 

στα αρνητικα του τωρα να προσθεσω για τον ηχο στην αναπαραγωγη μουσικης και βιντεο καθαρος μεν αλλα πολυ χαμηλος σε ενταση και στην φωτογραφια δεν μπορω να πω οτι με αφησε και την καλυτερη εντυπωση ειδικα σε νυκτερινες ληψεις οσο για την μπροστινη απλως καλη.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

απόρια από άσχετο. πως μπορώ να τεστάρω αν δουλέυουν και οι 2 κάμερες πίσω και δουλέυουν σωστά;

 

νομίζω ότι είναι rgb-mono σε αυτό οι κάμερες

 

όταν βάζω μονόχρομη και κλείνω το δεύτερο μάτι δεν βλέπω διαφορά

 

edit:

από ότι είδα η δεύτερη κάμερα είναι μόνο για depth. η απορία όμως ισχύει. πως τεστάρω το δεύτερο φακό;

 

edit 2:

το βρήκα, είναι το aperture mode

Edited by georgios78
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν από κατάστημα Γερμανός το κινητό θα είναι branded?
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν από κατάστημα Γερμανός το κινητό θα είναι branded?

 

99% θα είναι,η Cosmote/Γερμανός συνήθως πουλάνε branded.

Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο χαρακτηριστικο που μολις ειδα στις ρυθμισεις που επιτελους το εβαλε η huawei ειναι το διπλο πατημα για ενεργοποιηση η απενεργοποιηση της οθονης.επιτελους ειχα καιρο να το δω σε κινητο της

 

Αυτό είναι πολύ πολύ ενδιαφέρον!

Καιρός ήταν! :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο χαρακτηριστικο που μολις ειδα στις ρυθμισεις που επιτελους το εβαλε η huawei ειναι το διπλο πατημα για ενεργοποιηση η απενεργοποιηση της οθονης.επιτελους ειχα καιρο να το δω σε κινητο της

 

που ειναι αυτο στις ρυθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτο στις ρυθμισεις;

ρυθμισεις-εξυπνη βοηθεια-ελεγχος κινησης-διπλο πατημα και σου βγαζει την επιλογη

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-εξυπνη βοηθεια-ελεγχος κινησης-διπλο πατημα και σου βγαζει την επιλογη

 

ευχαριστώ πολύ.

 

Το τηλέφωνο όπως το έβγαλα απο το κουτί είχε ένα προστατευτικό οθόνης. Επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ, αυτό είναι tampered glass ή απλή μεμβράνη;

 

Οι θήκες μάλλον είναι νωρίς ακομα για να έχουν έρθει στα μαγαζιά ε;

Έχει βρει κανένας καμία καλή;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P Smart

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...