Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, υπάρχει εφαρμογή που να μου δρομολογεί αυτόματα τα μηνύματα από συγκεκριμένους αποστολείς σε συγκεκριμένους φακέλους; Δεν εννοώ e-mail, κυρίως sms με ενδιαφέρει, για να μη φαίνονται στην προβολή συζητήσεων που έχει η Belle by default.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

θέλω soundhound για belle ..... :(

 

Η 3.01 δουλεύει αλλά έχει πρόβλημα με τα γραφικά του. Τη βασική δουλειά του (αναζήτηση κομματιών) την κάνει όμως. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η 3.01 δουλεύει αλλά έχει πρόβλημα με τα γραφικά του. Τη βασική δουλειά του (αναζήτηση κομματιών) την κάνει όμως. ;)

 

Μα και η τελευταία κάνει τη βασική δουλειά, αλλά δε μπορώ να μπω στο ιστορικό σε καμία..

Link to comment
Share on other sites

Ποιό widget καιρού προτιμάτε; Δοκίμασα το forecaweather και το meteonews αλλα δεν μπαίνουν σαν widget στην αρχική οθόνη..'Εχετε να μου προτείνετε κανένα καλό δωρεάν;
Link to comment
Share on other sites

Ποιό widget καιρού προτιμάτε; Δοκίμασα το forecaweather και το meteonews αλλα δεν μπαίνουν σαν widget στην αρχική οθόνη..'Εχετε να μου προτείνετε κανένα καλό δωρεάν;

 

με το accuweather είμαι ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Ποιό widget καιρού προτιμάτε; Δοκίμασα το forecaweather και το meteonews αλλα δεν μπαίνουν σαν widget στην αρχική οθόνη..'Εχετε να μου προτείνετε κανένα καλό δωρεάν;

 

SPB weather

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

SPB weather

 

To oποιο μολις το εψαξα και ειδα πως στο store εχει 10 (!!!) ευρω!

να 'ναι καλα τα μαγαζακια...

 

πολυ καλο παντως.

βρηκα την εκδοση 2.0.1

 

*απ' ο,τι ειδα στο site της SPB αυτη ειναι και η πιο προσφατη?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλό δεν λέω το spb shell αλλά δεν το θεωρώ και ιδιαίτερα αξιόπιστο ως προς την πρόγνωση του καιρού!

Αυτό έχω, πρόσφατα έβαλα και το Foreca Weather που το θεωρώ καλύτερο στον τομέα καθαρά της πρόγνωσης καιρού.

Link to comment
Share on other sites

Καλα Χριστουγενα σε ολους.

 

Ειχα ρωτησει και παλαιοτερα, εχω μερικα ασυρματα δικτυα με κωδικο αποθηκευμενα

στο κινητο , αλλα δεν θυμαμαι τον κωδικο που εβαλα.

Υπαρχει καποιο προγραμμα η καποιος τροπος για να βρω τους κωδικους που εβαλα, γιατι τους χρειαζομαι ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη για παρακολουθηση των ip καμερών μας για symbian anna εχει κυκλοφορησει ,γιατι όλα για iphone και android υπάρχουν. εμάς μας έχουν λίγο χ.... μου φαίνεται!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλό δεν λέω το spb shell αλλά δεν το θεωρώ και ιδιαίτερα αξιόπιστο ως προς την πρόγνωση του καιρού!

Αυτό έχω, πρόσφατα έβαλα και το Foreca Weather που το θεωρώ καλύτερο στον τομέα καθαρά της πρόγνωσης καιρού.

 

οι παροχοι τους ειναι παρομοιοι - οποτε δεν εχουν σημαντικες διαφορες. για αρχικη οθονη με τρεχουσες συνθηκες accuweather το οποιο δεινει σε σχεδον ολα προγνωση. για ημερησιες με πολλες δυνατοτητες spb

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Nokia carmode

Κάνει το κινητό πολύ πιο φιλικό κατά την οδήγηση, αλλάζοντας το interface προς το (πολύ) απλούστερο, ώστε να μην αποσπάται πολύ η προσοχή μας.

 

δε μου δουλευει στην anna

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα! Εβαλα στο ν8 το swype (απο το ovi) και δεν μου δουλευει (κολλαει) ξερεις κανεις αν του εχει τυχει αυτο ή ποια εκδοση και ποια ελληνικα πρεπει να βαλω για να λειτουργει; ευχαριστω!

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα! Εβαλα στο ν8 το swype (απο το ovi) και δεν μου δουλευει (κολλαει) ξερεις κανεις αν του εχει τυχει αυτο ή ποια εκδοση και ποια ελληνικα πρεπει να βαλω για να λειτουργει; ευχαριστω!

