Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω μια βδομαδα το ειχα σβησει για αλλο θεμα, με το δικο του qwerty και ενεργ. προβλεψη, καλα παω.... ΚΑΠΟΙΕΣ φορες καλυτερα απο Swype το οποιο ποτε πχ δεν εγραψα "και" αλλα παντα "κατι" κτλ....

 

υπηρχε εφαρμογη που ελεγχες το λεξικο (του Τ9) θυμαται κανεις? να διαγραψω θελω καποιες...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω μια βδομαδα το ειχα σβησει για αλλο θεμα, με το δικο του qwerty και ενεργ. προβλεψη, καλα παω.... ΚΑΠΟΙΕΣ φορες καλυτερα απο Swype το οποιο ποτε πχ δεν εγραψα "και" αλλα παντα "κατι" κτλ....

 

υπηρχε εφαρμογη που ελεγχες το λεξικο (του Τ9) θυμαται κανεις? να διαγραψω θελω καποιες...

εγώ δεν το μπορώ με τίποτα το δικό του qwerty..γράφω πολύ αργα γιατί είναι μικρό..παλέυω με το αριθμητικό Τ9 πλέον

η εφαρμογή που λες είναι το custom dictionary, έτσι λέγεται

 

Από χτες μου κάνει κι άλλα παλαβά. Πλέον κατά το boot δεν φορτώνουν οι εφαρμογές που φόρτωναν αυτόματα (extra buttons, jbuktaskman, mazelock, mykeylock, sms undo, intertelecom), κι επίσης όταν πάω στις ρυθμίσεις εφαρμογών, στις εγκατεστημένες, μου βγάζει μόνο τις java :!:

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Kαι ξαφνικα οταν παταω να μπω με τον myExplorer για να δω κατι αρχεια στον φακελο που εχω στο λαπτοπ μου,μου γραφει:Share name does not exists on this server!

Τι εγινε βρε παιδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Από χτες μου κάνει κι άλλα παλαβά. Πλέον κατά το boot δεν φορτώνουν οι εφαρμογές που φόρτωναν αυτόματα (extra buttons, jbuktaskman, mazelock, mykeylock, sms undo, intertelecom), κι επίσης όταν πάω στις ρυθμίσεις εφαρμογών, στις εγκατεστημένες, μου βγάζει μόνο τις java :!:

 

ευχαριστω για την εφαρμογη! :)

 

βαριεμαι να κανω τωρα reboot (γιατι κανει κοντα 3λεπτο :( ) αλλα απο χθες εχω κανει και φορτωνουν, δειχνει και τις εφαρμογες κανονικα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αναμενομενα προβληματα σε ενα παρατημενο λειτουργικο

και το χειροτερο σε διαφορα προγραμματα οπως σκαιπ η βαιμπερ εχει το παλιο αθλιο πληκτρολογιο

ετυχως το 808 το εχω μονο για καμερα αλλιως θα ειχε φυγει απο το παραθυρο λολ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω με τη σειρά μου να "ευχαριστήσω" κι εγώ τη Nokia που φρόντισε να πειράξει το swype, χωρίς εμείς να πατήσουμε κάτι ή να αναζητήσουμε για updates!!! :mad: :angry: :shoot: Για να μη μιλήσω για τα 3 restarts που έκανε το N8 μου, μέχρι να εμφανίσει αυτό το υπέροχο μήνυμα!!!!!
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν πείραξε τίποτα η νοκια. απλά η έκδοση beta απ τα beta labs είχε ημερομηνία λήξης χτες. Ωστόσο δοκίμασα και την παλιά απ το store και δεν ανοιγει καν
Link to comment
Share on other sites

Δεν πείραξε τίποτα η νοκια. απλά η έκδοση beta απ τα beta labs είχε ημερομηνία λήξης χτες. Ωστόσο δοκίμασα και την παλιά απ το store και δεν ανοιγει καν

