Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου φαίνεται δεν είναι πρόβλημα του swype, γιατί πριν την FP2 δεν είχα το πρόβλημα. Από την στιγμή που έβαλα την FP2 άρχισε το πρόβλημα. Επιπλέον, το πρόβλημα υπήρχε και πριν το διορθωμένο swype και φυσικά παρέμεινε και τώρα με το διορθωμένο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την ημερομηνία λήξης του swype που αντιμετωπίστηκε. Είναι γενικά καταγεγραμμένο θέμα ασυμβατότητας του swype με την FP2. Το έχω δει να συζητιέται και στο ημερήσιο φόρουμ, άλλα και στο Nokia beta labs.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για μας που δεν έχουμε χακαρισμένο κινητό υπάρχει καμία λύση για το swype?

 

Και εγλω δεν ήθελα να ακούσω για χακάρισμα και ιστορίες, αλλά τελικά και πανεύκολο είναι και κινδύνους δεν διατρέχει το κινητό. ΑΥτό που ουσιαστικά χρειάζεται είναι να αποκτήσουμε πρόσβαση στους κλειδωμένους φακέλους του κινητού, ώστε να αντικαταστήσουμε τα "προβληματικά" αρχεία του swype. Για να αποκτήσουμε πρόσβαση, χρειάζεται να χακάρουμε το κινητό.

Οπότε άδικα το διάβασμα και οι προσπάθειές μου, FP2 και swype δεν...Αυτή η FP2 τελικά πιο πολλά προβλήματα μου δημιούργησε, παρά μου έλυσε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγλω δεν ήθελα να ακούσω για χακάρισμα και ιστορίες, αλλά τελικά και πανεύκολο είναι και κινδύνους δεν διατρέχει το κινητό. ΑΥτό που ουσιαστικά χρειάζεται είναι να αποκτήσουμε πρόσβαση στους κλειδωμένους φακέλους του κινητού, ώστε να αντικαταστήσουμε τα "προβληματικά" αρχεία του swype. Για να αποκτήσουμε πρόσβαση, χρειάζεται να χακάρουμε το κινητό.

Οπότε άδικα το διάβασμα και οι προσπάθειές μου, FP2 και swype δεν...Αυτή η FP2 τελικά πιο πολλά προβλήματα μου δημιούργησε, παρά μου έλυσε.

 

άλλος τρόπος δεν υπάρχει δηλ?

Link to comment
Share on other sites

άλλος τρόπος δεν υπάρχει δηλ?

όχι. χάκαρέ το, ειναι εξαιρετικά απλό κι ανώδυνο

Link to comment
Share on other sites

άλλος τρόπος δεν υπάρχει δηλ?

 

Αν έχεις περάσει την FP2 στο κινητό σου, μην κάνεις άδικα τον κόπο. Από όσο το έψαξα, υπάρχει ασυμβατότητα του swype με την FP2, με αποτέλεσμα ο χώρος όπου γράφεις να επικαλύπτεται από το πληκτρολόγιο και να μη βλέπεις τί γράφεις. Αν δεν έχεις FP2, καν΄το.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το swype και με είχε βολέψει πολύ, αλλά μετά την fp2 σταμάτησα να το χρησιμοποιώ γιατί θεωρώ πολύ καλό και λειτουργικό το πληκτρολόγιο της. Ειδικά με την πρόβλεψη λέξεων και την πρόβλεψη της επόμενης γράφεις πολύ εύκολα και γρήγορα ακόμα και λάθος να κάνεις. Και η κυλιομενη μπάρα από πάνω όπου εμφανίζονται τα αποτελέσματα πρόβλεψης είναι εξίσου καλή. Αλλάζεις γλώσσα με ένα άγγιγμα πλέον και τα βελάκια που όλοι παραπονιούνται εμφανίζονται μόνο όταν τα χρειαστεί κανείς. Επίσης αν δεν έχει κάποια λέξη υην προσθέτει αν πατήσεις στη μπάρα όπου έχει σχηματιστεί.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το swype και με είχε βολέψει πολύ, αλλά μετά την fp2 σταμάτησα να το χρησιμοποιώ γιατί θεωρώ πολύ καλό και λειτουργικό το πληκτρολόγιο της. Ειδικά με την πρόβλεψη λέξεων και την πρόβλεψη της επόμενης γράφεις πολύ εύκολα και γρήγορα ακόμα και λάθος να κάνεις. Και η κυλιομενη μπάρα από πάνω όπου εμφανίζονται τα αποτελέσματα πρόβλεψης είναι εξίσου καλή. Αλλάζεις γλώσσα με ένα άγγιγμα πλέον και τα βελάκια που όλοι παραπονιούνται εμφανίζονται μόνο όταν τα χρειαστεί κανείς. Επίσης αν δεν έχει κάποια λέξη υην προσθέτει αν πατήσεις στη μπάρα όπου έχει σχηματιστεί.

