Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ ούτε έχουν να πουλήσουν συσκευές και όταν ρωτάει κανείς του λένε τα δικά τους περι αειφον, γκαλαξι κτλ θα είχαν εφαρμογή? Η λύση είναι το widget δεδομένων που το ρυθμίζεις με όριο το πακέτο που πληρώνεις και να μηδενιζει κάθε μήνα, και το μήνυμα προς τον αντίστοιχο τετραψηφιο για κλήσεις και μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανα προγραμα να κανει ηχογραφηση κλησεων χωρις το ενοχλητικο μπιπ για το 808?

Βρηκα 2 στο στορε αλλα δε δουλευαν!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ψαχνω εφαρμογη που να μετραει την διαρκεια των κλησεων μου για οσο περισσοτερο καιρο γινετε.

Απο το μητρωο μπορεις να δεις μονο για 30 μερες και δεν μου φτανει

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ψαχνω εφαρμογη που να μετραει την διαρκεια των κλησεων μου για οσο περισσοτερο καιρο γινετε.

Απο το μητρωο μπορεις να δεις μονο για 30 μερες και δεν μου φτανει

Άσχετα με την εφαρμογή, υπάρχει mod να αλλάξει αυτό και να γίνει 999 μέρες νομίζω το μητρώο, αλλά θέλει χακαρισμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

και το ονομα αυτου? :)

 

παντως αρδωνη, υπαρχει εφαρμογη που λεγεται call log extended η καπως ετσι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ψαχνω εφαρμογη που να μετραει την διαρκεια των κλησεων μου για οσο περισσοτερο καιρο γινετε.

Απο το μητρωο μπορεις να δεις μονο για 30 μερες και δεν μου φτανει

 

Άσχετα με την εφαρμογή, υπάρχει mod να αλλάξει αυτό και να γίνει 999 μέρες νομίζω το μητρώο, αλλά θέλει χακαρισμένη συσκευή.

 

και το ονομα αυτου? :)

 

παντως αρδωνη, υπαρχει εφαρμογη που λεγεται call log extended η καπως ετσι...

 

καλημερα. στο rar θα βρειτε το mod για 999 μερες στο μητρωο. το εχω κανει για ελληνικα και το εχω δοκιμασει στο 808 ΜΟΝΟ απο το rofs3 με φλασαρισμα :)

Link to comment
Share on other sites

και το ονομα αυτου? :)

 

παντως αρδωνη, υπαρχει εφαρμογη που λεγεται call log extended η καπως ετσι...

 

Χρήστος :)

Aims Migital Call Log Extender το βρηκα σ'ευχαριστω

 

@nektaria Εφαρμογη εψαχνα ευχαριστω παντως:)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει καποιος να συνδεθει στον υπολογιστη του μεσω 3G ?

Κανω τις ρυθμισεις αλλα δεν λειτουργει..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει καποιος να συνδεθει στον υπολογιστη του μεσω 3G ?

Κανω τις ρυθμισεις αλλα δεν λειτουργει..

 

ασχοληθηκα αρκετα σε καποια φαση αλλα δεν το καταφερα:( γενικα νομιζω πως ειναι αρκετα προβληματικο το προγραμμα :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει το Kinoni αλλά τρέχω vnc client στο pc και συνδέομαι από το κινητό με το RFB Touch.

Συνδέεσαι ότι λειτουργικό και να τρέχει το pc σου και όχι μόνο windows όπως τα περισσότερα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει το Kinoni αλλά τρέχω vnc client στο pc και συνδέομαι από το κινητό με το RFB Touch.

Συνδέεσαι ότι λειτουργικό και να τρέχει το pc σου και όχι μόνο windows όπως τα περισσότερα προγράμματα.

 

καλησπερα. δοκιμασα με το TightVNC και με την lite εκδοση του προγραμματος και δεν μπορω να "δω" τον υπολογιστη μου με 3g:( στο ασυρματο του σπιτι μου τον βλεπω μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα !!! :D

Απο τις ρυθμισεις του ρουτερ εβαζα διαφορετικα νουμερα!

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είτε με 3g είτε τοπικά με βλέπω κανονικότατα.

 

Για να μπεις με 3g (άρα εκτός τοπικού δικτύου) πρέπει να ανοίξεις την πόρτα του vnc server στο router, να την κάνεις redirect στην τοπική σου ip δηλαδή.

 

πχ η 1234 σε upd/tcp να δείχνει το 192.168.1.2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είτε με 3g είτε τοπικά με βλέπω κανονικότατα.

 

Για να μπεις με 3g (άρα εκτός τοπικού δικτύου) πρέπει να ανοίξεις την πόρτα του vnc server στο router, να την κάνεις redirect στην τοπική σου ip δηλαδή.

 

πχ η 1234 σε upd/tcp να δείχνει το 192.168.1.2

 

ευχαριστω για την απαντηση. μπορεις να μου πεις πως θα το κανω αυτο που λες? η να μου δωσεις καποια σελιδα να διαβασω για το πως γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το router σου.