Απ' όσο ξέρω τουλάχιστον, η πλήρης ονομασία τους είναι Nokia Beta Labs, άρα έχει κανονικότατα ανάμειξη η Nokia. Εφόσον θα έληγε, ή έπρεπε να βγάλει καινούργια, ή απλά την ίδια έκδοση χωρίς ημερομηνία λήξης. Το να επιλέξει να την αφήσει ...απλά να λήξει, αφήνοντάς μας στα κρύα του λουτρού, ήταν μία κίνηση πεντακάθαρα μεθοδευμένη. Το qwerty πληκτρολόγιο της Belle και της Belle Refresh, ιδίως το portrait, είναι άβολο και δύσχρηστο, για να μην πω τίποτα χειρότερο. Το swype είναι το μόνο εναλλακτικό πληκτρολόγιο της προκοπής για Symbian και είναι άκρως απαραίτητο για συσκευές με οθόνες 3.5", που τα εικονικά πλήκτρα είναι μικροσκοπικά, ιδίως για τα αντρικά δάχτυλα. Τώρα ξαναγυρίσαμε στο Τ9 εν έτει 2012 προς 2013. Τι άλλο να πω. Προσωπικά μου είναι απαραίτητος ένας γρήγορος και ακριβής τρόπος πληκτρολόγησης, από τη στιγμή που χρησιμοποιώ πολύ το Ν8 στη δουλειά μου. Όλο αυτό μου έκοψε τα χέρια. Για μένα είναι σημαντικό.

Όσο για παλιότερες εκδόσεις, εγώ δοκίμασα και την 1.0 και την 2.0. Δεν παίζει καμία, και κολλάει απίστευτα το κινητό, οπότε έφαγαν σουτ όλες. Το μόνο ...ευχάριστο είναι ότι μου ελευθέρωσε μνήμη από το C... :ninja: :X

 

Adios muchachos Nokia._

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση για το swype, υποθέτω όμως ότι είναι μόνο για τους χακαρισμένους.

http://tny.cz/f18cee02

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση απ' ό,τι φαίνεται. Ευτυχώς μάλλον το όλο θέμα ήταν στην ημερομηνία λήξης, δε φταίει κάτι άλλο. Στο ημερήσιο φόρουμ όπως πάντα θα αναζητήσετε το fix, εννοείται για χακαρισμένες συσκευές.

Επιτέλους έχουμε ξανά swype :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση απ' ό,τι φαίνεται. Ευτυχώς μάλλον το όλο θέμα ήταν στην ημερομηνία λήξης, δε φταίει κάτι άλλο. Στο ημερήσιο φόρουμ όπως πάντα θα αναζητήσετε το fix, εννοείται για χακαρισμένες συσκευές.

Επιτέλους έχουμε ξανά swype :)

 

Το βρήκα και εγώ σήμερα στο καθημερινό .. Πάλι καλά, αλλά λίγοι γνωρίζουμε γιια να το κάνουν. 2 φίλοι μου(ένα Ε7 και ένα Ν8) αν δεν με είχαν δεν θα το κατάφερναν και όταν το διαπίστωσαν πως δεν δούλευε το swype ήταν μέσα στα νεύρα. Ευτυχώς πάντως λύθηκε

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα και εγώ σήμερα στο καθημερινό .. Πάλι καλά, αλλά λίγοι γνωρίζουμε γιια να το κάνουν. 2 φίλοι μου(ένα Ε7 και ένα Ν8) αν δεν με είχαν δεν θα το κατάφερναν και όταν το διαπίστωσαν πως δεν δούλευε το swype ήταν μέσα στα νεύρα. Ευτυχώς πάντως λύθηκε

 

Παιδια το δοκιμασαμε να σιγουρευτουμε οτι παιζει?

 

παντως οκ,ειναι τραγικοι οι της ΝΟΚΙΑ, δε φτανει που το καταργουν, αντε να τοχεις βαλει σε καναν φιλο που δεν ασχολειται τοσο και να παει να γραψει μηνυμα και να κολαει το κινητο να μην ξερει γιατι κολαει! (εμενα μου κολησε οπου και να πηγα οπου χρειαζοταν γραφη...αν δεν ειχα δει εδω το τοπικ θα νομιζα οτι κατι επαθε η συσκευη). Δεν παει το μυαλο κανενος, απλα λυπαμαι για την ελειψη σεβασμου.παρολα αυτα ειμαι απο αυτους που σκεφτομαι πολυ εντονα την μεταβαση σε windows εφοσον μεγαλωσει κιαλλο το οικοσυστημα (πχ swype και εκει..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δοκιμασαμε να σιγουρευτουμε οτι παιζει?