 

το μονο κακο με το νεο πληκτρολόγιο είναι πως δεν δουλευει η προβλεψη στο quickoffice που χρησιμοποιω καθε μερα στην δουλεια μου :(

Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο με το νεο πληκτρολόγιο είναι πως δεν δουλευει η προβλεψη στο quickoffice που χρησιμοποιω καθε μερα στην δουλεια μου :(

 

Ναι όντως αλλά είναι θέμα συμβατότητας πλέον του quickoffice πιστεύω. Και κάθε προγράμματος που δε δουλεύει. Στον opera πχ δουλεύει μια χαρά.

 

Επίσης ξέρω ότι η υποστήριξη τείνει να μηδενιστεί, δεν έχω αυταπάτες. Αλλά πριν δέκα μέρες βγάλανε στα beta labs νέα έκδοση public transport. Άρα κουτσά στραβά κάτι κινείται ακόμα τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το swype και με είχε βολέψει πολύ, αλλά μετά την fp2 σταμάτησα να το χρησιμοποιώ γιατί θεωρώ πολύ καλό και λειτουργικό το πληκτρολόγιο της. Ειδικά με την πρόβλεψη λέξεων και την πρόβλεψη της επόμενης γράφεις πολύ εύκολα και γρήγορα ακόμα και λάθος να κάνεις. Και η κυλιομενη μπάρα από πάνω όπου εμφανίζονται τα αποτελέσματα πρόβλεψης είναι εξίσου καλή. Αλλάζεις γλώσσα με ένα άγγιγμα πλέον και τα βελάκια που όλοι παραπονιούνται εμφανίζονται μόνο όταν τα χρειαστεί κανείς. Επίσης αν δεν έχει κάποια λέξη υην προσθέτει αν πατήσεις στη μπάρα όπου έχει σχηματιστεί.

 

Όντως, μετά το αρχικό στράβωμα που έφαγα με το swype έδωσα μία ευκαιρία στο νέο πληκτρολόγιο και το βρήκα ελάχιστα χειρότερο από το swype. Κάνει τη δουλειά του μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο με το νεο πληκτρολόγιο είναι πως δεν δουλευει η προβλεψη στο quickoffice που χρησιμοποιω καθε μερα στην δουλεια μου :(

 

το οτι δεν δουλευουν πολλες εφαρμογες με το νεο πληκτρολογιο δεν ειναι κακο και αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση για το swype, υποθέτω όμως ότι είναι μόνο για τους χακαρισμένους.

http://tny.cz/f18cee02

 

ρε παιδια,το κατεβαζετε ακομα απο εδω? μπαινω και μου λεει να πατησω πανω στη διαφημιση για να ανοιξει το site και δε βρισκω πως να την παρακαμψω.

Να πατησω πανω δεν παιζει παντως! καμια ιδεα? Προσπαθησα να βολευτω με Τ9 αλλα το swype ειναι ενα κλικ πιο ευχρηστο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,το κατεβαζετε ακομα απο εδω? μπαινω και μου λεει να πατησω πανω στη διαφημιση για να ανοιξει το site και δε βρισκω πως να την παρακαμψω.

Να πατησω πανω δεν παιζει παντως! καμια ιδεα? Προσπαθησα να βολευτω με Τ9 αλλα το swype ειναι ενα κλικ πιο ευχρηστο..