 

βάλε την έκδοση απ τα beta labs

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα! Εβαλα στο ν8 το swype (απο το ovi) και δεν μου δουλευει (κολλαει) ξερεις κανεις αν του εχει τυχει αυτο ή ποια εκδοση και ποια ελληνικα πρεπει να βαλω για να λειτουργει; ευχαριστω!

 

Κατέβασε την εφαρμογή και όποια πακέτα γλώσσας χρειάζεσαι από εδώ:

http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-2-0/download_and_installation

Υ.Γ.: Για να έχεις ελληνικά θα πρέπει να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις ξεχωριστά και το πακέτο της ελληνικής γλώσσας που δεν είναι ενσωματωμένο στο βασικό πακέτο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Nokia carmode

Κάνει το κινητό πολύ πιο φιλικό κατά την οδήγηση, αλλάζοντας το interface προς το (πολύ) απλούστερο, ώστε να μην αποσπάται πολύ η προσοχή μας.

Εμένα δεν μου το εμφανίζει...:worry:

 

Διόρθωση: Τελικά δεν υποστηρίζει Ν8

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά :)

Στο FolderIcon πως μπορούμε να προσθέσουμε εικονίδια στην επιλογή Select predefined image ?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά :)

Στο FolderIcon πως μπορούμε να προσθέσουμε εικονίδια στην επιλογή Select predefined image ?

απλούστατα επιλέγεις «set image from disk» κ βάζεις τις δικές σου εικόνες;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το εμφανίζει...:worry:

 

Διόρθωση: Τελικά δεν υποστηρίζει Ν8

 

καλησπερα. στο Ν8 μου, με belle, δουλευει :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. στο Ν8 μου, με belle, δουλευει :)

 

Αν επιλεξεις στο ovi οτι εχεις ν8 με belle σου λεει οτι ειναι διαθεσιμο αν βαλεις κατι αλλο

σου λεει ιτι δεν ειναι διαθεσιμο.Σε εμας που εχουμε belle σπασμενο πως θα το κατεβασουμε

υπαρχει καποιος αλλος τροπος????;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλεξεις στο ovi οτι εχεις ν8 με belle σου λεει οτι ειναι διαθεσιμο αν βαλεις κατι αλλο

σου λεει ιτι δεν ειναι διαθεσιμο.Σε εμας που εχουμε belle σπασμενο πως θα το κατεβασουμε

υπαρχει καποιος αλλος τροπος????;)

 

πηγαινε με τον λογαριασμο σου και ανοιξε την παραπανω σελιδα στον υπολογιστη. εκει που τελειωνουν τα μαζεμενα νουμερα βαλε /download και στο κατεβαζει.

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε με τον λογαριασμο σου και ανοιξε την παραπανω σελιδα στον υπολογιστη. εκει που τελειωνουν τα μαζεμενα νουμερα βαλε /download και στο κατεβαζει.

 

Μπηκα με τον λογαριασμο μου που ειναι εκει που λες εκει που τελειωνουν τα μαζεμενα νουμερα βαλε /download και στο κατεβαζει...???Να αλλαξω επιλογη κινητου δεν καταλαβαινω..:ninja:

 

Το βρηκα και το κατεβασε τα καταφερα!!!:up: Ευχαριστω!!!;);)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

Κατοχος Ε5 αλλα μάλλον πάω προς το Ε6 αυτές τις ημέρες.

 

Ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια που αφορούν το λειτουργικό. ( Το anna φαντάζομαι καθώς το belle ακόμα δεν ειναι επισημα διαθέσιμο )

 

Ποσα sms "αντέχει" χωρίς να χρειαστεί να σβηστεί κάτι? Π.χ εμένα στο Ε5 αρχίζει να κολλάει γύρω στα 2000-2500. Φαίνεται σχετικά αισθητά η διαφορά και για κάποιον που έχει συνηθίσει να κάνει την δουλειά του γρήγορα τον ξενίζει.

 

Η εφαρμογή του email είναι ίδια με αυτή των προηγούμενων εκδόσεων symbian? Έχει αυτο το σπαστικό και αχρείαστο εφε κάθε φορά που είναι να ανοιχτεί καποιο email και με το που πας να κάνεις νέο account 1 το δέχεται 10 δεν το δέχεται και βγάζει προβλήματα?

 

Επίσης, τι εντυπώσεις έχετε απο την διαχείριση των ενεργών συνδέσεων δεδομένων? Οι εναλλαγές γίνονται εύκολα?

 

Και τέλος, απο εφαρμογές για browsing, απομακρυσμένη διαχείριση υπολογιστή και ssh υπάρχουν επιλογές? ( Φαντάζομαι ο opera υπάρχει )

 

Αυτά και συγγνώμη αν σας κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...