Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα

1. Το nokia bubbles μου φαινετε οτι μου τρωει αρκετη μπαταρια..

Ηταν το πρωτο που εβαλα αφου πηρα το κινητο..

Να δοκιμασω καποιο αλλο lock screen λετε ?

 

2. Στο μενου φακελο με 'χεριστιριο' που εχει τα παιχνιδια μεσα δεν ειχα ποτε (δεν ξερω αν ειναι λογικο αυτο)

γινετε να βρω αυτο το εικονιδιο και να το βαλω σαν εικονιδιο φακελου ?

 

3. Παρατηρησα σε μερικες εικονες απο homescreens οτι στο widget του ημερολογιου, εχουν πολλοι και εορτολογιο καθημερινο.

Ποια εφαρμογη ειναι αυτη ?

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει βγει νέα QT στην έκδοση 4.7.4, την έχει περάσει κανείς και αν ναι είδε διαφορές με την 4.7.3 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει βγει νέα QT στην έκδοση 4.7.4, την έχει περάσει κανείς και αν ναι είδε διαφορές με την 4.7.3 ?

Εγώ έχω βάλει την 4.8.0 beta..... ;) , αλλά τι ακριβώς να δω? :confused:

Link to comment
Share on other sites

διάβασα σε ένα φόρουμ ότι η λειτουργία του τηλ γίνεται πιο ομαλή και πιο γρήγορη, ποια αρχεία έβαλες ? απεγκατέστησες τίποτα πριν την βάλεις και κανονικά εγκατάσταση στην c του τηλ ?

 

ρε παιδιά βρήκα ένα αρχείο (installservers-pack ) , τι κάνει αυτό ? Εγκαθηστά άλλον server για να κατεβάζεις ενημερώσεις και αν ναι είναι ασφαλές κάτι τέτοιο ?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

διάβασα σε ένα φόρουμ ότι η λειτουργία του τηλ γίνεται πιο ομαλή και πιο γρήγορη, ποια αρχεία έβαλες ? απεγκατέστησες τίποτα πριν την βάλεις και κανονικά εγκατάσταση στην c του τηλ ?

Mια απαντηση σε αυτα που ρωτα ο φιλος μας;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το nokia bubles . αλλα στην αναμονη δεν φαινεται πουθενα. μηπως επειδη εχω το sleeping screen?
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω και τα δυο.

 

ενω ειναι ενργοποιημενη η Nokia sleeping screen, πατα ειτε το κουμπι του μενου, ειτε το κουμπι power on/off.

θα εμφανιστουν τα bubles.

 

εκανες επανεκινηση μετα την εγκατασταση των bubles, ετσι?

πρεπει

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ωπ η επανεκκινηση δεν ειχε γινει,σε ευχαριστω!

 

no problem!

μετα το reboot θα δουλεψει αψογα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλευει τελεια!!

 

εχω οπως ειπα και τα δυο.. και με τρωει το χερι μου να βγαλω ενα απο τα δυο.

δεν ξερω...ειναι τελεια δε λεω... και το sleeping screen και το bubbles αλλα λες να τρωνε παραπανω RAM?

εννοω, αρκετα παραπανω?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εχω οπως ειπα και τα δυο.. και με τρωει το χερι μου να βγαλω ενα απο τα δυο.

δεν ξερω...ειναι τελεια δε λεω... και το sleeping screen και το bubbles αλλα λες να τρωνε παραπανω RAM?

εννοω, αρκετα παραπανω?

 

μπορουμε να το δουμε αυτο απο την μνημη του τηλεφωνου? εμενα απο 129,5ΜΒ με περασμενο το sleeping screen τωρα που περασα το nokia bubles επεσα στα 126.9ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το nokia bubles . αλλα στην αναμονη δεν φαινεται πουθενα. μηπως επειδη εχω το sleeping screen?

 

Το nokia bubbles εμφανίζεται όταν είναι κλειδωμένο και πατήσεις το πλήκτρο του μενού.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι και ξαναρωτάω το εξής: Βρήκα το παρακάτω αρχείο ΄΄InstallServers Pack΄΄ ποια είναι η χρησιμοτητά του ? Παρακάτω αναφέρει τα εξής ....installserverS3: for all Symbian^3 (and Symbian Anna, Symbian Belle)

 

 

Copy file to c:\sys\bin

No need to apply installserver patch in RomPatcher

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το nokia bubbles εμφανίζεται όταν είναι κλειδωμένο και πατήσεις το πλήκτρο του μενού.

 

ναι το ξερω δεν φαινοντουσαν διοτι δεν ειχα κανει επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

εχω οπως ειπα και τα δυο.. και με τρωει το χερι μου να βγαλω ενα απο τα δυο.

δεν ξερω...ειναι τελεια δε λεω... και το sleeping screen και το bubbles αλλα λες να τρωνε παραπανω RAM?