Εγώ έχω το παλιό καλό linksys WAG200 που έδινε κάποτε η forthnet και πρέπει να κάνω αυτό

 

[ATTACH]28598[/ATTACH]

 

όπως βλέπεις αν πάω να μπω από RTF στο Ν8 (ή οποιονδήποτε vnc client) στο pc μου από την πόρτα 6700 (δηλαδή ip_μου:6700) θα δω το ένα pc (192.168.2.88) ενώ από την πόρτα 6701 θα δω το άλλο (192.168.2.13)

Κάπως έτσι θα είναι και στο δικό σου router.

 

Δες εδώ για περισσότερα και οδηγούς ανά router:

http://portforward.com/

Link to comment
Share on other sites

εγω δηλαδη τι πρεπει να βαλω στις παρακατω ρυθμισεις στο belkin που εχω ? ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σου
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει στο private ip να βάλεις την ip που παίρνει ο υπολογιστής σου στο τοπικό σου δίκτυο.

192.168.2.x

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις βολεύει να έχεις τον υπολογιστή σου συνδεδεμένο με static ip όχι με dhcp (obtain ip automatically στα windows)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει στο private ip να βάλεις την ip που παίρνει ο υπολογιστής σου στο τοπικό σου δίκτυο.

192.168.2.x

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις βολεύει να έχεις τον υπολογιστή σου συνδεδεμένο με static ip όχι με dhcp (obtain ip automatically στα windows)

 

ευχαριστω πολυ, το έκανα. διαβασα εδω και όλα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα !!! :D

Απο τις ρυθμισεις του ρουτερ εβαζα διαφορετικα νουμερα!

 

edit: Τα κατάφερα και εγώ, δεν είναι και τίποτα δύσκολο. Στο kinoni πρέπει να ανοίξετε την πόρτα 5051 στο router σας και να δίνετε κάθε φορά την εκάστοτε ip, ή να ρυθμίσετε κάποιο dns server ώστε και να αλλάζει η ip να συνδέεστε χωρίς να την ξέρετε. Σέρνετε φυσικά χωρίς 3g. Δε βρήκα τρόπο να δουλέψει το πληκτρολόγιο σωστά. Ο φίλος που δουλέυει το RTF μπορεί να μας πει αν έχει πληκτρολόγιο?

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

παιδια το fm transmeter πως λειτουργει?

 

Ο πιο έυκολος και γρήγορος τρόπος είναι μέσω του widget. Προσθέτεις το widget αναπαραγωγή ραδιοφώνου σε μια αρχική σου οθόνη (παρατεταμένο πάτημα σε κάποιο κενό στην αρχική οθόνη-προσθήκη widget-Αναπ. μέσω ραδιοφ. Πατάς πάνω του και σε πάει στις ρυθμίσεις, επιλέγεις συχνότητα (την ίδια βάζεις και στο ραδιόφωνο σου στο αμάξι πχ) και το ενεργοποιείς είτε μέσω του on-off του widget ή εκεί στις ρυθμίσεις. Μέσα στην αθήνα να ξέρεις είναι δύσκολο να βρεις κενή συχνότητα. Εγώ βρίσκω μόνο στην παραλιακή όταν είμαι. Άλλοι φίλοι έχουν πει ότι βρίσκουν ψιλά στα 106++ fm. Αν βρεις, ότι ακούς στο κινητό σου θα μεταδίδεται στο ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην αθήνα να ξέρεις είναι δύσκολο να βρεις κενή συχνότητα. Εγώ βρίσκω μόνο στην παραλιακή όταν είμαι. Άλλοι φίλοι έχουν πει ότι βρίσκουν ψιλά στα 106++ fm. Αν βρεις, ότι ακούς στο κινητό σου θα μεταδίδεται στο ράδιο.

 

95.7

 

Από Πειραιά μέχρι μετά τον Αγ. Στέφανο το έχανα μόνο κάπου κοντά στη Μεταμόρφωση που για 3-4 λεπτά είχα παράσιτα.

Στο κέντρο κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το router σου.

Εγώ έχω το παλιό καλό linksys WAG200 που έδινε κάποτε η forthnet και πρέπει να κάνω αυτό

 

[ATTACH]28598[/ATTACH]

 

όπως βλέπεις αν πάω να μπω από RTF στο Ν8 (ή οποιονδήποτε vnc client) στο pc μου από την πόρτα 6700 (δηλαδή ip_μου:6700) θα δω το ένα pc (192.168.2.88) ενώ από την πόρτα 6701 θα δω το άλλο (192.168.2.13)

Κάπως έτσι θα είναι και στο δικό σου router.

 

Δες εδώ για περισσότερα και οδηγούς ανά router:

http://portforward.com/

 

Εγω εχω cyta και δεν μπορω να βγαλω ακρη..

Στο κινητο για να συνδεθω βαζω 78.87... η 192.168..... ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...