Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα εχω προβλημα με δυο εφαρμογες,1) το viber γιατι δεν μπορει να κανει κλησης?2)το skype δεν κανει βιντεοκληση.νοκια 701

Καλημερα.

1. το viber σε αυτην την εκδοση για symbian δεν υποστηριζει κλησεις. περιμενουμε την επομενη.... :)

2. το skype για symbian δεν υποστηριζει βιντεοκλησεις, και μαλλον δεν θα το κανει ποτε :(

Link to comment
Share on other sites

2. το skype για symbian δεν υποστηριζει βιντεοκλησεις, και μαλλον δεν θα το κανει ποτε :(

 

Περιμένουμε την επόμενη και εδώ... (6 μήνες τώρα...)

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε την επόμενη και εδώ... (6 μήνες τώρα...)

 

Έχει βγει τέτοια ανακοίνωση για το skype όπως για το viber;

Το skype αγοράστηκε από την microsoft και δεν την συμφέρει να βγάλει έκδοση για symbian ενώ και πριν αγοραστεί πάλι δεν θυμάμαι να είχαν πει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή(δωρεάν ή με αγορά) που να μπορώ να κλειδώσω συγκεκριμένα υπομενού(sms, έκθεση κτλ) όπως είχα σε ένα android; Έχω τώρα το nokia 603.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή(δωρεάν ή με αγορά) που να μπορώ να κλειδώσω συγκεκριμένα υπομενού(sms, έκθεση κτλ) όπως είχα σε ένα android; Έχω τώρα το nokia 603.

 

καλησπερα. Mr. AppLock :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Mr. AppLock :)

 

Είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα. Σε ευχαριστώ πολύ!!!:happy:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το swype μόλις μου έβγαλε ειδοποίηση ότι θέλει καινούργια έκδοση και δε λειτουργεί με σύρσιμο, μόνο ως κανονικό qwerty. Έπαθα ένα σοκ. Το αντιμετώπισε κανένας άλλος; Ξέρουμε κάτι για νεότερη έκδοση;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το swype μόλις μου έβγαλε ειδοποίηση ότι θέλει καινούργια έκδοση και δε λειτουργεί με σύρσιμο, μόνο ως κανονικό qwerty. Έπαθα ένα σοκ. Το αντιμετώπισε κανένας άλλος; Ξέρουμε κάτι για νεότερη έκδοση;

 

Τετοια λεγε μου και θα πουλησω το Ν8 μου..παντως και γω πηγα να γραψω και κολλησε, δεν γραφει με τιποτα...

ξεφτιλα παιδες,ειπαμε να μην αναβαθμιζουν,αλλα να χανουμε και αυτα που υπαρχουν?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τετοια λεγε μου και θα πουλησω το Ν8 μου..παντως και γω πηγα να γραψω και κολλησε, δεν γραφει με τιποτα...

ξεφτιλα παιδες,ειπαμε να μην αναβαθμιζουν,αλλα να χανουμε και αυτα που υπαρχουν?

Μεγάλη πίκρα. Τώρα γράφω με το εργοστασιακό πληκτρολόγιο και κάνω μία ώρα! Φρίκη μιλάμε. Ελπίζω να λυθεί σύντομα. :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη πίκρα. Τώρα γράφω με το εργοστασιακό πληκτρολόγιο και κάνω μία ώρα! Φρίκη μιλάμε. Ελπίζω να λυθεί σύντομα. :wacko:

 

 

Σου κόλλησε το κινητό?? Εγώ φοράω του lagoskon την slim mode.. Και στις μισές λειτουργίες κολλάει..

Προσπαθώ να το απεγκαταστησω αλλά δε το κάνει.

Πραγματικά άραγε δε μπορώ χωρίς swype, θα το πουλήσω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σου κόλλησε το κινητό?? Εγώ φοράω του lagoskon την slim mode.. Και στις μισές λειτουργίες κολλάει..

Προσπαθώ να το απεγκαταστησω αλλά δε το κάνει.

Πραγματικά άραγε δε μπορώ χωρίς swype, θα το πουλήσω

Όχι, απλά μου έβγαλε ειδοποίηση ότι η έκδοση του swype είναι παλιά και θα πρέπει να βάλω αναβάθμιση. Έλα όμως που στο κατάστημα έχει ακόμα την έκδοση 1. Κάθε νέα έκδοση την παίρναμε από τα Nokia beta labs. Όμως δεν υπάρχει κάτι εκεί.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά μου έβγαλε ειδοποίηση ότι η έκδοση του swype είναι παλιά και θα πρέπει να βάλω αναβάθμιση. Έλα όμως που στο κατάστημα έχει ακόμα την έκδοση 1. Κάθε νέα έκδοση την παίρναμε από τα Nokia beta labs. Όμως δεν υπάρχει κάτι εκεί.

 

Μάλιστα.... ωραία πράγματα τώρα που περιμένω το 808 ....

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Κι όλα αυτά ενώ στο Android η εφαρμογή έχει φτάσει στην έκδοση 3+. Δεν είναι πολύ παράξενο που η εφαρμογή περνάει αποκλειστικά από τα Nokia beta labs; Δεν θα έπρεπε να την διαθέτει η ίδια η Swype και να τη βρίσκουμε κανονικά στο Κατάστημα;

 

Άρε Nokia, κάνεις ό,τι περνάει απ' το χέρι σου για να μας διώξεις. Android σου ΄ρχομαι... :ninja:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σου κόλλησε το κινητό?? Εγώ φοράω του lagoskon την slim mode.. Και στις μισές λειτουργίες κολλάει..