πριν δεν ειχε τέτοια διαφήμιση-.- δες εδώ http://i.imgur.com/t6djG.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν δεν ειχε τέτοια διαφήμιση-.- δες εδώ http://i.imgur.com/t6djG.jpg

 

το ξερω οτι δεν ειχε. τωρα ομως δεν βγαζω ακρη, και απο το Ν8fans που βρηκα δεν μου λειτουργει το λινκ. μηπως μπροει καποιος να μου το στειλει σε μαιλ μαζι με τις οδηγιες ρε παιδια?πραγματικα δηλαδη τοση ταλαιπωρια ουτε απο την αρχη να το εστηνα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι δεν ειχε. τωρα ομως δεν βγαζω ακρη, και απο το Ν8fans που βρηκα δεν μου λειτουργει το λινκ. μηπως μπροει καποιος να μου το στειλει σε μαιλ μαζι με τις οδηγιες ρε παιδια?πραγματικα δηλαδη τοση ταλαιπωρια ουτε απο την αρχη να το εστηνα.
Ρε συ δες την εικονα που σου δειξα! γραψε απο κει και τα λινκ
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δες την εικονα που σου δειξα! γραψε απο κει και τα λινκ

 

ουψ, οκ απλα νομιζα οτι κατι αλλο εννοεις με την εικονα, εχει 2 αρχεια,ποιο απο τα 2 εβαλες? το S^3 varf.zip ή το S^3 hash file.zip ???

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ουψ, οκ απλα νομιζα οτι κατι αλλο εννοεις με την εικονα, εχει 2 αρχεια,ποιο απο τα 2 εβαλες? το S^3 varf.zip ή το S^3 hash file.zip ???

το hash αν προσεξεις κι απ το μεγεθος του αρχειου ειναι το αρχειο για τον έλεγχο οτι κατέβασες σωστά το S^3 varf.zip που πρεπει ν κατεβασεις (πώς ειναι το md5). το S^3 varf.zip χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

το hash αν προσεξεις κι απ το μεγεθος του αρχειου ειναι το αρχειο για τον έλεγχο οτι κατέβασες σωστά το S^3 varf.zip που πρεπει ν κατεβασεις (πώς ειναι το md5). το S^3 varf.zip χρειάζεσαι

 

ok ναι ειδα οτι ειναι 1ΚΒ που οντως εμοιαζε αδυνατο,αλλα επειδη ειναι dll, μερικα ψηφια μονο αλλαζει, θεωρησα οτι μπορει να χρειαζονται και τα 2..

 

edit:

ειχα σβησει το swype, το ξαναεβαλα,και παω στο c/sys αλλα δεν βρισκω bin φακελο.ειναι κενος.

καμια ιδεα?δεν τα εχω πειραξει αυτα απο οταν τν εβαλα,του lagoskon εχω

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης ξέρω ότι η υποστήριξη τείνει να μηδενιστεί, δεν έχω αυταπάτες. Αλλά πριν δέκα μέρες βγάλανε στα beta labs νέα έκδοση public transport. Άρα κουτσά στραβά κάτι κινείται ακόμα τουλάχιστον..

 

Δουλεύει κανονικά ή έκδοση 2.5.0? Έκανα την εγκατάσταση , βρίσκει το που είμαι αλλά όταν πάω να κάνω οργάνωση διαδρομών ή να βρω κοντινά μέσα μεταφοράς , απλά δείχνει οτι φορτώνει και φορτώνει χωρίς κανένα αποτέλεσμα (θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά ή έκδοση 2.5.0? Έκανα την εγκατάσταση , βρίσκει το που είμαι αλλά όταν πάω να κάνω οργάνωση διαδρομών ή να βρω κοντινά μέσα μεταφοράς , απλά δείχνει οτι φορτώνει και φορτώνει χωρίς κανένα αποτέλεσμα (θεσσαλονίκη)

Μόλις τέσταρα! Πρώτη φορά μου κόλησε και έκλεισε αλλά τις επόμενες 5, μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δουλεύει και σε μένα. Αλλά ενώ λέει ότι υποστηρίζει τη Θεσσαλονίκη παίρνοντας δεδομένα από τον ΟΑΣΘ , πολλές γραμμές δεν τις έχει μέσα ( 11,12,14,37 κτλ κτλ ) Περίεργο....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πού μπορώ να βρω την εφαρμογή Acrobat reader πού συνήθως υπάρχει εξαρχής στα Νόκια; Την έσβησα από το κινητό πριν καιρό αλλά μετά από hard reset δεν επανήλθε... Edited by fishfemale

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πού μπορώ να βρω την εφαρμογή Acrobat reader πού συνήθως υπάρχει εξαρχής στα Νόκια; Την έσβησα από το κινητό πριν καιρό αλλά μετά από hard reset δεν επανήλθε...
Καλύτερα, γιατί είναι άθλια. βάλε καλύτερα το picsel smart office, to alternative reader ή το eagle pdf reader
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...