εννοω, αρκετα παραπανω?

 

τα εχω απο τοτε που πηρα το Ν8... δεν χρειαστηκα ποτε εξτρα μνημη ;) εξαλλου δε νομιζω να τρωνε δα και τοοοοσο πολυ!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τα εχω απο τοτε που πηρα το Ν8... δεν χρειαστηκα ποτε εξτρα μνημη ;) εξαλλου δε νομιζω να τρωνε δα και τοοοοσο πολυ!

 

οχι εχεις δικιο Πετρο δεν τρωνε φοβερη μνημη ουτε και εγω ειχα ως τωρα κανενα θεμα με τη RAM.

 

απο μπαταρια πρεπει να τρωει καπως το sleeping screen καθως αν το δεις σε πισα σκοταδι, η οθονη παραμενει συνεχεια ανοικτη. ακομα και το μαυρο δεν ειναι εντελως μαυρο.

δες το σε εντελως σκοταδι και θα συμφωνησεις νομιζω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πρεπει να τρωει καπως το sleeping screen καθως αν το δεις σε πισα σκοταδι, η οθονη παραμενει συνεχεια ανοικτη. ακομα και το μαυρο δεν ειναι εντελως μαυρο.

δες το σε εντελως σκοταδι και θα συμφωνησεις νομιζω.

 

εχεις δικιο... το "μαμα" ρολοι εχει μαυρο φοντο, αυτο γκριζαρει... εμενα μου τρωει 5-10% την ημερα αναλογα και πιο εχω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο... το "μαμα" ρολοι εχει μαυρο φοντο, αυτο γκριζαρει... εμενα μου τρωει 5-10% την ημερα αναλογα και πιο εχω...

 

σιγουρος? γιατι το μαμα ρολοι ομως εχει πιο εντονα γραμματα. το εχει καποιος τσεκαρει? αν δε συμφερει απο θεμα μπαταριας το σλιπιν σκριν να γυρισουμε στο μαμα...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρος? γιατι το μαμα ρολοι ομως εχει πιο εντονα γραμματα. το εχει καποιος τσεκαρει? αν δε συμφερει απο θεμα μπαταριας το σλιπιν σκριν να γυρισουμε στο μαμα...

 

εγώ πάντως που το είχα μου έτρωγε πολύ μπαταρία γι αυτο και το έβγαλα. είναι πιο εντυπωσιακό αλλά..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι και ξαναρωτάω το εξής: Βρήκα το παρακάτω αρχείο ΄΄InstallServers Pack΄΄ ποια είναι η χρησιμοτητά του ? Παρακάτω αναφέρει τα εξής ....installserverS3: for all Symbian^3 (and Symbian Anna, Symbian Belle)

 

 

Copy file to c:\sys\bin

No need to apply installserver patch in RomPatcher

 

οταν εγκατεστησα το Nokia drop μου εμφανισε σαν αρχειο εγκαταστασης αυτο..δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα ετσι ειδα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

fmobi version 1.4.απιστευτη με πολλες νεες δυνατοτητες αλλα ακομα δεν μπορεις να στειλεις μήνυμα στο inbox

Εδω http://www.facebook.com/apps/application.php?id=166621456731157 ειναι το επισημο group της εφαρμογης στο facebook. Οποιος ξερει καλα αγγλικα ας τους γραψει να φτιαξουν το θεμα με τα μηνυματα στο inbox και να βαλουν και ελληνικα. Θεωρω οτι αυτα τα 2 λειπουν απο την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Για σας η εφαρμογή WhatsApp είναι κάτι σαν το msn messenger ας πούμε??

Oui, αλλά είναι για όλες τις πλατφορμες!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Δύο θεματάκια παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!

 

Έχω best Taskman και όταν πατάω close all μου κλείνει και το proccess του quicklang με συνέπεια να μην λειτουργεί η αλλαγή γλώσσας με μια απλή κίνηση του αντίχειρα! Πριν βάλω ΑΝΝΑ δεν είχα τέτοιο θέμα! Επίσης έβαλα το quicklang στο exceptions του close all αλλά και πάλι κλείνει το συγκεκριμένο process. Μάλλον δεν αναγνωρίζει ότι είναι της συγκεκριμένης εφαρμογής... Καμιά λύση; Ή κάποιο άλλο πρόγραμμα που λειτουργεί αντίστοιχα και αποτελεσματικά με ΑΝΝΑ;

 

Επίσης, κάποιος εδώ ρώτησε τις προηγούμενες ώρες για τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις της κάμερας (φλας κλπ). Το πως δηλαδή αλλάζεις τις ρυθμίσεις που είναι πρεπιλεγμένες όταν ανοίγεις την κάμερα. Κάποιος απάντησε οτι τις αλλάζεις στο Manual και μετά μένουν αυτές. Ωστόσο το δοκίμασα και δεν ισχύει! Καμία ιδέα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...