Προσπαθώ να το απεγκαταστησω αλλά δε το κάνει.

Πραγματικά άραγε δε μπορώ χωρίς swype, θα το πουλήσω

Κι εμένα ξαφνικά κόλλαγε μόλις άνοιγε το πληκτρολόγιο, δεν εγραφε, και μετα έπρεπε να κάνω kill την εφαρμογή που χε ανοίξει το πληκτρολόγιο για να αποκριθεί το κινητό..από περιέργεια απενεργοποίησα το swype κι έκανα reboot και τώρα είμαι με το απλο πληκτρολόγιο...μας κρέμασαν:!:

 

Κι όλα αυτά ενώ στο Android η εφαρμογή έχει φτάσει στην έκδοση 3+. Δεν είναι πολύ παράξενο που η εφαρμογή περνάει αποκλειστικά από τα Nokia beta labs; Δεν θα έπρεπε να την διαθέτει η ίδια η Swype και να τη βρίσκουμε κανονικά στο Κατάστημα;

 

Άρε Nokia, κάνεις ό,τι περνάει απ' το χέρι σου για να μας διώξεις. Android σου ΄ρχομαι... :ninja:

Υπάρχει και στο κατάστημα αλλά παλιότερη έκδοση χωρίς ελληνικά:p

****** και το android μου το brickαρα κι έφυγε γι αντικατάσταση:X

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.... ωραία πράγματα τώρα που περιμένω το 808 ....

 

Μη μασάς εσύ, δε χρειάζεσαι swype στο 808 :D

 

Όποιος θέλει το καινούριο swype ας μου πει να του το στείλω, έχω την τελευταία εγκατάσταση από beta labs μαζί με ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για εσας,αλλα εγω χωρις swype δε μπορω με αυτο το κινητο.αν το ειχα για βασικο θα το αλλαζα.ευτυχως εχω αλλο και το εχω πιο πολυ για να με παιρνουν,και για τη φωτο του..

τοswype ηταν ο λογος που δεν πηρα το lumia 800.. σε μικρες οθονες ειναι η μονη λυση. τελος παντων, ας κανουμε λιγη υπομονη μπας και γινει τιποτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αν αλλάξεις την ημερομηνία προς τα πίσω, όλα καλά, δουλεύει κανονικότατα. Αυτό σημαίνει ότι το μόνο που έχουν κάνει, είναι να μη δουλεύει από σήμερα και μετά. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μη μασάς εσύ, δε χρειάζεσαι swype στο 808 :D

 

Όποιος θέλει το καινούριο swype ας μου πει να του το στείλω, έχω την τελευταία εγκατάσταση από beta labs μαζί με ελληνικά.

κι εγώ το ξαναεγκατέστησα σβήνοντας ότι ειχε αλλά πάλι δεν δουλεύει με τη νέα ημ/νία
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με το swype..Ελπιζω να λυθεί σύντομα. Α ρε ΝΟΚΙΑ μας πουλας, κριμα, γιατί είμαι φαν και θ' αναγκαστω να όσω σε android.. Ας πρόσεχες....
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και εδώ... Άντε , να πω πως μας έδιναν τον νέο πληκτρολόγιο κάτι θα γινόταν... αλλά..
H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αλλος τροπος γραφης τωρα ρε παιδια? Πραγματικα δηλαδη δεν μπορω πλεον (ισως ειχαμε καλομαθει)αλλα εγω γραφω με το παλιο πληκτρολογιο με 3 γραματα στο καθε κουμπι. Επισης τωρα τι γινεται με τα ελληνικα για οσους εχουν ξενη συσκευη και απειραχτο? Με εναλλαγη γλωσσασ? Ηταν θεματα που πολλους δε μας ειχαν απασχολησει..καμια λυση τωρα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αλλος τροπος γραφης τωρα ρε παιδια? Πραγματικα δηλαδη δεν μπορω πλεον (ισως ειχαμε καλομαθει)αλλα εγω γραφω με το παλιο πληκτρολογιο με 3 γραματα στο καθε κουμπι. Επισης τωρα τι γινεται με τα ελληνικα για οσους εχουν ξενη συσκευη και απειραχτο? Με εναλλαγη γλωσσασ? Ηταν θεματα που πολλους δε μας ειχαν απασχολησει..καμια λυση τωρα?

 

Για πληκτρολόγιο έχουμε μόνο τα εργοστασιακά, δηλαδή το qwerty και το Τ9. Για εναλλαγή γλώσσας υπάρχει το quickLang, αν και έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω και δεν ξέρω αν και κατά πόσο δουλεύει στη Belle refresh.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για εναλλαγή γλώσσας το LangSwitch δουλεύει άψογα σε μένα που έχω την Refresh! :)

Καλό κι αυτό, αλλά για μένα το quickLang είναι καλύτερο. Και το επιβεβαίωσα, στην έκδοση 1.6 δουλεύει μια χαρά, κι επίσης προσθέτει ακόμα ένα gesture εναλλαγής που βολεύει περισσότερο από οτιδήποτε άλλο, τουλάχιστον για μένα. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά γράφω με το Τ9 και ενεργοποιημένο το λεξικό και πάω σφαίρα. Πολύ πιο γρήγορα από το Swype

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...