 

Ναι, δουλεύει. Με swype γράφω αυτή τη στιγμή κανονικά. Ουσιαστικά η λύση έγκειται στο ότι αντικαθιστάς ένα παλιό dll με ένα καινούργιο που μετατοπίζει την ημερομηνία λήξης της έκδοσης beta στο 2099. Τίποτα άλλο δεν πειράζεις. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λογω ενοχλητικων τηλεφωνηματων υπαρχει καποιο προγραμμα καλο black list;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λογω ενοχλητικων τηλεφωνηματων υπαρχει καποιο προγραμμα καλο black list;
Melon Advanced Call Manager
Link to comment
Share on other sites

Melon Advanced Call Manager

Aυτο φιλε μου οταν με καλει καποιος που δεν θελω,θα τον ακυρωνει(πχ να λεει οτι δεν υπαρχει σημα η ειναι απενεργοποιημενο);

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Aυτο φιλε μου οταν με καλει καποιος που δεν θελω,θα τον ακυρωνει(πχ να λεει οτι δεν υπαρχει σημα η ειναι απενεργοποιημενο);

και αυτό, κι αν θυμάμαι καλά (γιατί έχω πάνω από ένα χρόνο να το χρησιμοποιήσω) έχει και δυνατότητα απλά να τ αφήνει να χτυπάει χωρίς να ακούγεται. κι επίσης κρύβει και μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

και αυτό, κι αν θυμάμαι καλά (γιατί έχω πάνω από ένα χρόνο να το χρησιμοποιήσω) έχει και δυνατότητα απλά να τ αφήνει να χτυπάει χωρίς να ακούγεται. κι επίσης κρύβει και μηνύματα

Tωρα ομως πως να το ρυθμισω για ολα αυτα;Δεν ξερω κ αγγλικα.Κανενα με ελληνικα υπαρχει;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένα μήνα που δεν μου παίζει τα βίντεο στον όπερα (ενώ τα παίζει κανονικά στον μαμίσιο). Βρέθηκα σε άλλο wifi και τα έπαιξε κανονικά. Τι μπορεί να φταίει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λογω ενοχλητικων τηλεφωνηματων υπαρχει καποιο προγραμμα καλο black list;

Mια διευκρινηση να κανω απο την αρχη:Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μπλοκάρει επιλεγμένους αριθμούς αλλά με την ενδειξη οτι το τηλέφωνο ειναι κλειστό; (Οχι τα γνωστά με την ένδειξη κατειλημένου μετά από ένα κτύπημα)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Mια διευκρινηση να κανω απο την αρχη:Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μπλοκάρει επιλεγμένους αριθμούς αλλά με την ενδειξη οτι το τηλέφωνο ειναι κλειστό; (Οχι τα γνωστά με την ένδειξη κατειλημένου μετά από ένα κτύπημα)

αυτό είναι αδύνατο

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με swype και Belle FP2, θα προσπαθήσω να το εξηγήσω.

Πάω να γράψω μήνυμα ή mail με ενεργοποιημένο το swype. Το πρόβλημα είναι ότι το σημείο της οθόνης όπου γράφεται το μήνυμα καλύπτεται από το πληκτρολόγιο, με αποτέλεσμα να μη βλέπω τί γράφω. Αν απενεργοποιήσω το swype, δεν υπάρχει πρόβλημα, το κουτί του μηνύματος εμφανίζεται κανονικά πάνω από το πληκτρολόγιο. Το πρόβλημα δεν υπήρχε πριν από την FP2, τότε όλα λειτουργούσαν κανονικά και με το swype ενεργοποιημένο.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον και αν ναι, πως το αντιμετωπίσατε;

Link to comment
Share on other sites

ναι το αντιμετωπισα

εβγαλα το σουαιπ λολ

το εκανε και σε αλλες εφαρμογες

 

Με το διορθωμένο swype μέσα απο το καθημερινό που πήραμε?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...